Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 12:11   #81
Quote:
Principessa19 kaže: Pogledaj post
Bome fini savjet, stjeraj ženu u kur.. i razvedi se.

Tocno, da mi zena kaze da moram prestati razgovarati sa svojim roditeljima ili cemo se razvesti, ja bih joj rekao, super, idemo se razvest. Jer ja s njima prestati razgovarati necu, a ako to i odlucim, bit ce jer sam ja tako zakljucio, ne zato sto mi je zena to rekla. Milijardu puta sam bio u situaciji di sam punicu (koja je u osnovi divna zena) htio lansirati na mjesec, pa sam presutio, i rekao zeni, necu komentirat, to je tvoja mater, ti sama o hendlaj.

Quote:
Principessa19 kaže: Pogledaj post
Ako roditelji ne daju iznajmljivati i ne žele živjeti sa strancima, tko i njih jebe. Bravo, tebi je sve jednostavno.
Tko njih jebe? A tko njega jebe? Stukao je sve pare koje je imao u preuredjenje kata, nisu to bas mali novci, vjerujem da je uredjenje barem 200 000 kuna, zbog nategnutih odnosa u obitelji i spasavanja braka se morao iseliti, dakle skoro pa je izbacen van, i sad mu nije nimalo lako. Roditelji nemaju para da mu vrate ulaganje, i sad bi on skroz trebao biti obziran prema njima jer eto, ''oni ne zele zivjeti sa strancima''. Goess what, nije ni on planirao jebati se s podstanarstvom, pa je tamo zavrsio, i to iskljucivo iz razloga sto roditelji nisu bili u stanju reci svojoj kceri da odjebe i pusti njih na miru. I dalje je to njihova kuca, u kojoj bi oni trebali biti gazde, ne psihicki nestabilna kcer/sestra.

Tako da, da, stvari su vrlo jednostavne.

Uostalom, sto ga kosta porazgovarati.

''Dragi roditelji, morao sam u podstanare da spasim brak, tu sam u vasu kucu ulupao hrpu para, i nije mi lako, koji je vas prijedlog rjesavanja problema''?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:12   #82
Pa ja ne kužim uopće zakaj ekipa to radi.
Znači,kao imam ja dio kuće ajmo tam preuredit i živjet ćemo kao u bajci svi skupa.Moš mislit.
Bolje da su te novce stavili na štednju za svoj stan.
Svi nekaj očekuju od roditelja,a oni mogu ako žele kuću prepisat na susjeda.
I nije u redu da su oni otišli,a sestra je tam al kaj sad?
Nema pravde na svijetu jbg.

U neku ruku kužim ženu ako ona na tu situaciju tak gleda.
Al opet nema pravo postavljat ultimatume.
Vi gledajte da napravite nekaj svoje.Da imate svoje.
I da radite na tom da imate svoju djecu i obitelj.
Porazgovaraj sa ženom.Reci joj da ste otišli.Da si sve napravio za nju i za vas.
Ali želiš viđat roditelje.

Ne trebaš prekinut sav kontakt sa roditeljima,ako ne želiš.
Ali i njima treba dati do znanja da ti ne možeš skakat i pomagat kao kad ste živjeli skupa.
To bi im valjda trebalo bit jasno.
Drugo je kad si u istoj kući spustit se dole i pomoć,a drugo kad živiš negdje drugdje.
Tak da iskreni razgovor sa ženom i starcima.Kompromis.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:14   #83
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
koliko čvrstih jasnih stavova na jednom mjestu.

kuća. kuća je vlasništvo roditelja i ako si ti dragi moj autoru ulagao bez ikakvih dodatnih dogovora i eventualno pravnih akata oko toga da to pripada tebi (imaš sačuvane račune o tom ulaganju?) - ne pripada. kuća je na roditeljima, a koliko znam, po našem zakonu o nasljeđivanju, imaš pravo na nužni dio. ostalo sve mogu ostaviti, recimo, tvojoj sestri. ili susjedu Marku. fer? naravno da nije. al' život nije fer.
To je tocno sto si rekla. Ali ako cemo striktno pravno gledano, kad si se vec uvukla u te vode. On nema ama bas nikakve obaveze njima pomagati i vozikati ih uokolo kad im zatreba. Ako cemo bas tjerati mak na konac, onda im uredn oza svaku voznju moze fakturirati svoje usluge po satu, plus troskovi goriva i amortizacije vozila. To je jednako retardirano kao raspravljanje o tome da nema nikakvog ugovora i pravnog akta oko njegovog ulaganja.

roditelji su ti u pitnju, sjedi s njima i porazgovaraj o rjesavanj problema. Ako su svi u financijskoj stisci, a ocito jesu, jer mu stari ne radi, a njega jebu dodatni troskovi podstanarstva, onda rentanje praznog prostora u kuci, makar dijelili pare po pola itekako ima smisla.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:35   #84
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
.... Zasto razumijem roditelje? Jer se nije desilo da su dosli i rekli: "Danas izlazite!" Nego je majka rekla: "Ako ces vec izaci, mozda je i bolje, da spasis sebe".
----

Razumijem svoju zenu, ona nije navikla na to, ne zna kako je zivjeti s njom pa ne shvata kako joj ne mogu nista. Ali razumijem i njih, znajuci cijelu situaciju. Ali problem je sto niko mene ne razumije osim mozda moje i njene majke. Sva se kola lome na meni...
sam si lijepo sve sumirao - ti nastojiš sve razumijeti, a nitko ne razumije tebe
što misliš koliko dugo ćeš moći ekvilibrirati prije nego i sam pukneš psihički?
nitko te nema pravo ičim ucijenjivati; ni matična obitelj, ni tek stvorena obitelj, odnosno žena
radi ono što sam smatraš pravednim, a ne ono na što te egoističnost okoline tjera
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:10   #85
Meni je muka od varijanti tko je kome sto duzan.

Ako nikome ne zelis nista biti duzan, ne uzimaj nista. Zivi za sebe. Budi samostalan. I u prolazu samo digni sesir za pozdrav.

Meni je ziveci vani bilo dosta tesko bez roditeljske potpore. A, ako cu iskreno, zbog specificne situacije, cak i dok sam zivjela u roditeljskom domu bio je period da sam se vise ja osjecala roditelj svom roditelju, tako da valjda nisam niti navikla drugacije.

Meni je ovo sto ljudi pisu uzas zivi. U oba smjera: i ocekivanja roditelja od djece. I ocekivanja djece od roditelja.

Od roditelja si dobio samo zivot. Niti njima, niti tebi to ne daje bas nikakvo pravo. Ni na sto. Zato se za sebe treba brinuti sam i ne ovisiti o nikome. Biti samostalan, odrastao, najnormalnija stvar uzivotu.. Takvi cisti odnosi postede vagon zivaca.

Sve ostalo se onda bazira na elementu dobre volje. Nema li obostrano dobre volje - nema nicega.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:16   #86
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Pa ja ne kužim uopće zakaj ekipa to radi.
Znači,kao imam ja dio kuće ajmo tam preuredit i živjet ćemo kao u bajci svi skupa.Moš mislit.
Bolje da su te novce stavili na štednju za svoj stan.
Svi nekaj očekuju od roditelja,a oni mogu ako žele kuću prepisat na susjeda.
I nije u redu da su oni otišli,a sestra je tam al kaj sad?
Nema pravde na svijetu jbg.

U neku ruku kužim ženu ako ona na tu situaciju tak gleda.
Al opet nema pravo postavljat ultimatume.
Vi gledajte da napravite nekaj svoje.Da imate svoje.
I da radite na tom da imate svoju djecu i obitelj.
Porazgovaraj sa ženom.Reci joj da ste otišli.Da si sve napravio za nju i za vas.
Ali želiš viđat roditelje.

Ne trebaš prekinut sav kontakt sa roditeljima,ako ne želiš.
Ali i njima treba dati do znanja da ti ne možeš skakat i pomagat kao kad ste živjeli skupa.
To bi im valjda trebalo bit jasno.
Drugo je kad si u istoj kući spustit se dole i pomoć,a drugo kad živiš negdje drugdje.
Tak da iskreni razgovor sa ženom i starcima.Kompromis.
ekipa to radi jer su tako odgojeni, programirani. mene se upravo tako odgajalo. ali hvala bogu na internetu, čitanju tuđih iskuststava i jednom razumnom rođaku koji je to prošao pa mi je objašnjavao te tabue, i kamo to vodi. i nisam htjela dići kredit i uložiti u kat dok se ne etažira na papiru, da znam da je moje. to je u takvim obiteljima uvreda. da tražiš nešto pravno rješeno! sve je to naše! moš mislit. kad počnu odrasli životi, potrebe za odvojenim novim obieljima, neko najebe.
sad bi bila isto na ulici ali sa kreditom koji sam uložila u kuću koju bi koristio brat nasilnik, sa majkom koja mu sve dopušta da ga smiri.
hvala bogu da nisam uložila u takvu zajedničku kuću. nema tu sreće ni mira.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:29   #87
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Pa ja ne kužim uopće zakaj ekipa to radi.
Znači,kao imam ja dio kuće ajmo tam preuredit i živjet ćemo kao u bajci svi skupa.Moš mislit.
Bolje da su te novce stavili na štednju za svoj stan.
Svi nekaj očekuju od roditelja,a oni mogu ako žele kuću prepisat na susjeda.
I nije u redu da su oni otišli,a sestra je tam al kaj sad?
Nema pravde na svijetu jbg.
U neku ruku kužim ženu ako ona na tu situaciju tak gleda.
Al opet nema pravo postavljat ultimatume.
Vi gledajte da napravite nekaj svoje.Da imate svoje.
I da radite na tom da imate svoju djecu i obitelj.
Porazgovaraj sa ženom.Reci joj da ste otišli.Da si sve napravio za nju i za vas.
Ali želiš viđat roditelje.
Ne trebaš prekinut sav kontakt sa roditeljima,ako ne želiš.
Ali i njima treba dati do znanja da ti ne možeš skakat i pomagat kao kad ste živjeli skupa.
To bi im valjda trebalo bit jasno.
Drugo je kad si u istoj kući spustit se dole i pomoć,a drugo kad živiš negdje drugdje.
Tak da iskreni razgovor sa ženom i starcima.Kompromis.
Sredit kat kod roditelja te dođe puno manje nego stan.
Recimo 10 naprema 100 tisuća eura.
I još je vjerojatno veći prostor. Ako su ljudi normalni, sve funkcionira.
Ako nisu, jbg.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:04   #88
To je to. Sve se moze ako su ljudi normalni. Ali danas niko nikoga ne trpi. Do svadbe je to sve funkcioniralo, cak su sestra i zena, tj djevojka tada bili u ok odnosima. Roditelji, cak i sestra su mi dali podrsku da sebi sredim kat, sestra je obecala da ce voditi svoju brigu. I sutila je, do poslije svadbe. Cak i kasnije smo normalno funkcionirali, ja, zena i roditelji. Ali onda se sestra razbolila i fizicki, i tu je puklo. Inace ona ima 35, ne radi vec duze vrijeme. Slabo se cim bavi...pogotovo u zadnje vrijeme. Unazad nekoliko godina je takva a to je ocito progresiralo. Nije da ona zvoca svaki dan i svaki cas, ali ima cesto svoje momente i to je tesko za izdrzati. Roditelji su probali ranije svasta, cak su zaprijetili da ukoliko ja odem iz kuce zbog nje, odlazi i ona. Sada sam ja otisao, necu da moja zena trpi to (a nece ni ona). Oni bi da zadrze oboje i da oboje budemo dobro, ali ne ide to tako. Nisu imali kicmu, isto kao sto je nemam ni ja.


Zenu s druge strane je zadesila i ta nevolja sto joj je mama bolesna, pa joj se sve nakupilo Jako joj je tesko. Vidim da navija da idemo zivjeti kod njenih, sto se meni nimalo ne dopada. Ako sam vec izasao iz jedne zajednice, necu u drugu. Ne bih imao problema s njenima, ali svejedno. Juce je imala jos jedan momenat, bili smo kod njenih, pomagali nesto, htjela da odem kupiti nesto za njenog oca a meni se nije dalo, bio sam umoran...I tu smo se zakacili, izgrmila je na mene, vrijedjala me i rekla da zeli da se rastanemo. Ni ja joj nisam ostao duzan, s tim sto ja nikad ne vrijedjam. Kasnije kad se smirila je rekla da je mozda bolje da se rastanemo jer ce to kad tad doci. Rekao sam da ako se tako bude ponasala, hoce sigurno. Ja cu prvi otici. Ali ako me bude postivala kao ja nju i borila se, nece. Poslije se povukla....ima takvih momenata. Jbg, nisam pametan.


Takodje hocu samo da naglasim sta ja zelim. Ne zelim da trcim na svaki poziv mojih roditelja. Ne zelim da budem njihov potrcko, to nisam bio ni do sad. Ali zelim da mogu da odem nekad kod njih, ili da nazovem. Nisu uradili pravu stvar, nisu bili fer, nisu me istjerali, daleko od toga. Ali svojim necinjenjem i nesposobnoscu su doveli do toga, zajedno sa mnom. Ali i pored svega su mi roditelji i ne mogu zaboraviti prethodnih 30 god kada su mi dali sve sto su mogli (priznajem da su puno vise ulozili u mene nego sestru). Zena mi je prioritet, zelim svoju buducnost graditi s njom, ali i da s njima ostanem u kontaktu. Najvise bih volio da se svi izmire ali od toga nema nista ocito.
dexcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:13   #89
Probaj se dogovoriti sa svojima da nekako iskoristiš taj kapital koji si uložio tamo.
Ili da se bar zaštitiš da jednog dana to sve ne uzme seka.

Za ženu, jbg.
Ako te ne poštuje, to ide u pm.

Svi su ljudi dobri, ali jbg. pod pritiskom pucaju...
Bilo bi lijepo da se kontakt između žene i seke smanjio na početku, nekih problema ne bi bilo.
No jbg. tu je kaj je.

I zeznuto je ako su starci (i ostala familija) previše u braku. Recept za probleme.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:25   #90
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
To je tocno sto si rekla. Ali ako cemo striktno pravno gledano, kad si se vec uvukla u te vode. On nema ama bas nikakve obaveze njima pomagati i vozikati ih uokolo kad im zatreba.
upravo tako. on apsolutno nista od toga ne mora.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:34   #91
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post

. Juce je imala jos jedan momenat, bili smo kod njenih, pomagali nesto, htjela da odem kupiti nesto za njenog oca a meni se nije dalo, bio sam umoran...I tu smo se zakacili, izgrmila je na mene, vrijedjala me i rekla da zeli da se rastanemo. Ni ja joj nisam ostao duzan, s tim sto ja nikad ne vrijedjam. Kasnije kad se smirila je rekla da je mozda bolje da se rastanemo jer ce to kad tad doci. Rekao sam da ako se tako bude ponasala, hoce sigurno. Ja cu prvi otici. Ali ako me bude postivala kao ja nju i borila se, nece. Poslije se povukla....ima takvih momenata. Jbg, nisam pametan.


Takodje hocu samo da naglasim sta ja zelim. Ne zelim da trcim na svaki poziv mojih roditelja. Ne zelim da budem njihov potrcko, to nisam bio ni do sad. Ali zelim da mogu da odem nekad kod njih, ili da nazovem. Nisu uradili pravu stvar, nisu bili fer, nisu me istjerali, daleko od toga. Ali svojim necinjenjem i nesposobnoscu su doveli do toga, zajedno sa mnom. Ali i pored svega su mi roditelji i ne mogu zaboraviti prethodnih 30 god kada su mi dali sve sto su mogli (priznajem da su puno vise ulozili u mene nego sestru). Zena mi je prioritet, zelim svoju buducnost graditi s njom, ali i da s njima ostanem u kontaktu. Najvise bih volio da se svi izmire ali od toga nema nista ocito.
Kako se tvoja žena do tebe ponaša, i stalno bi se rastavljala, pa kaj ima pet godina? Joj, joj kud si ti dospio. Ma nije tak važna ta kuća, ma znam da su novci, ali evo, ni sad nemaš mira, a mir je najvažniji.
Ona bi se rastavljala, slutim ja, da nije to badava. Nekaj tu ne valja.
Bože, žena ti nije odrasla, ponaša se kao balavica. Dobar si da imaš živaca, ali poješće te živog, ako ne "uzgojiš kičmu", kak su ti neki rekli.
Sestra je glavna kod kuće, poznato, žena je glavna kod svoje kuće, zato te i izabrala, kad i ti lijepo slušaš. A kad ne slušaš....e onda diže glas.
Pa objasni ženi da niste neprijatelji, idete u istom pravcu, pomažete i držite zajedno. Ako će shvatiti, u što sumnjam...
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 20:13   #92
Prije braka je bilo sve ok, čim ste se vjenčali tvoja žena je pokazala svoje pravo lice i za svaki qurac prijeti rastavom. Dvolična je osoba i ne voli te.
Ako nekoga voliš, onda zajednički rješavaš s njim probleme.
Bolje se rastani sada, nego kad dođu djeca. Ništa od tog braka.
Nažalost, danas je većina žena takva. Uopće se ne čudim što muškarci ne žele brak.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 23:17   #93
Sestra ti je psihički neuravnotežena, tak se čini po tvojim postovima, s takvim ljudima je po mome mišljenju, bolje ne svađati se jer se oni ne ponašaju razumno, treba ih ignorirati, ili ako je nemoguće to izbjeći, treba držati neku rezervu i smanjiti komunikaciju, držati se samo što banalnijih tema. Tvoja supruga je pogriješila što se s njome uopće išla raspravljati i svađati.

Supruga ti ima težak i svadljiv karakter, no takvi ljudi ako imaju neke druge kvalitete si isto mogu naći partnera, nekog sa dobrim živcima tko će ih tolerirati. Dal tvoja žena ima neke druge vrhunske kvalitete s kojima nadomješta nedostatke svog karaktera - recimo super je domaćica, predivno izgleda, odlično zarađuje, dobra je u krevetu, super smisao za humor? Zašto uopće misliš da bi mogao biti sretan s njom cijeli život? Meni se čini da ona nije sretna u braku, bilo bi joj možda olakšanje da ti zatražiš rastavu. U svakom slučaju, ja ne bih s njom niti slučajno još planirala djecu jer je upitno koliko će vaš brak potrajati. Budi jako oprezan s njom, tko zna kakve se njoj sad sve misli vrte po glavi.

Ti bi htio da se svi pomire, ali previše si nestrpljiv, ne ide to tako nabrzaka, daj još svima malo vremena. Sa starcima se čuj telefonski, ali ja ih ne bi još neko vrijeme posjećivala. I bilo bi u redu da ti nekako vrate novac koji si uložio u kuću, sad kako ćete to uspjeti dogovoriti, ne znam. A i da ostaneš bez te love, nije kraj svijeta, možeš opet zaraditi i početi ispočetka.

Znam neke obitelji gdje se snaha i muževa sestra ne slažu, i nikome ništa, komuniciraju samo službeno, i ti brakovi su opstali, nije to toliko presudno. Ali treba zadržati barem neku mjeru uljudnosti, ne biti bezobrazan, ne znam da li bi tvoja supruga izdržala biti takva. Posveti se supruzi što više sada, najgori problemi su iza vas, otišli ste iz te kuće u kojoj kakti niste bili dobrodošli, no meni se čini, na žalost, da tvoja supruga polako odustaje od tebe. Da posjetite bračnog savjetnika?
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 23:33   #94
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
I tu smo se zakacili, izgrmila je na mene, vrijedjala me i rekla da zeli da se rastanemo. Ni ja joj nisam ostao duzan, s tim sto ja nikad ne vrijedjam. Kasnije kad se smirila je rekla da je mozda bolje da se rastanemo jer ce to kad tad doci.
S obzirom koliko su odnosi s obitelji kompleksni i teski, mislim da se s njima dobro nosis. Dobio si dobrih savjeta i recenica da te potaknu na razmisljanje kako postupiti da samom sebi budes prijatelj i zastitis se sto emocionalno, sto financijski. Trebati ce ti vremena i volje i uspona i padova dok to raspetljas sam sa sobom i pomiris se sa situacijom, no vjerujem da mozes i hoces. Ali moras se s tim baviti dok ne dodjes do rjesenja s kojim mozes mirno spavati.

Ono sto mi je jos tuznije je citati koliko cesto i s kojom lakocom te zena ucjenjuje razvodom. Sto ju cini nesretnom u braku? Tu ne mislim na tvoj odnos s obitelji, ni na njenu zalost radi mamine bolesti iako su to velike stvari koje poljuljaju ljude i odnose. Nekako mi se cini da to nije sve. Ne moras pisati, samo probaj sebi odgovoriti.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 00:30   #95
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
(priznajem da su puno vise ulozili u mene nego sestru). .
Može biti uzrok svega...
Kako bi ti mogao pomoći ili biti pravičan prema sestri?
Možda da se zaposli, sigurno bi bila bolje i fizički i psihički.
Ali biti nezaposlen i bolestan, na pragu četrdesetih, kad si već teže zapošljiv, a cijeli život si dijete drugog reda zbog sina...


Mislim da joj svi dugujete nekakvu poštenu i pravednu podjelu.
Možda roditelje žulja savjest pa zato popuštaju.
Žena ti malo previše hoće, i to je očito.
I da, tko te voli, voli te bezuvjetno.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:01   #96
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
To je to. Sve se moze ako su ljudi normalni. Ali danas niko nikoga ne trpi. Do svadbe je to sve funkcioniralo, cak su sestra i zena, tj djevojka tada bili u ok odnosima. Roditelji, cak i sestra su mi dali podrsku da sebi sredim kat, sestra je obecala da ce voditi svoju brigu. I sutila je, do poslije svadbe. Cak i kasnije smo normalno funkcionirali, ja, zena i roditelji. Ali onda se sestra razbolila i fizicki, i tu je puklo. Inace ona ima 35, ne radi vec duze vrijeme. Slabo se cim bavi...pogotovo u zadnje vrijeme. Unazad nekoliko godina je takva a to je ocito progresiralo. Nije da ona zvoca svaki dan i svaki cas, ali ima cesto svoje momente i to je tesko za izdrzati. Roditelji su probali ranije svasta, cak su zaprijetili da ukoliko ja odem iz kuce zbog nje, odlazi i ona. Sada sam ja otisao, necu da moja zena trpi to (a nece ni ona). Oni bi da zadrze oboje i da oboje budemo dobro, ali ne ide to tako. Nisu imali kicmu, isto kao sto je nemam ni ja.


Zenu s druge strane je zadesila i ta nevolja sto joj je mama bolesna, pa joj se sve nakupilo Jako joj je tesko. Vidim da navija da idemo zivjeti kod njenih, sto se meni nimalo ne dopada. Ako sam vec izasao iz jedne zajednice, necu u drugu. Ne bih imao problema s njenima, ali svejedno. Juce je imala jos jedan momenat, bili smo kod njenih, pomagali nesto, htjela da odem kupiti nesto za njenog oca a meni se nije dalo, bio sam umoran...I tu smo se zakacili, izgrmila je na mene, vrijedjala me i rekla da zeli da se rastanemo. Ni ja joj nisam ostao duzan, s tim sto ja nikad ne vrijedjam. Kasnije kad se smirila je rekla da je mozda bolje da se rastanemo jer ce to kad tad doci. Rekao sam da ako se tako bude ponasala, hoce sigurno. Ja cu prvi otici. Ali ako me bude postivala kao ja nju i borila se, nece. Poslije se povukla....ima takvih momenata. Jbg, nisam pametan.


Takodje hocu samo da naglasim sta ja zelim. Ne zelim da trcim na svaki poziv mojih roditelja. Ne zelim da budem njihov potrcko, to nisam bio ni do sad. Ali zelim da mogu da odem nekad kod njih, ili da nazovem. Nisu uradili pravu stvar, nisu bili fer, nisu me istjerali, daleko od toga. Ali svojim necinjenjem i nesposobnoscu su doveli do toga, zajedno sa mnom. Ali i pored svega su mi roditelji i ne mogu zaboraviti prethodnih 30 god kada su mi dali sve sto su mogli (priznajem da su puno vise ulozili u mene nego sestru). Zena mi je prioritet, zelim svoju buducnost graditi s njom, ali i da s njima ostanem u kontaktu. Najvise bih volio da se svi izmire ali od toga nema nista ocito.
bravo. na dobrom si putu. i zapamti svi će te više poštovati ako se zauzmeš za sebe. raste ti kičma, bravo
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:59   #97
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Meni je ovo sto ljudi pisu uzas zivi. U oba smjera: i ocekivanja roditelja od djece. I ocekivanja djece od roditelja.

Od roditelja si dobio samo zivot. Niti njima, niti tebi to ne daje bas nikakvo pravo. Ni na sto. Zato se za sebe treba brinuti sam i ne ovisiti o nikome. Biti samostalan, odrastao, najnormalnija stvar uzivotu.. Takvi cisti odnosi postede vagon zivaca.
Kada si sa roditeljima u dobrim odnosima i pomažu ti kroz godine onda ta očekivanja više nisu očekivanja već podrazumijevanja. Tu čak ni ne vidim djecu odgovornu već njih. Daju prevelike riječi za koje nisu dobro promislili. Znam puno roditelja koji grade, dograđuju, uređuju kuću s namjerom/podrazumijevanjem da im netko od djece tu živi, a kamoli što im nude da si mogu, ako ima prostora, sami nešto napraviti. Kažu da dok mogu budu pomogli, još se uvrijede ako se slučajno odbija, kakti nerazumno je trošiti novce bezveze drugdje. I onda eto, kao u autorovom primjeru, imaš medvjeđu uslugu jer do problema dođe, pravno se ne riješi što koga pripada (jer eto nema potrebe, opet se podrazumijeva pa i naglašava da to ostaje ionako djetetu) i sl.

Ako od roditelja ne dobivaš kroz odnos dojam da imaš siguran dom i oslonac nećeš ništa ni podrazumijevati/očekivati. Gledat ćeš kako da se sam snađeš. Još mi to ispada najpoštenije, jest teško tako odrastati, ali barem u startu znaš sa čime možeš ili ne možeš računati i stvaraš si sukladno tome.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:49   #98
Čekaj, žena je jer si zbog umora odbio otići kupiti nešto njenom ocu grmila, vrijeđala i prijetila razvodom...i to je tebi moment.
I onda se kažeš smirila.
Da, moment je to, kao što ga ima muškarac koji malo natambura ženu, pa se onda kasnije smiri. Što ćeš, temperamentan čovjek. Ali dobar je on. Zna kupiti bombonijeru i buket ruža kad se smiri. Zna i na kauču dijeliti pusice. Dok ga opet ne obuzme onaj njegov moment.

I kažeš da ona tebe tako u svađi vrijeđa i prijeti ti, a ti nikada tako prema njoj.
Pa naravno da ne. Zato te i izabrala. Nanjuše takvi ljudi blagu narav na kojoj će se iživljavati kad ih uhvati bipolarna minuta.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:07   #99
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Čekaj, žena je jer si zbog umora odbio otići kupiti nešto njenom ocu grmila, vrijeđala i prijetila razvodom...i to je tebi moment.
I onda se kažeš smirila.
Da, moment je to, kao što ga ima muškarac koji malo natambura ženu, pa se onda kasnije smiri. Što ćeš, temperamentan čovjek. Ali dobar je on. Zna kupiti bombonijeru i buket ruža kad se smiri. Zna i na kauču dijeliti pusice. Dok ga opet ne obuzme onaj njegov moment.

I kažeš da ona tebe tako u svađi vrijeđa i prijeti ti, a ti nikada tako prema njoj.
Pa naravno da ne. Zato te i izabrala. Nanjuše takvi ljudi blagu narav na kojoj će se iživljavati kad ih uhvati bipolarna minuta.
istina, ali i obrnuto. nauče oni koji su odgojeni od malena, da trpe upravo takve stvari, hodaju po jajima, smiruju takve ljude i situacije, budu podčinjeni, izabreu upravo takve jer im je to poznato. kao kad netko odrasta uz roditelja alkoholičara i od milion ljudi, završi u braku upravo sa alkoholičarem.
nije to blaga narav, to je ličnost žrtve!
svi biramo nesvjesno upravo ono što nam je poznato, ali ne nužno i dobro za nas. puno posla
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:50   #100
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Čekaj, žena je jer si zbog umora odbio otići kupiti nešto njenom ocu grmila, vrijeđala i prijetila razvodom...i to je tebi moment.
I onda se kažeš smirila.
Da, moment je to, kao što ga ima muškarac koji malo natambura ženu, pa se onda kasnije smiri. Što ćeš, temperamentan čovjek. Ali dobar je on. Zna kupiti bombonijeru i buket ruža kad se smiri. Zna i na kauču dijeliti pusice. Dok ga opet ne obuzme onaj njegov moment.

I kažeš da ona tebe tako u svađi vrijeđa i prijeti ti, a ti nikada tako prema njoj.
Pa naravno da ne. Zato te i izabrala. Nanjuše takvi ljudi blagu narav na kojoj će se iživljavati kad ih uhvati bipolarna minuta.
sve si krivo skužila. sestra je bolesna, ne žena
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.