Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2017., 01:41   #3821
Sad videh da je pocela nova stranica,ostavio sam jedan bitan post u prethodnoj stranici,ne zaboravite da to i procitate.

Quote:
synas kaže: Pogledaj post
Da,bitna je stavka odvojiti i biti svjestan činjenice da je preznojavanje posljedica psihičkog stanja i napetosti ali u rasulu emocija tesko je prepoznat uzrok jer ga nismo svijesni,većina ljudi ovdje si je manje više odgovorila svojim postovima i iznošenjem problema uzrok svojeg stanja,znaći treba odvojiti fizički,mehanički uzrok od psihićkog i treba vremena za to.Svima nama ovdje je zajednička jedna stvar a to je da smo jako emocionalna bića i ne bi trebali na to gledati kao bolest nego osobinu a ja za to krivim društvo,od naših roditelja do nastavnika u školi.Ne krivim ih na način da ih treba kaznit nego sam svjestan činjenice da su takvi i to u većini al da znaju drugačije bi napravili drugačije.U mojem slučaju recimo,ja se sjećam stvari iz djetinstva iz najranije dobi,rodio sam se i živio u kvartu u kojem je bilo izrazito puno nasilja,kriminala,droge,tučnjave ma negative na kvadrat,ni doma mi nije situacija bila dobra,horor film i ja sam bio takav,dosta sam se tukao okolo i radi svakakve p*darije uglavnom živio sam u konstantnom strahu i pritisku,bilo je i ljepih stvari daleko od toga al na kapaljke.Stvorio sam kriva uvjerenja o svijetu i način razmišljanja je u startu kod mene krenuo u krivom smjeru.Kad sam sam sebi priznao da sam te stvari radio od straha stvari su krenule na bolje.Od malena sam već uvidio da sam drugačiji od drugih,postavljao sebi pitanja već u najranijoj mladosti s nekih 10/12 god o smislu života,zašto je sve tako shebano,nasilno,jesam li ja počeo ludit il koji vrag.Gledao sam druge ljude kako s lakoćom rješavaju probleme i kako su hrabri a ja jadan.Agresivnost je bila moj jedini obrambeni mehanizam koji je funkcionirao u takvoj sredini.Stotine pitanja u glavi a nigdje odgovora,pročitao sam knjige o religijama,krščanstvo,hare krišne,budizam i ništa od toga nije zadovoljilo moju svijest i odgovore na pitanja koja su me bombardirala svakodnevno.Postao sam perefekcionist,kontrol freak,sve sam morao uraditi i izgledati savršeno.To me naravno koštalo.Toliko sam posvetio vremena tome da svoju vanjštinu i status u društvu dovedem do božanskog da me na kraju to i "pojelo".Svakodnevna predbacivanja samome sebi postala su norma i to me dovelo do kraha.Kad se na to sve još nadodalo znojenje jednostavno sam pukao.Sljedilo je razdobje košmara.Stvari su se odvijale na prvi pogled u mojem životu na bolje i u tuđim očima ništa nebi izgledalo nenormalno,sve po loju kako bi se reklo al u meni vulkan,erupcija emocija i zadnji atomi snage uloženi da se društvu prikazujem kao mr. savršeni.Logični i prirodni slijed događaja je taj da sam doživio emocionalni krah.Sljedilo je razdoblje povučenosti i očaja.Nakon nekog vremena kad se ta erupcija smirila i kad sam poćeo razgovore sam sa sobom koje sam u djetinjstvu potiskivao misleći da će DRUŠTVO I PRIJATELJI me proglasiti ludim počelo se klupko razmotavat.Polako sam počeo shvaćat uzroke i posljedice svojih problema i taman kad je krenulo na bolje eto novih problema,ovaj puta je obitelj bila u gabuli,krenuli su sudovi i ovrhe i gadne životne situacije ali nekako sam imao drugačiji pristup i pogled na te stvari.Stisnuo sam zube i pomogao svojoj obitelji kolko god sam mogao a svoje probleme ostavio u ladici.Nekako se sve to kolko tolko uspjelo riješit nakon nešto godina pozitivno u obitelji i kad je to prošlo počeli su se javljat opet moji stari "problemi".Odlučio sm da nema smisla živjet na taj način dalje i krenuo sam ispočetka,promjenio sam način na koji sam dosad razmišljao kao i svoja uvjerenja.Shvatio sam da dok sam smiren i spokojan ne postoji problem kojeg ja nemogu rijesit.Na taj način i pogled na život,da ne glumim spodobu koju društvo očekuje od mene sa svim svojim normama i pravilima počeo sam napokon živjet ko ČOVJEK.Još uvijek i dan danas radim na sebi i to uspješno al ovaj put to govorim iz svojeg lica a ne kako me društvo doživljava a to je VELIKA razlika i znam da sam jako EMOCIONALNA osoba ali to sad vidim kao vrlinu i bez kočnica i potiskivanja uživam u toj svojoj osobini i sretan sam zbog toga.
Znam da sam možda pretjerao sa postom i količinom osobnih stvari iznesenih ovdje al mi je bila namjera da ako netko pročita ovo možda mu pomogne shvatit neke uzroke i korijene svojih problema i probleme pretvoriu odgovore na svoja unutarnja pitanja.

Sada procitah i ovaj postt i mogu reci da se stvarno podudaramo sa situacijom.Evo gde se ja u potpunosti pronalazim,tj kakav sam bio ranije:

Postao sam perefekcionist,kontrol freak,sve sam morao uraditi i izgledati savršeno.To me naravno koštalo.Toliko sam posvetio vremena tome da svoju vanjštinu i status u društvu dovedem do božanskog da me na kraju to i "pojelo"
----------------------------------------------------
Moj komentar:
Ova recenica iznad znaci da nas je EGO samleo zbog nedovoljno razvijene svesti u trenutku prihvatanja oderdjenih misli.
----------------------------------------------------
Odlučio sm da nema smisla živjet na taj način dalje i krenuo sam ispočetka,promjenio sam način na koji sam dosad razmišljao kao i svoja uvjerenja.Shvatio sam da dok sam smiren i spokojan ne postoji problem kojeg ja nemogu rijesit.

----------------------------------------------------------------------------------
Moj komentar:
Ovo treba podebljati skroz na skro:".Shvatio sam da dok sam smiren i spokojan ne postoji problem kojeg ja nemogu rijesit."
Kada ste smireni i spokojni nema znojenja,neko ce reci da je bas zato sto nema znojenja(ima deo istine zato sto necemo misliti o tome,inace nije okidac smirenosti samo znojenje,tj neznojenje).
---------------------------------------------------------------------------------

Stvari su se odvijale na prvi pogled u mojem životu na bolje i u tuđim očima ništa nebi izgledalo nenormalno,sve po loju kako bi se reklo al u meni vulkan,erupcija emocija i zadnji atomi snage uloženi da se društvu prikazujem kao mr. savršeni.


Na taj način i pogled na život,da ne glumim spodobu koju društvo očekuje od mene sa svim svojim normama i pravilima počeo sam napokon živjet ko ČOVJEK.Još uvijek i dan danas radim na sebi i to uspješno al ovaj put to govorim iz svojeg lica a ne kako me društvo doživljava a to je VELIKA razlika i znam da sam jako EMOCIONALNA osoba ali to sad vidim kao vrlinu i bez kočnica i potiskivanja uživam u toj svojoj osobini i sretan sam zbog toga.

Ovde u recenici ispod se ne slazemo : :
Znam da sam možda pretjerao sa postom i količinom osobnih stvari iznesenih ovdje.
----------------------------------------------
Sto se vise detalja iznese to je bolje za druge i za sebe.Ja sam kad pocnem da pisem o ovome ne umem da stanem haha







Bilo bi jako lepo da jos detaljnije opises svoju borbu sa znojenjem i kakva je situacija danas.Necu pitati da li si prestao da se znojis jer to nie moguce uvek ce nam se javiti emocija znojenja u tezim situacijama u kojima se i neki ljudi koj se inace ne znoje,takodje necu reci ljudi bez HH.Ne postoji covek koj ima HH i koj nema HH tj znojenje.Postoje ljudi koji se znoje ceo dan jer nose tu emociju na grbaci ceo dan,a drugi ljudi to osete samo u odredjenim situacijama koje takodje mogu biti bezazlene situacije ali ce se znojiti i nosti istu emociju u tim trenucima kao i ovi koj se znoje ceo dan,samo ovima ta emocija prodje kad se zavrsi ta situacijaa kod ovih koj se znoje ceo dan,njima je ceo dan situacija koja im izaziva znojenje do kasnih vecernjih sati kad pocinje suvoca.

Zadnje uređivanje fixx123 : 04.06.2017. at 02:55.
fixx123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:13   #3822
Pozdrav ljudi, evo jos jedne s HH
Zanima me je li zaživjela ideja da se napravi grupa na fejsu jer bi rado razgovarala s ljudima koji dijele istu "muku".

Imam 18 godina i do sada sam radila veliku dramu oko toga što mi se znoje dlanovi i stopala. Nisam htjela ići u autoškolu ni na maturalnu.
U autoškolu sam otišla, imala super instruktora, ja sam lijepo svaki put nakon vožnje obrisala volan, a on ne bi ništa pitao
Na maturalnu otišla u štiklama, kasnije se preobula i naplesala ne samo sa svojom pratnjom nego i drugim frendovima. Nitko ništa nije rekao niti je ikome bilo neugodno.
Zaključila sam da možda radimo preveliki problem umjesto da konačno prihvatimo taj poremećaj kao da je zaista dio nas kao što i je. Više mi ne pada na pamet da nešto propuštam zbog toga. Crtam i pišem s maramicom pod dlanom, pirsam i tetoviram s rukavicama. Mislim da postoji način.
E da, i umjesto rukovanja u neformalnijim situacijama kažem: "Znoje mi se dlanovi, daj šapu"
Sweets1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:06   #3823
ljudi, grupa na fejsu je tu, priključite se. molim lamadora da mi se javi

https://www.facebook.com/groups/1938932849684989/
Phantomrider483 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:17   #3824
Prebacili smo grupu na secret, pa se meni javite na PM za dodavanje
elmaestro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:44   #3825
Da li možda netko prodaje ovaj uređaj za iontoforezu http://www.electroantiperspirant.com/hr/ po nekoj pristupačnijoj cijeni?
Hvala
Minnimmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:34   #3826
Question

Da krenem s pitanjem:
Dakle, otkad znam za sebe HH sam, no u zadnje vrijeme sam se bas odlucio boriti sa tim, posto je nepodnosljiv zivot sa tim, kada svaki dogadaj u zivotu, svaku aktvnost, makar i najobicniju, moram podrediti tome. Naravno, prvo sam potrazio da li postoji neki fizicki uzrok (kada sam radio nalaz stitnjace Boga sam molio da bude sa njom nesto, posto bih bar znao zasto mi se to dogadja), ali izgleda da ne. Stvar je psihicke prirode. Otisao sam kod nekog lijecnika, dermatologa, kazu da ima iskustva sa tim stanjima... Odmah je rekao da imam nesto sa (para) simpatikusom, te da cemo to lijeciti na najbolji moguci nacin, organskim preparatima. Prvo mi je propisan sok Noni, od CaliVita-e, no bez nekog uspjeha. Sada cekam neke tablete, pa cemo vidjeti sta dalje. Zanimaju me vasa iskustva ako itko ima kakvih.

Inace sam generalizirani HH, s naglaskom na facijalni problem, koji me itekako iritira, posto se bas on tesko sakriva.
masur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:41   #3827
Pozdrav svima,

evo još jedne vaše supatnice u zpretjeranom znojenju

Ako se netko hoće malo pojadati, i ja njemu, tu i tamo, ne previše, i da razmijenimo iskustva sa tim, odnosno jednostavno pričamo o tome pa nam bude malo lakše jer nismo jedini u tome, može mi se slobodno javiti u inbox

Mene to muči već par godina, nisam 100% sigurna ali vjerujem da je na psihičkoj bazi, jer sam već godinama psihički pod stresom i opterećena nekim svojim stvarima, problemima, nezadovoljna životom, pa se valjda nakupilo tako.. sumnjam da ima nekog rješenja za to, a da nisu injekcije botoksa i slično, na što mi ne pada na pamet ići, pa se pokušavam natjerati da jednostavno to sve prihvatim tako kako je i nastavim s tim živjeti..
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:33   #3828
ja sam se znojio kao njasvi, cijeli život.Odem na tenis i ponesem 4 majica kao pokus,nakon malo više od sat i po tenisa (jest da je bilo ljeto), ali sve 4 majice su bile toliko mokre kao da sam ih namakao u vodi.Sad me je to pretjerano znojenje smanjeno,obično oznojim se jedno i poslje toga prvog naleta znoja, bilo šta da radim,nema skoro ni kapi znoja.
Po meni je to nešto što treba "odraditi", ne treba dramatizirati.Puno tekučine, voća i povrća, ja sam bio ovisan o cedevitama, limunada,onim jeftinim sokovima, samo da je nešto kiselo unjeti u sebe.
A znojenjem se izbacuju toksini,pa eto nešto i korisno od toga.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:21   #3829
Bok ljudi

Ne znam koliko se vi brzo oznojite, ali ja sad recimo u ovo vrijeme se oznojim u roku 10 minuta (ne pretjerujem) nakon što izađem iz kuće. I to ne mora biti 10 min. hodanja na suncu, nego odšećem do stanice busa 5 min. i u busu se oznojim, a čak i često upale klimu u busu. I svejedno se oznojim

Znojim se i po prsima i leđima (zato mrzim ljeto, kad mi počne curiti znoj pa molim Boga da ne promoči i da se ne vidi sav taj znoj), i naravno da probije kroz tanku pamučnu majicu vrlo brzo.

Nemam pojma jel to što ja imam hiperhidroza, jer čitala sam malo tu o tome i neki spominju da su im u većini slučajeva ruke skroz mokre ili vlažne, i cijelo tijelo im je mokro, čak i na manjim temperaturama nego što je sad (20-tak stupnjeva). Meni nisu nikad ruke mokre, znojim se pod pazuhom, prsa i leđa kad temperature dosegnu 30 ili skoro 30 stupnjeva. Onda mi se zna i guzica znojiti
Ali znam da mi je muka od toga. Nije mi oduvijek bilo tako, nego unazad možda 3-4 godine.
Sestra i starci mi kažu da je to normalno za ovo vrijeme, jer su ljeta sve vrućija i sparnija i dolazi nam sve više tropska klima, pa kao tko se ne bi toliko znojio.
Ali ja baš gledam druge ljude i svoje prijatelje i malo se oznoje, ali stvarno skoro nikoga ne vidim da se toliko baš znoji čak ni na ovim temperaturama,
nitko nema lokve pod pazusima, samo ja baš se jadno osjećam s tim.
Znam da tu nema puno pomoći, ali eto teško prihvaćam to sve.
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 19:42   #3830
KRAJ!

KONACNO SAM DOSAO DO KRAJA!

Sada cu vam napisati ovde moje iskustvo i kako prebroditi ovo.

Znaci od kad znam za sebe,od detinjstva sam prvo obratio pazznju na znojenje nogu,bio sam poznat po tome sto sam leti isao u carapama a zimi bos.Ruke,noge zadnjica,pazuh,znoj izbijao na tim mestima,bas zajebana stvar.Trpeo ovo jako dugo vremena.
Onaj ko se pronadje u ovome ima isti uzrok kao i ja:

-Znojenje pocinje sa potpunim budjenjem(u stanju polubudnosti ujutru nista,i cim otvorim oci i pokrenem se,proces znojenja krece)

-Znojenje staje u vecernjim satima,zavisi kako kad.

-Znojenje nas zna nekad iscrpeti svu energiju u odredjenim situacijama,osecaj kao da vam nesto oduzima vasu zivotnu energiju i nemozet biti onakvi kavi jeste.(u stvari ne iscrpljava nas znojenje vec nesto drugo sto cu kasnije objasniti)

-Znojenje ruku,nogu,pazuha,zadnjice

-Kada legnete u krevet i usmerite paznju na vase otkucaje srca,ono pocinje sve vise da ludi i da lupa,mada ne mora uvek biti tako,jer se bas i ne znojite uvek

-Kontakt sa devojkama jako slabo,ali zadovoljavajuce jer sam jako zanimljiv i duhovit i to u stanjima kad mi je u glavi bio nenormalan pritisak,tacno pred pucanjem,a kamoli kad sam malo opusteniji.

-Znojenje se pojacava kada nsto trebamo raditi rukama pred nekom osobom a ne bismo nikako dozvolili da neko vidi znojenje.(U stvari nije znojenje problem nego da ta osoba ne vidi nase unutrasnje osecanje,tj strah,jer znojenje je odraz straha i panike,i drugi ljudi u pojedinim situacijama osete to znojenje ali mi skoro celog dana)

-Pstoje jos neke stvari ali za sada samo ovo i to je uzrok psihicke prirode,potpuno psihicke prirode.

E sad cu vam objasniti ceo problem koj je jako jednostavan ukoliko razvijete potpunu svest o problemu mozete ga sami resiti,bez takve svesti samo psiholog bihejviorista moze pomoci i niko vise,nece prestati sama dok nedodjete u kasne godine kada vam zivot vise ne bude bio bitan.
Stvar je u Anksioznosti,ranije sam odbacivao svake tvrdenje da sam ja anksiozan,jer uopste se neplasim situacija,onda sam prihvatio Anksioznost ali bio sumnjicav.Kada sam se jako posvetio svom stanju i citao o anksioznosti stanje se u trenucima pogorsavalo do nenormalnog jer nisam nikako prihvatao zivot sa anksioznoscu.Citao sam sve zivo sto je imalo da pise o psihi coveka pogotovu knjige za samopomoc koje su bile zivo sranje.Sreca je sto ja dok ne shvatim nesto ne prihvatam nikako to kao stvarno sto je pisalo u njigama,verovao sam u ono samo sto se i ja 100% slazem,sve ostalo sam posle par dana odbacivao samo tako,Citao sam i Frojda,i Junga poznate psihologe 20 veka i njih sam odbacio,bar sto se tice nekih stvari za HH.
Mogao bih da pisem mnogo mnogo mnogo ,mnogo o mojoj borbi sa hh,tj anksioznoscu.Proveo sam zadnjih godinu ipo dana svakog dana posle posla po 2-5 sati dnevno lezeci u krevetu i razmisljajuci o nastanku HH i isprobavajuci razne tehnike(ali vrlo kratko jer je sve bilo sraje,sreca je sto sam sve jako jako brzo prepoznavo i obacivao,pogotovu gluposti koje se pisu o mocnoj meditaciji,mozda je mocna ali kod mene ne i odmah sam je odbacio sto se tice mog izlecenja,ali moze prijati pri relaksaciji posle posla,to jeste jako dobro za telo).Da ne duzim,ne znam da li je iko bio veci borac od mene sto se tice ovoga,ustvari znam da sam bio najveci,jer sam jedini koj je sam prepoznao problem.Posle citanja svakakvih knjiga kao sto sam napisao,sve sam isprobao i odbacio kao nemoguce za moj oproravak ili bar poboljsanje apsolutno sam rekao da vise necu citati bilo sta sa interneta,nikakve psihologi,nikakve samopomoci ama nista,samo ako bas otkrijem nesto vezano za mou psihu,tada hocu i to ako otkrijem bas nesto jako.Nesecam se kad je tacno bilo to ali imao sam neki osecaj sigurnosti i u opste se nisam znojio,kucao sam na net-u isto i malo istrazivao ali nista ozbol.Ova nedelja mi je bila jako jako teska,ne samo u vezi znojenja,na znojenje vise nisam obracao paznju jer je to samo nusprodukt nase anksioznosti tj straha i samo znojenje me ni najmanje nije opterecivalo,bavio sam se osecajem koj sam osecao.Ponedeljak je bio jako tezak dan,iscrpeo je sve iz mene,kada sma dosao kuci dusa mi je cini mi se pocela da place,koliko sam se ja suzdrzavao i bio pozitivan u sebi,radio sam i slusao muziku ali srce mi je bilo slomeljeno,znalo je da necu moci u zivotu da ostvarim neke stvari i jedva sam se suzdrzavao da ne zaplacem jer nije bio pogodan trenutak,sve sam to razumeo i smejao se svemu tome celo vreme dok sam suzdravao suze,tada sam shvatio nesto.Kako da pokusavamo da zaustavimo HH svesno ako nemozemo ni obicno plakanje zaustaviti.Shvatio sam da postoji nesto jace od nas,nasa psiha,i proslost vezana zanju kao i staovi i uverenja.Posto su pocele jake vrucine,nisam se nesto vise znojio ali osecaj u srcu i glavi je bio vise nepodnosljiv i rekao sam i da cu i to istrpeti neka,vise sam prestao da se opirem i prihvatio da necu moci nista da ostvarim u zivotu zbog hh,potpuno sam bio svestan toga,nisam ni bio blizu da zaplacem jer je onog dana sve to izaslo.Da napomenem da sam svo vreme bio cist sa mislima i u zadnje vreme sam radio sa razvijanjem svesti da budem sto jaci u svesti i sve sam to razumeo,prihvatio zivot ali nisam nikad rekao da cu odustati od pronalazenja resenja,uhvatio sam taj stav da cu se boriti pa makar i od 70 godina al bar da znam da sam sve pokusao,bilo je i pitanje zasto ziveti zivot ako se uopste to stanje moze nazvati zivotom ako bi proveo 70 godina muceci sebe ali sam ostao cvrst pri tomstavu da cu pokusati sve.Taj stav sam zauzeo jos odavno i samo ga pratio kad mi je bilo najteze kao i ovih dana.I tako juce opet ja posle posla legnem da zavirim u moju psihu da se malo bolje upoznam.Posle nekih 2.5 sati razmisljanja,zapitao sam se zasto ne mogu da budem opusten,srce mi non-stop bije,i kad sam pokusao,sve se skloni i ostane jedna stvar osecaj straha u impulsima,tj u srcu.Tada sam shvatio nesto,to sam opisao kao negativno iscekivanje imao sam jasnu svest o tome,video sam to negativno iscekivanje vrlo jasno sada i u tom trenutku sam znao da sam pogodio u samo srce.Iako sam rekao da vise necu citati na internetu bilo sta,sada sam morao prosto da ukucam na internetu "negativno ocekivanje".Znao sam da ce izaci anksizonost.I izaslo je.Usao sam na sajtu koje je opisivao coveka koj se borio sa Socijalnom Anksioznoscu 20 godina i kako je resio problem.Nisam mnogo citao kako se resio problema samo ono sto sam procitao vidim kao potpuno tacno.Naime ja sam na taj sajt usao jos pre 2-3 godine ali nisam uopste ispratio ni jednu seansu odande je r nisam imao razvijenu svest osamom mom problemu ali je opisivalo socijalnu anksioznost a ja imao HH.E tu je varka HH nije nista drugo nego sinptom Anksoznosti.Tada sam vec jasno znao greske u mom misljenju i ovako iskusan u menjanju svojih stavova,moj um je ovim novim saznanjem odmah znao koje stavove odmah treba zauzeti i sva moja volja ovih godina je sada ubrizgana u njih.Sta je sada bitno.Nisam se prestao u trenutku znojiti i sve se prevrnulo za par minuta.Ne.Procitajte o reprogramiranju mozga.Neuroni u mozgu znaju svoju putanju mnogo ranije nego sto mislite.Sto znaci da sada sa tim novimstavovima moram da provedem neko vreme dok se ne obrazuje nova neuronska mreza u mom mozgu.Trenutak kada postoje sada dve putanje u mozgu kojim ce neuroni ici,ada samo treba graditi ovu drugu putanju sa jasno zadrzanim stavovima i to je to.Sta je od svega u ovoj prici najbitnije da sam ja odmah nakon sto sam zauzeo svoje stavove evo prvi dan,napojlju vrucina preko 30 stepeni u hladu a da ne pricam napolju na suncu ili u kolima kako je.Sta je biitno osecaj negativnog ocekivanja se smanjio za nnogo.Danas sam otiosao namerno po najvecoj vrucini da iskupujem neke stvari,da se osisam,da idem do poste,do trafike.Nije me bilo kuci po najvecoj vrucini jedno par sati i cak sam sreo u gradu grugara i drugaricu koje nisam dugo video,i jedva ceko da se pozdravim sa njima,kada sam im pruzio ruku video sam da im je vlaznija nego moja.Sve u svemu,zaso sam u srce problema i sada sve ono sto sam mislio o sebi i sta bi zeleo da budem je izbilo na povrsinu,odnosno moja licnost je sada slobodna i ponasam se kako hocu,bez razmislajja o hh.Mozete misliti da se vi sad ne pronalazite ovde u ovom teksu koj pisem i da su ovo sve nebuloze koje pisem u nadi da cu se oporaviti u potpunosti ali znajte jednu stvar da sam samo razijao svest svo vreme do sad da uvidim stvari bas onakve kakve jesu,da upoznam sebe u potpunosti i svoja osecanja i to sam radio u poslednjih godinu ipo dana svakog dana po 2-5 sati lezeci u krevetu i racionalno razmisljajuci i nista vise.Tih godinu ipo dana su bile intenzivne ali sam i ranije mnogo razmislajo o oove,u stvari kad pogledam ceo zivot razmisljam sta mi je samo sam tad doneo odluku da cu zivot posvetiti tome i nicemu vise.Uspeo sam bar sto se tice pronalazenja srca naseg problema i o je to.

Ukoliko ne zelite da sami uvidite problem ili nemate snage kao sto sam ja imao,odite kod nekog ko se bavi Kognitivno-bihejvioralnom terapijom. Ja vam garantujem da ce vam pomoci samo ako to ozboljno shvatite,on ce vam objasniti samu srz problema i kako da nsatavite.Ja imam sada u glavi toliko znanja o ovom problemu da sam jedva ovo napisao da shvatite jer mao bih bar knjigu A4 formata od 200 sranica da napisem sta sam sve shvatio dok sam trazio problem.
fixx123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:15   #3831
fixx123, mozes li da napises link od bloga kojeg si citao, tog lika sa socijalnom anksioznoscu?
poprilicno se pronalazim u tvome slucaju, i prije par godina sam radila kognitivno-bihevioralnu terapiju s ciljem rjsavanja socijalne anksioznsti i panicnog poremecaja. za panicni mi je pomoglo, medutim tek od nedavno kao i ti posmatram povezanost sa hh, dakle naravno da nije uspjeo jer sam ja mislila da je anksioznost bolest sama po sebi, umjesto tek SIMPTOM nekog drugog poremecaja.
Phantomrider483 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 02:01   #3832
Quote:
Phantomrider483 kaže: Pogledaj post
fixx123, mozes li da napises link od bloga kojeg si citao, tog lika sa socijalnom anksioznoscu?
poprilicno se pronalazim u tvome slucaju, i prije par godina sam radila kognitivno-bihevioralnu terapiju s ciljem rjsavanja socijalne anksioznsti i panicnog poremecaja. za panicni mi je pomoglo, medutim tek od nedavno kao i ti posmatram povezanost sa hh, dakle naravno da nije uspjeo jer sam ja mislila da je anksioznost bolest sama po sebi, umjesto tek SIMPTOM nekog drugog poremecaja.
Preporucio bih ti da obavezno procitas tekst koj pisem dole:

Da bi resila i te napade,moras odmah zaboraviti da razmisljas o njima i misliti kad ce da se dese,to su samo simptomi isto kao i znojenje i neces ih u opste resiti dok ih u potpunosti ne prihvatis kao deo tebe .Ono sto ti odmah predlazem je da pocnes da vezbas da prepoznas to negativno iscekivanje tj. da prepoznas sam mehanizam samo srce problema i tu usmeri paznju a znojenje,napadi su samo nusprodukt.Dakle svaki dan moras vezbati to da pokusas da osetis mir i vidis sta osecas pritom,sta te blokira pa nemozes da osetis mir u toku dana,jednom ces prepoznati da je to negativno iscekivanje,tj.tvoje srce stalno iscekuje nesto da se desi a vi morate biti spremni i drzi vas budnim konstantno,videcete da je to jedino zbog cega ne mozete osetiti mir.Cim prepoznate odmah morate graditi novi stav,suprotan tome a to morate sami videti koj je to stav,jednostavno sta god napisao to ce biti prazne reci za vas jer vi sami to morate osetiti,i ovo sve sto pisem su skoro prazne reci tadkodje,samo vas upucujem na nacin na koj trebate resiti i to je to.

Evo link-a: http://socijalna-anksioznost.blogspo...9/08/uvod.html


Samo da potvrdim rezultate od kad sam otkrio to sto ja nazivam negativno iscekivanje jer sam tako osetio dok sam osluskivao svoje emocije a u medicini nazvana Anksioznost.Rezultati su za sad navidljiviji,znaci fenomenalno.HH je pocela mnogo brze da nestaje iz mog zivota,toliko se sad osecam oslobodjeno da je to neverovatno.Jedva cekam da idem na posao autobusom po najvecoj vrucini,jer sada uopste ne osecam vrucinu kao vrucinu,bas mi je prijatna,ranije mi se strah vezivao za vrucinu pa sam se samo vise znojio kad je bilo vruce iz straha,vozio 30-40km na najvecoj vrucini,znojenje znatno,znatno oslabljeno i kako su dani prolazili,evo proslo je 4-5 dana i tek sledeceg dana sam ja osecao ogromno poboljsanje,a kamoli sad.Vise nemam potrebu da posle posla,legnem i istrazujem problem,nego sam pun energije zadnjih dana,odmah sam aktivan,danas cim sam dosao,isao sam da kupim nesto po gradu po najvecoj vrucini,obuo sam patike bez carapa i kad sam kupio to sto je trebalo,morao sam da prosetam gradom i pocastim se jos nekim stvarima.Sto je najbitinije osecam se neverovatno slobodno,vise me apsolutno nista ne brine,bas ono o cemu sam razmisljao da zelim da budem sve ove godine mi se sad polako to ostvaruje,izgradio sam se jako puno.Cini mi se da mi zivot nece proci tek tako prosecno,znam da cu napraviti nesto od zivota.Toliko vremena sam proveo da sebi odgovorim na pitanje zasto se to desava i sad kad znam vise ne razmisljam o tome,vec imam izgradjene stavove o tome i kako trebam da se osecam,to vise nista ne moze da poremeti.Sto bi se reklo"UM PROSIREN NOVIM ISKUSTVIMA SE NE MOZE VRATITI NA STARU DIMENZIJU".Vec sledeceg dana sam imao osecaj da sam sebe u potpunosti upoznao,a to je dovelo do neverovatnog samopouzdanja i imam osecaj da sam jako puno razvio svest,cini mi se sad kad pisem na forumu da vise ne pripadam ovde,jedino da pomognem dugima.Da napomenem znojenje nije u potpunosti nestalo za ovih 4-5 dana ali je pobljsanje neverovatno:
-ne razmislajm vise o hh jer sam nasao odgovore
-Osecam se fenomenalno,skoro celo vreme osecam neki mir u sebi,a kada to osecam imam neverovatno samopouzdanje bukvalno vladam svakom novom situacijom
-Cim krene znojenje vise nema panicenja,vec um sam sada zna sta da radi odmah,tako da odmah se stabilizuje i oseca jako slabo odnosno imam osecaj da u velikoj meri kontrolisem osecaj koj mi izaziva znojenje.Znojenje sve slabije i slabije ovih dana,a vrucine su bile sve jace i jace,odnosno kako su vrucine bile jace,manje sam se znojio,pogotovu danas nisam.
-Imam osecaj da bukvalno svaku devojku mogu da startujem bez problema sada,to je posledica mog samopuzdanja koje je bilo uguseno donekle samo zbog hh,mislim da mu vise nista ne moze naskoditi,samo ce nastaviti da jaca.
-U kontaktu sa ljudima moram da ponovim ovde jos jednom,ja vladam situacijom,a vladam samo iz razloga sto znam da cu da osecam mir i snagu u sebi bez obzira da li situacija bila dobra ili losa po mene tako koristim maksimalni potencijal iz svake situacije

-ima jos dosta toga kad bih pisao ali ovo je dosta,i bar za sada se osecam tokom celog dana ovako kkao sam opisao,znam da nije nikakav placebo efekat ,prosto zato sto znam da je ovo sad za stalno zbog zlatnih stavova(kako ih ja zovem) koje sad posedujem.Mozda vam izgleda neverovatna promena ali jeste takva.

Ranije sam mislio kada se kaze unutrasnja transformacija da se covek izmeni u potpunosti i kao licnost.Ja sam doziveo tu unutrasnju transformaciju cim sam prepoznao to "negativno iscekivanje" i nije nista sto se ne desava cesto,to se svakodnevno desava cak se i ne primecuje ako promena nije bas velika,a to je kada se osloboditte necega i vasa licnost u stavari izbije na povrsinu potpuno slobodna,dakle u opste se ne promenite kao licnost vec odredjene emocionalne reakcije koje su blokirale vas da se iskazete onakvim kakvim stvarno jeste a blokira vas osecaj koj izaziva znojenje a ne samo znojenje.To je varka naseg um-a.

Tek sada sam shvatio zasto se meni to javiilo i stvarno kada pogledam vidim to potpuno opravdano,a to je velika zelja za sigurnoscu koja se vuce od malena i odale se vidi da ljudi koj su anksiozni imaju sklonost da kontrolisu sve u svojoj okolini,na svestan ili nesvestan nacin.Ja sam licnco uvek hteo da kontrolisem ljude i budem iznad njih po svaku cenu,sada nemam u opste takav pogled,toliko je to bilo bezveze,ne mozete kontrolisati nista osim sebe i svoje reakcije,to je jedino stotrebamo da kontrolisemo.

Zadnje uređivanje fixx123 : 29.06.2017. at 02:15.
fixx123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 02:02   #3833
II DEO

Dakle zelja da budemo non-stop bezbedni nas je naterala da imamo negativno iscekivanje,a zasto?
Pa ukoliko zelite da vam sve tece po planu i morate biti bezbedni po svaku cenu,na sta cete usmeriti najvise paznju?
Usmericete je na ono sto ce vam remetiti plan i vasu bezbednost.A onda se stvori neosnovani strah koj kada osecamo(srce udara,znojimo se sto bi se reklo bez razloga,ne vidimo ih) ali je potpuno opravdano,zelimo da se osecamo bezbedno istog trenutka cemo poceti da se plasimo nicega,odnosno javice se neosnovani strah,um koj nema dovoljno razvijenu svest ce se uhvatiti za nesto bezazleno sto vam deluje strasno i ubrizgati mu sav strah.Zbog toga neki ljudi se plase aviona,i drugih bezazlenih stvari jer im je to delovalo opasno sav neosnovani strah strpali u te bezzlene stvari.Mi smo imali tu srecu da nam se svest nije dozvolila da se bilo cega uplasimo,nas neosnovani strah je poceo da se kanalise kroz znojenje a onda smo poceli da se plasimo samog znojenja koje u stvari krije taj osecaj straha,to je taj zacaran krug koj neki ne znaju da prekinu jer uzaludno traze problem u sinptomima koo sto je znojenje,ako bi ste u trenutku odmah usmerili paznju na unutrasnji osecaj a ne na samo znojenje mnogo bi ste vise videli,dakle zaboravite na znojenje,to u opste nije problem dzabe tracite vreme i necete resiti apsolutno nista samo cete biti zaglavljeni i zbunjeni i napraviti jos goru situaciju.Uvek cim znate da ce znojenje krenuti odmah usmeravajte paznju na unutrasnji osecaj i sta vam on govori,ne mozete ga tako lako uvideti,bice potrebni vreme dok ne uvidite da ste vi celo vreme pod strahom od kad se probudite,odnosno od kad pocne znojenje do trenutka kada znojenje stane staje i vas neosnovani strah i kad prepoznate taj osecaj u sebi taj strah videcete da taj isti strah izaziva to znojenje.Sto budete dublje posmatrali svoja unutrasnja osecanja to ce te bolje sebe upoznavati i nakraju ce te uvideti ono sto sam i ja,a to je da moje srce stalno iscekuje nesto lose da se desi,bez obzira sto je moja svest jaka i zna da i ako se desi nesto da cemo se izboriti ali u dubini duse mi ne zelimo da se desi nesto nepredvidjeno i to nam daje onaj osecaj bespomocnosti.Da nazalost to je onaj osecaj koj prati anksioznost i taj osecaj bespomocnosti sam prepoznao samo malo pre nego negativno iscekivanje i poceo da resavam taj osecaj bespomocnosti(nisam mogao da verujem da imam osecaj bespomocnosti,kad bi ste znali samo moju licnost,toliko sam se smatrao jakim uprkos svemu) ali nije bio on toliki problem,on je dolazio kao nusprodukt anksioznostii sva sreca da sam sledeci dan naisao na negativno iscekivanje i tu stavio tacku.Cim sam to prepoznao um je sam poceo da stvara nove stavove,ja sam samo posmatrao te misli koje mi dolaze i obrazuju cvrste stavove odnosno promene u meni koje ce dovesti do toga da anksioznost vise nije potrebna.Bas zato se nesmete boriti sa anksioznoscu jer smo mi stvorili stavove koj su za nase dobro stvorili anksioznost ali nazalost mi to vidimo kao nesto lose i borimo se protiv toga iz razloga jer ne znamo sta nam se desava,a trenutak kada prepoznate to je takav da se istog trenutka vi ste potpuno svesni da se nemozete i necete boriti protiv anksioznosti i cim vas um pomisli nesto vama strasno i pocnete da osecate strah,vi vise ne usmeravate paznju na to sto osecate i ne udubljujete se u to vec cete znati kako da se nosite s tim i vremenom kada prestanete da reagujete na takve misli i takav strah,jednostavno vam se nece ni javljati vise.

Ja sam sada malo otisao dublje u anksioznost koja nije samo vezana za hh vec i za druge oblike ali to je nesto univerzalno za sve.Ja nisam psiholog ili bilo kakav lekar ali sam jednostavno toliko dugacko vremena proveo razmisljajuci o problemu anksioznosti jer sam i sam imao problem tako da sam dosao do srca problema i razloga zbog kojih ona nastaje i odrzava se.Samo znam da anskioznost ima korene u jos ranom detinjustvu,to ne moram da se vratim u to doba da bih znao,vec prosto znam.Stavovi su jedini i najlaksi nacin da se izmenite i dozivite neku unutrasnju promenu.Setite se samo kada ste nekad u nekoj situaciji zauzeli cvrst stav,pa makar se kasnije ispostavilo da je bio i pogresan,ali sigurno da niste imali straha i imali ste energije.Onoliko koliko ste cvrsto zauzeli neki stav prema odredjenoj situaciji utoliko cete je se manje plasiti,to je zlatno pravilo,jer kada zauzmete cvrst stav,nije vas briga da li ce se desiti nesto lose ili ne zbog tog stava,bitna je namera,ako ste imali dobre namere,a taj stav je doneo nesto lose necete imati osecaj krivice jer cete znati da imate dobre namere i time je sve reseno.A ljudi koj imaju jedva traljave zauzete stavove ce biti bojazljivi da im ti stavovi ne donesu nesto lose ili ne povrede nekog drugog a niste imali nameru da izazovete nesto lose,tu nastaje strah povodom stava.Stavovi su u svakom segmentu naseg zivota od kad otvorimo oci vec zauzimamo stavove pa dok ne zatvorimo.Morate razviti svesto o stavovima,tj.da dobijete osecaj za stavove i da u kojoj god se situaciji nasli svesno i primetno zauzimate stavove bez obzira koliko ih napravili cvrstim,ne mozete uvek da imate cvrste stavove bilo bi i to nezdravo ali sta je najvaznije da ih budete svesni i pojacavati ih ako su dobri ili menjati ih ako su losi.Dakle jos jednom da navedem uzrok anksioznosti je samo zato sto hocemo da odrzimo bezbednost za nas,potpunu bezbednost,jos od malena pa do sad,a zbog toga smo osecali neosnovani strah jer iscekujemo sta moze da nam se desi,a kada osecamo strah osecamo se nebezbedinim i tako u krug,to je taj zacarani krug hh.Takodje ljudi sa anksiooznoscu su po meni skloni kao sto sam rekako kontroli,kontroli situacija i ljudi,i takodje primecujem da imaju i povisenu potrebu za nekim savrsenstvom,perfekcionizmom,kod nekog manje kod nekog vise.To je to za sada,pa ko zna kada,nadam se da ce moji tekstovi neko me pomoci

Zadnje uređivanje fixx123 : 29.06.2017. at 02:29.
fixx123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 02:39   #3834
Samo da napomenem da ova tema ima 192 stranice.Ja sma se prvi put javio sa svojim iskustvom na forum na 190-toj stranici i otad sam mnogo dublje istrazivao problem sto se vidi po mojim postovima,mislim da niko nema duze postove ali evo jedan kratak sada .Sada je 192 strana,znaci u dve strane sam pronasao problem.
fixx123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 20:27   #3835
To je vec opce poznato da se ljiudi znoje kad su pod velikim stresom, makar to bilo podsvjesno, da zapravo ni ne kuze to dok malo dublje ne prokopaju.
Uvijek je to na psihickoj bazi.

Kako se vi nosite sa velikim lokvama znoja pod pazusima? Ako vam se dogadja. Mene to zapravo najvise muci. Ajde na drugin dijelovima se hvala bogu dosta manje znojim, odnosno to izmakne kontroli onda kad su bas najvece vrucine, a onda vidin i na nekim drugim ljudima da im se to dogadja, pa mi je lakse

Ja bas promatram ljude vani otkad su pocele ove vrucine i nisam vidjela ni jednom, bas ni jednom nekog da ima fleke od znoja pod pazuhom. I to me jos vise frustrira osjecam se kao da sam jedina u gradu kojoj se to dogadja.
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:38   #3836
Meni su rezultati najvidnjiviji sto se tice pazuha,evo juce neocekivano sam morao da vozim po vrucini i da idem da zavrsim nesto sa drugarom,na mestima koja mi se bas ne ide a da ne napominjem da sam obukao majcu koja se jako jako brzo siri znoj,za 1-2 min od kad je obucem mi se napravi krug od 10cm.Medjutim seli smo da sacekamo nesto a ja rasirio levu ruku,i jedna zena pogledala u mene mozda slucajno ja reko sigurno je mozda videla mokar pazuh,medjutim kad sam bacio pogled bio je suv jebote,nisam verovao,obicno se u takvim situacijama kad odem negde nenadano i ne znam sta me ocekuje oznojm se ali sad ne.Takodje veliko poboljsanje sto se tice unutrasnjeg osecaja,odnosno nemira.Mislim da uspevam i to velikom brzinom da smirim ovo u meni sto izaziva znojenje.Moj savet je da se ne obazirete u opste na znojenje vec na unutrasnji osecaj i bas to sto osecate izaziva znojenje.Svi vi mislite da se tako osecate zato sto se znojite i ne zelite da to neko vidi.Ali bas tu se krije nesto drugo,vi ne zelite u stvari da neko prepozna vas unutrasnji osecaj a ne samo znojenje.Ja sam licno isto tako mislio,da osecam nemir zbog znojenja i to deluje tako stvarno,medjutim posto sam ranije mislio da je sam uzrok mog problema znojenje,prevario sam se debelo i potrosio ogromno vreme useravajuci se na simptome,kada sam saznao da znojenje nije sam problem,vise me nije zanimalo znojenje ni malo,usmerio sam se na unutrasnji osecaj i kad god krene znojenje usmerim se ka unutrasnjem osecaju i misli koje izazivaju unutrasnji osecaj i nacin da ga resim.Znojenje sam pustio,vise me nije briga da li ce neko videti moj znoj jer verujte mi na rec,stvorili ste ogromnu iluziju da vam znojenje izaziva sve patnje,znojenje vam moze samo pojacati taj nemir koj vec osecate i to povecanje je samo zato sto ste to umilsili da ce vam se neko smejati ili pomisliti da ste cudni ili bolesni itd...samo ako tako mislite poslacete taj osecaj cudnosti ili sta vec i stvarno cete delovati ljudima cudno.Ja sam licno osetio da me znojenje niti taj unutrasnji osecaj nemira ne odredjuje kao licnost,ranije nije bilo tako,ali je opet deo mene i cini moj kvalitet zivota.Znojenje izaziva jaka anksioznost tj. konstantna budnost i unutrasnji nemir bez ociglednih razloga ali vas ume je pronasao jedini ralog a to je sinptom znojenje i sad mislite da vam to pricinjava najvecu patnju u zivotu.Na taj nacin sami ste sakrili stvarni problem od sebe.Jeste neugodno dotaci nekog znojavim rukama ponekad ali opet vam nece to izazvati sav taj nemir koj osecate vec samo pojacati taj osecaj onoliko koliko se budete opirali tom osecaju da dotaknete nekog toliko,zatoliko ce se pojacati i nemir a onda i znojenje zbog unutrasnjeg nemira.Morate se jednostavno usmeriti na resenje unutrasnjeg nemira koj nema osnove,zato ga i nevidite niti primecujete jer je neosnovan,odnosno mislite da nemate razloga da osecate nemir i onda se vezujete za njegove teske sinptome tj u ovom slucaju znojenje.Odmah istog trenutka se bacite na resenje unutrasnjeg nemira i nemozete mu se odupirati ni u kom slucaju,to vec konstantno radite dugi niz godina jer i neznate da to radite i na koj nacin mu se sad ne odupirati ver vec imate automatske reakcije u vezi sa znojenjem.Treba sad vremena svaki put kad vam se javi znojenje usmeriti paznuju na unutrasnji osecaj i resavanje njega a znojenje pustiti svojim tokom.Ne znam kako da vam bolje objasnim da vam pomognem ali ja svaki dan gradim sebe na neki nacin,vise ne obracam paznju,jednostavno sam pustio i taj unutrasnji nemir i znojenje svojim tokom a ja se trudim da poboljsam svoju reakciju na taj nemir svakog dana gradim sve jace i jace misli stavove idt. sto se tice mog unutrasnejg mira i a ne znojenja ili nemira.imam stav da mi ta anksioznost nije potrebna ali da je deo mene.Ne znam kako da objasnim tacno,previse sam duboko zasao u sebe i to morate sami osetiti sta da radite da bi ste resili to i shvatili sta tacno pisem.Jedno je sigurno a i malopre sam to napisao"znojenje ili bilo koj unutrasnji osecaj vas ne odredjuje kao licnost i uvek se mozete graditi kao licnost,usvajati nove stavove itd ali unutrasnja osecanja ili sta god bilo sto nemozete iskontrolisati je deo vas i pruza vam kvalitet zivota ali nemorate se poistovetiti sa vasim osecanjima do te mere da vas potpuno obuzmu,morate ih biti svesni i ziveti u skladu sa njima do neke granice.Vi preko vasih stavova,postupaka i misli uticete i gradite svoja unutrasnja osecanja i licno nas sistem za samoodbranu nam je napravio anksioznost kao odgovor da nesto nije u redu,a vi za sve sad krivite samo znojenje i dok god to radite znajte da niste ni na pocetku da resite problem vec ste zaglavljeni u losem verovanju da vam znojenje nanosi najjaci bol u zivotu,epa nije tako,nesto je dublje samo trebate raditi kao ja.Ja stvarno osecam da mi je deo anksioznosti iscezao i da mi je mnogo bolje,sama promena je to da mi se pazuh ne znoji sada toliko i ne obracam paznju na njega,kad sam kuci ceo dan mi je pazuh suv,a ranije kad se setim menjao sam po 2-3 majce dnevno i to kod kuce samo pa vi vidite napredak,takodje sam sposoban da vozim i idem u papucama od neke gume koja je kao poluplastika,oznoje se noge blago u tim papucama ali ne kao ranije i imaju tendenciju da se osuse same od sebe sto ranije nije bio slucaj a kod kuce su mi noge tek suve,ceo dan mogu ici u tim papucama a da se ne oznoje noge,a ranije za 2-3 minuta sam nadrljao,ma sad kad sam kuci se u opste ne znojim,prekjuce je bila tempratura preko 37-38 stepeni a ja suv jos radio rukama kuci par sati jedan posao i sta da vam kazem,sve suvo.Kad idem negde i dalje me drzi anksioznost ali ni blizu kao nekad,sto znaci da se i znojenje proporcionalno smanjilo,znaci sad je skoro pa podnosljivo a ranije je bilo bas zajebano.
fixx123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 23:33   #3837
Neću reći ništa revolucionarno, ali zbilja jeste sve na psihičkoj bazi. Otkad sam se mentalno počela sređivati, znojenje je skoro nestalo, i dalje se oznojim u jako stresnim situacijama, ali generalno iza mene je period kad sam 24/7 bila mokra.
I još nešto, primijetila sam da od kafe i cigareta se isto počnem jako znojit, i generalno me uhvati treskavica i neugodan osjećaj te pojačano lupanje srca. Vjerovatno moje tijelo loše reaguje na kofein. Prelazim na beskofeinsku, javim vam okus.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:40   #3838
Znači, također se nosim sa hiperhidrozom. Naročito mi se znoje pazusi koji su uvijek mokri kad sam negdje vani. Budu lokve, i to po zimi kad je vani -15, meni uvijek majica promoči i onda imam onaj grozan osjećaj. Ruke i noge mi se isto pojačano znoje, no ne toliko kao pazusi. Zbog tog mi često zna biti neugodno pa pazim da nosim crne majice i tako to.. No, da ne pričam previše o problemu, evo vam rješenja koje je barem meni pomoglo. Znači, odlučila sam probati antiperspirant za kojeg su mnogi rekli da im je pomogao. Radi se o Eucerin antiperspirantu protiv jakog i prekomjernog znojenja. I djeluje, fakat djeluje. Moje lokve su se smanjile za 90% U iznimno stresnim situacijama (ispiti, polaganje vozačkog, itd.) nije izdržao, ali sam se definitivno manje uznojila. Znam da sam bila fascinirana kad sam prvi puta probala i onda se vozila busom i skužila da nema znojenja. Ono, hej, pa ja se ne znojim, majica mi je potpuno suha, koji divan osjećaj <3 Eto, mislim da se isplati probati Košta nekih 60-ak kn.. nećete puno izgubiti ako probate,a možete puno dobiti Javite dojmove ako probate
purplelicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:21   #3839
Ekipa, samo sam bacila pogled. Čini mi se da je netko rekao da ima secred grupa na fs. Može li me netko dodati? Kome da se javim?
__________________
Album
crasula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 00:03   #3840
Imam hh ruku i stopala od cetvrte godine. Oduvijek me to mucilo, ali sam nekako naucila prezivljavati i odlucila razmisljati da to stvarno i nije najgora stvar na svijetu. Preko ljeta mi bude bas bas uzasno pa sam odlucila naruciti iontoforezu. Bila mi je dosta skupa u slucaju da ne radi, ali sam odlucila da to moram pokusati s obzirom da sam na stranim hh grupama citala pozitivne komentare. Uglavnom, narucila sam ionto i moram reci da je bas jako veliko olaksanje. Hh mi se jaaaako smanjila. Ako radim tretmane pet puta tjedno ni ruke ni stopala mi se uopce ne znoje. Precudno mi je kad sam u nekoj stresnoj situaciji, a ruke mi se ne uznoje. Stalno to ocekujem. Sve u svemu totalni life changer.

Stavljam vam link za ionto koju sam ja narucila.

https://www.saalmann-medical-shop.de...s/07-01-000-01
vedrana xD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.