Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2007., 01:57   #1
Wustenrot stambeni kredit

Povremeno se zapocne rasprava o kreditima ........ pa evo imam pitanje da li netko ima iskustva sa Wustentrot stanbenom stedionicom, odnosno sa njihovim kreditima za medjufinanciranje.

Hvala
Majestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 17:20   #2
Quote:
Majestic kaže: Pogledaj post
Povremeno se zapocne rasprava o kreditima ........ pa evo imam pitanje da li netko ima iskustva sa Wustentrot stanbenom stedionicom, odnosno sa njihovim kreditima za medjufinanciranje.

Hvala

imam ja...uzela sam njihov kredit za međufinanciranje i jako sam zadovoljna uvjetima i brzinom obrade zahtjeva za kredit
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 17:28   #3
Evo, ja planiram uzeti kod njih kredit na odrađenu stambenu štednju (ne međufinanciranje) već na otplaćene ugovore (5 godina).

Sviđa mi se da kod njih ne traže hipoteku do 15000€ čime se izjegne dio troška na koji treba računati ako se ide na hipoteku (procjena, javni bilježnik i ostala sranja).

Jel netko nedavno realizirao kredit kod njih pa ako može da malo napiše detalje...?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 09:18   #4
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Evo, ja planiram uzeti kod njih kredit na odrađenu stambenu štednju (ne međufinanciranje) već na otplaćene ugovore (5 godina).

Sviđa mi se da kod njih ne traže hipoteku do 15000€ čime se izjegne dio troška na koji treba računati ako se ide na hipoteku (procjena, javni bilježnik i ostala sranja).

Jel netko nedavno realizirao kredit kod njih pa ako može da malo napiše detalje...?
ja sam digla ovaj za međufinanciranje, ali smatram da s ovim na osnovu stambene štednje ne bi trebalo biti ni najmanje problema... ako ti treba manji iznos, mislim da je to super rješenje, posebice zbog toga što imaš samo 5% kamate, i još je fiksna...
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 09:01   #5
Imam fobiju od Wuestenrota i kredita (gradnja se otegla pa sam malo razočarana i prestrašena od svega )

Budući da nam u listopadu istječe pet godina štednje, vjerojatno nećemo ući u međufinanciranje nego u "pravi" kredit. Da li ima neke bitne razlike u uvjetima, laički rečeno?
One za međufinanciranje poznajem jer sam već skupljala papirologiju ali su nam stopirali sve zbog nekih nedostataka.

Hvala!
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 09:44   #6
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Imam fobiju od Wuestenrota i kredita (gradnja se otegla pa sam malo razočarana i prestrašena od svega )

Budući da nam u listopadu istječe pet godina štednje, vjerojatno nećemo ući u međufinanciranje nego u "pravi" kredit. Da li ima neke bitne razlike u uvjetima, laički rečeno?
One za međufinanciranje poznajem jer sam već skupljala papirologiju ali su nam stopirali sve zbog nekih nedostataka.

Hvala!

hm...a zašto imaš fobiju od njih?
1. razlika između kredita za međufinanciranje i stambenog kredita nakon štednje kod njih jest visina love koju možeš podignuti
- nakon štednje možeš dignuti 60 % svoje ugovorne svote koju si kod njih ugovorila prilikom otvaranja štednje....a većini ljudi to je premalo novca za npr. kupnju stana
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 11:15   #7
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
hm...a zašto imaš fobiju od njih?
1. razlika između kredita za međufinanciranje i stambenog kredita nakon štednje kod njih jest visina love koju možeš podignuti
- nakon štednje možeš dignuti 60 % svoje ugovorne svote koju si kod njih ugovorila prilikom otvaranja štednje....a većini ljudi to je premalo novca za npr. kupnju stana


Znala sam.
Dakle, zajeb. Meni treba puno više od ugovorene svote.

Znači, trebala bih svakako u kredit prije isteka štednje
Odnosno moram ući u međufinanciranje.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:00   #8
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post

Znala sam.
Dakle, zajeb. Meni treba puno više od ugovorene svote.

Znači, trebala bih svakako u kredit prije isteka štednje
Odnosno moram ući u međufinanciranje.
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post

Znala sam.
Dakle, zajeb. Meni treba puno više od ugovorene svote.

Znači, trebala bih svakako u kredit prije isteka štednje
Odnosno moram ući u međufinanciranje.
hm...gle....koliko ja znam ako prekidaš štednju ranije, gubiš DPS i još im plaćaš neku proviziju...

ono što ja smatram najpametnijim (i što sam ja napravila) nakon isteka roka štednje uzela sam svoju štednju, kamate i DPS i to uložila u nešto sasvim drugo, a onda podigla kredit za međufinanciranje...
ne znam da li znaš ali to je kredit koji dobiješ iako nisi njihov štediša...naravno, uvjeti (prvenstveno visina kamata a i još neke stvarčice) nisu tako povoljni kao kad uzimaš kredit nakon 5 godina štednje, ali opet....smatram da su povoljniji od većine banaka...ja sam bar uspoređivala one koje sam smatrala najkonkurentnijima
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 14:16   #9
Ma sve ja to znam. Ja ću ostavit ugovore kod njih i podići kredit iz programa međufinanciranja. Tu nisam ograničena svotom (naravno, ako sam kreditno sposobna za taj iznos).

Mene u cijeloj toj priči veseli fiksna kamatna stopa od 4.99% a nakon toga i 4.49% za EUR.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 15:39   #10
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Ma sve ja to znam. Ja ću ostavit ugovore kod njih i podići kredit iz programa međufinanciranja. Tu nisam ograničena svotom (naravno, ako sam kreditno sposobna za taj iznos).

Mene u cijeloj toj priči veseli fiksna kamatna stopa od 4.99% a nakon toga i 4.49% za EUR.
hm...to ti isto ovisi koju vrstu kredita međufinanciranja uzimaš.... imaš i onaj za koji je kamata veća (što je kod mene slučaj )
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 17:48   #11
Onaj kojeg sam ja gledala ima takvu fiksnu kamatu.

Ali, sad se veselim jer sam čula da će ministar Zamorac davati nama prosvjetarima povoljne subvencionirane kredite
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 11:22   #12
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Onaj kojeg sam ja gledala ima takvu fiksnu kamatu.

Ali, sad se veselim jer sam čula da će ministar Zamorac davati nama prosvjetarima povoljne subvencionirane kredite
Samo odredjenima odnosno deficitarnim prosvjetarima .... po meni to je samo jedan od predizbornih trikova kao i povecane prosvjetarske place prosle godine, tako mizerno da se ne isplati niti racunati
suncac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:21   #13
Quote:
suncac1 kaže: Pogledaj post
Samo odredjenima odnosno deficitarnim prosvjetarima .... po meni to je samo jedan od predizbornih trikova kao i povecane prosvjetarske place prosle godine, tako mizerno da se ne isplati niti racunati
Nisi primjetila u mom postu?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 17:48   #14
Wustenrot stambeni kredit

Konacno skupila sav kupus od papira i nosim predat u Hypo, al ne da mi vrag mira i svratim u Wustenrot.

Covjek mi to sve to tako krasno prezentirao...
  • fiksna kamatna stopa
  • obračun kamata uvijek na preostali saldo duga, što omogućuje uštedu u slučaju uplate izvanrednih iznosa na račun kredita
  • bez naknade za prijevremenu otplatu
  • sve naknade i troškovi (osim troška procjene vrijednosti nekretnine i troškova javnog bilježnika) podmiruju se kroz mjesečne otplatne rate kredita, što znači da komitenti prije realizacije kredita nisu izloženi dodatnom trošku za podmirivanje naknade za stavljanje kredita na raspolaganje ili drugih naknada, baš kao što se ni iznos kredita za isplatu ne umanjuje za iznos troškova i naknada
  • bez interkalarne kamate

Mislim, koja je fora? Zasto oni imaju najmanju kamatu i to jos FIKSNU?! Pocetna kamata mi je 4.99% (kamatna stopa za međufinaciranje ?!) da bi mi nakon 5 godina pala na 4.49% i takva ce mi bit do kraja...
Ova kamatna stopa je povoljnija od najppovoljnije kunske 5.25 koje daju u Slavonskoj za korisnike 1.grupe (tekuci+hyponet+stednja+revolving kartica). Kod njih cak ni tekuci ne moras imat

Eto ako ima kakvih objasnjenja i savjeta, lijepo bih molila

p.s. u pon idem predat u wustenrot ako mi ne dokazete suprotno
__________________
Da nije našla muškarca, žena bi pripitomila neku drugu životinju...

Zadnje uređivanje Crax GP : 11.01.2008. at 22:33.
Crax GP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:02   #15
Možda bubnem glupost, ali ne radi li se tu o uvjetima kreditiranja za štediše stambene štedionice (jako me to podsjeća na uvjete koje mi je nudila PSŠ), a ne o redovnom stambenom kreditu?
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:07   #16
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Možda bubnem glupost, ali ne radi li se tu o uvjetima kreditiranja za štediše stambene štedionice (jako me to podsjeća na uvjete koje mi je nudila PSŠ), a ne o redovnom stambenom kreditu?
Pa da, i ja sam mislila da bi za tako nisku kamatnu stopu covjek trebao izvjesno vrijeme kod njih stedjeti. Ali ne! Tip mi danas rekao da ne. I onda sam ga ja pilala pol sata o ovome i onome da tu mora biti neka caka, a on meni: nema cake!
__________________
Da nije našla muškarca, žena bi pripitomila neku drugu životinju...
Crax GP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:38   #17
Thumbs down

I nije fer taj sto radi tamo. Sad sam skuzila da placam kamatuu 6,49% samo sto su je oni razbili na dvije stavke:
1. kamatna stopa za međufinanciranje
2. kamatna stopa na štednju

zato meni nije bilo jasno kak mi je mjescna rata (ili anuitet) veca s manjom kamatnom stopom nego u banci!

pa mogu mi lijepo objasnit i o stednji. a da nisam pola sata bila tamo...
__________________
Da nije našla muškarca, žena bi pripitomila neku drugu životinju...

Zadnje uređivanje Lavica02 : 12.01.2008. at 14:45.
Crax GP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:51   #18
Opet samo nagađam, možda se radi o tome da priličan broj ljudi koristi stambene štedionice kao još uvijek relativno pristojan način za štednju (zbog poticaja - govorim iz iskustva iz prijašnjih godina), a bez namjere podizanja stambenog kredita. Kako stambene štedionice smiju plasirati sredstva samo za odobravanje stambenih kredita, možda im se pojavio "višak" koji je isplativije plasirati bilo kojem kreditno sposobnom klijentu nego ga držati.

U svakom slučaju, ako ponude ugovor prema kojem je sve kako su ti ponudili i još ako nemaš nikakvih prethodnih troškova (koji bi stvarali gubitak u slučaju da se ne odlučiš na kredit), ne vidim razloga zašto ne iskorostiti priliku.

Iako, kako kažu, ako je predobro da bi bilo istinito... .
Pažljivo provjeri sve detalje ugovora i sretno.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:11   #19
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Iako, kako kažu, ako je predobro da bi bilo istinito... .
Pažljivo provjeri sve detalje ugovora i sretno.

A nist, onda cu tamo pa kud puklo da puklo.

Jedino me kopka to potpisivanje ugovora. Mislim, mi obicni smrtnici mozemo procitat ugovor i moze nam sve bit jasno kad ono za xy mjeseci iskrsne neka tamo stavka u slucaju da ovo ili ono, rata kredita ovo ili ono...

Trebam li za potpisivanje ugovora angazirat odvjetnika ili prestat bit paranoicna?


__________________
Da nije našla muškarca, žena bi pripitomila neku drugu životinju...
Crax GP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 00:39   #20
Vjerujem da je pažljivo čitanje s razumijevanjem nužno ali i dovoljno, naglašavam to samo zato što znam dosta ljudi koji potpisuju razne papire koji im se serviraju, a da pritom samo ovlaš pogledaju o čemu se radi.
Iz iskustva znam da se pojavljuju čak pogreške u unesenim podacima (iznosi, osobni podaci...).

(nisam ni odvjetnik niti bankar, uzmi sve s rezervom jer iako pišem u najboljoj namjeri, ne mogu jamčiti za potpunu točnost)
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.