Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 17:16   #321
Nije mi jasno kako (neki) majstori misle da su ljudi blesavi, a pogotovo ako se radi o zeni.
Treba zaljepiti nekakav stiropor na fasadu (samo komadić) i prevuću ljepilom.
I veli on kako ce zamijesati tako da boja bude kao boja kuće. Mda...ima vrecu ljepila i on s tim slaze razlicite nijanse.
A da bi bilo jos smijesnije, fasada je zuta.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 19:32   #322
vjerojatno je mislio poslje ljepila taj komad obojat bojom.

Ne kuzim stvarno cemu kritika, covijek se trudi srediti krpanje da se sto manje vidi i da investitor prođe jeftinije, vecina majstora bi rekla da trebaprefarbati cijelu plohu da to ispadne kako treba...
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:46   #323
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
vjerojatno je mislio poslje ljepila taj komad obojat bojom.

Ne kuzim stvarno cemu kritika, covijek se trudi srediti krpanje da se sto manje vidi i da investitor prođe jeftinije, vecina majstora bi rekla da trebaprefarbati cijelu plohu da to ispadne kako treba...
Nije. Sasvim sigurno nije. Mislio je da sam glupa pa da ću progutat glupost. Jasno je rekao da će umijesiti u skladu sa zgradom. (a samo ljepilo je imao) Samo očito nije primijetio da zgrada u kojoj se nalazi nije iste boje kao ona prekoputa. Kakanje, nis drugo. Doživjela sam vec to više puta, znam prepoznati. I ne nije ništa poslije napravio, ni mrežica, ni drugi sloj, ni žbuka...boja...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 05.07.2017. at 21:49. Reason: Bu
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 19:33   #324
Pogledaj forumaša Riba
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 18:16   #325
Pozdrav, jel ima tko iskustva sa soboslikarima iz Filgrada d.o.o te Bruno&Borna?
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:44   #326
s obzirom na praksu registriranja i zatvaranja firmi i obrta češću od mijenjanja čarapa, plus prelazak majstora od jednih drugima, jedina šansa da nekog provjerite je da mu saznate ime i prezime. kao što neki restoran može jedno vrijeme imati dobrog kuhara pa onda s drugim to sve ode k vragu, tako i ti d.o.o. ne vrijede puno kao garancija kvalitete.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 02:00   #327
Quote:
biba kaže: Pogledaj post
Da upozorim ljude koji trebaju majstore na g. Mladen Krsnik (Obrt gradnja) u ZG, ako Vam se slucajno javi za renoviranje stana dobro razmislite jer niti je majstor od rijeci niti od djela. Prekoracenje rokova radova za duplo,21 na 45 dana, radovi izvedeni fuserski, polovicno. To je moje osobno iskustvo pa ga dijelim sa Vama da nas ne bude vise.
Krsnika izbjegavati pod svaku cijenu. Ja sam ga jučer potjerao iz stana.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 16:22   #328
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Nije. Sasvim sigurno nije. Mislio je da sam glupa pa da ću progutat glupost. Jasno je rekao da će umijesiti u skladu sa zgradom. (a samo ljepilo je imao) Samo očito nije primijetio da zgrada u kojoj se nalazi nije iste boje kao ona prekoputa. Kakanje, nis drugo. Doživjela sam vec to više puta, znam prepoznati. I ne nije ništa poslije napravio, ni mrežica, ni drugi sloj, ni žbuka...boja...
Nisam stručnjak za fasade, tek laik sa logičkim razmišljanjem pa ti se odgovor, najvjerojatnije, neće svidjeti: a na koji kurac da ti mrežicom nastavi komadić gotove fasade? Ovo ti je zato jer nisi navela koliko je velik taj komadić fasade. Nadalje, ne znaš da se završni sloj u boji (silikatni ili silikonski, naklapam) nanosi nakon nekoliko dana ili tjedana, a ne odmah nakon nanošenja ljepila. Očito i ne kužiš da su u pitanju dva ili tri različita sloja. Ako to sve znaš, zašto to nisi napravila sama? Pls odgovori, jer dok ne odgovoriš, nisi samo blesava...
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.07.2017., 11:48   #329
Kao prvo, ne razumijem smisao ovog tvog posta. Poanta je bila samo u tome da je provalio glupost (kao zamijesat ce od ljepila potrebnu nijansu boje, kako bi bila u skladu sa zgradom) za koju je mislio da cu naivno povjerovati.


Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Nisam stručnjak za fasade, tek laik sa logičkim razmišljanjem pa ti se odgovor, najvjerojatnije, neće svidjeti: a na koji kurac da ti mrežicom nastavi komadić gotove fasade? Ovo ti je zato jer nisi navela koliko je velik taj komadić fasade.
Kakve gotove fasade?
Radi se o komadu od cca 15x150cm izmedju dva prozora, koji su u istom otvoru. Prvo su obecali tu staviti panel, ali on je odlucio staviti stiropor i ljepilo.
Drugdje gdje je radio sa stiroporom, je stavio mrezicu, pa ljepilo. Ovdje uopce nije upotrijebio mrezicu. Cak nije ni svugdje pokrio stiropor, naknadno sam vijdela.

Quote:
Nadalje, ne znaš da se završni sloj u boji (silikatni ili silikonski, naklapam) [/nanosi nakon nekoliko dana ili tjedana, a ne odmah nakon nanošenja ljepila. Očito i ne kužiš da su u pitanju dva ili tri različita sloja. Ako to sve znaš, zašto to nisi napravila sama? Pls odgovori, jer dok ne odgovoriš, nisi samo blesava...
Naravno da se slojevi ne stavljaju odjednom, no on je posao kao zavrsio. Nije ni spomenuo da bi trebalo jos nesto uciniti, sto je sasvim evidentno jer mi je dao na potpis da su radovi izvrseni u cjelosti.
Ista osoba je izbacaj koji zapinje pokusao rijesiti tako da je zatvorio vrata od kupaone, da ne vidim sto radi, pa onda cekicem nabijao po stolariji, misleci valjda da ne shvacam sto radi. Btw, nije pomoglo.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:36   #330
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
vjerojatno je mislio poslje ljepila taj komad obojat bojom.

Ne kuzim stvarno cemu kritika, covijek se trudi srediti krpanje da se sto manje vidi i da investitor prođe jeftinije, vecina majstora bi rekla da trebaprefarbati cijelu plohu da to ispadne kako treba...
Kakvu cijelu plohu? Trebao je staviti panel, kako je dogovoreno, ali nije. Ovo je valjda bilo brze i jeftinije, a panel ...u dzep.
A to da se prodje sto jeftinije, ne znam kako jer posao/cijena je unaprijed dogovorena za kompletan posao, od cega je taj panel izmedju dva prozora sitna stavka.
Ali zato se stedi na vremenu. Umjesto "cijeli dan jer ima puno posla" radis dva sata, zbrljas i odes. Pa se podzida kamena klupcica samo tamo gdje se vidi. A na drugoj polovici ostane ispod nje prazan prostor. Pokrijes sa stiroporom, pa se ne vidi.
Ali si toliko glup da ne podzidas skroz do zida nego ostavis tako da se sa strane vidi da je ispod stiropora sve suplje. Stiropor naljepljen cca 0,5-1cm od zida, gromade ljepila na par mjesta, ostatak povrsine supalj.
Nije to samo slamperaj, nego zivi uzas.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 22:57   #331
Ovo tu je zanimljivo iskustvo

DSC usluge, Zlatko Kuhar Cobra
CanonF1/1.4/50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:13   #332
Loše iskustvo s TEMELJ GRADNJA j.d.o.o. iz Žrnova.

Ne žele izdati račun za izvedene radove iako je dogovoreno da ću dobiti račun. Svaki put je odgovor sutra, drugi tjedan...

Radnicima koji su radili kod mene nisu isplatili plače i bili su na crno.

Kod izvođenja je učinjena jedna manja greška koju ne žele otkloniti ili platiti pa da sami saniramo.

Govore da imaju brdo kamiona i skele a onda iznajme skelu staru barem 30 godina koja je sva trula i još ne dovezu dovoljno za cijelu kuću.

"direktor" i "vlasnica" se više ne javljaju na pozive i u poruci odgovore samo s . (točkom).

Imam potpisani ugovor i sve bankovne potvrde o uplatama na računa tako da ću dat prijavu poreznoj.
zeleni333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:06   #333
ELEKTROSERVIS PLATNJAK, OBRT ZA POPRAVAK ELEKTRIČNIH APARATA, - navodno ovlašteni servis Candy uređaja.

Ukratko: izbjegavati u širokom luku ako ne želite biti prevareni i pokradeni

Naširoko: hladnjak zamrzava hranu u prostoru za hlađenje te pozivamo ovlaštenog servisera (Elektroservis Platnjak). Dolazi u stan, dijagnosticira kvar u obliku neispravne sonde, mjenja ju i to naplaćuje gotovo 600 kuna. Naknadno vidim da ispostavlja radni nalog umjesto računa. Rekoh ok, vidio majstor samu staru ženu (moju majku) u stanu, odereo ju za dio koji inače košta do 100 kuna i nije izdao račun. Škola koju sam već nekoliko puta prije platio, ali nisam mogao biti u tom trenu doma, važno da frižider radi.
Međutim, dan poslije, frižider (ne)radi jednako kao prije, hrana smrznuta.
Zovemo ga mi na telefon i frajer nas lagano odjebava da frižider mora u servis, da vjerojatno nije do sonde. Znači naplatili ste 600 kuna za nešto što nije bilo pokvareno? Ne znam, frižider mora u servis, cijena popravka nepoznata.
Šaljem pisani prigovor sa zahtjevom da se vrati novac za neizvršenu uslugu. Čovjek odgovara da će vratiti novac za dio koji je ugradio ali će doći i uzeti sondu iz frižidera. Kažem može, ali vratiti ćete cijeli iznos i vratiti ćeš našu staru sondu u frižider. Čovjek zove i svađalačkim tonom priopćava da je on napravio sve dobro i što mi hoćemo, mogao nas je otpiliti od prve. Na to mu natuknem da mi nije u interesu s njime voditi bitke već imati ili popravljen frižider ili informaciju da ga nema smisla popravljati i kupiti novi, te da sam ga lagano mogao prijaviti poreznoj i inspektoratu.
On tu dramatično mijenja svoje ponašanje, obećaje povrat novaca i zamjenu njegovog dijela sa starim. U roku sat vremena dolazi na vrata stana, gdje ga moja majka pušta, on uzima svoju sondu iz hladnjaka i stavlja neku potpuno drugu od one koju je uzeo nama na prvom dolasku ali i odbija vratiti puni iznos zadnjeg popravka. U tom trenutku primjećuje stari radni nalog na stolu te ga uzima/krade i ubrzano počinje spremati. Majka ga traži da vrati dokumente i vrati našu sondu u hladnjak, međutim frajer se ne obazire već izvlači iz džepa neki mali papirić, stavlja 400 kuna na stol i doslovno trči/bježi iz stana dok se moja majka dere da vrati dokumente/radni nalog. Taj mali papirić je fiskalizirani račun za dolazak na taj dan.
Uglavnom, čovjek je u trenutku kad je shvatio da ga možemo prijaviti Poreznoj i Inspektoratu, isplanirao cijeli događaj gdje će ukloniti sve dokaze da se ne primijeti da je uopće dolazio kod nas na popravak i da je radio bez računa.
Međutim imamo kopiju tog prvotnog radnog naloga i prijavljen je svim nadležnim institucijama. Nastavak slijedi.

ELEKTROSERVIS PLATNJAK, VL. TIHOMIR PLATNJAK - Izbjegavati!!
DigitalJesuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:09   #334
Op.
Dojavi razvoj događaja svakako
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 18:54   #335
zanimljivo. slucno iskustvo sa serviserom Husta iz Samobora. dosao popravit vesmasinu (roba poslije centrifuge previse mokra) koja je tad bila po garancijom. nije nis popravio, samo je rekao da je zacepljen odvod (cijev iz vesamasine je bila spojena direktno na odvodnu cijev u kadi) te da zovemo vodoinstalatera. cura je bila doma pa je potpisala radni nalog (kojeg je izdao umjesto racuna). naravno da nije do odvoda jer je i sad lose kad je cijev stavljena da vodu baca u kadu.
dok nisam procitao ovo iskustvo, nisam obracao paznju na taj svoj "racun"...
uglavnom, nis nije napravio, a uzeo je 160kn. takav majstor mogu bit i ja i svatko drugi. i izdao je radni nalog, a ne racun.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 09:45   #336
Perfectus gradnja, vl. Damir Zamuda

Pozdrav.

Evo da poštedim muke svakoga tko želi gradnju/adaptaciju odraditi s firmom Perfectus gradnja (nekadašnji Magnet d.o.o.), vl. Damir Zamuda, Gornji Hrašćani.

Petomjesečna nadogradnja i adaptacija kata kuće završila neprofesionalnim ignoriranjem reklamacija sa Zamudine strane te bijegom na sljedeće gradilište. Zapošljava uglavnom ili jako loše ili priučene "majstore" koji posao odrade tek toliko da se može reći da je odrađeno. Veliko razočaranje, a njegove greške sada će popravljati drugi majstori, naravno o našem trošku.

Naravno klasična priča, paralelna gradnja na više mjesta, rastezanje s rokovima, druga faza radova (unutarnji) totalno ignorirana od strane Zamude i sina (kao nadglednika), što dovodi do izrazito loše odrađene fine žbuke i podloge.

Kao da sve to nije dovoljno, napravljena je šteta na novoj alu stolariji. Potpuna nepažnja i nebriga za vašu imovinu uz bahat stav i ignoriranje na kraju priče kada više niste bitni jer je glavninu novaca izvukao od vas.

Mi budale koje vjeruju da za pošten odnos,poštivanje i plaćanje prema dogovoru zauzvrat dobivaš pošteno i kvalitetno odrađen posao.

Čovjek nema kvalitetne ljude jer ih, po riječima nekoliko radnika koji su bili kod nas, NE PLAĆA MJESECIMA. Svakih mjesec-dva novi radnici u ekipi, kao što rekoh uglavnom priučeni.

Nadam se da će barem jednog google-ra ova osvrt spasiti, ja nisam našla ništa o njima na webu.

Dakle zaključak: PERFECTUS GRADNJA JDOO, GORNJI HRAŠĆANI, VLASNIK DAMIR ZAMUDA - poštedite se glavobolje i bjež'te u suprotnom smjeru ako i pomislite raditi s njima.
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:27   #337
tuzite ih. niste im dali malo novaca pa da se to ne isplati

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:58   #338
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
tuzite ih. niste im dali malo novaca pa da se to ne isplati

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Razmišljamo o tome, kao i tome da mu pošaljemo inspekciju. Moramo se još informirati, ali neće proći lišo. Ako ništa ne postignemo, barem ćemo mu priuštiti gnjavažu i stres. Njemu nije bio bed isto priuštiti nama tako da... Što si bolji, to te bolje (s)jebu.
angiebanangie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:24   #339
na zalost, to je danas uglavnom tako kod vecine. cast izuzecima.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:30   #340
Oke, moram ovo pitati, na koji nacin birate majstore- po oglasniku ili preporuci, pa da toliko losih iskustava imate? Na koji nacin pogadjate posao? Potpisujete li kakve ugovore ili sve ostaje na usmenim rok-obecanjima, na koncu neispostovanima.
Nadalje, moram reci da vecina majstora radi na nekoliko poslova istovremeno, ali to bi trebalo biti ukalkulirano u pogodjene rokove zavrsetka radova.
Jeste li voljni platiti sve preko racuna ili suradjujete s ekipom koja radi na crno -jer u tom slucaju ne cudi sto vas odugovlacenje i losa kvaliteta zadese
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.