Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2003., 22:58   #1
Roštilj

evo stiže ljeto..za mene nema bolje stvari nego dok se roštilja neko meso..povrće..pa malo priloga tipa krumpir salat..krastavci sa česnom i vrhnjem..tikvice u ulju...pivica obavezno..jel volite roštilj..šta sve roštiljate...
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 23:10   #2
sa gradela volim ribu i povrce. narocito tikvice balancane i gljive. napravim sug od maslinovog ulja, soli, papra, luka i petrusimula, premacem time povrce i nek se pece ako slucajno imamo doma starog kruva, malo ga namazem maslinovim úljem i onda na gradele... fiiiino
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 23:35   #3
ijaooooooo... a lijepo sam si reko: petre pane, mani se čitanja topika na gastronomiji, pogotovo ako nisi od jutra ništa jeo...
odoh ja otvorit neku temu na religiji, odma će mi ubit apetit...
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 02:30   #4
Petar Petru pleo petlju, dok je petlju ispetljao sav se u nju zapetljao.
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 03:04   #5
Kaj se rostilja tice ja sve obrnuto od njase.
Tj, biljke minimalno (mozda koji sampinjon) a meso maksimalno.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 08:03   #6
Paprike, crvene, mesnate
Tikvice, mlade, tanke, zelene i zute
Gljive portobello
luk
i mali komadic mesa

kuhani ili peceni krompir umjesto kruha
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 11:52   #7
Re: roštilj

Quote:
alemka kaže:
evo stiže ljeto..za mene nema bolje stvari nego dok se roštilja neko meso..povrće..pa malo priloga tipa krumpir salat..krastavci sa česnom i vrhnjem..tikvice u ulju...pivica obavezno..jel volite roštilj..šta sve roštiljate...

OBOZAVAM

grilamo sve od povrca, odrezaka ( svinjetina, piletina, puretina ) ribe, losos, krumpir u foliji, skampe, cijelog piceka okrenuti na raostilju pa cak i neke slatke varijacije....kad je oke vrijeme grilamo u vrtu kad nije na onom stolnom grilu.
Volim i raclette.

Te onaj stoli gril sa "haubom" ( Kugelgrill )gdje se nasred stola pred gostima pece pizza.
Poseban gust mi je otkrivati uvijek nove dip-ove.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 18:31   #8
ej , malo sam nova u rostiljanju , pa me zanima kako pecete krumpir na rostilju? ako me koja dobra dusa moze uputiti u tu tehniku....koliko dugo , nacin , i to sve... hvala
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2003., 18:36   #9
Mmm obozavam rostilj, volim slozit meso sa paprikom, lukom, kukuruzom i gljivama (champinjonama) namazat sa zacine u ulju i jest sa salatom i nekim dobrim kruhom.
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 18:37   #10
Roštilj, mljac danas smazao za ručak dvije fete gofa na rostilju malo blitve i kaj može nešto biti bolje?
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 18:44   #11
Quote:
Martinn kaže:
Roštilj, mljac danas smazao za ručak dvije fete gofa na rostilju malo blitve i kaj može nešto biti bolje?
Moze, dva dobro pecena bifteka velicine tanjura
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 12:41   #12
Quote:
kumek kaže:
Moze, dva dobro pecena bifteka velicine tanjura
Sorry, biftek ne smatram nekim užitkom u prehrani ...
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 18:46   #13
Ja ga obozavam ali ni gof nije losa stvar. Moram priznati da uvijek radije jedem svinju ili govedo nego ribu. Tja, ukusi, ukusi.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 22:19   #14
Quote:
vjeverica kaže:
ej , malo sam nova u rostiljanju , pa me zanima kako pecete krumpir na rostilju? ako me koja dobra dusa moze uputiti u tu tehniku....koliko dugo , nacin , i to sve... hvala
zamotam u foliju sa par zacina, pa probas vilicom kad je gotovo ...duzina pecenja je individualna ovisno o velicini krumpira i o jos kojecemu...

Najdraze mi ga je pojesti za imiksanims vjezim sirom i vlascem.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 22:20   #15
Quote:
namazat sa zacine u ulju
kaj je ovo ?

Neka instant marinada ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 23:44   #16
ja sam baš danas imaLa meso s roštiLja za ručak.. ma njam
__________________
i rece maja: "jebat ces i tocka" i tako bi
bloody sailor moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2003., 11:03   #17
Quote:
Winona1 kaže:
zamotam u foliju sa par zacina, pa probas vilicom kad je gotovo ...duzina pecenja je individualna ovisno o velicini krumpira
krumpir je najbolje popoloviti pa u zacine, pa u foliju
a od mesa, svega, kotlet ( malo istuci kuhinjskim cekicom), kremenadla, kobasice, i osobno pravim cevape, rebarca....
onda riba, ali uvijek u foliju jer mi se uvijek raspadne bez folije
i plus salate : od mrkve, zelena salata, rajcica (paradajz) sa krastavcem, i razni gotovi umaci na bazi majoneze....mljac
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 00:14   #18
ćevape i kobasice sa puno luka...a kasnije se zaljeva sa puno alkohola.....
__________________
cek sam malo sad bum
Morski vrazičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 20:45   #19
RoštiLj
Najbolje su mi gljive...neznam kako se točno pripremaju ali glavno da stara zna. Jedino kaj me razjebE kod roštilja je to kaj mi se uvijek sve ugasi...ili mi treba poL sata kaj zapaLim sve....ili stavim ugLjen prebrzo.....uglavnom to je jedino kaj mi ide na***** kod roštilja.....
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 14:26   #20
Thumbs up

Sve sta vi to super objasnili, ali niko nije rekao kak se priprema meso dan prije i kaj sve stavljate unutra u pac,,,ja ga slažem sa malo maslinovog a više običnog ulja, onda u jednu zdjelicu pomješam papar,sol,vegetu,ružmarin,i mrvicu crvene paprike i utrljam na svaki komad mesa.
Kad je to gotovo i stavljeno u veču posudu uzmem dva tri luka i tri četri češnj češnjaka, narežem na malo veče komade, (da ih kasnije prije pečenja mogu odstraniti), i sve sipam u posudu sa mesom.
Sve se dobro izmješa sa rukama i ja več znam po mirisu ako kaj fali, ali obično još malo soli i papra,,,,miris je možda malo jak, ali kad odstoji prek noči i nad se ispeče,,mmmmmmmmm,,
No, kad je meso pečeno stavite ga natrag u taj pac i dobar tek,,
FRAJER is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.