Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2016., 18:14   #1001
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Dobro ajd sada ipak malo pretjeruješ kada kažeš da fobije riješiš u drugom tretmanu.
Moguce je da se desi, jer je to toliko indvidualno i nikad ne znamo sto klijent donosi, kao sto ne znamo sto se zapravo njemi desi u glavi za vrijeme rada... jer mozemo mi pricati i raditi jedno, a on u glavi drugo... kao ni koliko je mozda sam napravio i samo je trebao posljednji korak koji onda sve odnese.. to su uvijek individualne price ovisne iskljucivo o samom klijentu i kompleknosti onoga sto donosi sa sobom... imao sam iskustva puno nevjerojatnijih promjena od fobije, ali opet.. to je bila iskljucivo slucajnost vezana uz osobu, a ne metodu rada... jer uz metodu uvijek postoji i osoba... i zato je meni reklamirati sebe da nesto rijesisau X. tretmanu osobno suludo...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:19   #1002
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
No, ako se NE sjećaš traume, onda je tu regresijska hipnoza važna. I onda kad imaš sjećanje, možeš i raditi na njemu.
S ovim se nimalo ne slazem... Hipnoterpaija pruza mogucnost i sigurnost rada na iscjeljivanju trauma bez dovodjenja sjecanja na svjesnu razinu...

Quote:
sve vrste anksioznih poremećaja osim GAD-a (imala sam samo 1 slučaj i nisam uspjela u 3 seanse ništa postići, ali žena nije dolazila svaki tjedan, već svaka 2-3-4 tjedna, tako da moguće da je u tome problem),
Ovo je drugo s cim se nikada necu sloziti, a to je stav da terapet nesto postize... Za efikasnost terpaijskog rada potrebno je i dvoje, a moje je osobno misljenje da terpaeut samo gradi most preko kojeg klijent prelazi... uzimanje uloge terpaeuta kao onoga koji nesto rjesava/lijeci linerani je odnos u psihoterapiji, a on po meni ne vodi nikud...

Inace, u cijelom ovom napisanom iz cega sam ovo citirao dominira tretiranje dijagnoga, a ne osoba... to je nesto sto nikada necu razumjeti, iako je vecinom raspostranjeno u nasoj struci.. a opet, nije tema za sirinu o razumijevanju pojma dijagnoza, pa cu ukratko...

Da li nama u terpaijski odnos dolaze dijagnoze ili ljudi? Uzmimo za primjer 10 osoba s dg depresije... Ima li svih 10 osoba istu proslost, istu obitelj, sjecanja, djetinjstvo, posao, strahove, mane, vrline...? Nemaju... I sto je efikasnije, tretirati osobu ili dijagnozu?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 01:28   #1003
novo je da su na magnetskoj resonanci detektirali točnu regiju odgovornu za sugestiju ili plasebo efekt, veliki korak bliže u rasumjevanju hipnose in general
http://www.painnewsnetwork.org/stori...l-in-our-heads
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 11:45   #1004
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
stav da terapet nesto postize[/B]... Za efikasnost terpaijskog rada potrebno je i dvoje, a moje je osobno misljenje da terpaeut samo gradi most preko kojeg klijent prelazi... uzimanje uloge terpaeuta kao onoga koji nesto rjesava/lijeci linerani je odnos u psihoterapiji, a on po meni ne vodi nikud...

Inace, u cijelom ovom napisanom iz cega sam ovo citirao dominira tretiranje dijagnoga, a ne osoba... to je nesto sto nikada necu razumjeti, iako je vecinom raspostranjeno u nasoj struci.. a opet, nije tema za sirinu o razumijevanju pojma dijagnoza, pa cu ukratko...

Da li nama u terpaijski odnos dolaze dijagnoze ili ljudi? Uzmimo za primjer 10 osoba s dg depresije... Ima li svih 10 osoba istu proslost, istu obitelj, sjecanja, djetinjstvo, posao, strahove, mane, vrline...? Nemaju... I sto je efikasnije, tretirati osobu ili dijagnozu?
Vjerojatno sam se krivo izrazila jer sam baš i ja uvijek jasna s klijentima od prvog dana da nemam čarobni štapić i da najviše ovisi o tome koliko oni žele promjenu i koliko rade na sebi, a da im ja mogu biti samo putokaz. I naravno da nije ista svaka osoba s istom dijagnozom, ali nikako ne mogu ne primijetiti iste obrasce, kao ni da iste tehnike pomažu osobama s istim skupom simptoma, dok god su oni spremni na promjenu. Zato se i kaže za neke vrste terapije da su "terapija prvog izbora za xy dijagnozu". Nema previše smisla traumu od silovanja tretirati kognitivno-bihevioralnom terapijom dok god postoje druge metode kroz koje bi se lakše i bolje ušlo u srž te traume... ne mislim da je hipnot.tu nadmoćna, već da je za neke probleme ipak efikasnija, za neke ne. Ja je uvijek rado koristim za probleme kod kojih mi se pokazuje kao jako efikasna i kod osoba koje nemaju kontraindikacije i žele je koristiti.

Što se tiče traume i hipnoterapije, iskreno, ne koristim je, pa nisam toliko upućena. Čitala jesam, ali detalje ne znam, a kamoli nešto napredno. Planiram se educirati za EMDR koji se kod traume pokazao izuzetno uspješan, tako da još uvijek ne mislim raditi traume hipnozom... nikad se ne zna, možda jednom uvidim da mi je i to potrebno, ali za sad mi je prvi izbor EMDR.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:29   #1005
Quote:
Morinus kaže: Pogledaj post
Potpisujem ovaj post, zanima mene također, raspitao sam se na ovom linku, kod psihoterapeuta Dražena Radakovića, no 1 seansa je 500kn kojih trenutno nemam.. išao bih zbog emotivne traume koja mi izaziva govorne poteškoće. Da li netko možda ima iskustva kod spomenutog čovjeka?
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
savjetujem da ga zaobiđeš. ima i drugih. to što se on izreklamirao, ne znači da je jedini, a još manje znači da je kvalitetniji.
Također, zaobiđite ga... bila sam, ne preporučam.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:19   #1006
Quote:
Morinus kaže: Pogledaj post
Potpisujem ovaj post, zanima mene također, raspitao sam se na ovom linku, kod psihoterapeuta Dražena Radakovića, no 1 seansa je 500kn kojih trenutno nemam.. išao bih zbog emotivne traume koja mi izaziva govorne poteškoće. Da li netko možda ima iskustva kod spomenutog čovjeka?
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo dovoljno govori o njemu:

http://www.savez-spuh.hr/wp-content/...ibernetike.pdf
Evo što se dogodi kad vjeruješ medijima...
A u PM... nisam napravila ono što uvijek radim (provjerim čovjeka!!!), nego sam dotičnog DR gledala u emisiji 'Na rubu znanosti' i čitala o njemu kao glavnom stručnjaku za hipnozu kod nas ...
Obzirom da ništa ne znam o hipnozi (OK, sad malo više, al prekasno sam se sjetila..), a ovaj iskače iz paštete kad ga zaguglaš , mislila sam da ne mogu fulati .... i ovi svi certifikati kojima mu je ukrašena sobica, i pun internet... kak da ja kao totalni laik znam da je ovo mučak?
Tip radi kriminalnu radnju, očigledno to može u ovoj banani državi bez posljedica ...
Piše knjige, drži predavanja, drži totalno bezvrjedne seanse i zijeva dok te 'hipnotizira', pojavljuje se na telki ... mlati lovu ... ma skidam kapu, za to je očito sposoban ...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 11:19   #1007
Ne mogu govoriti o njegovoj stručnosti, ali dojam koji na mene ostavlja je da mu nedostaje ta neka terapeutska crta, nema osjećaja za ljude, empatiju...ili kako god to zvali.

Ali da ima osjećaj za samopromociju. Bilo mi je neugodno od njegove samohvale.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 11:44   #1008
meni ostavlja nestrucan dojam, razina vikend tecaja. Zna manje od mene, a ja nemam pojma
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:33   #1009
A ne znam, valjda je nešto naučio u tim pustim školama.

Nisam ni ja vidjela h od hipnoze, ali možda je do mene. Možda me se ne može hipnotizirati, možda mi on ne odgovara....
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:59   #1010
Bok,
Zna li netko da li u Puli ili okolici postoji stručna osoba koja se bavi hipnozom, hipnoterapijom? Preporuke?
croshtula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 09:22   #1011
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Što se tiče traume i hipnoterapije, iskreno, ne koristim je, pa nisam toliko upućena. Čitala jesam, ali detalje ne znam, a kamoli nešto napredno. Planiram se educirati za EMDR koji se kod traume pokazao izuzetno uspješan, tako da još uvijek ne mislim raditi traume hipnozom... nikad se ne zna, možda jednom uvidim da mi je i to potrebno, ali za sad mi je prvi izbor EMDR.
EMDR je uspjesan i "lagan" za traume, ali nije za svakog klijenta, jer nije nimalo ugodan... Kako su nas ucili (na EMDR-u) trauma je snijeg u kojem je zapeo vlak, a ovime se vlak gurne kroz snijeg.. Sto znaci da se trauma stvarno moze efikasno rijesiti u tih cca sat i pol seanse, ali i da osoba moze prozivjeti tu traumu na sve moguce senzacije (plakanje, grcevi, bolovi...)... Meni se jedan na pod izvrnuo i plakao (zapomoagao) u polozaju fetusa iz kojeg se nije mogao maknuti, pa sam s njm na podu radio dalje... Ali isto tako, u toj jednoj seansi je cijela prica rijesena...

A sto s tice traume hipnozi, ja to obicno kroz price i metafore... tada taj snijeg s pruge postaje nesto drugo.. sto je opet puno izazovnije i kreativnije za samo terapeta, ali može bi isto tako efikasno..

Pa ja nekako uvijek biram po klijentu, ne po nacinu...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 01:08   #1012
Pozdrav,
ima li tko kakvih iskustava s hipnoterapijom kod psihologinje Neli Abramić Čehić (Rijeka)? Može i bilo koja druga informacija o gospođi, priče od poznanika, ako ste je susreli na predavanjima, kakva vam se čini?
Hvala!
__________________
Only a life lived for others is a life worthwhile. (A. Einstein)
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:13   #1013
Hipnoterapeut Linda Išek

Pozdrav,

je li netko od vas bio na hipnoterapiji kod gospođe Linde Išek?

Ukoliko je, kakva su bila vaša iskustva? Već duže vrijeme razmišljam o tome da odem kod nje.
Telefunken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:46   #1014
opening

Pozdrav svima!

Tema je jako dobra i koliko vidim mnogi su zaintersirani za stvarne učinke koje hipnoza može polučiti, ali se malko boje sami probati. Razumljivo, jer ipak se prčka po mozgu, nedajbože vlastitom.
Onaj tko nije vlastitim očima vidio ili doživio da čovjek u dubokom transu priča stranim jezikom koji nikad nije učio, ili koji odjednom postaje znalac svega i svačega na planeti, od povijesti do budućnosti, teško će se uvjeriti da je um čovjeka sposoban i za puno šire poimanje univerzuma samo ako ga se oslobodi svakodnevnih gluposti, ograničenja i strahova. Um je nevjerojatna snaga zapravo, koja može u određenim stanjima obrađivati informacije kao najsavršeniji kompjuter.
Drugo, svatko od nas je, htio-ne htio, u djetinjstvu doživio razne strahove koje poslije nosi cijelog života u sebi, neki čak o tome šute i najbližima! Jesu li takvi ljudi opasni? Mogu li uopće ostvariti punoga sebe u svakodnevnom životu? Jasno da ne mogu.
Sve češće, i liječnici-psihijatri vide da jedino hipnoza, slično kao i akupunktura, kao dvije medicinski konačno priznate metode, mogu pomoći.
Što se tiče snage hipnoze i autohipnoze, osim knjiga na koje ćete nabasati, savjetovao bih i čitanje članaka o "spavajućem proroku" Edgaru Cayceu, Amerikancu koji je živio u 19. i 20. stoljeću. Završio je svega 9 razreda osnovne škole, i to je sve što je od edukacije dobio.
Slično kao i nevjerojatni Nikola Tesla, u određenim stanjima opuštene svjesnosti (autohipnoza, meditacija), imao je vizije svega o čemu je postavio pitanje, i tako je dobivao odgovore na brojne upite o liječenju teških bolesti koje su u 19. st. mučile tadašnje stanovnike. Ukupno je prikupljeno preko 14 000 tzv. "čitanja", jer su Cayceu pitanja o teškim bolestima postavljali liječnici, znastvenici, filozofi, a on je u transu precizno diktirao liječničke recepte za koje se tada još nije ni znalo, zatim pitanja o pravoj prošlosti Zemlje i čovjeka, te o budućnosti. Cayce je još tada odgovarao na pitanja ima li života izvan Zemlje, da li je Atlantida postojala, kako su građene piramide itd itd. Za njega mnogi tvrde da je zbog takvih sposobnosti i otvorenosti uma bio začetnik tzv. New Agea. Predvidio je oba svjetska rata i još svašta nešto.
Danas njegova pisana izvješća čuva organizacija A.R.E. u SAD.
Koga zanima, može čitati na: https://www.edgarcayce.org/the-readi...s-yet-to-come/
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:56   #1015
da li hipnoterapija može koristiti za jačanje koncentracije? i da li je uskoro neki event koji okuplja hipnoterapeute i da slobodni namjernici mogu navratiti?
@aeronaut, jako ti je zanimljiv post!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 18:02   #1016
Exclamation

Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Onaj tko nije vlastitim očima vidio ili doživio da čovjek u dubokom transu priča stranim jezikom koji nikad nije učio, ili koji odjednom postaje znalac svega i svačega na planeti, od povijesti do budućnosti
Nadam se da se šališ i razumiješ da su navedeni efekti produkt čovjekove mašte i da hipnotizirana osoba kojoj je sugerirano da priča npr. kineski jezik zapravo ne priča taj jezik već ga samo interpretira na način koji ga ona zamišlja. (Naravno, ukoliko ta osoba već poznaje nekoliko riječi tog jezika ili ga je imala priliku negdje čuti, vrlo vjerovatno će tada i koristiti dio tih sjećanja)

Inače radi se o popularnoj sugestiji koju ćete čuti tijekom zabavnog programa hipnoze na sceni jer interpretacije jezika kod određenih pojedinca često budu izuzetno duhovite.

Drugo što si naveo je totalna besmislica i prelazi u sferu parapsihologije.
TC
Hipnotizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 15:58   #1017
Ne šali se nego muti vodu:

Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Drugo, svatko od nas je, htio-ne htio, u djetinjstvu doživio razne strahove koje poslije nosi cijelog života u sebi, neki čak o tome šute i najbližima! Jesu li takvi ljudi opasni? Mogu li uopće ostvariti punoga sebe u svakodnevnom životu? Jasno da ne mogu.
Boldana rečenica je tipičan primjer pokušaja uvaljivanja sugestije putem teksta. Postavlja pitanje, ne daje odgovor i onda se čitatelj cijelo vrijeme pita jesu i takvi (kakvi???) ljudi opasni i ostatak posta čita tek polovično koncentriran jer mu pozornost odvlače ti neki opasni ljudi, među koje možda spada i on sam. Takvi trikovi možda pale u SAD-u jer ondje većina pučanstva poslovično glupa i neobrazovana, ali ovdje takav marketing baš i nema neku prođu. Okej, možda tu i tamo koji naivac nasjedne.

@Hipnotizer - kojim se ti oblikom hipnoze baviš? Terapijska, scenska...?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 09:27   #1018
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
@Hipnotizer - kojim se ti oblikom hipnoze baviš? Terapijska, scenska...?
Primarno scenskom.
Hipnotizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 17:25   #1019
Jel bio tko kod Danijele Lovinčić (ZG) ? Može iskustva?
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 23:46   #1020
Probajte sami. Michael Sealey objašnjava da je svaka hipnoza zapravo autohipnoza, kojom čovek sam sebe uvodi u trans (uz sugestije hipnoterapeuta) i da sve vreme ima kontrolu nad sobom i svime što se dešava. Primenjujući neke od njegovih autohipnoza, prisetila sam se nekih važnih stvari o sebi koje sam zaboravila i zanemarila. Uglavnom imaju vrlo umirujuće dejstvo, a i - divne su za uspavljivanje. Verujem da ima i drugih koji se bave hipnoterapijom besplatno na internetu. Meni se glas Michael Sealey-a iznimno dopada, a ima i izuzetno dobar ritam izgovorenih sugestija i pauza, koje uistinu brzo uvedu čoveka u stanje hipnotičkog polusna.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.