Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2014., 21:43   #1
Vrtićke grupe obogaćene nekim programom

Premjesteno sa teme vrtici jaslice problemi. Iako se u uvodom postu navodi vjerski program, mozete pisati i o drugim programima koji obogacuju desetodnevni boravak vaseg djeteta u vrticu...cijena, iskustva, grupe, tete, pozitivnosti, negativnosti, jeste li svojom voljom dijete preselili ili su vam uvjetovali prelazak.....




prvo isprika ako ću zvučati nepovezano, nadrkano i puno psovati, ali došla sam sa roditeljskog iz vrtića sa iskeženim očnjacima

dakle, da li vam je poznato da se u državni vrtić uvodi "izborna grupa" poludnevnog vjerskog programa?

izborna na način da vrtić odluči da određena jaslička grupa prilikom prelaska u vrtićku "postane" vjerska, a roditelji koji se ne slažu mogu birati da im djete ne sudjeluje u POLUDNEVNOM PROGRAMU (ne znam kako su to zamislili, da se sva djeca igraju u jednom kutu a djete čiji roditelj nije suglasan, da se igra samo u drugom???? ), ili da djete pređe u drugu vrtićku grupu (znači nove tete i nova djeca? u prijevodu nova adaptacija).
s obzirom da sam popizdila, doslovno, kad sam čula što mi pričaju, zadržavam mogućnost da sam krivo shvatila i da je jedna mama s kojom sam razgovarala nakon sastanka u pravu, koja tvrdi da neće razdvajati djecu već da ako roditelji ne budu 100% suglasni, da neće "teta u vjeri" doći u njihovu grupu, već neku drugu (mada mi je na sastanku potvrđeno da će onda djete biti seljeno, a ne teta).
ipak, zadržavam mogućnost da sam krivo čula, a to ću provjeriti sa psihhologicom sutra

dakle, ima li koja mama s ovim iskustva?
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV

Zadnje uređivanje Monstera : 08.05.2014. at 22:54. Reason: uvodni post
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 22:19   #2
o da....vjerski program postoji u drzavnim vrticima.
mojoj frendici su prije par godina uvjetovali upis u tu grupu, jer u njoj jedinoj ima mjesta.



sto se tice seljenja, rotiranja, mogu oni svasta.
ovaj dio da ce dijete dobiti nove tete, je, usudila bih se reci, manipulacija roditeljima, tipa, uzimte taj program, mi moramo uvesti taj program, treba nam vasa suradnja.
da se mene pita, da nasa teta pokazuje naklonost vjerskom programu, ja ih dijete iz te grupe izvadila jucer.
bilo tog programa ili ne.

inace, ti obogaceni programi su nacin financiranja vrtica, i grad ih pritisce da ih uvedu sto vise.
i onda dodatno (uz cijenu koju vec placate) traze 200-300-400-500kn za obogacenu grupu.

sad razmisljam, brijem da ce se razviti rasprava oko ovoga, da odma selim u novu temu?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 00:03   #3
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
za razliku od drugih ovdje, ja bih se vodila time.

ak sam dobro shvatila, on ionak mijenja tete,samo sto je ove vec nekada vidjao, a tamo bi dobio potpuno nove?

vidi u grupi dal ima jos netko od djece, da bas nejde u potpunosti sam.

sad, drvo vise ili manje, mozda ce im u novomobjektu (a i vi se mozete organizirati) napraviti neke kucice, neku nadstresnicu svasta se moze napravit. novi objekt, svakako moze imati i vise prednosti nego stari.



on ce dozivjet neki komad stresa sigurno, isao u novi vrtic ili ostat u starom, samo sa novim tetama.



vidi kakav je inace u novim i nepoznatim situacijama, mozda mu to moze biti zanimljiv izazov. bez obzira sto se na staro naviko.

hvala svima na savjetima. danas sam u razgovoru s tetom saznala skroz novi moment i iako smo vec bili odlucili ostavit ga u ovom objektu mislim da smo sve blize odluci da ga selimo. oni naime imaju plan rasturiti sve grupe i razdvojiti sve jaslicare u mjesovite grupe. tako da kad vec mijenja i djecu i tete mislim da ce mu vise koristi biti da ide cetiri put tjedno na trening u sklopu vrtica a onda nakon vrtica da ne ide nigdje i da imamo vrijeme za zajednicko druzenje kojeg nam tako i onako fali
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 01:09   #4
no krasno! sad se i u vrtiće guraju. škole očito nisu dovoljno.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
o da....vjerski program postoji u drzavnim vrticima.
mojoj frendici su prije par godina uvjetovali upis u tu grupu, jer u njoj jedinoj ima mjesta.
to rade za sve dodatne programe. mog su šibnuli u sportsku grupu a da nas nisu niš pitali. nama to nije smetalo jer smo ga ionak tu htjeli upisati. očito je pomoglo kaj sam na razgovoru rekla kako je motorički vrlo spretan jer tko zna gdje bi inače završio.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 07:50   #5
kod nas nema vjerskog programa ali se i kroz obicni "guraju" vjerski sadrzaji
npr grupna oglasna ploca je prije uskrsa bila sva u korizmenim porukama koje su se ocito iskomunicirale i djeci, mala je dosla doma i pitala me tko je isus
rekla sam joj da je to stricek koji je zivio prije par tisuca godina i to je bilo to
al da sam se iznervirala, jesam
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 12:27   #6
mi smo na upisu (prije 2 godine) iskazali interes za sportskom grupom i mislili smo da je grupa u koju smo upali sportska, ali posto su jos mali da ce tek kad porastu krenuti s programom i dodatnom naplatom. ispalo je da je grupa "obicna" pa smo prosle godine upisali sportske aktivnosti u sklopu vrtica.

ovih dana se na oglasnoj ploci pojavila obavijest da ako se netko zeli prebaciti u drugu grupu s obogacenim programom, da se upise u prilozenu tablicu. naravno da se (u nasoj grupi) nitko nije prijavio jer klinci uglavnom imaju oko 4 godine, debelo su adaptirani, vole svoje tete, imaju formirana prijateljstva..

po meni je to budalastina sad ih ovako velike prebacivati bilo kamo i nadam se da nece biti "nasilnih" premjestaja. nadam se da je to samo zato sto su sad aktualni upisi i formiraju se grupe pa eto informativno da znaju posloziti stvari od jeseni.. nadam se.
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 13:54   #7
U nasem vrticu je osvanulo da se ce se grupe rasformirati, te da ce se raditi tzv. "čiste" grupe..odnosno da su grupe napravljene po principu odlaska u skolu..

Sto za moje dijete znaci da ce ponovno mijenjati tete (po 3 put) i mijenja ekipu iz grupe za koje je uzasno vezana..i ravnateljica ju ne zeli ni pod kojim uvjetima ostaviti u staroj grupi (nego ce njih 6-7 prebaciti u novu)
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 15:32   #8
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
no krasno! sad se i u vrtiće guraju. škole očito nisu dovoljno.



to rade za sve dodatne programe. mog su šibnuli u sportsku grupu a da nas nisu niš pitali. nama to nije smetalo jer smo ga ionak tu htjeli upisati. očito je pomoglo kaj sam na razgovoru rekla kako je motorički vrlo spretan jer tko zna gdje bi inače završio.
ne guraju se sada, postoje vec od prije
evo, ovo su dva za koja znam:

http://www.vrtic-vrapce.zagreb.hr/default.aspx?id=58
http://www.vrtic-grigoraviteza.zagre...ult.aspx?id=39

"Sama činjenica da roditelji, povjeravajući više sati svaki dan svoje dijete vrtiću, traže vjerski odgoj a to znači njihovu brigu o cjelovitom odgoju svoga djeteta iz kojeg neće biti isključena vjerska dimenzija jer je ona po njihovom gledanju bitna odrednica ljudskog bića."


koma mi je kako se upakirava da to roditelji traze.
jebmu, ste ne upisu dijete u vjerski vrtic onda, ima ih dovoljno da zadovolji njihove potrebe.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 15:39   #9
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
U nasem vrticu je osvanulo da se ce se grupe rasformirati, te da ce se raditi tzv. "čiste" grupe..odnosno da su grupe napravljene po principu odlaska u skolu..

Sto za moje dijete znaci da ce ponovno mijenjati tete (po 3 put) i mijenja ekipu iz grupe za koje je uzasno vezana..i ravnateljica ju ne zeli ni pod kojim uvjetima ostaviti u staroj grupi (nego ce njih 6-7 prebaciti u novu)
al to nije tema.
grupe znaju transformiravati iz raznih razloga. jedan od tih je kada dio djece odlazi u skolu, a dio ostaje, pa se ili grupe spajaju ili sto vec.
ili se mijenja koncept rada vrtica, pa ili stvaraju mjesane od 3-7, ili se iz mjesanih vracaju u homogene po dobi.
obzirom da je to proces, ja vidim hrpu nacina kako se to moze izvesti bezbolnije, al je cesto puta njima lakse napraviti rezove.

ovdje, iz anasibinog posta (a iz RL sam isto cula) vidim problem uvjetovanja roditelja sa recenicom: ove tete koje vi imate, i sa kojima ste zadvoljni, od sada ce voditi vjerski, likovni, engleski, dramski, koji vec program, ako zelite i dalje tu grupu i tete, onda morate potpisati da ste suglasi da dijete ostaje u grupi obogacenoj dodatnim programom i to ce vas kostati (u redovnu cijenu) 200-300-400-500kn mjesecno.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 16:00   #10
i evo novog momenta
dakle, ovi u vrtiću stvarno me smatraju idiotom, nema drugog objašnjenja

bila jutros na razgovoru kod pedagogice da mi pojasni kako su oni to zamislili. dakle, sva djeca idu u vjersku skupinu jer je "nepedagoški" razdvajati djecu nakon 2 godine od prijatelja i tete. djeci čiji roditelji nisu suglasni sa vjerskim programom i ne potpišu suglasnost, neće se predavati vjerski odgoj.
e sad onaj dio samnom idiotom . dakle, vrtić je organiziran tako da je jedna teta u smjeni. znači ujutro recimo vrtićka teta, popodne teta u vjeri (to joj je službeni naziv). ako ja ne dam suglasnost, dok ona djeci koja imaju suglasnost u jednom kutu čita o Isusu i ovčicama, moje djete će se samo igrati u drugom kutu?! dakle, ne smiju je izvesti vani jer nemaju teta. i onda mi tumače da moje djete neće pohađati vjerski program a soba je ukupna 20 kvadrata?!

žene moje, ja sam totalno izvan sebe. pukla sam ali totalno i u ponedjeljak idem ravnatelju, a nakon toga u gradski ured za obrazovanje i ministarstvo. neke djelatnike javnih medija sam već upoznala sa situacijom.
dakle, ili ću djete preseliti iz grupe ili će moje djete pohađati vjerski odgoj mada ja nisam dala suglasnost.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 17:00   #11
Anasib, uzas
ja bi obavijestila i djecju pravobraniteljicu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 17:30   #12
Dobro, a kaj si ti jedina ispala "idiot"?
Sta kazu ostali roditelji? Svi su odusevljeni takvom idejom?

Fakat ti ne bi bila u kozi jer ako su svi roditelji ZA, bojim se da nis neces postici.




"Teta u vjeri"

Svasta.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 20:50   #13
nisam jedina ali smo definitvno u manjini. od 17-18 roditelja, 12 je za (upitno koliko stvarno za a koliko ne žele da djeca prelaze u drugu grupu), nas 4 kategorično protiv i 2 koji nisu presretni ali ne žele da se grupa raspadne (tako da će vjerojatno potpisati za).
popodne sam razgovarala sa tetom koja nastavlja s njima u grupi koja je jutros dobila informaciju da je "nesporazum samnom riješen" pa je ostala u šoku kad sam rekla da sam obavjestila neke medije i da ću ići u gradski ured za obrazovanje i ministarstvo obrazovanja.
teta tvrdi da ništa nije konačno, da odluka nije donešena, da oni samo "ispituju" potrebe, mada mi je jutros jasno dano do znanja da je to gotova stvar.
tamo su bila još dva roditelja koji su potvrdili da su dobili informaciju da je to to. samo sam rekla teti da je žalosno da svi oni kao pedagozi ne znaju komunicirati sa roditeljima, da smo svi mi stekli krivi dojam a stvar nije "konačna".
u svakom slučaju pitala sam je kako će organizirati rad s djecom ako moje djete koje neće slušati "vjerski program" bude u istoj prostoriji dok se vjerski program odvija i žena je iskreno rekla da neće moći jer da će moje djete sve čuti i vjerojatno tražiti da se uključi, tako da to njihovo pada u vodu.
u slučaju da me prisile na ovo, na svaku informaciju od strane mog djeteta da je bilo uključeno u vjerski program ću obavjestiti ministarstvo, kao i na svaku informaciju da su mi djete stigmatizirali iz razloga što ne sudjeluje. pa možda kad shvate da ću svaki dan prijavljivati ih, možda odluče da im ova odluka ipak nije pametna.
da stvar bude gora, oni organiziraju 2 potpuno nove vrtičke grupe, i jedinu staru grupu koja dolazi iz jaslica žele pretvoriti u vjersku.
umjesto da novu grupu proglase vjerskom, ponude svim roditeljima koji žele da im djeca idu tu grupu, oni na ovaj način, prijetnjom nove adaptacije prisiljavaju ljude da daju suglasnost da slušaju katolički odgoj. znala sam da je crkva očajna zbog osipanja vjernika, ali ovakvo ponašanje mi je previše.
gadljivo do krajnjih granica.

inače, potpuno istu stvar su pokušali prije mjesec i po sa drugom grupom, ali je više roditelja popizdilo pa su odustali.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 22:41   #14
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
koma mi je kako se upakirava da to roditelji traze.
to im je očito postao izgovor za sve (ili da djeca traže).
ja neki dan vidjela "prvu katoličku osnovnu školu u zagrebu" (tako je pisalo na tabli).
osobno nemam niš protiv da se u vrtiću proslave katolički blagdani, pjevaju pjesmice i tak... nek dijete vidi i nauči, ipak je to dio naše svakodnevice i tradicije. ali prisilno filanje iz dana u dan...

anasib, katastrofa!
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 00:40   #15
anasib, jel to besplatno ili moraju ljudi nesto jos platiti

iskreno, mislim da se djeca mogu na svasta naviknuti.
na razlicite promjene, i teta, i djece, i prostora.
u najblazem slucaju, teta moze otici na porodiljni.
promijene su dio zivota.

zapravo, nakon ovoga, ja cak i ne bih diejte ostavljala sa tim tetama.
ne bi.
nemam nis protiv da im se za bozic ili uskrs kaze tko je isus, jer bazicno to i je vjerski blagdan koji neradom slavi cijela hrvatska i ok mi je da dijete, cak i ako se odgaja u nevjeri, zna zasto je vrtic tih dana zatovren.
al da mole, da im se namecu stavovi koje propagira katolicka crkva, u toj ranoj dobi, nema sanse.
pogotovo ne na ovakav nacin.

i super mi je da si obavijestila medije.
iskreno, sumnjam da ces ista postici sa ravnatelj/icom ili gradskim uredom bez medija.
obzirom na nacin kako su vam pokusali servirati.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 09:25   #16
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
anasib, jel to besplatno ili moraju ljudi nesto jos platiti

iskreno, mislim da se djeca mogu na svasta naviknuti.
na razlicite promjene, i teta, i djece, i prostora.
u najblazem slucaju, teta moze otici na porodiljni.
promijene su dio zivota.

zapravo, nakon ovoga, ja cak i ne bih diejte ostavljala sa tim tetama.
ne bi.
nemam nis protiv da im se za bozic ili uskrs kaze tko je isus, jer bazicno to i je vjerski blagdan koji neradom slavi cijela hrvatska i ok mi je da dijete, cak i ako se odgaja u nevjeri, zna zasto je vrtic tih dana zatovren.
al da mole, da im se namecu stavovi koje propagira katolicka crkva, u toj ranoj dobi, nema sanse.
pogotovo ne na ovakav nacin.

i super mi je da si obavijestila medije.
iskreno, sumnjam da ces ista postici sa ravnatelj/icom ili gradskim uredom bez medija.
obzirom na nacin kako su vam pokusali servirati.
nosorogice, servirali su nam kao sačekušu. doslovno. pozvali nas na roditeljski za koji nitko nije znao pravu temu i sve skupa prezentirali kao gotovu stvar. roditelji s kojima sam pričala su najviše popizdili baš na to (ja osobno na to kao i na činjenicu da mi djete od 3 godine vjerski indoktriniraju).
isto tako i sa grupom koja ih je odbila. pozvani na roditeljski u trajanju 1 sat i 10 min, 1 sat radili nekakvu radionicu s njima i onda zadnjh 10 minuta im pokušali uvaliti ideju o vjerskoj grupi. samo su tamo roditelji žešće reagirali, ovdje sam samo ja urlala da je to potpuno neprihvatljivo.
neću djete ostaviti u vjerskoj grupi. i meni i njima je jasno da ako prođe ova njihova ideja, da je fizički nemoguće da moje djete bude izuzeto (ili će je izdvajati iz grupe, što je grozno ili će slušati vjerski odgoj što je meni potpuno neprihvatljivo). jučer me pedagogica "smirivala" sa riječima: pa mama, neće vam valjda smetati da djete nauči koju pjesmicu?
dakle, oni znaju da ja nisam suglasna, znaju da ne mogu osigurati boravak djeteta da djete ne prisustvuje vjerskom odgoju, i jebu mene da je to samo jedna pjesmica i kako bi mi to uopće moglo smetati???

jel trebam reči što i kakvo mi je mišljenje o njihovim pedagoškim metodama, ako sa ovakvim pristupom pristupaju odrasloj osobi????
i baš zbog toga što me prave glupom ću ih tužiti. jer rade nešto što nema veze sa pedagogijom, djetetovim boljitkom u koji se tako kunu.

jer to nije jedna pjesmica, ja osobno nemam problem sa kićenjem bora, farbanjem jaja, obilježavanjem svih državnih praznika, ali itekako imam problem sa forsiranjem moljenja prije svakog jela (a imam info iz druge grupe kojoj drži ta teta u vjeri da je to tamo slučaj), imam problem da mi djetetu teta bude osoba koja se hvali kako je uspijela isposlovati da Dario Šimić (svi smo mi potomci Adama i Eve sa Noine arke, op.a.) dođe u vrtić, vrtićkoj djeci pričati o svom religijskom svjedočanstvu.
a sad imam problem i sa "stručnim timom" koji ovako "surađuje" sa roditeljima.

jučer sam teti rekla da ako budu inzistirali, da ću djete preseliti ne u drugu grupu nego drugi vrtić, ali da ću prije toga dići sve institucije na noge, razvući ih po novinama, pozvati dječiju pravobraniteljicu, jer da ovo nema veze sa onim što smo potpisali kad mi se djete primalo u vrtić.
da mi je itko rekao da postoji mogućnost da nakon 2 godine vrtića ih presele u vjersku grupu, ja moje djete nikad, nikad ne bi upisala u taj vrtić.

ono što očekujem sad (jer oni informacije o "mojoj smirenosti i nesmirenosti" očito jako brzo djele da me "stručni tim" pozove na sastanak na kojem će me pokušati "umiriti i urazumiti" jer eto to je samo par pjesmica :facepalm kojeg nema: ). nadam se iskreno, a čula sam da je, ravnatelj razumna osoba i da kad će vidjeti da ima ovakav otpor, da će odustati od ideje.
njegov stručni tim očito ne namjerava.
e da, besplatno je. da se plaća, sigurno bi bilo manje za
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 09:26   #17
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
mislim da ce mu vise koristi biti da ide cetiri put tjedno na trening u sklopu vrtica a onda nakon vrtica da ne ide nigdje i da imamo vrijeme za zajednicko druzenje kojeg nam tako i onako fali
kako uopće izgleda taj sportski program?
imaju li treninge, tko im to održava? kineziolog ili tete?

naši sad imaju jedan sat "tjelesnog" tjedno u vrtićkoj dvorani, bez dodatnog plaćanja ali to je neredovito, znam po tome kad nas pitaju za donijeti tenisice čiste
možda bi ga upisali u sportsku grupu, pa me zanima kako bi to izgledalo
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 10:00   #18
Quote:
blue_one kaže: Pogledaj post
kako uopće izgleda taj sportski program?
imaju li treninge, tko im to održava? kineziolog ili tete?
kineziolozi drze koliko kuzim, evo tu sam nasla program: http://www.hrks.hr/skole/14_ljetna_skola/342-347.pdf
250 kn mjesecno se placa
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 11:00   #19
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
kineziolozi drze koliko kuzim, evo tu sam nasla program: http://www.hrks.hr/skole/14_ljetna_skola/342-347.pdf
250 kn mjesecno se placa
hvala puno!
CPO Zamet, to se misli na Srdoče?
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 11:10   #20
@anasib, jesam ja to dobro shvatila...oni vec imaju jednu grupu koja je vjerska, i pokusali su ponuditi jos na dve grupe?
sad jos reci da imaju tri jaslicke i tri vrticke grupe, i da jaslicarima ne smiju nuditi, a vama ostalima uvaljuju.
pa jebote, kaj planiraju postati katolicki vrtic?

uzasno mi je ovo.
uzasno.

znam da su u jednom vrticu prosle godine uspjeli da im se ne uvali program obogacen likovnim/glazbenim (ne znam tocno), tj da im ostanu iste tete i grupa, al glavni argument im je bio da ne zele da placaju dodatno nesto sto tete ionak moraju raditi.
uhvatili su se argumenta novca.
argument zdravog razuma ocito nije dovoljan


a ovo da se vjerski program servira kao pjesmica vise manje i kaj ce biti djetetu ak to slusa, je istovremeno omalovazavanje i djeteta i vjere, odnosno djece koja se odgajaju u vjeri, pa je onda i upitna kvaliteta programa i onima koji ga odaberu za svoje vjersko dijete.

pedagoske metode i nacin komunikacije sa roditeljima mi je fuj.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.