Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 04:29   #61
kako sam ja odusevljena ovom serijom

Jos jedna odlicna epizoda. Tacno vise covjek ne zna sta da mislii u koga da sumnja. Mislim da su Nazli i Bahadir odrasli zajedno, od tud i ovakvo prijateljstvo medju njima. Stara mu tu radi godinama, mozda ga je dovodila pa se igrao sa Nazli, a kad je odrastao, zaposlili su ga.

Meni veceras glavni osumnjiceni upravo otac. On je odnio onaj noz u Bahadirov stan, nema ko drugi. A kako bi imao noz ako on nije ubica?? Jer upravo kad su smislili Leman i on kako bi mogli spasiti Kenana, jer se svaki cas spremalo novo hapsenje, a tako se kulturno rijesiti i Elif, a Bahadir super im leg'o kao zaljubljeni komsija. Jos fol uzeli pare i krenuli u bijeg. I onda stari fino kaze on ce to srediti i hop, noz osvanu kod Bahadira.
Bahadir mi vise nije sumnjiv, osim ako fakat nije veliki psihopata pa sve ono do sad odlicno odglumio prije ovog priznanja.

Ali kako ih Nazli trola izguglala materinog ljubavnika, nasla i njenu snimku sa Sadullahovog telefona i poslala Pa onda njene rodjene slike ukrala, pa joj ih podmetla sa prijetecom porukom. Oni misle da ih sada maltretira Sadullahov ubica

Idiot Murat, samo je trebao sjahat sa Elif i Bahadir bi rekao da nije. Ovako ce mu savci zatvoriti slucaj, a i on zna da je Bahadir slagao. Mislim da je Kenan pitao oca je li on ima nesto s tim nozem. Ne vjeruje niko da je Bahadir ubica.

Leman je zlo. Zlo od zene. U jednom dahu kaze sve ce uraditi da spasi svog sina, a u drugom fol zali Sevim, a nastelila njenom sinu. Ispitala ovu glupacu i saznala da je njen mamlaz zaprosio Elif i dobila ideju.

Glupo mi je sto Kenan nije s njom otisao po lovu na banku, ali eto, zbog zapleta je ovako.

Amca vec skovao plan za koliko ce prodat Elif Kenanu.

Zao mi je Bahadira, i Kenan se malo ukakio od takve ljubavi, scena na kraju. I hashtag je bio"vise od ljubavi" ili iznad ljubavi, kako vec.

Bome Kenan materi i ocu veli "ja sam sebi nas'o zenu" za Elif
Sluskinja se bojim, to je na sve spremno.

Ne vidim kako ce Elif biti s Kenanom nakon ovakve zrtve? Ali mislim da ce se nesto dogoditi pa ce Bahadir izaci iz zatvora. Nazli ce to rijesiti.

Pa na konto te spice i znamo da ce se Elif udati za Kenana

Neyse, najbolja serija koju sam u zadnje vrijeme gledala. Samo da pozive
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:31   #62
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
kako sam ja odusevljena ovom serijom

...

Neyse, najbolja serija koju sam u zadnje vrijeme gledala. Samo da pozive
hm da. a dok ne naučim turski, jer prijevoda nema, jedino što meni preostaje je čitati tebe ovdje.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:37   #63
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
hm da. a dok ne naučim turski, jer prijevoda nema, jedino što meni preostaje je čitati tebe ovdje.
mozes li pratiti na engleskom?

Fragi za 6. epku:



Ovo je sve zbog mene.
Ljubav je..
Takva bolest da je svako u stanju sve napraviti.
Bahadir je toliko bio zaljubljen u tebe,
Ta ljubav ga je pretvorila u ubicu.
Izvucite Bahadira od tamo i uzmite si snimke.
To je sve sto cu vam reci.
Sta radis?!?
Necu ti dozvoliti da unistis Bahadira!
Ja zelim pomoci Bahadiru, zar ne shvatas?!?!
Ako ne napravite sta sam vam rekla,
Svi ce cuti ove snimke.
Imas samo dva dana.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 01:32   #64
Pozdrav Odgledala sam trailer i kupljena sam Obožavam Pamira odavno. Netko je pisao da mu je ovo po izgledu najlošije izdanje. Slažem se, ali sam sretna jer ga gledam u gl. ulozi

Imam pitanje vezano za gledanje na eng. Ne znam smijem li pisati o kojim se točno stranicama radi, no recimo da nailazim samo na stranicu gdje je potrebno platiti da bi se gledalo. Pratite li svi preko te ili postoji neka besplatna? Može i pp. Hvala
dona_dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 03:15   #65
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
Fragi za 6. epku:
Stigla mi bila notifikacija pa sam pogledala... definitivno mi bude ključna šesta, iliti postaje mi zanimljivo.
Ne znam hoću li i gledati, ali čitaću i dalje, ko zna možda na leto udarim u maraton.

I karagozler mi zanimljiv.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 03:22   #66
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Stigla mi bila notifikacija pa sam pogledala... definitivno mi bude ključna šesta, iliti postaje mi zanimljivo.
Ne znam hoću li i gledati, ali čitaću i dalje, ko zna možda na leto udarim u maraton.

I karagozler mi zanimljiv.
kakav ti je to gust sama gledat kad su svi vec vidjeli i laprdali?

Pleco je upalila sam se ko kutnjak
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 03:34   #67
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
kakav ti je to gust sama gledat kad su svi vec vidjeli i laprdali?


Teško mi je da postignem i jedan dizi da pratim o dva mogu samo da maštam.
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
Pleco je upalila sam se ko kutnjak
Primetila sam. Za gifanje dušu dao, samo što, idioti, tako montiraju da se treba ubiti od posla izdvojiti samo njega ili praviti gomilu kratkih.

Quote:
Black Kelebek kaže: Pogledaj post
Ko da se Elif malo proljepsala...
I ja sam ovo primetila. I, kao da je očvrsla. Čini se da su glumici promenili frizuru/nešto uradili s kosom. Slučajno (sve to) ili ciljano (da označe promenu), nebilim.
Elem, likica i dalje sva plačna ali ima u njoj neke čvrstine.

Zadnje uređivanje Bhea : 19.10.2017. at 03:47.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:25   #68
Odgledah sinoc zadnju epizodu. Odlicna!
Ne znam da li se Elif zaljubila u Kenan beya ali znam da ja jesam
Bahadira do sada nisam uzimala za ozbiljno jer mi je citavo vrijeme pario na psiha, pritajenog agresivca, svalercinu i moguceg ubicu pa mi je logican slijed bio Elif sa Kenanom. Nakon ovog priznanja ljubavi sto djelom sto rijecima, nekako sam ga pocela i zaliti, a vise nisam nisam sigurna koga ce spariti. Ne znam uopste kako iz ove situacije da se trojac izvuce bezbolno. Inace, Bahadir sa svojim glasicem
Je li iko pratio desavanja oko ove serije prije pocetka snimanja? Sta se pisalo za glavne muske likove? Vidim da na kanal d spotu najave sezone Pamira uopste i nema.
__________________
''Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.'' - Albert Einstein
ScorpioS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:40   #69
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post

Pleco je upalila sam se ko kutnjak


mogu pratiti na engleskom ali si na temi s titlovima napisala da nema ni na engleskom... u svakom slučaju čitat ću vas ovdje a kad postane dostupnija, a nadam se da hoće, pogledat ću na eks cijelu.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:39   #70
jos jedan fragi za 6. epizodu



Svi koje volim su vani.
Ali, da li znas sta je najteze?
Ne znati sta ti radis sada.
Nazli hanim ima neke snimke razgovora izmedju Gurhana i Sadullaha.
Ti si preuzeo krivicu, a sef ti preuzeo djevojku.
Ovo je pitanje obiteljske casti.
Ili ces ozeniti djevojku, ili ces mi je vratiti.
Ti jos uvijek..
G. Kenan!
Necu te ostaviti ovdje. Izvadit cu te odavdje.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:34   #71
Iz 5. epizode...


Kenan i Leman (nakon sto je Elif prespavala kod njega):

K: Elif je bila u teskoj situaciji i ja sam je doveo ovdje, nakon svega sto se desilo, moramo se pobrinuti za nju...
L: Taman kad sam pomislila da smo je se rijesili...dobro, pomozimo joj, dacemo joj nesto novca i nek ide. Bitno je da je daleko od nas.
K: Elif ce ostati ovdje! I niko joj nista ne smije prigovarati, pripremite joj sobu. Ako ona odluci da nastavi raditi kod nas, moze.
L: Kenan...
K: Mama, slusaj me dobro...prevarila si oca pred mojim ocima, a onda...
L: molim te..
K: a onda nakon toga nisam ni pomislio da pogledam i jednu zenu ikad.
L: I to je ova djevojka?
K: Elif je jedina zena, nakon svih ovih godina koja mi je dotakla srce ...znas li uopste sta to za mene znaci?
L: Ne znam sta da kazem!
K: Ne govori nista. Bice dovoljno da se drzis dalje od nas.



Kenan i Elif, jutro poslije, ona se sprema da ide:

K: Ima li neki problem?
E: Bas sam krenula.
K: Ne ides ti nigdje.
E: Kenan Bey, hvala vam na pomoci, ali ja ne mogu ostati u ovoj kuci.
K: Ostani Elif, znam da se ne mozes vratiti u svoju kucu...sinoc sam ti vidio amidzu tamo...
E: Ne mogu, svi u ovoj kuci su mi neprijatelji.
K: Znas da je moje prijateljstvo znacajnije nego svi ti neprijatelji.
E: Znam, ali...
K: Biti uplasen je zivjeti u stalnom zatocenistvu ...to si mi ti rekla.
E: Nije to samo strah ....
K: Barem dok si ne sredis zivot, zelim da ostanes ovdje. Ako ti kazem da budes moj gost, znam da ces mi reci ne. Dakle nastavi raditi ovdje. Nazalost, moja cijela obitelj je manje vise pridonijela..
E: Ja samo vise ne zelim da moja buducnost bude u rukama drugih ljudi, molim da me razumijete.
K: Ja te razumijem...svaki put kad te pogledam, ja vidim da ne zelis dijeliti svoju buducnost ni sa kim.
E: Onda mi dopustite...
K: Necu dopustiti...jer se ovdje radi i o meni. Elif, mozda cu ti jednog dana reci svoje razloge, nikad u zivotu nisam vjerovao ni jednoj zeni. Ti si mi prvi put pokazala da mogu vjerovati zeni...
E: Ja..
K: Elif, ti ne znas sta to za mene znaci, ne mozes razumjeti. Tvoje prisustvo u ovoj kuci, ne samo kao uposlenik.... Samo tvoj boravak ovdje je nesto jako vazno za mene.
E: Ne znam sta da kazem, Kenan Bey.
K: Nemoj nista reci, dovoljno je samo da znas...vjeruj mi...sve sto sada zelim je pomoci ti da stanes na svoje noge. Molim te nemoj me rastuziti.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 01:08   #72
^ shvatam zasto si se upecala. pleca(tost) dodje (tek ) kao neki bonus.

nisam ubrala, ili jos nisu otkrili, zasto je on toliko traumaticno doziveo majcinu prevaru oca?
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 01:15   #73
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
^ shvatam zasto si se upecala. pleca(tost) dodje (tek ) kao neki bonus.

nisam ubrala, ili jos nisu otkrili, zasto je on toliko traumaticno doziveo majcinu prevaru oca?
ne znam smijem li ovako javno priznati, ali fakat imam od njih lepritice.... u ovim godinama

On je kao djecak od nekih mozda 12 godina, usao kod roditelja u spavacu kad tamo lezi u krevetu neki frajer, ko u svojoj kuci, a mater polugola se zadovoljno proteze, taman ustala iz kreveta. Valjda mu je bilo traumaticno toliko da nikad nije uspio imati vezu.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 01:57   #74
^ faktografiju sam uhvatila ali ne i zasto mu je to toliko traumaticno. valjda sam zaboravila kako izgleda imati 12 godina i pogled na svet iz te perspektive. a decko nisam bila.
mozda bi za pricu bilo dobro da tu im jos neceg ovako mi je malcice tanusno.

elif dodje kao potpuni opozit leman...

Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
Iz 5. epizode...
evo i slike uz tekst, ko bi razuvidio, ponovljao...
Tutsak 5. Bölüm - Kenan, Elif'e aşık oluyor!

Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 02:11   #75
^ na kraju kaze nesto kao:ko dirne u Elif, imace s njim problema

Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
^ faktografiju sam uhvatila ali ne i zasto mu je to toliko traumaticno. valjda sam zaboravila kako izgleda imati 12 godina i pogled na svet iz te perspektive. a decko nisam bila.
mozda bi za pricu bilo dobro da tu im jos neceg ovako mi je malcice tanusno.
ne znam, mislim da je mozda Black napisala da je taj ljubavnik u stvari neko ko je radio u njihovoj firmi? Mozda i partner u firmi, mozda cak i kucni, bliski prijatelj. Jer imaju slike iz proslosti gdje je taj lik s cijelom obitelji na nekom vecerama, proslavama. Znaci prisutan u njihovim zivotima i mozda blizak sa ocem mu. Za djecaka u tim godinama, ultimativna izdaja.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 02:55   #76
Kenan saznaje da je Elif uhapsena:

Okan: Uhapsili su Elif i Bahadira
Kenan: Zasto?
Okan: Uhvatili su ih sa 5 miliona lira. Podigli su sa njenog racuna, misle da su to novci koje je Sadullah ukrao od nas.
Leman: Znala sam...vidjelo se da ta cura nesto muti.
Bennu: 100% si u pravu, mamice.
Kenan: Nemate vi pojma ni o cemu....Elif je meni nosila te novce...
Okan: Tebi??
K: Onaj dan kad je dolazila ...rekla mi je da su je zvali iz banke, da je Sadullah otvorio racun na njeno ime, bez njenog znanja. Do vraga, zasto mi nije javila!
Leman: Kenan, zar si zaista toliko naivan?? Ocito je da su htjeli uzeti novce i pobjeci. Da ih ti ne bi sprijecio, lagala ti je.
K: Ne pricaj gluposti...
K: Koliko vam puta moram ponoviti...Elif mi je sve rekla , krenula je ovamo s novcem...
Otac: Kenan, otvori oci konacno, sve je vise nego jasno...bojala se da ces ti prvi saznati, pa ti je tako rekla. Da ih nisu uhvatili, sada bi bili s novcem van zemlje.
Leman: Tvoj otac je u pravu, njih dvoje su zajedno (u vezi)...znali su za novac, onda su ubili Sadullaha, a da bi na tebe pala sumnja za ubistvo, Bahadir je doveo Elif da ju zaposli u nasoj kuci...
Otac: Mama ti je u pravu. Ocito je bilo da ce pobjeci...
Kenan: Bas je komicno kako se vas dvoje dobro slazete kad je tema Elif....
Bennu: Ja sam od prvog dana znala da ce nam ona donijeti samo nevolje...
Kenan: Vidim da ti odlicno znas prepoznati na prvi pogled ljude koji donose nevolje.
Leman: Sine, urazumi se, kako osoba moze ne znati da ima novce na svom racunu?? Jasno je da se tu nesto mutilo...
Otac: Ocito je....
Sevim kaze da je Bahadir malo luckast ali da nije tip koji trci za novcem.
Kenan: Naravno da je u pitanju nesporazum, ja cu ih oboje izvaditi od tamo.
Leman: Kenan, mozemo li razgovarati?!?
Kenan: Nemamo o cemu.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:26   #77
Witch sa ovim prevodom bas mi uljepsa jutro
__________________
''Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.'' - Albert Einstein
ScorpioS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:31   #78
hvala vještice
za tu maminu prevaru koja ga se toliko dojmila bilo bi dobro da je to bliski prijatelj, još bolje rođak (s tatine strane naravno ).
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:16   #79
Neyse, gledati jednog ovakvog muskarca, hladnog, arogantnog, emocionalno zakrzljalog, strogog, usamljenog, kako se zaljubljuje .... je predivna stvar

Koliko on samo uziva izgovoriti njeno ime...Elif... promjeni mu se i glas, kao da je miluje samo govoreci njeno ime, pomjeni mu se izraz u ocima, dobiju neku toplinu...ahh

Koliko je nesvjestan zivota oko sebe, stvarnog zivota, niti razmislja, niti primjecuje. Kada shvati da ona nije sigurna van njegove kuce, kada shvati da nju maltretira policajac after hours, iskreno se sokira svojom nesvijescu. Toliko je zatvoren, njegov zivot u "bijeloj kuli" je tako odmaknut od stvarnog svijeta, izolovan, i nezainteresovan, da nikad ni ne pomisli na onaj zivot "napolju". Do Elif. (4. epizoda)

Toliko je sada svjestan nje, i svega oko nje, kada sluzbenica kod advokata odmjeri Elifinu garderobu s prezirom, on ide pravac u butik. Ne konta koliko je to u stvari neprilicno, da ju dovodi u neugodnu situaciju. On samo misli "kako sam blesav! kako nisam o tome razmisljao! kako mi nije palo na pamet!" Jos kaze radnici u butiku da od sada dostavljaju redovno novu garderobu za elif Svi su zblanuti, ali on u tom ne vidi nista cudno.

ah be Kenan bey kako ce taj led da se otopi
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 22:29   #80
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post

Bonus: Visok plecat zna mecat



Gledam odsad pa nadalje ovaj dizi samo radi ovog komentara aahahahahahahaha.

Glumca znam kao iranskog šaha iz Sulje te kao najboljeg druga Levent beya iz Ferihe i Ibrahima Mali Milojko Čelikola. Dakle, sve važno znam o njemu ahahahaha. On, njegovi drugovi, plus Vičitini komentari, i nu mene vamo ahahahaha.

Btw bašrolicu gledala u Bana Sevmeyi Anlat, s glumom se nije sastala, a simpatičnošću je Allah obdario nijeee....Prematat ću je....
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.