Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2003., 15:37   #61
[QUOTE]Mil@ kaže:
[B]Ima jedna zgodna indijska poslovica o odjajanju djece koju sam jednom prilikom cula i dopala mi se.Glasi otprilike ovako:

Svoje dijete tretiraj :

- prvih 5 godina kao kralja
- narednih 10 kao roba
- ostatak zivota kao prijatelja


:klap:
dugokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 17:02   #62
Neki ljudi bi rado objasnili svom djetetu da odluku o seksu donese samostalno,da ne pada pod uticaj drustva,pod pritiske momka i slicno,ali bi da ta 'samostalna' odluka bude donesena pod "pritiskom roditelja",tj. kad roditelji kazu da moze - onda moze.

Dakle,djete treba samostalno donijeti odluku,koju su ustvari donijeli roditelji,a djete je tu jedino da 'samostalno' kaze "amin".
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 17:54   #63
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 22:26   #64
Ja sam za 13. rodendan dobila knjigu od svojih.. Spolnost i odrastanje ili tak nekako.. e, uglavnom, tamo bilo sve o pubetetu, o seksu, i jedan veliki dio o trudnoci, zastiti, porodu i malim bebama.. I sa slikama
Kad sam imala 16,5 sam dobila od mame tzv. prirucnik za teenagere: Seks. Naravno, knjigu sam procitala za sat vremena i drugi dan sam joj rekla: Mama, pa ja to sve znam. Mama je rekla: Znas? Pa super, onda si sad ponovila

Mama me prvi put i ginekologu vodila po pilule.. A s deckom s kojim sam izgubila nevinost sam već oko 15 mjeseci... Tj. jedini mi je..

Vecina mojih prijateljica je ili:
a) još nevina (dosta)
b) nevinost izgubile s deckom s kojim su bile u dugoj vezi, no vise nisu skupa (4), jos su s tim deckima (3)
c) izgubile s deckom s kojim nisu bile dugo (2)

Samo je jedna izgubila s 15, ostalo je prosjek 17 (16-18). Ok, ima i jedna koja je s 14, no ona i sama kaze da je to bilo prerano.

Znam i curu koja ima sad 19 pa jos nije, jednostavno nije dosao neki u kojeg je bila zaljubljena, a kako joj se nikamo ne zuri, ceka takvoga

Eto vam sad podaci ravno od mladezi a ne preko tko zna kakvih statistika...


-dodatak: sto se tice znanosti, ne preporuca se djevojkama spolni odnos prije 16te godine jer im nisu svi organi razvijeni kako spada, a navodno se tako povecava mogucnost da se ne razviju dobro, sto vodi do otezanog zaceca ili vece sanse za spontani... Kad sam vec kod spontanog, jedna moja prijateljica ostala trudna sa 17 i pol s deckom kojeg je jaaako volila i rekla svojima, oni to super prihvatili, veselili se svi bebi (cak i decko), njih dvoje se zarucili.. I onda je ona imala spontani, bili u komi svi skupa.. Koliko znam, ona je jos s tim deckom (vise od pol godine nakon toga), mislim da su cak jos i zaruceni... (Uglavnom, njenim starcima 5+ za takvu reakciju punu razumijevanja...) :up:
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 23:27   #65
sto se tice znanosti, 16 je nekakav ajmo rec prosjek jer prosjecno cure dobivaju stvari s 13. ima onih koje dobiju s 1o, i onih koje dobiju sa 16.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 23:32   #66
Ko prica o dobivanju stvari?? Ako pod tim mislis menstruaciju, naravno.. Ja sam dobila skoro s 15.
Ja sam mislila na sex. A tu definitivno 13 nije prosjek
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 23:25   #67
mrzim svoje starce po tom pitanju...

pricajte sa svojom djecom!!!!!!!!to je najvaznije!!!

velika vecina njih ce imat problema....
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 07:25   #68
dakle,sa 16,17,ja bih se pobrinula samo da ima znanje,potrebnu zastitu,i da je siguran/na 100% da tako zeli,i treba.i da ima povjerenja umene.
poznavala sam 14,15togodisnje djevojcice koje su itekako bile razvijene i fizicki,a bogami nisu bile ni naivne.ali na posljedice(bebu) ih je malo spremno.mene je strah od trudnoce i nedostatak partnera po mjeri odrzao djevicom do 20te.mengu sam dobila prvi put mjesec dana nakon 10tog rodendana.znam,znam! ja sam bila vise i .sex mi nije bio na kraj pameti,samo to sto vise ne mogu igrati odbojku ni tenis koliko hocu,niti u bijelom sorcu.dakle,spremnost je individualna,a djeci treba pomagati da odrastu i sazriju sa sto manje stresa i straha,a ne crtati pravilnik ponasanja.


jeste primijetili kako se svi lijepo mozemo dogovoriti oko sexa?


magic,junior je apsolutno
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2004., 20:15   #69
Quote:
IlBo kaže:
mene je strah od trudnoce i nedostatak partnera po mjeri odrzao djevicom do 20te.
mene bome nije
Bila sam djevica dok nisam nasla onoga s kojim zelim to podijeliti.. I nasla sam.. I jos smo skupa, srecica moja
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 01:53   #70
Quote:
Desirée kaže:


-dodatak: sto se tice znanosti, ne preporuca se djevojkama spolni odnos prije 16te godine jer im nisu svi organi razvijeni kako
kazes ti. ja kazem
Quote:
sto se tice znanosti, 16 je nekakav ajmo rec prosjek jer prosjecno cure dobivaju stvari s 13. ima onih koje dobiju s 1o, i onih koje dobiju sa 16.
16 je prosjek kad je zemsko tijelo fizicki zrelo za seks.
al taj prosjek se odnosi na curu koja sa 16 ima 6 godina curenja iza sebe, i na curu koja je jucer kupila prvi paketic tampona.


matematika i spolnost ne bi trebale u istu recenicu.
kad se u prosjeku ljudi prvi put poljube?
a s jezikom?
kad se curke u prosjeku prvi put poseve?
kad u prosjeku dobe stvari?
kad su u prosjeku fizicki spremne na seks?

nisam broj, nego ljudsko bice.
i zato mi ne lezi to trpanje seksualnosti u brojke.

´´statisticki gledano..´´
zaboravi malo statistiku. u statistici su cure koje ne daju do braka jerbo im je zlatna, i cure koje se sheve pijane. u statistici su cure koje se sheve jer STATISTIKA kaze da se moraju puknut do sedamnaeste inace nisu normalne, u statistici su cure (i decki, no) koji nece lec s nekim koga ne vole, u statistici ima svega. statistika u krevetu (kadi, na makini za robu, zadnjem sicu) nema sta radit. bar ja mislim.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2004., 16:16   #71
Jel ti imas pojma sta ti pises??Ja ti kazem da se bas ne preporuca curama mladima od 16 jer se tijelo razvija . Matematiku ne spominjem. Statistike ne spominjem. Ti si ta koja o statiskima melje!!

Nakon 16 zesnsko tijelo uglavnom postaje spremo na seks, to smo rekle i ti:
Quote:
16 je prosjek kad je zemsko tijelo fizicki zrelo za seks.
i ja:
Quote:
sto se tice znanosti, ne preporuca se djevojkama spolni odnos prije 16te godine jer im nisu svi organi razvijeni kako spada, a navodno se tako povecava mogucnost da se ne razviju dobro, sto vodi do otezanog zaceca (dodatak: kasnije u zivotu) ili vece sanse za spontani...

Ne pricam na pamet (bar se trudim), ne izmisljam ti nista ...

kazes
Quote:
nisam broj, nego ljudsko bice.
Nisi broj niti ti je itko rekao da jesi.. Ako sam igdje napisala da si broj - sorry, nisam htjela...

Quote:
´´statisticki gledano..´´
zaboravi malo statistiku. u statistici su cure koje ne daju do braka jerbo im je zlatna, i cure koje se sheve pijane. u statistici su cure koje se sheve jer STATISTIKA kaze da se moraju puknut do sedamnaeste inace nisu normalne, u statistici su cure (i decki, no) koji nece lec s nekim koga ne vole, u statistici ima svega. statistika u krevetu (kadi, na makini za robu, zadnjem sicu) nema sta radit. bar ja mislim.
Da, i one su u statistici.. A zasto ne bi bile.. Njihova stvar sto ne daju do braka.. Vjera, strah, bilosta, njihova stvar.. Ali i one i te koje se sheve pijane su dio drustva koje nas okruzuje i ako ti i ja idemo u statistiku zasto ne bi i one?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:57   #72
joj nista ti nisi shvatila sta sam ja htjela rec.
ja necu rec da se djeca od 12 trebaju jebavat.
neg ocu rec da ovih prosjecnih 16 kad je tijelo zrelo vazi kad se radi o macki koja je procurila s prosjecnih 13, al ne vazi kad se radi o macki koja je dobila stvari sa 16. jer dzaba njoj godine, ona ne moze nakon par potrosenih paketica tampona bit fizicki zrela.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 18:21   #73
hm bolji tipic bi bio "roditelji kako ste REAGOVALI na pocetak sexualnog zivota vaseg djeteta" mislim ovdje svi pricaju ja bih ovo ja bih ono...neka neko napise STA JE STVARNO uradio : )
__________________
You ask me to enter, and then you make me crawl...
acti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 20:05   #74
ovdje smo jos uglavnom roditelji predpubertetske djece, tak da nemamo bas iskustva
mogu jedino pricat kako je moja mama reagirala kad je otkrila- nikako... al bila sma punoljetna
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 21:36   #75
pa dobro..al mislim..svi pricaju jedno al je totalno druga stvar kad se to desi i kad ti dijete saspe u lice da je sexualno aktivno. mislim to je totalno novi spektar osjecaja i razmisljanja. covjek razmislja o svom djetetu kao o stvarnom djetetu al cim je sex. aktivno to je druga stvar...lako je pricati mislim dok se ne desi : ) pogotovo kad to dijete ima 15 godina ili sl... : )
__________________
You ask me to enter, and then you make me crawl...
acti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 22:08   #76
Re: roditeljska reakcija?

Quote:
bowets kaže:
kao roditelj, kakva bi vam bila reakcija da saznate da je vase dijete od oko 16-17 godina stupilo u redoviti seksualni odnos sa svojim partnerom? ili u kojim godinama bi po vama to bilo prihvatljivo?
Pa otprilike sa osamdeset vjerujem da bi bilo dovoljno zrelo. Ako je muško, naravno. A ako je žensko, onda tek kad ja umrem.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 22:44   #77
Re: Re: roditeljska reakcija?

Quote:
walter kaže:
A ako je žensko, onda tek kad ja umrem.
Ma sta odmah kad umres? 30 godina poslije tvoje smrti, i to samo ljubljenje preko odjece. A za potpuni seks nek ceka neku drugu reinkarnaciju!
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 14:04   #78
ne razumijem

Svrljam malo po forumu i zapravo ne shvacam kako se isti oni ljudi koji na drugim mjestima foruma znatizeljno i otvoreno pisu o sexu i varijacijama na tu temu - ovdje zgrazaju nad razmisljanjem o seksualnosti kod vlastite djece.
Ili je to samo ono sto se u praksi zove 'dvostruki kriteriji', 'lazni moral' ili puritanizam?
Dakle, stariji sin je IZASAO iz puberteta, , mladji je nedavno obznanio da se 'već tri puta ujutro probudio s mokrim gacicama a siguran je da se nije popisao', i jos kaze 'ma znam ja sto je to, jedva cekam da mi i se i pristici na licu pojave'.
Dakle, kao 'iskusna' majka mogu vam samo savjetovati: osluskujte interese svog djeteta i budite spremni, onda kad to ono zatrazi, odgovoriti na njegova pitanja.
Interes za razlike, slicnosti, oblike odnosa i osjecaje vezane uz drugi spol traju citavo vrijeme odrastanja. Jednako kao i govor, kao i koordinacija pokreta, kao i sposobnost razmisljanja, snalazenja u socijalnim kontaktima.
Dvogodisnjak ce vas, sav zabrinut, pitati 'zasto ona nema pisu?', osmogodisnjak 'cemu sluze always krilca?', desetogodisnjaka ce zanimati sto se jos moze raditi s prezervativom (osim puniti ga vodom i bacati po skolskom dvoristu ), trinaestogodisnjak ce zakljuciti da nije dobro pozvati cure na rodjendansku proslavu jer 'one stalno nesto kompliciraju' pa decki ne mogu na miru igrati igrice na play stationu.... a kad napuni 15 godina onda ce vas sav u panici i jos hvatajuci zrak, nazvati na mob i reci da je curu poljubio u obraz - a ona je rekla 'ma ne tako!' i uvalila mu je jezik
I sto je to sve skupa nego postupni razvoj do pune zrelosti?
A na roditelju je da zna osjetiti i da prati dijete u korak - niti da ga ubrzava, niti da ga koci.
A pitanje tajminga i odgovornosti?
Pa ako je dijete prohodalo, progovorilo, krenulo u skolu na vrijeme, ako se ocigledno na svim podrucjima razvija i napreduje, ako smo izgradili odnos povjerenja, ako je odgovorno prema svim svojim obavezama - od skole, treninga ili brige za psa - onda ja kao roditelj nemam razloga strahovati da ce u odnosu prema seksualnosti biti drugacije.
ivy-ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 13:53   #79
sexualni debati

Moj klinac već godinu dana mestrubira...pa što,njegovi vršnjaci u kvaru već izvode cure van(ne ulazim u to što rade).On sada sa svojih 13g.zna za moj pojam previše o sexu.No ,šta da radim?Da ga kažnjavam,lažem ili prijetim?Ne ,ne mislim tako...današnja dijeca prije sazrijevaju i ako već nešto zna onda neka bar zna istinu ma kako ona okrutna i odvratna nama starcima bila.Svako toliko ulovimo kao ono u sput,neobavezan razgovor o sexu.Dajte djetetu informaciju,i onu dobru i lošu i ako ste dobar posao u odgoju napravili-djete vas neče iznevjeriti i napaviti glupost.
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 15:44   #80
Re: sexualni debati

Quote:
anabelll kaže:
mestrubira
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.