Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 12:44   #641
Ako ćemo uzet tvoju perspektivu kao općevažeću, kupac koji npr. kupuje benzinca C segmenta (nešto jačeg ali ne prejakog) i bitan mu je prostor je glup ako gleda Octaviu jer sve to može dobiti (a možda i malo bolje) kod Civica za manje para.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:57   #642
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Ako ćemo uzet tvoju perspektivu kao općevažeću, kupac koji npr. kupuje benzinca C segmenta (nešto jačeg ali ne prejakog) i bitan mu je prostor je glup ako gleda Octaviu jer sve to može dobiti (a možda i malo bolje) kod Civica za manje para.
Pa sada 145 tisuca za Civic sa 129 KS 1.0 motorom ili 151 tisuca za Octaviju sa 1.5 TSI 150KS motorom a oprema cca ista....treba isprobat i vidjet oba.

A moja perspektiva da je opcevazeca; Meni auti nisu emocije; meni je to kao 10 deka salame i kruh. uzeo u konzumu ili intersparu - svejedno ako mi je dobro. Pa pricam objektivno. Nisam pristasa niti jednog klana.

A na kraju neka si svatko pogleda kaj hoce.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:25   #643
ekipa, ima li tko iskustva s 1.4 TSI, TFSI motorima? zanima me motor od 140 PS u Audi A3. Vozija ga jesam jednom, i ostavija mi odličan dojam, no kakav je na duge staze, ima nekih mana?
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:53   #644
Jos jedan flop iz VAG-a. I to uz 4x4 pogon....tc tc tc.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:45   #645
Ne kuzim, to sto je 4x4 sigurno ce teže promjenit smjer naglo, a uz to jos je i povisen.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:58   #646
Ma nije Jeep i nije ni bolji ni losije od vecina suv-a.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 00:35   #647
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Jos jedan flop iz VAG-a. I to uz 4x4 pogon....tc tc tc.
U skladu s ostalima koje smo već tu komentarali.

Za tu platformu je Fiesta avion.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:25   #648
Eto vam jebeni SUV ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:25   #649
Samo detaljčić da ispravim...

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Eto vam jebeni MQB...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:26   #650
Nemojte ljudi tako. Zar MQB nije nešto najbolje što se dogodilo njemačkoj auto industriji?
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:30   #651
Ajmo ipak pricekati slatkog i iveka..oni ce nam reci kako stvari stoje sa MQB
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:32   #652
Prolaz tog testa je na 60 km/h, zar ne?
Ovi idu skoro 80...

Sve je to daleko iznad potrebne brzine za prolaz, znači, više nego dovoljno dobro.
Razbit će se ljudi u takvim autima radi lude glave, a ne radi MQB, niti radi SUVa.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:33   #653
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Eto vam jebeni SUV ...
Đava in sriću odnija...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:34   #654
Koliko ja vidim, razlika izmedju sportskih i obicnih automobila je max 7-8 kmh u tom testu i manje vise svi ga prodju sa oko 75 kmh. Dakle, unutar prosjeka. Recimo, Stelvio sa sirim gumama pada na 81 kmh, sto je mizerna razlika uzevsi u obzir pneumatike i ostale faktore koji mogu igrati ulogu(potrosenost guma, tlak, vozac...).
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:43   #655
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
Nemojte ljudi tako. Zar MQB nije nešto najbolje što se dogodilo njemačkoj auto industriji?
Kako nebi bio - takve uštede još nisi vidio. To što je auto nestabilno sranje - ajde, nemoj sad cjepidlačit.

@Wasx - jesi vidio kako se drastično razlikuje ponašanje Golfa karavana i Scouta. A razlika je JEDINO u visini auta.

No zanima me di su sad oni seronje koji su pisali kak su Fokijeve superiorne perfomanse samo mit i novinarska izmišljotina.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:48   #656
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kako nebi bio - takve uštede još nisi vidio. To što je auto nestabilno sranje - ajde, nemoj sad cjepidlačit.

@Wasx - jesi vidio kako se drastično razlikuje ponašanje Golfa karavana i Scouta. A razlika je JEDINO u visini auta.
Ali neki se još drže samo brzine prolaza ovog testa. Svaki, ali baš svaki, MQB automobil je imao ovdje izrazito nestabilan zadnji kraj. Znači nije pitanje samo ulazne brzine. Naravno i elektronika se pobrine da izlazna brzina u većini slučajeva bude mizerna.

Ja bih rekao da je interesantna stvar kako se kod MQB inzistira na tome da prednji trag kotača bude širi nego kod stražnjih.

No da se vratim na MQB. Još je naravno najgore sa modelima koji imaju polukrutu straga. To je negdje pola prodaje Golfa u Europi, za Octaviu npr. još poraznije brojke.
I onda će ekipa drkati kada novinar napiše kako je MQB superiorna i kod upravljanja.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:53   #657
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post

No zanima me di su sad oni seronje koji su pisali kak su Fokijeve superiorne perfomanse samo mit i novinarska izmišljotina.
Ma idioti , vode se pricom starih eskorta i sieri koji su imali losu limariju , a golf dvicine uber limariju sa 1.6d
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:59   #658
Kako ja vidim Golf 1.0TSI sa polukrutom prolazi bolje nego Golf s multilinkom koji baca guzicu u stranu do granice da zarotira cijeli auto.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:09   #659
pa ak je multi link podešen na udobnost a polukruta malo tvrđa( a obično i bude jer je takva izvedba) ,jasno je koja je stabilnija
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:13   #660
Budući da vozim prethodnika MQB - PQ35 znam o čemu pričaš. Da, tako je podešen da mu je rep nestabilan a stvar se popravlja ESP-om .... zato isti nemožeš isključit. I sve je OK dok ESP MOŽE popravit stvar. Problem nastaje kad više nemože.

U trokutu udobnsti, stabilnosti i cijene mislim da znamo ko je izvukao najkraću šibicu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.