Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2005., 03:50   #81
Mislim da Erste ima dosta dobre kamate...
Poštanska banka ima koliko sam vidio najveće, ali ne bih se usudio veći iznos tamo ostaviti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 17:10   #82
Erste ti ima oko 3 posto,zavisno o velicini glavnice. Imam tamo neku lovu (eure) jer cekam da kuna padne pa da sa kunicama kupim udio u njhovom Money fondu. Onda na ljeto opet obrnuto i eto ti...nista strasan dobitak, mozda 4-5 posto godisnje al je najmanje riskantno.
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 17:13   #83
Quote:
bart_85 kaže:
Zanima me dali zna netko koja banka ima najbolju kamatu za oročenu štednju? i kolika je? na mjesec dana..oko 3% recimo, ima koja s 4%?
3% kamate mjesecno?

Oh, takve bi banke dugo opstale...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 17:18   #84
Quote:
bart_85 kaže:
Zanima me dali zna netko koja banka ima najbolju kamatu za oročenu štednju? i kolika je? na mjesec dana..oko 3% recimo, ima koja s 4%?
ovdje...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 17:19   #85
Wink oo

mislih da na mene mislis.ali ne mislis...
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 00:37   #86
Trebam savjet - oročenje

u svezi oročenja.
Naime, ZABA sada nudi oročenja u kunama s valutnom klauzulom s time da daje mogućnost da eure ( koji su sada recimo ) na oročenju promijeni po srednjem tečaju i te kune veže s valutnom klauzulom ali uz veću kamatu.
Kamata na devizno oročenje ( 10.000 eura ) i rok od 6 mjeseci je 3,20%, a ako vežem u kunama uz valutnu klauzulu na isti rok onda je 3,60%.
Moje mišljenje je da tu zapravno gubitka nema ( jer mi je sve jedno imam li euro pa tečaj padne - gubim u odnosu na kunu, a ako imam vezano uz valutnu klauzulu zapravo sam na dobitku jer imam veću kamatu i srednji tečaj.

Koje je vaše mišljenje?
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 09:05   #87
Moje mišljenje je da uz takvu kamatu si u svakom slučaju na gubitku
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 09:43   #88
Ma to su novci moje bake ... neće ona u ništa osim u oročenje ( i to je bilo dostignuće )
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 09:53   #89
Pa onda je možda bolje otići u neku manju banku koja ima takve proizvode ali veću kamatu
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 10:20   #90
No manja banka veći rizik. Istina je da oni daju veće kamate no jednom smo se opekli kod manje banke i ne bi više. Svejedno hvala ti.

Mene je interesiralo vaše mišljenje devizno ili kunsko s valutnom.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:22   #91
najbolje ti je oročiti bez valutne klauzule od 2. mjeseca do 10. mjeseca, a s valutnom od 10. do 2. Pogledaj malo arhivu HNB-a. Ali se sada tečaj eura ustalio pa ti ispadne svejedno.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 19:44   #92
Quote:
obiwan kaže:
najbolje ti je oročiti bez valutne klauzule od 2. mjeseca do 10. mjeseca, a s valutnom od 10. do 2. Pogledaj malo arhivu HNB-a. Ali se sada tečaj eura ustalio pa ti ispadne svejedno.
da, zapravo ti je svejedno... iako ti nije loše štedjeti u nekoj "stabilnoj" stranoj valuti... euro? odluka je tvoja...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 20:53   #93
kuna uglavnom jača i neki kažu da će biti i 7.11 kuna za jedan euro. ja stvarno ne znam dokle će tako te mislim da će uskoro ona odlepršat barem prema 7.5 kuna za euro
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 23:34   #94
Da je lova moja ja bi malo drugačije se s njom.
No baka hoće bar negdje na ugovoru vidjeti da piše eur ( jedva se na njih privikla jer joj je dem u duši ), mislim da ćemo se odlučiti za to oročenja kuna s valutnom ... po meni ista stvar samo s većom kamatom
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 13:41   #95
Štednja - pitanja

Edit by moderator Lavica02

Kako su sve više počele nicati teme vezane uz pitanja/savjete o štednji tako sam odlučila te teme s nekim starim temama spojiti.

Znači ovdje govorimo o štednji/oročenju u bankama.

Na Investicijskim fondovima postoji topic VAŽNO - Pitanja ljudi koji su novi u polju investiranja ... ostalo znate





pozdrav.

ovako posto namjeravam odredenu sumu novca stavi u banku tj. na stednju,koju banku preporucujete,gdje su dobre kamate itd...
pa molim one koji imaju iskustva u ovom neka malo napisu o tome. hvala

Zadnje uređivanje Lavica02 : 27.01.2008. at 19:02.
kyleex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:36   #96
pogledaj austrijske tipa Hypo, Erste ili pak SPlitsku

mislim da ti imaju najveću kta od svih repektabilnih (tu ne ubrajam kovanicu i sonic)

i pazi na onu foru 12mj i više...ili preko 12mj, kako to već tko naziva.....radi se o tome da ako oročiš na 12mj i 1 dan (366dana) dobiš kta za 24mj, zato su te 'strane'banke povoljnije od npr ZABA-e.

1 dan ti ništa ne znači a 0,25 ti već sigurnonešto znači

neznam koliko love imaš, ali ako je preko 100k kn, moežeš se ići dogovarati s njima i ušičariti još 0,2% barem.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 14:47   #97
ima ti Splitska banka neku novu Ritam štednju, fora je da je zapravo kta bliža oročenoj, ali je štednja po viđenju...u eurima ili kunama, i jedino trenaš dati kao min. iznos 140 eur ili 1400 eur (o čemu ti ovisi i veća kta) a s druge strane bilokad sve podižeš kad ti odgovara uz trošak zatvaranja računa 50-100 kn

to sam baš saznala, pa su friške informacije
ostale banke ne znam
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 15:19   #98
a koja je fora u tome?

kta su niže nego kod oročenja

a raskid oročenja neke bank ene naplačuju a neke naplačuju (recimo hypo 100kn); kod nekih gubiš kta a neki ti prizanju kod prijevremenog raskida kta za izdržanu ročnost

a ovdje ti daju u startu nižu kta, kao možeš podići lovu bilo kad ali plati 50-100kn

na manje iznose nećeš toliku ni kta dobiti
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 16:09   #99
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
a koja je fora u tome?

kta su niže nego kod oročenja

a raskid oročenja neke bank ene naplačuju a neke naplačuju (recimo hypo 100kn); kod nekih gubiš kta a neki ti prizanju kod prijevremenog raskida kta za izdržanu ročnost

a ovdje ti daju u startu nižu kta, kao možeš podići lovu bilo kad ali plati 50-100kn

na manje iznose nećeš toliku ni kta dobiti
ovisi o tome koliko love imaš i koliko je misliš držati u banci, odnosno kad ti treba van...ja ne mislim ništa oročiti, ali ne želim (dosta) love držati doma, jedan dio je u fondovima, a jedan mi treba tokom godine, u više navrata, zbog nekih drugih investicija, e pa onda smatram da je tako nešto najbolje rješenje. ili? slobodno me razuvjeriš, ili podučiš!!
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 16:54   #100
Quote:
nora_m kaže: Pogledaj post
ovisi o tome koliko love imaš i koliko je misliš držati u banci, odnosno kad ti treba van...ja ne mislim ništa oročiti, ali ne želim (dosta) love držati doma, jedan dio je u fondovima, a jedan mi treba tokom godine, u više navrata, zbog nekih drugih investicija, e pa onda smatram da je tako nešto najbolje rješenje. ili? slobodno me razuvjeriš, ili podučiš!!
pa probaj sa novčanim fondovima, pogtovo ak imaš intenet bankarstvo da se ne hebeš sa slanjem zahtjeva i to, nemaš u/i naknada, ne padaju nikad a ratu po 0,01-0,03% dnevno

ja sam imao u ZB plusu, zamisli, u utorak nešto priej ponoći preko e-zabe vršim prodaju udjela, u srijedu popodne na računu, bez ikakvog troška, čak ti ni jednu kunu ne naplate

to mi je ok varijanta za lovu s koju želiš maknuti s tekućeg, da se nađe sa strane....na godišnjem nivou prinosi su 3-3,5% ali zato možeš unutra van bez naknada

problem je jedino prva uplata min 2000kn, a dalje napravi trajni nalog, prolazi i 400kn, provjereno, iako piše da je min svaka sljedeća uplata isto 400kn
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.