Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 11:18   #41
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ne mislim da je to OK. Ali vecina nema izbora. Ja ga nisam do kraja isplatio jer sam si znatnim povecanjem place priustio razne stvari koje prije nisam mogao. Buduci da nemam vise novcanih problema, tih preostalih 2000 kn otplatim u roku keks, mozda od iduce place (eh kak se lijepo skrumpirat i doc na dobro placenu poziciju ), a oko 50 kn kamata na to svaka 4 mjeseca mi nis ne predstavlja.
UVIJEK...UVIJEK...UVIJEK postoji mogučnost izbora.... osim ako nismo robovi...ili jesmo... bitan je feeling!
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 11:21   #42
Quote:
rosebud kaže: Pogledaj post
Tupim već godinama da bi se predmet "osobne financije" ili osnove financijske pismenosti ili kako god već, trebao uvesti u škole.Sam sebi sam već dosadan.Ali za svu srednjoškolsku populaciju, ne samo ekonomsku.No izgleda da se netko baš zapičio da postanemo jeftina najamna radna snaga tuđem kapitalu...
i ja bi vozio mercedes....skupi brod...... po meni osnovni razlog je u odgoju...skromnost je najveća vrlina...zar ne?
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:24   #43
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
i ja bi vozio mercedes....skupi brod...... po meni osnovni razlog je u odgoju...skromnost je najveća vrlina...zar ne?
da bi to sve imala, minus mi ni za gume ne bi bil, tak da nisu u pitanju extra-stvari, nego svakodnevni život i troškovi...i još nešto, ne živim u zgb (bez uvrede molim) ili u okolini gdje je bitno da pokažeš kaj imaš i nisam takav tip...

ali realno gledano..meni samoj bi 5000 kn plaće i bilo dosta,ali ja sam u prvom mjesecu radnog staža ušla u minus, neshvačajući kaj to znači, i eto, nagomilao se...bili su razni neplanirani troškovi...a sad imam nešto love u komadu (u komadu je teško doći do love) i ne pada mi na pamet to "potrošiti" na minus...jer kako ću opet doći u komadu do tolko love?
s druge strane, radije ću plaćati kamatu na minus i izdvajati sa strane pa da ga postepeno smanjujem..

i tu nije pitanje - zašto da koristimo uopće minus, nego kako da ga izbjegnemo..
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:45   #44
:)

opet se vrtimo u krug.... možeš li smanjiti troškove mobitela, kojeg prije nekoliko godina nisi imala?....možeš li reći da je cijena hrane viša u odnosu na prije nekoliko godina?......
nije li obleka pojeftinila?...
moraš li ljetovati 15 dana umjesto 7 dana?.... moraš li pušiti?

koliko se može uštedjeti na taj način godišnje......mobitel..more, cigarete
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:04   #45
rosebud,
aktivno radim na tome, a ti?

@fondovi, ako te zanima dvojno knjigovodstvo otvori novu temu. Do sada nisam stekao dojam da zaista želiš odgovore na svoja pitanja već da samo provociraš. ne znam možda sam preozbiljan i ne kužim fore ili ne volim kada netko stalno kritizira i sve želi servirano na tanjuru.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:22   #46
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
rosebud,
aktivno radim na tome, a ti?

@fondovi, ako te zanima dvojno knjigovodstvo otvori novu temu. Do sada nisam stekao dojam da zaista želiš odgovore na svoja pitanja već da samo provociraš. ne znam možda sam preozbiljan i ne kužim fore ili ne volim kada netko stalno kritizira i sve želi servirano na tanjuru.
pa počelo s tvojim podcjenjivanjem....datum računa i datum knjiženja....zar ne?

ps..onaj Site za osobne financije je tvoj?
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:27   #47
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
opet se vrtimo u krug.... možeš li smanjiti troškove mobitela, kojeg prije nekoliko godina nisi imala?....možeš li reći da je cijena hrane viša u odnosu na prije nekoliko godina?......
nije li obleka pojeftinila?...
moraš li ljetovati 15 dana umjesto 7 dana?.... moraš li pušiti?

koliko se može uštedjeti na taj način godišnje......mobitel..more, cigarete
ili prestaneš živjeti?!

mislim, halo? normalno je da ima ljudi kojima je 1000kn puno, ima kojima je 1000kn malo...normalno je da su standardi različiti, normalno je da su i očekivanja različita...

budi "prijatelj" i savjetuj kako izaći iz minusa, ili kako "naučiti" trošiti, a ne (nas) kuditi zašto smo uopće ušli u minus ...ma ne znam da li da uopće ulazim dalje u ovo...
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:34   #48
Quote:
nora_m kaže: Pogledaj post
ili prestaneš živjeti?!

mislim, halo? normalno je da ima ljudi kojima je 1000kn puno, ima kojima je 1000kn malo...normalno je da su standardi različiti, normalno je da su i očekivanja različita...

budi "prijatelj" i savjetuj kako izaći iz minusa, ili kako "naučiti" trošiti, a ne (nas) kuditi zašto smo uopće ušli u minus ...ma ne znam da li da uopće ulazim dalje u ovo...
pa ne kudim ja tebe.....samo se pitam...zašto moraš imati najskuplji mobitel?..zašto moraš pušiti?......neke stvari koje su meni nepojmiljive...
npr...zar VIP nije imao akciju do konca godine gdje svaki novi korisnik dobije 3600 sms godišnje besplatno.... zar se nije isplatilo postati "novi" korisnik i to iskoristiti?
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:41   #49
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
pa ne kudim ja tebe.....samo se pitam...zašto moraš imati najskuplji mobitel?..zašto moraš pušiti?......neke stvari koje su meni nepojmiljive...
npr...zar VIP nije imao akciju do konca godine gdje svaki novi korisnik dobije 3600 sms godišnje besplatno.... zar se nije isplatilo postati "novi" korisnik i to iskoristiti?
joj ti..srdiš me!!! nemam najskuplji mobitel! kupljen je na 6 rata beskamatno amex, akcija VIP...troši se samo na sms jer imam i službeni na kojem ne smijem pisati poruke ali zato mogu zvati, zvati...
...ne pušim...
...prodala auto...(imal kredit-skužila, preskup)...
...ne trošim na gablece, imam topli obrok na poslu...
...vikendom potrošim 100kn cca i to svaki drugi...

...priuštim si sport za 200kn mjesečno..
...uplaćujem životno, stambenu, rata kredita za stan, režije, klasika...
...garderobu kupujem pametno..nisam megaloman...
...pokoji izlet jednom ili dva puta mjesečno ( upoznati svijet, ljude, prirodu, život, voljeti..smisao je života - ali naravno, ne ako nemam para

..ma kažem ti...ušla u startu u minus (kako krivo!!!!!) i ne mogu van...e je.. ga sad

gdje da još režem troškove??
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 14:07   #50
Quote:
nora_m kaže: Pogledaj post
joj ti..srdiš me!!! nemam najskuplji mobitel! kupljen je na 6 rata beskamatno amex, akcija VIP...troši se samo na sms jer imam i službeni na kojem ne smijem pisati poruke ali zato mogu zvati, zvati...
...ne pušim...
...prodala auto...(imal kredit-skužila, preskup)...
...ne trošim na gablece, imam topli obrok na poslu...
...vikendom potrošim 100kn cca i to svaki drugi...

...priuštim si sport za 200kn mjesečno..
...uplaćujem životno, stambenu, rata kredita za stan, režije, klasika...
...garderobu kupujem pametno..nisam megaloman...
...pokoji izlet jednom ili dva puta mjesečno ( upoznati svijet, ljude, prirodu, život, voljeti..smisao je života - ali naravno, ne ako nemam para

..ma kažem ti...ušla u startu u minus (kako krivo!!!!!) i ne mogu van...e je.. ga sad

gdje da još režem troškove??
naj se srditi....ali ipak....imaš ratu za stan, dakle pitanje je kakve je veličine stan.... životno osiguranje....jel to baš potrebno u ovom trenutku...naime pretpostavljam da si mlađa....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 14:51   #51
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
naj se srditi....ali ipak....imaš ratu za stan, dakle pitanje je kakve je veličine stan.... životno osiguranje....jel to baš potrebno u ovom trenutku...naime pretpostavljam da si mlađa....
da, ali stan ne dam dok ne bankrotiram ma šalim se, gledaj..stan sam uspjela kupiti toliko jeftino (a novogradnja) da bi bila glupa da nisam ušla u to..dakle, ostaje, i ok - umjesto rate za auto, koji sam prodala čim sam kupila stan, imam ratu za stan...a hvala Bogu, to smatram pametnom investicijom!

a životno, je... ga - moram!
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 14:52   #52
Quote:
nora_m kaže: Pogledaj post
da, ali stan ne dam dok ne bankrotiram ma šalim se, gledaj..stan sam uspjela kupiti toliko jeftino (a novogradnja) da bi bila glupa da nisam ušla u to..dakle, ostaje, i ok - umjesto rate za auto, koji sam prodala čim sam kupila stan, imam ratu za stan...a hvala Bogu, to smatram pametnom investicijom!

a životno, je... ga - moram!
udana si, pa netko treba naslijeti lovu ak se tebi nekaj dogodi?...pa ostavljaš stan, kaj to nije dosta?
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:05   #53
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
udana si, pa netko treba naslijeti lovu ak se tebi nekaj dogodi?...pa ostavljaš stan, kaj to nije dosta?
hehe...da stan?! i bicikl!! znaš kaj, tih 50 eur me neće spasiti koliko mi mjesečno ispadne životno..
reci ti meni stručno nešto (pratila ja tebe i na drugim temama)..s obzirom da je jedan fond osnovan tek prije nekih 15-tak dana, kako tumačiš 0,91% ?
( eto, imaš priliku mi pomoći izaći iz minusa.. i svi sretni)
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:11   #54
Quote:
nora_m kaže: Pogledaj post
hehe...da stan?! i bicikl!! znaš kaj, tih 50 eur me neće spasiti koliko mi mjesečno ispadne životno..
reci ti meni stručno nešto (pratila ja tebe i na drugim temama)..s obzirom da je jedan fond osnovan tek prije nekih 15-tak dana, kako tumačiš 0,91% ?
( eto, imaš priliku mi pomoći izaći iz minusa.. i svi sretni)
odgovor je na privat....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:46   #55
Quote:
nora_m kaže: Pogledaj post
zanima me kako raspoređujete svoju potrošnju...vi koji mislite da pametno to radite i koji uglavnom živite od svojih plaća? naime, sve mi se nekako čini da mi novac previše bježi iz ruku..a to me ljuti..

ako je tema veća razglabana, moja isprika i neka se briše
struja, voda, stanarina, hrana... zivot: 2/3 place.. ostala 1/3 dionice, fondovi..

kupnja nicega nepotrebnoga, fancy, beskorisnog, auta, novog tv-a, mobitela (racun za mob ispod 50kn mjesecno), godisnji se sastoji od setnje u parku i sladoledu i pivi u obliznjoj birtiji, svaka kuna potrosena sada znaci 3 kune koje sam izgubio u sljedece 2 godine.. jer prinose od 100% godisnje danas na burzi nije tesko postici.. malo spartanski ali treba sacuvati danas da bi se imalo sutra..
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:48   #56
Quote:
nora_m kaže: Pogledaj post
najbolje je to da ja imam i životno i stambenu i kredit za stan, i fond, tako da ne mogu reći da ništa ne štedim...ali izluđuje me to da sam u minusu i da nemam čist račun! pa da trošim napokon toliko koliko mi je plaća...i najbolje je to- da si vodim mjesečnu evidenciju troškova i unaprije planiram troškove, ali jednostavno-očito previše trošim...

...moja majka kaže-tako dugo dok si u dozvoljenom minusu, ti za njega plaćaš..nemoj se brinuti. odgoj, ha? i ja si mislim, pa, da stvarno. ali , znaš, voljela bih se probudit i imati toliko koliko stvarno imam..i to trošiti..
kredit na stambenu stednju->pravac IPO-HT-a..
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:53   #57
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
i ja bi vozio mercedes....skupi brod...... po meni osnovni razlog je u odgoju...skromnost je najveća vrlina...zar ne?
jest, na kraju krajeva, osjecao bih se jako glupo kad bi se vozio u autu na kredit, a da nemam barem duplo tolko u cash-u.. (nemam auto , iako imam duplo tolko)

stednja je jedna zaboravljena vjestina i vrlina..
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:55   #58
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ja sam jako skeptican prema onome sto citam na ovom forumu. Naime, vecina mojih kolega, ima jako dobre place za hrvatske uvjete, a pored toga gotovo svi imaju minuse od oko 10 000 kn i jos barem jedan kredit, dignute kesovine na karticama i tak. I ne, ne luksuziraju se nego jebiga, familija, rezije...

A tu na forumu nitko nema minus ili ima neki mali. I jos se oko toga zabrinjava. Ma dajte. Pa po svim pokazateljima, ljudi u Hr su u jebackim minusima, ali nitko to ne zeli priznati. Cak ni ovdje anonimno. Dok sam ja imao placu 5000 kn, imao sam minus oko 8000 kn jedno 2 godine. Sad imam placu 12 000, ali s obzirom da je imam nesto manje od godinu dana, jos nisam isplatio cijeli minus. Pa kolke onda vi imate place kad nemate minuse? Ili ste svi jos bez familije i kod roditelja?
pa cuj, ti si ocito preg...p da bi imao placu od 12 000 kuna, ako od toga nisi u stanju isplatit minus, ja te sigurno ne bi tolko platio.. i ZATO, ja nisam u minusu..
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:59   #59
Quote:
nora_m kaže: Pogledaj post
ili prestaneš živjeti?!

mislim, halo? normalno je da ima ljudi kojima je 1000kn puno, ima kojima je 1000kn malo...normalno je da su standardi različiti, normalno je da su i očekivanja različita...

budi "prijatelj" i savjetuj kako izaći iz minusa, ili kako "naučiti" trošiti, a ne (nas) kuditi zašto smo uopće ušli u minus ...ma ne znam da li da uopće ulazim dalje u ovo...
procitaj svoj post i reci da nisi glupa ak smijes.. ja sam zavrsio na ovom topic-u
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 21:52   #60
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
pa počelo s tvojim podcjenjivanjem....datum računa i datum knjiženja....zar ne?

ps..onaj Site za osobne financije je tvoj?
ne. počelo je s tvojim koja besmislena tablica, a kada sam pokušao objasniti smisao krenule su "fore" na koji datum raditi tablicu prije ili poslije ljetovanja....

Predugo sam na forumima i znam prepoznati kada netko pita jer
želi znati, a kada zaje****.


Da.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.