Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 08:04   #21
Je li ubojica isti kao i u knjizi?
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 09:58   #22
Quote:
LaRosette kaže: Pogledaj post
Kaže redatelj da nisu snimili 10 do 15% filma, da su muku mučili na montažnom stolu kako da spoje sve elemente u koherentnu cjelinu.
Upravo tako i izgleda. Film traje dva sata, a imam osjećaj da ništa nije prikazano. Sve nešto bez glave i repa. Karakterizacija likova mi je koma. Da nisam čitala knjigu mislim da ne bi shvatila ništa... ili bi možda bilo bolje da ju nisam pročitala, ne znam...

Quote:
Garak kaže: Pogledaj post
Je li ubojica isti kao i u knjizi?
Je.
__________________
"Puteva ima trista da se ode iz detinjstva. A, samo se retki sete, da ostanu večno dete." M. Antić
XXlunaXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:37   #23
Vidim da su ljudi razočarani ali zar nije tako uvijek kad se usporedi knjiga i film. Mislim da ljudi u svojoj glavi imaju viziju kako bi film trebao izgledati pa se osječaju "prevareni". Kad sam gledao "Unbroken" od A. Jolie mi je isto falilo dosta od knjige. Svejedno ću pogledat snješka pa onda čekat sljedeću knjigu od Jo-a
robil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:37   #24
Čitam malo recenzije na imdb-u pa to zvuči ko katastrofa epskih razmjera

Svaka čast ekipa usrali ste divnu stvar od koje se zarada mogla cicati godinama
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:11   #25
Quote:
robil kaže: Pogledaj post
Vidim da su ljudi razočarani ali zar nije tako uvijek kad se usporedi knjiga i film. Mislim da ljudi u svojoj glavi imaju viziju kako bi film trebao izgledati pa se osječaju "prevareni". Kad sam gledao "Unbroken" od A. Jolie mi je isto falilo dosta od knjige. Svejedno ću pogledat snješka pa onda čekat sljedeću knjigu od Jo-a
Ne, film je jednostavno loše montiran, a gluma drvena.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:55   #26
Quote:
robil kaže: Pogledaj post
Vidim da su ljudi razočarani ali zar nije tako uvijek kad se usporedi knjiga i film. Mislim da ljudi u svojoj glavi imaju viziju kako bi film trebao izgledati pa se osječaju "prevareni". Kad sam gledao "Unbroken" od A. Jolie mi je isto falilo dosta od knjige. Svejedno ću pogledat snješka pa onda čekat sljedeću knjigu od Jo-a
Ma, joj...ovo nema veze s tim. Slažem se da si čitanjem nekad stvorimo svoj film u glavi i onda budemo nezadovoljni pravim filmom, iako je on možda sasvim ok.
Ovo je totalno loše napravljeno. Kao da su nasumce izvlačili scene i onda tako montirali. Ovaj sam film baš čekala i veselila mu se tako da sam se nakon gledanja razočarala. Uostalom, vidjet ćete i sami, tko planira gledat
__________________
"Puteva ima trista da se ode iz detinjstva. A, samo se retki sete, da ostanu večno dete." M. Antić
XXlunaXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:23   #27
Jedna od dražih knjiga iz serijala o harry-u Holle-u. Trailer mi se sviđa, a i film će se uskoro pogledati, bez obzira na kritike koje čujem/pročitam prije.
DoriBombura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:05   #28
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne, film je jednostavno loše montiran, a gluma drvena.
Pa, da. Čini mi se da su mogli odabrati bolje glumce. U zadnje vrijeme eksploatiraju J.K. Simmonsa kao da zna i može sve, a ovo pokazano je daleko od dobroga. Knjigu sam čitala i bila je strašno napeta, a ta napetost prilikom gledanja filma nije toliko prisutna jer radnju već poznaješ. Svejedno, nije mi se film svidio. Imam osjećaj da bi bilo malo drugačije da su ga u potpunosti radili Skandinavci. Ukratko, neuspjelo prenošenje atmosfere iz knjige na veliko platno.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:04   #29
Pročitao sam knjigu. Danas pogledao film. Jedva sam čekao da izađem iz kina. Katastrofa. Knjiga i film nemaju skoro ništa zajedničkog. Kad bih bio pijan, napravio bi bolji film od njih. Ja neznam jesu li oni uopće pročitali knjigu, ali nadam se da nisu jer ako jesu onda mogu samo reći da su mentalno retardirani.

A baš prekjučer sam pogledao Headhunters kojeg su napravili skandinavci i nisam mogao vjerovati koliko sličnosti film ima ne samo sa knjigom, nego i sa mojom maštom koju sam razvio čitajuči knjigu.

Užasno mi je žao što skandinavci nisu napravili i Snjegovića. Bio bi tisuću puta bolji od ovog smeća.
Jedan... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:21   #30
Quote:
LaRosette kaže: Pogledaj post
Kaže redatelj da nisu snimili 10 do 15% filma, da su muku mučili na montažnom stolu kako da spoje sve elemente u koherentnu cjelinu.
Pa baš, se vidi, jako je loš film. Niti malo uzbudljiv.

I to da promijene cijeli ubojičin motiv za ubojstva? Ne vidim zašto je to bilo potrebno. Nema nikakvog spomena ni o njegovoj bolesti, pa mislim da bar tu ne bi bio problem ubacit koju rečenisu u film Ili: u knjizi Birte Becker ima sina Jonasa, u knjizi ima kćer. Dobro, ne utječe nikako na randju al čemu ta promjena? Jako me živciraju takve stvari...
Da ne pričam o tome kako je casting potpuno promašen. Kilmer aka Rafto je živa karikatura. Katrine iz filma nema veze s Katrine iz knjige, gdje je dosta snažan lik, a ovdje je ko neka balava glupačica.
Glumica koja glumi Rakel je meni baš jako odbojna. I ne znam jel se ja krivo sjećam ali u knjizi sma stalno imala dojam da Oleg ima oko 11 godina, a u filmu ima barem 15. Opet nepotrebna izmjena.

Baš sam jako razočarana. Znam da film nikad ne može biti isti kao i knjiga i s tim sam očekivanjem i išla gledati film, ali ovo je baš loše.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 00:14   #31
Čitao knjigu, večeras pogledao. Loš film. Lokacije su odlične, sneg, skadinavski ambijent i to je to. Film traje dva sata, užasno je editovan i nije napet.

U prvoj sceni majku dečaka igra Saga iz Bron-a. Njena situacija je promenjena u odnosu na knjigu, ne znam zašto. Da ne govorim o ostalim scenanam gde su priče nekih likova u potpunosti izbačene, a sudbine drugih promenjene. Toliko toga je ostalo nedorečeno i neobjašnjeno. Priča Idara Vetlesena i Arvea Støpa u potpunosti izbačena?! Zaista ne razumem kako je neko dozovolio da ovoliko loše montiran film ugleda svetlost dana? Scene preleću, ništa nije do kraja razjašćeno, samo se leti sa jednog mesta na drugo. Dva sata. Fassbender i Ferguson su dobri i uradili su svoj deo posla maksimalno. I zaboga šta se desilo Valu Kilmeru?? Stravičan je.

Da je film bolje montiran i da se više pažnje obratilo na sama ubistva i na to šta ih povezuje, što je ovde u potpunosti izbačeno, utisak bi bio mnogo bolji. Šteta.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:06   #32
Nehotice sam pogledao film jer nije bilo bolje ponude.
I požalio sam..

Film je propast živa.
Loša gluma, bezveze gluma, loš casting, nepovezane priče, slaba logika radnje, puna gluparija i nepotrebnih scena.
Doista katastrofa.
Umirao sam od dosade gledajući film.
Nemojte bacati novac..Pričekajte na tv jer taj film je zapravo sramota za onaj uloženi novac.

Ništa nema smisla..Ne sjećam se da sam gledao gluplji i dosadniji film.
Moji komplimenti g.Nesbou, ali njegov roman je mila majka za ovo totalno sranje.. !
Dan Orr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 07:16   #33
Klasićan skandinavski kriminalistički. Već viđeno. Zaplet isti kao u seriji Most ali ajde može se pogledati.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:45   #34
Mene samo zanima kako su uspjeli, s takvim glumcima, lokacijama i solidnom lovom (nije ni priča baš tako loša) napraviti film koji djeluje gore od TV filmova Goste Eckmana (Martin Beck serijal). Misterija. Glumci bačeni u vjetar - Kilmer i Simmons potpuno nepotrebni i svedeni na par minuta. Fasbender tuta uokolo kao da ni sam ne kuži što bi trebao raditi. Ubojica, motivi i cijela "scenografija" - nikakve veze s vezom. Stvarno moraš biti maher da napraviš ovako loš film.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 17:24   #35
Pogledala prekjučer. Odlučila sam biti skroz dobra ovih par dana predblagdanskih, i zato ću napisati samo one stvari koje su mi se u filmu svidjele.
Lokacije. U jednom periodu svog života često sam slušala priče o životu u Norveškoj i kako je prelijepo...
Sigur Ros. Konkretno ta Stormur pjesma mi nije nešto...ali pošto mi je naj večer 2017. bila na njihovom koncertu, onda ih moram izdvojiti.
Fassbender je opet nakratko pokazao preslatke dimples of Apollo na leđima.
Najupečatljivija scena u filmu mi je ona s galebovima. Bila mi je baš nekako posebna i lijepa.

I to bi bilo sve.
Hellcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 14:48   #36
Dobar, prosecan ali dobar.

Ali los nije kako se naveliko govori, ok stvar ukusa no meni nije los. Sve vec vidjeno no korektno odradjeno.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 16:41   #37
Pretpostavljam da nisi čitao knjigu, jer nije obuhvaćeno ni pola događaja. Da nisam čitao knjigu, pola stvari ne znam ni da li bih povezao. Sve tako preleće sa jedne scene na drugu, a da se ništa ne razjasni. Ali da, stvar ukusa.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 18:21   #38
Isuse koliko je ovo loše.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 19:05   #39
Danas sam uključio film, pogledao 'prolog'. U prvih je trideset sekundi bilo jedno 15ak cutova, kao da gledam Godardov Breahtless. Što se dogodilo ovdje samo dragi Svemir zna.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 19:38   #40
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Dobar, prosecan ali dobar.

Ali los nije kako se naveliko govori, ok stvar ukusa no meni nije los. Sve vec vidjeno no korektno odradjeno.
Slažem se, jedina zamjerka je to što se nekada previše brza sa radnjom, film nema onih finih prijelaza u radnji.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.