Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 13:42   #81
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Što se tiče prethodnih komentara na moji račun inače prašina sa kočionih elemenata se ispuhuje kopresorom, ako je vlažno od curenja UKA kočione tekućine, ispere se sprejem za pranje kočnica ili karburatora da UKA ne nagrize zaštitnu boju i amen. Nikakve dezinfekcijske maramice za bebinu guzu se tamo ne koriste kao neki misle...
Ovo je odlično za dobit kakav rak ili plućnu bolest. azbestos free i nije baš 100% free. ta je prašina odurno nezdrava

Kočiona prašina jedino s brake cleanerom.. Inače prije kad nije bilo tog lijepog spreja majstori bi stavili kantu ispod pakni.. i roknuli kantu vode po bremzama da se ne diže prašina.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:34   #82
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Iskreno nije ti trebao ovaj napad na Vampira, neznam što si htio postići ali omašio si metu totalno.
Nije se odnosilo na Vampira nego na naivce koji misle kako se nešto radi, a nisu se nikada prihvatili sličnoga posla, a hoće nešto pisati.
Vampira sam samo kritizirao da pretjeruje sa izmjenom rezervnih dijelova pošto nepotrebno mijenja i ispravne dijelove.
Imaš ljude kojima je svejedno koliko nešto košta, samo pitaju kad bude gotovo, a imaš ljude koji gledaju svaku kunu i ne žele da im se mijenja išta više od potrebnog i ne daj Bože da im natočiš tekućinu za brisače jer oni to nisu tražili i bune se da treba još i to platiti i to zovu pljačka, a ako im ne natočiš onda se opet bune da izlaze iz servisa, a svijetli mu kontrolna lampica tekućine brisača, uglavnom nikad im nije dobro.

Zadnje uređivanje PREDSJEDNIK : 09.10.2017. at 23:00.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:40   #83
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ovo je odlično za dobit kakav rak ili plućnu bolest. azbestos free i nije baš 100% free. ta je prašina odurno nezdrava

Kočiona prašina jedino s brake cleanerom.. Inače prije kad nije bilo tog lijepog spreja majstori bi stavili kantu ispod pakni.. i roknuli kantu vode po bremzama da se ne diže prašina.
Azbest je zabranjen već 20 godina. Zaviri u ovlašteni servis, pa vidi kako rade. Nitko ne rokava kantu vode po radionici.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 22:50   #84
Izvlacis stvari iz konteksta u svoju korist. To moze samo debil ispuhat s kompresorom. I ace brake cleaner postoji vec valjda 20 godina u bocici
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:44   #85
Pa postoji, što da ne, ali košta od 50-150 kuna, a zrak iz kompresora je besplatan. Ja sam već napisao da taj aerosol koristim kada procure cilindri pa da UKA ne nagrize zaštitnu boju ili kad se raspadne manžeta homokinetičkog zgloba pa centrifugom nabaca mast na sve strane po kočnicama i okolo.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:08   #86
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Nije se odnosilo na Vampira nego na naivce koji misle kako se nešto radi, a nisu se nikada prihvatili sličnoga posla, a hoće nešto pisati.
Vampira sam samo kritizirao da pretjeruje sa izmjenom rezervnih dijelova pošto nepotrebno mijenja i ispravne dijelove.
Imaš ljude kojima je svejedno koliko nešto košta, samo pitaju kad bude gotovo, a imaš ljude koji gledaju svaku kunu i ne žele da im se mijenja išta više od potrebnog i ne daj Bože da im natočiš tekućinu za brisače jer oni to nisu tražili i bune se da treba još i to platiti i to zovu pljačka, a ako im ne natočiš onda se opet bune da izlaze iz servisa, a svijetli mu kontrolna lampica tekućine brisača, uglavnom nikad im nije dobro.
Jedno je tekućina za brisače, a drugo štedit 50 kuna na cilindru kad se služu doboš kočnice.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 16:41   #87
To nije ušteda, to je jebeno ciganjenje - isto ko i ono sranje od tokarenja a par kuna skuplji novi bubanj ....

Očito smo tak otišli u kurac da više nitko ne cjeni PRAVOG majstora, pa dobro, količina sranja na ovom forumu pokazije što se dogodi kad ideš fušeru. Eno zadnji "sumnja" na lambdu ... nema jadan čime izmjerit pa SUMNJA ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:10   #88
Zbog takvog "pravog" majstora ja popušio 100 Europskih novaca za sajle i vodilice sajli za ručnu! Diskovi su, naravno, išli na račun mehe, lijevi je bil krasno popigan. A i opet ovi novi tresu. Znači na one Ojre još 900 mrtvih živina za diskove....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:09   #89
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Jedno je tekućina za brisače, a drugo štedit 50 kuna na cilindru kad se služu doboš kočnice.
Koliko se sjećam cilindar je ipak slinio ispod gumene kapice na slici i promijenjen je.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:15   #90
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Zbog takvog "pravog" majstora ja popušio 100 Europskih novaca za sajle i vodilice sajli za ručnu! Diskovi su, naravno, išli na račun mehe, lijevi je bil krasno popigan. A i opet ovi novi tresu. Znači na one Ojre još 900 mrtvih živina za diskove....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Neznam ja kod koga si išao, pogrešna procjena. Najvjerojatnije napukla plastika na bužiru, ušla voda u bužir, sajla korodirala i zašekala i stalno je kočio. Malo jači ovlašteni servisi imaju valjke gdje se vide rezultati poslije posla.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:19   #91
Vidoviti milane.. prorekni meni zasto mi na 4 mjeseca starom biciklu skripe kocnice. Diskove ima .
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:56   #92
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To nije ušteda, to je jebeno ciganjenje - isto ko i ono sranje od tokarenja a par kuna skuplji novi bubanj ....

Očito smo tak otišli u kurac da više nitko ne cjeni PRAVOG majstora, pa dobro, količina sranja na ovom forumu pokazije što se dogodi kad ideš fušeru. Eno zadnji "sumnja" na lambdu ... nema jadan čime izmjerit pa SUMNJA ....
Sad ste se svi uhvatili za jeftin Puntov bubanj, a pogledaj koliko dođu novi diskovi za Mercedes. Osim toga ne misliš valjda da diskovi i bubnjevi izađu iz ljevaonice u gotovom obliku kao u kutiji u trgovini. Isto idu na tokarske strojeve na ubušavanje provrta i tokarenje kao i kod lokalnog tokara. Kada se istanji preko dozvoljene debljine nemaš više što razmišljati, bacaju se. Ovlaštenim servisima se više isplati prodati nove diskove nego hodati okolo tokarima, malo je pravih majstora koji tako rade. Danas je praksa u servisima brzog modularnog popravljanja, mijenja se kompletni sklop, prišarafi drugi i naplati, pa koliko košta košta, vlasnikov problem.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:23   #93
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Vidoviti milane.. prorekni meni zasto mi na 4 mjeseca starom biciklu skripe kocnice. Diskove ima .


Smršavi malo


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:35   #94
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Sad ste se svi uhvatili za jeftin Puntov bubanj, a pogledaj koliko dođu novi diskovi za Mercedes. Osim toga ne misliš valjda da diskovi i bubnjevi izađu iz ljevaonice u gotovom obliku kao u kutiji u trgovini. Isto idu na tokarske strojeve na ubušavanje provrta i tokarenje kao i kod lokalnog tokara. Kada se istanji preko dozvoljene debljine nemaš više što razmišljati, bacaju se. Ovlaštenim servisima se više isplati prodati nove diskove nego hodati okolo tokarima, malo je pravih majstora koji tako rade. Danas je praksa u servisima brzog modularnog popravljanja, mijenja se kompletni sklop, prišarafi drugi i naplati, pa koliko košta košta, vlasnikov problem.
Uhvatio sam se Punta jer je Vampir postao slikice posla NA PUNTU!!!!

A onda je tebe uhvatio verbalni proljev.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:41   #95
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Neki misle da meho za svaki auto posebno trči po dijelove u grad, malo morgen. Započne nekoliko vozila, rastavi, snimi situaciju da vidi što mu sve treba i onda ide u kupovinu, a ima uz to šegrta pomoćnika koji obavlja takve stvari za njega.

Što se tiče prethodnih komentara na moji račun inače prašina sa kočionih elemenata se ispuhuje kopresorom, ako je vlažno od curenja UKA kočione tekućine, ispere se sprejem za pranje kočnica ili karburatora da UKA ne nagrize zaštitnu boju i amen. Nikakve dezinfekcijske maramice za bebinu guzu se tamo ne koriste kao neki misle...
i po mogućnosti duboko disati na usta
Brake cleaner spray zadnji platio ispod 20 kn. Mehaničari to kupe na kanistere još jeftinije i ispiru kompresorom
slično kao na videu

https://www.youtube.com/watch?v=j3VYg5rdsP4

ili ovako:
https://www.youtube.com/watch?v=v0pJNtelTUg
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:59   #96
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Neznam ja kod koga si išao, pogrešna procjena. Najvjerojatnije napukla plastika na bužiru, ušla voda u bužir, sajla korodirala i zašekala i stalno je kočio. Malo jači ovlašteni servisi imaju valjke gdje se vide rezultati poslije posla.
Točno. A bužir je otišao zbig aljkave montaže na lijevom kotaču te je ista strugala po felgi. Naravno da se čulo tek kad je do sajle došlo, već prekasno!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 22:15   #97
A jebem mu miša . A jesi baš "trumpast " . Kaj se nekaj promjenilo u međuvremenu od kad je tema krenula sa problematičnim puntom I grijanjem zadnjih brenzi na istome ? Nije ?
Dakle pokretač teme ima problem sa ?




Ajde više koji ti je ? Ma ni ovo takmičenje i borba za goli život . Opusti se malo . Na svaku izrečenu se dižeš na zadnje noge nepotrebno . Koji ti je klinac ? Reagiraš na sve ko da si u životnoj ugrozi . Umjesto da pizdiš nepotrebno , bio bi korisniji sa kojim savjetom i pomoći onom djelu forumaša koji su u problemu . Odi na elprog forum . Tamo možeš vidjet kak izgleda i kaj znači suradnja . I ok je ekipa ( većinom ) . A ak ti se baš pizdi tamo možemo i mjerit dužinu kite do mile volje . Samo postoji jedna caka . ( imaju je čime izmjerit )


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 23:31   #98
nemaš signala
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 00:20   #99
Kad nema kartice


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 02:24   #100
Vidiš da se cijeli forum okrenuo protiv mene i uživaju u tome!
Nije bitno sudjelovati u temi, važno je pobijediti i spasiti obraz prije svega!

Zadnje uređivanje PREDSJEDNIK : 11.10.2017. at 03:09.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.