Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 12:56   #761
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ovdje ti je zajeb. Nažalost to više nije tako, nitko više ne pita onog ko je napravio motor što je najbolje za njega - na žalost postoje "viši ciljevi" koji će bit pretpostavljani trajnosti.

Što će reći ako treba skinut potrošnju radi CAFE i sličnih korporativnih sranja odvagnut će se jel moraju radit novi motor ili mogu nekako utjerat postojeći u okvire. I ako ispadne da pišalina umjesto ulja neće ZNAČAJNO povećat broj reklamacija a dovoljna je za smanjit potrošnju .... da, što mislite što će se dogodit?
Sa jedne strane mi je drago da ih jebu,sta se mene ticu nek ih jebu sve jace i jace sa tim normama.Jer je to jedan korak blize da pređemo na elektricne aute i izbacimo motore sa unutrasnjim izgaranjem..Rjesimo se smoga u gradovima .

Jedini je problem sta problem baterija jos uvjek nije rjesen.
1)sporo punjenje
2)mala gustoca energije= mala kilomatraza
3)tezina

Nazalost mislim da za naseg zivota to necemo dozivit.
Golgeter is offline  
Old 19.10.2017., 13:08   #762
Da, pretpostavljam na isti način kako smo se rješili olova u okolišu kad smo AUTOMOBILIMA ukinuli olonni benzin?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 19.10.2017., 13:49   #763
Jesi bio kad U Parizu,ako nisi odi probaj.A sta bi bi tek bilo da od tih miljon auti svi voze golf duju dizela,a ono iza svakog oblak dima?!
cestice su kancerogene i izazivaju rak pluca itd...

U svakom slucaju zrak bi bio cisci da svi voze na struju, pogotvo na mjestima di je koncentracija vozila ogromna..



https://www.youtube.com/watch?v=vMxR328QwHI
Golgeter is offline  
Old 19.10.2017., 15:50   #764
evo konačno ulje da zadovolji cijeli forum haer

http://www.synlube.com/synthetic-motor-oil.html
frenchkey is offline  
Old 19.10.2017., 17:18   #765
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ovdje ti je zajeb. Nažalost to više nije tako, nitko više ne pita onog ko je napravio motor što je najbolje za njega - na žalost postoje "viši ciljevi" koji će bit pretpostavljani trajnosti.
Koji BS nisi naveo još chemtrailse i urotu Zrinsko-Frankopansku.
Radi se o normalnoj evoluciji u autoindustriji. Inženjeri su dobili zadatak da naprave novije motore koji manje troše, manje zagađuju, da smanje buku i vibracije motora uz nepromijenjenu trajnost. Uz pomoć moderne tehnologije obrade motora stručnjaci su to odradili i ne vidim tu nikakve drame. Proizvođač koji bi koristio nešto što bi smanjilo trajnost svojih motora bi pucao sam sebi u nogu i riknuo bi u roku keks, a vi drvite dalje o urotama.
Bhakti is offline  
Old 19.10.2017., 17:35   #766
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
evo konačno ulje da zadovolji cijeli forum haer

http://www.synlube.com/synthetic-motor-oil.html
Koliko gareži bude u karteru za 150000 milja ?
Nelson Piquet is offline  
Old 19.10.2017., 17:58   #767
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Inženjeri su dobili zadatak da naprave novije motore koji manje troše, manje zagađuju, da smanje buku i vibracije motora uz nepromijenjenu trajnost.
Konkretno u mom slucaju ,moj motor je vise vibriro/bucio sa tanjim uljem nego sa debljim.
Ne kazem da je to slucaj generalno za sve aute ali cini mi se da je onaj forumas Vti negdje pisao o toj buci a i vidim na jos par foruma di su se ljudi zalili na buku kad su stavili tanje ulje

primjer:
https://www.bobistheoilguy.com/forum...t&Number=39011


https://www.forum.hr/showthread.php?t=440021



Ne kazem to da pljujem po tankom ulju,i provociram kao ovdje neki,nego samo dajem primjer.
Uostalom i tanko i debelo ulje ima svoje prednosti i mane.
Golgeter is offline  
Old 19.10.2017., 18:13   #768
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
evo konačno ulje da zadovolji cijeli forum haer

http://www.synlube.com/synthetic-motor-oil.html

Za ovo okrvavi oči. Totalno nepregledno.
papagioro is offline  
Old 19.10.2017., 20:00   #769
ajd stvarno malo komplicirate sa uljem....
eo kako ja to gledam:

- u upustvu piše koji standard treba zadovoljiti. i tu nema odstupanja
- u uputstvu piše viskozitet, obično 0-5-10w20-30-40
-prvi broj - uzmeš srednju vrijednost, eventualno nižu za gorski kotar, ili višlju ako imaš garažu
-drugi broj - niža vrijednost za novi auto, srednja za 100 - 200tkm, višlja za >200tkm

Koristite "premium" kvalitet ulja i filtera, zamjena 10tkm gradska vožnja/iživljavanje na autoputu, 15tkm normalna uglavnom vangradska vožnja.
sinisaplatz is offline  
Old 19.10.2017., 22:31   #770
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ovdje ti je zajeb. Nažalost to više nije tako, nitko više ne pita onog ko je napravio motor što je najbolje za njega - na žalost postoje "viši ciljevi" koji će bit pretpostavljani trajnosti.

Što će reći ako treba skinut potrošnju radi CAFE i sličnih korporativnih sranja odvagnut će se jel moraju radit novi motor ili mogu nekako utjerat postojeći u okvire. I ako ispadne da pišalina umjesto ulja neće ZNAČAJNO povećat broj reklamacija a dovoljna je za smanjit potrošnju .... da, što mislite što će se dogodit?

Slazem se da glavnu rijec vise nemaju inzenjeri nego ekonomisti, odnosno bean counteri, ali ne citas kako treba...

Quote:
Da se vratimo na temu, citajte user manual ili service manual, to su pisali ljudi koji su proizveli auto... Gledajte da ulje zadovoljava odredjenu normu... U vecini slucajeva vidjeti cete preporuku razlicitih gradacija, za razlicita podneblja... Ne treba toliko komplicirati oko toga...
Napisao sam da je i u samom manualu u vecini slucajeva navedena preporuka razlicitih gradacija za razlicita podneblja... A i bome iskreno se nadam da u pisanju manuala ne sudjeluju bean counteri...

Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
ajd stvarno malo komplicirate sa uljem....
eo kako ja to gledam:

- u upustvu piše koji standard treba zadovoljiti. i tu nema odstupanja
- u uputstvu piše viskozitet, obično 0-5-10w20-30-40
-prvi broj - uzmeš srednju vrijednost, eventualno nižu za gorski kotar, ili višlju ako imaš garažu
-drugi broj - niža vrijednost za novi auto, srednja za 100 - 200tkm, višlja za >200tkm

Koristite "premium" kvalitet ulja i filtera, zamjena 10tkm gradska vožnja/iživljavanje na autoputu, 15tkm normalna uglavnom vangradska vožnja.
+1

Uostalom napisao si isto sto i ja, samo drugim rijecima
Markkonen is offline  
Old 20.10.2017., 20:12   #771
Vidim u Lidlu 15W-40 i 10W-40 5L ista cijena 89 kn.
Vuče me da prijeđem na to za golfa dvicu, ne znam da ima igdje jeftinije 10W40 ulje..

Prvi put vidim i da nude C3 ulje, i to 504/507, cijena: samo 40 kn.

Ja inače nemam neko mišljenje o tim uljima te neke marke.. ali znam da se ovdje masovno pljuje po njima iako nisam nikad neki argument pročitao osim da ga vjerojatno prave korištenjem već rabljenog ulja kao sirovinu.
Mislim, ako zadovoljava specifikacije, da je i od govana napravljeno ne vidim u čemu je problem.. a logično mi je da će imati nisku cijenu jer nema posrednika.. pretpostavljam da to konzorcij Lidl-Kaufland naruči od neke tvornice, sebi uzme neki mali dio i to je to.. Možda uzme i veći dio, ne bih znao ali znam da često takve trgovine od nekih proizvoda ne zarađuju, stave premale marže ali kad kupac dođe, vjerojatno će kupiti još dosta toga na čemu će se napraviti zarada..

Da još napomenem jedan minus kod tih ulja - spominjao se američki proizvođač pensoil za ta ulja, koji ih navodno pravi od smećaste baze, ali aditivima (koji nisu baš stabilni) zadovolji potrebne specifikacije

Prijatelj s Astrom benzincem sa dexos2 prešao na SHU5w40, nije prošlo godinu dvije, otišao EGR. Sve stranice i proizvođač upućuju na dexos2 odnosno ulja s malo sulphated ash.. Pošto mu troši 1.5-2L u 10k intervalu pretpostavljam da je upravo to razlog kvara koji nije jeftin.. mislim preko 1000 kn. S druge strane SHU će bolje zaštititi lanac ali ne možeš imati i jare i pare..
Jel se bolje tu držati uputa proizvođača ili ne?
Nikomah is offline  
Old 20.10.2017., 20:29   #772
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Mislim, ako zadovoljava specifikacije, da je i od govana napravljeno ne vidim u čemu je problem..
Nevidiš u čem je problem ako samo na početku intervala zadovoljava potrebne zahtijeve
Ja bome dobro vidim problem takvih ulja
E30 is offline  
Old 20.10.2017., 20:42   #773
Ako si iz Zagreba (mogućnost besplatnog preuzimanja), kod Auto Kreše imaš rasprodaju ulja:

Total Quartz 7000 10W-40 5L - 89 kn
Valvoline All Climate 10W-40 4L - 83,50 kn
ELF Evolution 700 TD 10W-40 5L - 93 kn
Comline 10W-40 5L - 81 kn
kiwi.nz is offline  
Old 20.10.2017., 21:56   #774
Koliko onda njih u nabavi košta kanta kad je MPC 89 kn i koja je to onda kvaliteta?
Intel_85 is offline  
Old 20.10.2017., 22:09   #775
To je možda OK uzeti ako auto troši puno ulja, inače ne...

Poslano sa mog B1-810 koristeći Tapatalk
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Old 20.10.2017., 22:35   #776
Quote:
E30 kaže: Pogledaj post
Nevidiš u čem je problem ako samo na početku intervala zadovoljava potrebne zahtijeve
Ja bome dobro vidim problem takvih ulja
Može bit da je tako.. al bar danas ne vidim problem u testiranju nakon npr. 10 000 km. U americi se to za neku relativno sitnu cifru napravi. Pretpostavljam da ni europa ne zaostaje puno po tom pitanju.. pa sad valjda je neki hans koji ima para barem čisto iz radoznalosti odvozio prvo na mobilu pa na lidlovom i poslao na analizu, samo ne znam zašto takvih analiza nema nigdje.. dakle, zasad je to na rekla kazala, ali me ni pozitivan ni negativan rezultat ne bi iznenadio


Quote:
kiwi.nz kaže: Pogledaj post
Ako si iz Zagreba (mogućnost besplatnog preuzimanja), kod Auto Kreše imaš rasprodaju ulja:

Total Quartz 7000 10W-40 5L - 89 kn
Valvoline All Climate 10W-40 4L - 83,50 kn
ELF Evolution 700 TD 10W-40 5L - 93 kn
Comline 10W-40 5L - 81 kn
Da, da, znam za akciju ali eto nisam gledao za ta 10W40 u to vrijeme, ova akcija im je za svaku pohvalu za razliku od prošle kad su im cijene i uz taj popust bile skuplje od konkurencije.. Ove sad cijene bome nadmašuju kipora, plus što ne plaćaš dostavu.. doduše, neka ulja su se u startu rasprodala, prvo od 4L, pa i od 1L

Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Koliko onda njih u nabavi košta kanta kad je MPC 89 kn i koja je to onda kvaliteta?
Ne bih znao, ali referirao sam se tu više na ovo low-saps
https://ibb.co/h49awR

Inače i ova m1 ulja što nudi kipor zadovoljavaju kojekakve specifikacije ali je cijena skoro ko litra goriva
Lidl bar ne plaća distribuciju jer ima vlastitu..

Da me se krivo ne razumije, i30 ostaje na mobil1 esp, samo eto pitam se kolika je zapravo stvarna kvaliteta toga.. i njihov alat dosta ljudi pljuje i odbacuje, ali evo sad su se već dokazali da za neprofesionalne upotrebe nema potrebe plaćati 4x skuplje alate poznatih robnih marki

A garancija na većinu proizvoda 3 godine..
Nikomah is offline  
Old 20.10.2017., 23:57   #777
Nakon cijele ove rasprave koja se zahuktala na temu ulja, gustoce itd. mene zanima sto bi mi bilo pametnije tociti u Clia GT? Dosad je toceno 5w40, al mene zanima dali bi mozda 5w30 bilo bolje jer se vozi dosta kratkih relacija.
Lucky-ZG is offline  
Old 21.10.2017., 00:09   #778
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Nakon cijele ove rasprave koja se zahuktala na temu ulja, gustoce itd. mene zanima sto bi mi bilo pametnije tociti u Clia GT? Dosad je toceno 5w40, al mene zanima dali bi mozda 5w30 bilo bolje jer se vozi dosta kratkih relacija.
Ak je dosad preživio s 5W-40 čemu onda petljati s nečim?
Rađe smanji servisni inteval pa da imaš friško ulje 2x godišnje....il svakih 8000km...zavisi kolko km napraviš...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Old 21.10.2017., 08:14   #779
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Nakon cijele ove rasprave koja se zahuktala na temu ulja, gustoce itd. mene zanima sto bi mi bilo pametnije tociti u Clia GT? Dosad je toceno 5w40, al mene zanima dali bi mozda 5w30 bilo bolje jer se vozi dosta kratkih relacija.
Ukoliko se u korisničkom uputstvu spominje 5w-30 onda da, ovaj Rs od 2013. je isključivo na 5w-40.
Bhakti is offline  
Old 21.10.2017., 13:25   #780
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Ak je dosad preživio s 5W-40 čemu onda petljati s nečim?
Rađe smanji servisni inteval pa da imaš friško ulje 2x godišnje....il svakih 8000km...zavisi kolko km napraviš...
A ubacili mi bubu u uho s ovom raspravom, kemijskim trosenjem motora itd.
Planiram ulje mijenjat svaku godinu/cca 10t km. Sad cu napravit jedan preventivni servis jer sam tek kupio auto i promijenit ulje na cca 5tkm/6 mj.

Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Ukoliko se u korisničkom uputstvu spominje 5w-30 onda da, ovaj Rs od 2013. je isključivo na 5w-40.
U uputama pise t>-25c da moze ic 5w30 ili 5w40.
Inace auto nije RS, vec GT, nazalost.
Lucky-ZG is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.