Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 17:46   #41
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post


Stari u frezi nije nikad promjenio ulje, kupljena je oko 1987, stari pretjeruje isto kao i ovi sta misle da treba mijenjat svake godine.
a daj nemoj me jebat
ja bas mislio da se imam s cim kurcit, kad ono prc milojka, ubi me lik
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:00   #42
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Zasto svake pobogu? ja svake 3, kociona tekucina svake dvije godine.
Zato sto si to znam sam promjeniti,a i kupujem u rinfuzi
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:31   #43
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
a daj nemoj me jebat
ja bas mislio da se imam s cim kurcit, kad ono prc milojka, ubi me lik
Ljudi lazu strasno, misle prodat pricu da po ps-u servisiraju aute, a 90% voznog parka u hr nije vidjelo postenog servisa, sve krs do krsa, po gradu vozim sa recirkulacijom zraka da me ne truju.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:42   #44
slažem se za ove kršine što ti začepe i oči i nos čađom koju ispuštaju - da su servisirali redovno svake godine ne bi ni blizu tako dimili .. takvi auti su tehnički neispravni, iako voze, e sad što se kod nas prolazi na raznorazne načine to je drugi par opanaka
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:08   #45
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Ljudi lazu strasno, misle prodat pricu da po ps-u servisiraju aute, a 90% voznog parka u hr nije vidjelo postenog servisa, sve krs do krsa, po gradu vozim sa recirkulacijom zraka da me ne truju.
90%? Kuda ti voziš?

Da ima drloga koji truju - ima.
Al ne treba pretjerivati
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 12:35   #46
Ja mijenjam ulje na kosilici svaku godinu dana pa nema šanse da s njom napravim 10.000km.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:23   #47
Ulje mijenjam svakih mjesec- dva.
Pri tome i filter ulja,.zraka.
Klime.svaki 2-3 servis.
Antifriz jedanput u godini.
Prošle.godine skoro 150.000 km...

Pločice mi izdrže 150.000 -180.000 km...

Auto zamjenim nakon 3 godine... tada bude oko 400-500.000 km...
pasko123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:10   #48
Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Ja mijenjam ulje na kosilici svaku godinu dana pa nema šanse da s njom napravim 10.000km.
pa ne smijes tako cesto mijenjat ulje, jesi lud? crknit ce
ja svako proljece prilikom prvog paljenja provjerim razinu ulja, malo operem filter i peri deri.. kakva izmjena kakve gluposti, ne znam ni gdje je saraf za ispustit ulje
a auto je redovit u ovlastenom servisu, tu nema zajebancije, sve po ps-u
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:10   #49
Pasko
Znaci ispada da ulje mjenjas svakih cca 20 tkm. Treba samo napomenuti da tvojih 20 tkm moze za auto biti puno njeznije nego necijih 10 tkm a da autom radi dionice od 2 - 3 km
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:12   #50
ja sam kroz dva potpuno različita iskustva sa dva slična auta došla do zaključka da se dugoročno apsolutno isplati raditi servis svake godine, odnosno svakih 10-15000 km.

Sa prvim autom sam bila dosta nemarna. U početku se nisu javljali problemi ali kasnije zbog nemara je auto totalno počeo krepavati , a popravci su bili sve skuplji. Potrošnja ulja i goriva skočila do plafona. Ugl auto za dijelove...

Sa drugim autom sam promjenila ploču i počela ga servisirati godišnje - minimum ulje i svi filteri + ostalo po potrebi. Auto je i nakon 10+ godina u genijalnom stanju što mi je potvrđeno u ovlaštenom servisu kad su ga spojili na svu moguću dijagnostiku. auto uz takvo održavanje može još 5 godina bez problema - toči i vozi sistem.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:07   #51
Quote:
pasko123456 kaže: Pogledaj post
Ulje mijenjam svakih mjesec- dva.
Pri tome i filter ulja,.zraka.
Klime.svaki 2-3 servis.
Antifriz jedanput u godini.
Prošle.godine skoro 150.000 km...

Pločice mi izdrže 150.000 -180.000 km...

Auto zamjenim nakon 3 godine... tada bude oko 400-500.000 km...

šteta što mijenjaš, uvijek mi je lijepo vidjeti aute s milijun+ prijeđenih km.. ti bi lako mogao u tom režimu vožnje milijun i pol km.. bar mislim..
ispravi me ako griješim.. auti ti pred zamjenu ne počinju trošiti ulje, ne vide se znakovi "senilnosti"?

baš gledao kod sebe pločice, ove ate neće moći 70-80 tkm, originalke su išle 110ak.

Quote:
maya0101 kaže: Pogledaj post
ja sam kroz dva potpuno različita iskustva sa dva slična auta došla do zaključka da se dugoročno apsolutno isplati raditi servis svake godine, odnosno svakih 10-15000 km.

Sa prvim autom sam bila dosta nemarna. U početku se nisu javljali problemi ali kasnije zbog nemara je auto totalno počeo krepavati , a popravci su bili sve skuplji. Potrošnja ulja i goriva skočila do plafona. Ugl auto za dijelove...

Sa drugim autom sam promjenila ploču i počela ga servisirati godišnje - minimum ulje i svi filteri + ostalo po potrebi. Auto je i nakon 10+ godina u genijalnom stanju što mi je potvrđeno u ovlaštenom servisu kad su ga spojili na svu moguću dijagnostiku. auto uz takvo održavanje može još 5 godina bez problema - toči i vozi sistem.
reci malo više o kojim vozilima/motorima je riječ. Još jedna pozitivna stvar je da zbog redovnog servisiranja se ovi iza tebe ne uguše u dimu.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:36   #52
Auto koji koristim maksimalno i servisiram maksimalno pedantno. Ne samo da se ulje mijenja svakih 10 tisuća kilometara, već odabirem otprilike najkvalitetnije ulje, kao i sve ostale potrošne dijelove. Ne štedim ja njega, pa ne štedim ni na njemu. Ali i kad mi se otvori prilika, rado upalim sport mode i nema šaltanja prije blokade.

S druge strane imam i Logana karavana koji se redovito eksploatira samo 2-3 mjeseca godišnje, dok se ostatak vremena upali svakih 10 dana i provozi koji kilometar, tek toliko da ne stoji nekorišten veći dio godine. U godinu dana se s njim prešlo 5-6 tisuća kilometara. Neće mu ništa biti da se ulje promjeni prije iduće sezone. Taj auto i kad se vozi je uvijek u zoni 2-2.5 tisuće okretaja, 50 km/h po cesti i nikakvih posebnih opterećenja nema.
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:02   #53
Svoje aute (pokušavam) servisirat redovno. To znači da sam "produžio" servisni interval par puta na max 15, umjesto 10 000 km. I naglašavam da svaki put hoću sve filtere nove, jer je trošak par sto mrtvih živina, samo je stvar dal me meho posluhne il ga steram u kurac. Ko zadnji puta i ne idem više k njemu! Sad je drugi dobil priliku, za sad je dobar.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:04   #54
Quote:
Imprenditore kaže: Pogledaj post
S druge strane imam i Logana karavana koji se redovito eksploatira samo 2-3 mjeseca godišnje, dok se ostatak vremena upali svakih 10 dana i provozi koji kilometar, tek toliko da ne stoji nekorišten veći dio godine. U godinu dana se s njim prešlo 5-6 tisuća kilometara. Neće mu ništa biti da se ulje promjeni prije iduće sezone. Taj auto i kad se vozi je uvijek u zoni 2-2.5 tisuće okretaja, 50 km/h po cesti i nikakvih posebnih opterećenja nema.
ovaj dio ne razumijem, mijenjaš li svake godine na ovom Loganu ulje bez obzira na pređene km ili ne mijenjaš?
Da li ti je prema proizvođaču preporučena izmjena ulja za taj auto minimalno jednom godišnje, ili minimalno svake dvije godine?
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.