Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 14:39   #21
A ne, ne... Gdje je napisao da mora biti dizel?

Evo dobar izbor, jest da je malo socijalan iznutra ali tko to gleda,bitno je kakav je izvana (a ovaj ima čak ksenone):

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...der=DESCENDING
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:42   #22
Nisam ni znao da postoji A3 bez onog ekrana što se uvlači u konzolu.... Ovo baš jadno izgleda.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:43   #23
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Audi A3.

A zašto baš samo te dvije marke ako se smije znati?
Pa neće valjda LoverBoy voziti Daciju ili Škodu Lubeničarku!?
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:44   #24
@dellei

Ali ako ćemo biti realni, to je realan izbor prema autorovim kriterijima i budgetu.

Ili misliš da bi bolji izbor bio neki 2.0 tdi sa 170.000+ km?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:45   #25
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Pa neće valjda LoverBoy voziti Daciju ili Škodu Lubeničarku!?
Pa valjda postoji nešto između dačije ili lubeničarke i premijum klase?

Ako misli jebavat na račun auta, puno ovisi iz kojeg kraja autor dolazi, pa ne bi bilo loše da napiše geografsku dužinu i širinu da i mi znamo suziti prijedloge.

Ovako je tapkanje u mraku.

S onom linkanom A3-icom će više manje svugdje jebavat, osim nekih mjesta po Zg i par drugih većih gradova u RH.

Po meni, siguran izbor.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:48   #26
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Pa valjda postoji nešto između dačije ili lubeničarke i premijum klase?
Ma slažem se ja s tobom.. Vidiš da se zajebavam. Dečku je bitna kozmetika. Jebeš sve drugo. Kao ženska koja se dva sata šminka prije izlaska i licka, a truli neoprani zubi.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:13   #27
Ako baš mora biti dizel, onda bi išao na ovako nešto:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...der=DESCENDING

Samo što ovaj za razliku od onog prvo linkanog benzinca nema xenone. Po meni, popriličan minus (usudio bi se reći i najveći) u odnosu na njega.

Ajd dobro, i četverokraki volan ako ćemo ići baš u detaljno uspoređivanje te dvije konkretne A3-ce.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:59   #28
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Ako baš mora biti dizel, onda bi išao na ovako nešto:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...der=DESCENDING

Samo što ovaj za razliku od onog prvo linkanog benzinca nema xenone. Po meni, popriličan minus (usudio bi se reći i najveći) u odnosu na njega.

Ajd dobro, i četverokraki volan ako ćemo ići baš u detaljno uspoređivanje te dvije konkretne A3-ce.
Ovaj volan izgleda isto kao u socijalnima Octaviama, katastrofa.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:22   #29
Autoru teme: Kloni se premium segmenta sa sumom novca kojom raspolažeš.
Najprije odluči koji auto želiš, izvuci gornju četvrtinu cifri na oglasima i onda odredi koliko ti love treba. Zatim nađi iskrenog vlasnika tog segmenta na koji ciljaš i reci mu da ti kaže troškove posjedovanja tog auta kroz sve što u njega ulaže.
Kad to sve saznaš, onda ponovo pročitaj post od čovjeka koji ti je gore savjetovao da si kupiš dobar (do cca. 70K km prijeđenih) kompakt sa što više opreme i motorom koji ubodeš za te pare.
Plaća koju imaš jednotavno je premala za auto kalibra na koji ciljaš.
Nemoj reći da ti nitko nije rekao...
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:36   #30
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post

A zašto baš samo te dvije marke ako se smije znati?
Jer ima malog pišu pa mora nekako kompenzirat
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:04   #31
Šta vas svrbi zašto taj auto. Čovjek neće da se vozi u drlogu i to je to. Ima vlastito poimanje drloga i njegova stvar.
Iskreno za aute tih godišta ja bih radije išao na BMW nego na Audi. Tvoja stvar, ali računaj si bar 4000 eura davanja.
Bilo bi super ako ti ne treba dizel.
Knight1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:16   #32
Ako je vjerovat oglasu taj BMW ima 184,788 km i to je puno kako okreneš da okreneš za auto koje bi ga na cesti u RH moglo koštat oko 19000€ ako ste neki dobro računali.

To je negdje oko 142000 kuna a ako ste u pravu da je to rupa bez dna sa mjesećnim troškovima recimo 500 do 800 kuna zar ne bi bilo jednostavnije kupit neki novi dobar auto od recimo 170000 kuna a razliku od tih 30000 kuna nadomirit nekim kreditom sa ratom oko mjesećnih troškova obzirom na visinu plaće.

Ja u rizik kupovine auta sa tom kilometražom nikad ne bi ulazio ali to sam samo ja.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:41   #33
Frend upravo doveo tt 2009 tdi quattro 220 000 km
Mazen pazen prvi vlasnik dobro stanje s registracijom ispao ispod 14000
Ima 20 godina i htio je nesto za lov a radi 5000 godisnje.
To je ipak jeftinije za odrzavati od bmw-a

A odrzavanje bmw-a da se razumijemo nije toliko skupo
2.0 dizel je standardni motor i ima ga svugdje u svim klasama
Potrosnja 7 l
Registracija 5000
Servis ulje i filtri 800kn
Gume cca 3000 kn sava klasa
Računaj da ce trebati vjerojatno lanac cca 5000 kn
Ako nesto posebno ode isto te kosta 120d i 520d
Jedino sto ima vise opreme pa se vise ima kaj pokvariti i vise kilometara pa se eto prije pokvari.







Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:54   #34
Izgleda da samo Hrvati kupuju ona prva dva a treći ostaje ostalim jelenima koji se ne razumiju u auta

https://www.vecernji.hr/auti/hrvatsk...metraza-949580
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:40   #35
Quote:
Knight1911 kaže: Pogledaj post
Na pravi si forum došao.

1. imaš li ti para za održavanje tog auta
2. znaš li koliko je servis za takav auto ili ako se nedaj Bože nešto pokvari, a pokvarit će se
3. to su kilometri skinuti 100%, a i da nisu auto je sa dva kotača već u grobu
4. znaš koliko auta možeš izabrat za istu cijenu do dvije godine starih ili novih
5. kolika su ti mjesečna primanja
6. sigurno ti ne treba baš toliki auto

To su samo neki od primjera replika koje ćeš dobit na ovoj temi. Uživaj
Skoro pa stopostotno predviđanje odgovora. Jedino još fali da kupuje BMW jer ima malog pišu i ne može ništa mrdnut. Jebote kolko jala na temi, a čovjek postavio konkretno pitanje.
milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:47   #36
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ako je vjerovat oglasu taj BMW ima 184,788 km i to je puno kako okreneš da okreneš za auto koje bi ga na cesti u RH moglo koštat oko 19000€ ako ste neki dobro računali.

To je negdje oko 142000 kuna a ako ste u pravu da je to rupa bez dna sa mjesećnim troškovima recimo 500 do 800 kuna zar ne bi bilo jednostavnije kupit neki novi dobar auto od recimo 170000 kuna a razliku od tih 30000 kuna nadomirit nekim kreditom sa ratom oko mjesećnih troškova obzirom na visinu plaće.

Ja u rizik kupovine auta sa tom kilometražom nikad ne bi ulazio ali to sam samo ja.
U firmi imamo nekoliko BMW-a i nije toliko skupo održavanje, jedino ako se dogodi neki nepredviđeni kvar. Zapravo jedino automatik može biti velik trošak, i na ovom primjerku iz 2011. sa skoro 200.000km svakako treba promijeniti lanac.

Jedan F10 kod nas ima 280.000km i nije imao nikakav kvar osim sitnica na podvozju, dok je E60 sa 200.000km dva puta bio na reparaciji automatika, ali ostalo ništa. Ali u svakom slučaju nije nemoguće da treba iskeširati 10.000kn, a i set guma košta malo manje.

Za 15.000€ jako nategnuto naći 5-icu u dobrom stanju... ali 2011. godište možda i može. Mi smo sada uzeli F11 2014. godište, 98.000km za 18.000€ brutto, doduše bez automatika i kože.

Ja bih gledao A4 karavana, Passata, 508 ili nešto slično.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:49   #37
@milat

Bio je i taj komentar samo par postova iznad tvoga, čitaj bolje.

Ja sam autoru sugerirao što da uzme i čak mu dao neke linkove, ali se ne javlja.

Ajde recite jednu temu na ovom forumu da nije bilo nekog podjebavanja ili pametovanja, u većoj ili manjoj mjeri?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:56   #38
Dečki da nije ovo opet onaj pop od prošlog tjedna?

Nekako bi rekao da se s 8k kn plaće i bar 2 grama mozga ne gleda 525d, no opet svakakvih nas ima...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:58   #39
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
U firmi imamo nekoliko BMW-a i nije toliko skupo održavanje, jedino ako se dogodi neki nepredviđeni kvar. Zapravo jedino automatik može biti velik trošak, i na ovom primjerku iz 2011. sa skoro 200.000km svakako treba promijeniti lanac.

Jedan F10 kod nas ima 280.000km i nije imao nikakav kvar osim sitnica na podvozju, dok je E60 sa 200.000km dva puta bio na reparaciji automatika, ali ostalo ništa. Ali u svakom slučaju nije nemoguće da treba iskeširati 10.000kn, a i set guma košta malo manje.

Za 15.000€ jako nategnuto naći 5-icu u dobrom stanju... ali 2011. godište možda i može. Mi smo sada uzeli F11 2014. godište, 98.000km za 18.000€ brutto, doduše bez automatika i kože.

Ja bih gledao A4 karavana, Passata, 508 ili nešto slično.
Stvarno nemam iskustva posjedovanja premijum automobila (pogotovo nekog višeg segmenta kao što je E). Ali neka logika mi govori da automobil E segmenta ne može biti jeftin za održavanje (a tu ne mislim samo na izmjenu ulja i filtera, koliko npr. košta izmjena disk pločica i diskova, kasko, set guma a da nisu kinesko smeće?).

Pa sad nakon par postova koji govore u smjeru da zapravo posjedovanje bmw 5 zapravo i nije tako skupo, a neloš (u smislu da se ne radi o ubijenom drlogu) se može nabaviti za 15 - 20 000 eura (kao cijena prosječnog kompakta, čak i manja) zašto ljudi ne kupuju češće takve primjerke E segmenta umjesto npr. novog auta iz C ili D segmenta(nepremijum), iz neznanja možda?

Ne podjebajem nego me stvarno zanima. (jer tko ne bi vozio veći i bolji auto, što bmw 5 nedvojbeno jest u odnosu na aute iz C i D segmenta)
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:03   #40
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
@milat

Bio je i taj komentar samo par postova iznad tvoga, čitaj bolje.

Ja sam autoru sugerirao što da uzme i čak mu dao neke linkove, ali se ne javlja.

Ajde recite jednu temu na ovom forumu da nije bilo nekog podjebavanja ili pametovanja, u većoj ili manjoj mjeri?
Uglavnom je više podjebavanja nego nečeg korisnog
Ali u ovom slučaju je lik postavio konkretno pitanje pa su opet svi počeli srati.
Treba na ovom forumu uvesti da se pored korisničkog imena vidi tko što vozi.
Pretpotstavljam da si ovi koji najviše seru ne mogu priuštiti auto iznad 2000 eura, pa zato tolko i seru. Mislim nemam niti ja za BMW i neću nikada imati, pa neću zato biti zavidan i govoriti čovjeku da ima malog pišu.
milat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.