Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 13:37   #181
Moram pohvaliti Bitoraj,Fužine. Došli smo kasno navečer u nedjelju ,nije bilo štrudla ali je pečenje bilo u tijeku. Nakon deset minuta dobili smo vruće štrudle,pune borovnica, šumskog voća,fino; 22 kn borovnice i 20 kuna šumsko voće. Sjedili vani, toplo, ugođaj prekrasan!
Ja se samo nadam da neće neki Ukrajinac,Rus i slični novopečeni bogatuni sve to kupiti tako da mi obični smrtnici ne možemo dolaziti već samo Todorci i njima slični!Na mjestu bistro Jezera u Lokvama nema još ništa,pustoš!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 08:10   #182
Kakva je trenutna gastronomska ponuda u Gorskom kotaru?

Može preporuka za mjesto sa lokalnom domaćom hranom po umjerenoj cijeni
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2018., 15:04   #183
Breza u Ravnoj Gori je nama obvezna stanica. Zabice i divljac... a ima i pizze za klince.

Edit- navodno se i Eva u Lokvama opet otvorila, prije nam je bilo najbolje tamo, ali nisam isla od ponovnog otvaranja.
allofme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 07:34   #184
Planirali smo 2,3 dana u5.mjesecu malo biciklima oko Gacke tj Otočca. Znate li za neki seoski turizam sa umjerenim cijenama gdje se moze prespavati i fino papati?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 14:16   #185
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
Planirali smo 2,3 dana u5.mjesecu malo biciklima oko Gacke tj Otočca. Znate li za neki seoski turizam sa umjerenim cijenama gdje se moze prespavati i fino papati?
Dobro, nije to baš Gk al ajde...
Imaš dobro pojesti u Kuterevu kod Butine ako vam nije daleko, hrana odlična, porcije velike, rakija obično na račun kuće, imaju i smještaj kojeg u tom objektu nisam koristio...pa si čekiraj.
http://lag-lika.hr/proizvodnja/opg-b...iste-kuterevo/

Brašno sa izvora Gacke sa jednog od mlinova odlično!
Zažmiriti na veliko hrvatstvo koje viri sa zidova, u obliku raznih himni, zastava, ante gotovina i drugih relikvija za pokazivanje gazdinstva i pripadnosti ala krstevi koji čuvaju zidove. Skoro se onesvjestio kod ulaska.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 14:50   #186
U Lici tih stvari na svakom koraku gdje udes meni je isto bio sok prvi put i htjela sam
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 15:16   #187
jes, otočac je lika, a granica gk/lika ide otprilike između ogulina i josipdola. . . . link
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 17:19   #188
Mene zanima Gorski Kotar, ne Lika, vikend u pet-friendly smještaju, s nekom finom klopom u blizini. Pa da možeš prošetat s psom, i otić pojest nešto u blizini, a da je fino i da se tolerira paščad pod stolom.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 19:29   #189
Probaj buffet Vera/Vagabundina koliba, mada mislim da se u Vagabundu ne puštaju nutra ali zovi pa provjeri za svaki slučaj.
Imam isti problem, idem sa kerom u tu zonu i obično je opravdanje da se psi ne smiju puštati gdje se poslužuje hrana (strah od herr inšpektora?), ali terasa nikad nije problem.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 21:28   #190
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Mene zanima Gorski Kotar, ne Lika, vikend u pet-friendly smještaju, s nekom finom klopom u blizini. Pa da možeš prošetat s psom, i otić pojest nešto u blizini, a da je fino i da se tolerira paščad pod stolom.
smještaj hoćeš hotel ili privatno? grad ili šuma? hoćeš hodati okolo ili biti po kafićima i restoranima?
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 13:30   #191
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
smještaj hoćeš hotel ili privatno? grad ili šuma? hoćeš hodati okolo ili biti po kafićima i restoranima?
privatno nešto.
a sad, baš za biti po restoranima i kafićima, to mogu i doma, mislim da je u zg još uvijek veći izbor ali treba se i nahraniti, nismo baš od konzervi
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 16:45   #192
OK


Pet friendly smještaj imaš u hotelu Risnjak u samom centru Delnica, na dvije minute od Lidla, imaju svoj parking, na terasu smiješ sigurno sa psom, pitaj ih za unutra. Šetnja sa psom prva odlična je po Japlenškom vrhu - staza počinje na 5 minuta od hotela

Imaš i smještaj manje skup i starije uređen (apartman u kući) ali je čisto i nama je bila žena draga i ugodna i nalazi se na 5 minuta od hotela (ako te zanima dam ti njen broj) - staza počinje odmah kod smještaja

U samim delnicama Tron ima korektnu klopu smiješ sa psom na terasu, Lovački dom (5 min od hotela i apartmana) ima novu curku koja im radi reorganizaciju pa imaš vildburgere i slične stvari na meniju. Mi smo jeli prije restrukturiranja i bila je solidna klopa, psi smiju na terasu

Na lokvarkskom jezeru je restoran Eva koji svi hvale, oko jezera je staza (cca 17 km ) ali ne moraš cijelu odšetati. Psi smiju na terasu.

Na cesti od Liča prema moru su ti Vagabundina koliba (jako fina klopa, domaća) koji je pet friendly i (par metara dalje) restoran Vera koji nismo probali ali ga hvale dosta.

Na ulazu u risnjak je restoran - klopa je generička ali nije loša ) Psi smiju na terasu.

E sad idemo malo u divljinu
u kuparima, na pola puta (pješice) između mjesta Hrvatsko i izvora rijeke Kupe (ili autom po makadamu s brda - nemrem s se sjetiti imena sela ali iskopam ako te zanima) ima mali pansion koji nudi spavanje i mislim da se može dogovoriti i klopa.

Zeleni vir ima restoran s jako finim štrudlama ali mislim da ne rade izvan sezone

(i na kraju, ima u delnicama jedna lokalka vodičica koja zna sve tajne gorskog kotara i divlje staze i skrivene puteve pa, ako vas zanima ne skupa privatna tura, mogu vam dati kontakt / i da, ona je isto pet friendly, obavezno se vozi iza i dijeli sjedalo s našim pesicama i krade puse )

mi uvijek idemo ljeti pa jedemo po terasama. ako idete sad onda pitaj ove lokacije smiješ li sa psom negdje unutra u kut

Zadnje uređivanje atlantis : 23.02.2019. at 17:13.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 23:33   #193
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
OK


Pet friendly smještaj imaš u hotelu Risnjak u samom centru Delnica, na dvije minute od Lidla, imaju svoj parking, na terasu smiješ sigurno sa psom, pitaj ih za unutra. Šetnja sa psom prva odlična je po Japlenškom vrhu - staza počinje na 5 minuta od hotela

Imaš i smještaj manje skup i starije uređen (apartman u kući) ali je čisto i nama je bila žena draga i ugodna i nalazi se na 5 minuta od hotela (ako te zanima dam ti njen broj) - staza počinje odmah kod smještaja

U samim delnicama Tron ima korektnu klopu smiješ sa psom na terasu, Lovački dom (5 min od hotela i apartmana) ima novu curku koja im radi reorganizaciju pa imaš vildburgere i slične stvari na meniju. Mi smo jeli prije restrukturiranja i bila je solidna klopa, psi smiju na terasu

Na lokvarkskom jezeru je restoran Eva koji svi hvale, oko jezera je staza (cca 17 km ) ali ne moraš cijelu odšetati. Psi smiju na terasu.

Na cesti od Liča prema moru su ti Vagabundina koliba (jako fina klopa, domaća) koji je pet friendly i (par metara dalje) restoran Vera koji nismo probali ali ga hvale dosta.

Na ulazu u risnjak je restoran - klopa je generička ali nije loša ) Psi smiju na terasu.

E sad idemo malo u divljinu
u kuparima, na pola puta (pješice) između mjesta Hrvatsko i izvora rijeke Kupe (ili autom po makadamu s brda - nemrem s se sjetiti imena sela ali iskopam ako te zanima) ima mali pansion koji nudi spavanje i mislim da se može dogovoriti i klopa.

Zeleni vir ima restoran s jako finim štrudlama ali mislim da ne rade izvan sezone

(i na kraju, ima u delnicama jedna lokalka vodičica koja zna sve tajne gorskog kotara i divlje staze i skrivene puteve pa, ako vas zanima ne skupa privatna tura, mogu vam dati kontakt / i da, ona je isto pet friendly, obavezno se vozi iza i dijeli sjedalo s našim pesicama i krade puse )

mi uvijek idemo ljeti pa jedemo po terasama. ako idete sad onda pitaj ove lokacije smiješ li sa psom negdje unutra u kut
Svaka cast!

Hvala
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 11:11   #194
nema na čemu

Mi u GK ljetujemo već godinama tako da samo sad već na razgledavanju level pro (na primjer cipele u ruksak i bos preko brzaca kupe )

ako te bilo kaj zanima detaljnije šalji PM
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 23:41   #195
E da samo da potvrdim stvarno je bilo izvrsno u Evi na Lokvarskom jezeru.
Od posluge i njihove posebno namijenjene prostorije gdje se djeca mogu igrati pa do ukusne hrane. Jeli smo gulaš od divljači - tko voli slađe može probati s umakom od borovnica. A o desertu u obliku štrudle s borovnicama neću trošiti riječi. To je fantazija Jedino je šteta da je bilo prohladno pa nismo mogli sjediti vani na terasi i uživati u pogledu na jezero.
Još smo bili u Bijeloj Ruži koja je isto dobra.
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2020., 13:43   #196
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
E da samo da potvrdim stvarno je bilo izvrsno u Evi na Lokvarskom jezeru.
Od posluge i njihove posebno namijenjene prostorije gdje se djeca mogu igrati pa do ukusne hrane. Jeli smo gulaš od divljači - tko voli slađe može probati s umakom od borovnica. A o desertu u obliku štrudle s borovnicama neću trošiti riječi. To je fantazija Jedino je šteta da je bilo prohladno pa nismo mogli sjediti vani na terasi i uživati u pogledu na jezero.
Još smo bili u Bijeloj Ruži koja je isto dobra.
Kad si bio/bila u restoranu Eva? Nedavno ili ranije? T.j. prije ili poslije korone (sad je to mjerilo)
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2021., 13:22   #197
Sutra idem iz Zagreba na Platak pa malo po okolnim brdima. Poslije šetnje bi htjeli sjesti negdje na klopu, ima li netko neku preporuku na potezu Platak - Delnice?
Sardi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 18:37   #198
Tema je, vidim zamrla, pa oživimo ju malo.
Kroz mjesec dana vodim kolege s posla đir u GK, izvor Kupe je cilj.
Još nisam našao zgodno mjesto za klopu pa molim pomoc.
Sve mi se čini kako cemo nesto u fuzinama morati traziti, mozda se varam, ali nije losa opcija kako god.

Pomoc, pls

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 09:28   #199
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Tema je, vidim zamrla, pa oživimo ju malo.
Kroz mjesec dana vodim kolege s posla đir u GK, izvor Kupe je cilj.
Još nisam našao zgodno mjesto za klopu pa molim pomoc.
Sve mi se čini kako cemo nesto u fuzinama morati traziti, mozda se varam, ali nije losa opcija kako god.

Pomoc, pls

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Bitoraj baš ne bih preporučila, previsoke cijene za bezveznu hranu.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 09:52   #200
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Bitoraj baš ne bih preporučila, previsoke cijene za bezveznu hranu.
Ne bih se slozio da je bezvezna hrana. Ako nista drugo, njihova juha od hrena je famozna.

A cijene jesu nesto vise jer je ipak to hotel i malo urejdjenije.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.