Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2015., 09:46   #8181
Tko je smislio ovo prokleto okretanje sata?!? Recite mi pa da ga nađem i u top stavim!!
muukigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 18:55   #8182
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
Tko je smislio ovo prokleto okretanje sata?!? Recite mi pa da ga nađem i u top stavim!!
Jel da?
Vec 6 godina prave drame prozivljavam, ove godine duplo
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 19:17   #8183
Reci mi da će se prilagoditi prije ožujka..
muukigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 21:50   #8184
ja ne da se dižem kao prije u 5, sad je u 4
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 15:35   #8185
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
Tko je smislio ovo prokleto okretanje sata?!? Recite mi pa da ga nađem i u top stavim!!
I ja se javljam s istim problemom
Buđenje u 4...a prije sam se žalila na ono u 6
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 12:28   #8186
...tko je napisao da kad dijete navrši drugu, krene i lagano odspavljivanje čitavu noć?

BIO JE U PRAVU!!!

moja već 3 dana spava (bez obzira na vraćanje sata) gotovo čitavu noć...nešto se pred jutro probudi zaknjava i nastavi...u subotu je navršila 2)

ajme,ajme, ne mogu doć sebi od naspavanosti, sve mi neugodno...<3
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 12:47   #8187
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
...tko je napisao da kad dijete navrši drugu, krene i lagano odspavljivanje čitavu noć?

BIO JE U PRAVU!!!

tko čeka dočeka.

kod nas je krenulo na bolje kad smo ga prebacili u njegovu sobu s 17 mjeseci gdje je imao svoj mir, ali i dalje se budio cca 3x.
s 21 mjesec je već počelo biti pravilo da odspava noć bez buđenja ili sa 1 buđenjem, iako ga ponekad još uhvate povremeno manevri pa se budi 2-3x, ali to je rijetkost.
nakon navršene 2 godine se tako izmorio na vlastitim slavljima (puno gostiju u 2 dana) da je 3 noći za redom odspavao u komadu 11-12 sati.
ali s oko 2 godine su počele noćne more, kad se nakon sat, 2 ili 3 spavanja zbudi u jakom plaču, pa ga moram malo nositi (čvrsto me drži zagrljeno) dok se ne smiri.

no i dalje ipak više odspava noć i sad sam već u fazi da kad me zbudi 2-3x po noći osjećam se neispavano cijeli dan, već sam zaboravila kako je to bilo kad se budio svakih sat ili dva.

pomicanje sata nismo osjetili, ni kad je bio manji ni sad. nekako sam uspjela izkompenzirati taj sat tako što sam ga preko dana stavljala malo po malo ranije (ili kasnije) spavati, počevši još dan ranije.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 13:27   #8188
Nama ne pomaže ni ranije ni kasnije stavljanje na spavanje. Naime, nama ne pomaže baš ništa. Kad se prilagodimo jednoj rutini i osobi koja ga uspavljuje, puf!!! dođe nova rutina i sve ispočetka. Sad ga opet ja uspavljujem i paradiram s njim po noći, mm-a opet ne želi. Ah, bilo je divno tih 2 mj imati barem od 20 do 24 h slobodno za sebe, da mogu u miru počistit kuhinju, baciti nepojedene kašice i obrijati noge
Već 2 dana se ne budi za noćno igranje , tako da se čak osjećam i naspavano. I danas se probudio tek u 5

Ne znam kako ćemo kad počnem raditi...
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:05   #8189
ehm...I was wong!!!SO SO WOOOONG!://

ma kakvo spavanje cijelu noć....

idem po sekirče...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:13   #8190
Majica, tvoj prijašnji post mi je uljevao nade....sad sam očajna kao i prije i cijeli dan razmišljam da li da se dođem požaliti na ovu temu....
Uh, ako spava 2-3 sata u komadu, to nam je dobra noć (da dobra, super noć), jedina sreća u nesreći je da se ne budi da bi se igrao nego eto malo cicao, malo držao cicu u ustima i tako u krug.... Svi mi govore da ga nešto muči, ali što pobogu? Što? Nemam snage za ukidanje noćnih podoja/držanja cice u ustima jer moram na posao i moram biti suvisla (koliko toliko), a govore mi druge mame da kad to ukinem da će biti lakše. Trenutno se osjećam kao na robiji jer ubiše me rano ustajanje na posao i cijelonoćno buđenje.
Uh, da pročitam koju knjigu o spavanju? Možda krene spavati? jao.....
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:46   #8191
evo iskustvo moje šogorice, mali godina i pol, odvikla ga je od sise, skorz, i po danu i po noći, i mali spava cijelu noć. prije je isto stalno kmečkanje po noći, po danu navlačenje za majcu
i koliko sam shvatila odvikavanje trajalo par dana, i nije bilo previše stresno, detalje ne znam nažalost

moj se budi 2-3 puta kroz noć ali ja ga više ne hranim, mm je sve preuzeo jer sam ja pukla i fizički i psihički.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:58   #8192
Moja ne cica pa stalno seli u naš krevet
Uglavnom probudi se 2-3 puta u noći i diže nogicu prek ograde, hoće u naš krevet. Ako ju polegnem nazad, urlaona. Ako ju pustim u naš, ušuška se pod moju ruku i nastavi spavati, srce mamino
No to nije mirno spavanje pa ju vračamo u njen krevet čim zaspe.

Kakva je priča sa seobom u vlastitu sobu? Kak to funkcionira?
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 16:32   #8193
moja rijetko cicka po danu.....navecer prije spavanja, ALI onda jedno dvaput do pola 7...
ne znam zašto imam osjećaj da će to samo od sebe...kako je u opadanju tako će ju samo pustiti...
iako ju pitam da zašto žvaklja praznu sisu, ona veli-mamaaa,ja sam mala beba!

fair!
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 21:34   #8194
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post

Kakva je priča sa seobom u vlastitu sobu? Kak to funkcionira?

i mene zanima
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 22:27   #8195
Ja ću samo prenjeti svoje iskustvo. Eto mi do nekih 18 mjeseci smo jako slabo spavali iako je sa 6mj prestala jesti noću. Naime kod nas je situacija bila da je uvijek bez problema kad ju navečer staviš zaspala da su mi svi govorili kao ma super blago tebi da šta ja izmišljam da ona liše spava i tak to. E onda po noći po 5 buđenja u prosjeku te plače ili viče ili sanja ili izgubi dudu pa skiči ma stalno neka dreka i to onda traje po tjedan dva i onda se smiri na dvije ili tri noći pa opet sve iz početka i tako je trajalo ma sigurno negdje do njenih 20mj.
Eto moram reći da uz sve to buđenje ona se nije ustajala iz kreveta niti je tražila da ju se nosi ali sam zato morsla se nagnuti iznad krevetića i držati za ruku ili maziti po glavici dok se opet ne smiri.
I niti jedan savjet mi nije pomogao ajme ujutro nekad kad se ustanem ne znam ni koji je dan ni ni ništa znala sam biti izgubljena a moraš na posao. Onda smo se muž i ja malo zamjenili jer je mene znalo toliko pokočit da sam pila po 5 ibuprofena dnevno da nisam se u krevetu migla okrenuti a kad gledaš nisam ju nosala al sam opet bdjela nagnuta jer njoj je tako najbolje odgovaralo.
I eto sve prošlo samo od sebe i lijepo trajalo neko vrijeme i onda kako smo krenuli u vrtić opet buđenja zbog kašlja i nosa iimam osjećaj da sve sad krećem iz početka
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 22:51   #8196
Za dva tjedna će godinu, oduvijek lose spava, a od 9.mjeseca spava samo na meni i buđenje svakih 45 minuta. On 15 kila, ja 50. Ne znam više što je san, hodam ko duh.. i to će proći..
azrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:52   #8197
Evo jedno pozitivno iskustvo,
naš beba ima 11mjeseci. Budio se između 2 i 15 puta noću. Zaspao bi tako da smo mu davali bočice između jedne i 3 komada, ostale pute bi ga nosio po par min pa bi zaspao. Prije par tjedana smo počeli cimati krevet napred nazad. Beba kao da se ukipi čim je neko drmanje u pitanju. Zaspe za minutu, nekad duže, ali puno je lakše prodrmati krevet nego se ustajati i nositi ga. Podmazao kotače Zadnjih par noći ne dobiva nijednu bočicu i prespava cijelu noć.
albatros11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 15:03   #8198
Da se i ja pridružim temi.
Moja malena ima 6,5 mj., budi se, ako imam sreće 2-3 puta noću a ako nemam, svakih 1-2 sata. Počela sam raditi prije 3 tjedna i jedva čekam vikend da odspavam (inače se dižem u 6h) ali taj mali miš ima druge planove i u 7-7:30 je već budna i spremna za igru. Još uvijek je dojim makar bi polako ukinula noćno dojenje samo ne znam kako izvesti. Navečer jede kašicu oko pola 8 i još cica prije spavanja (najkasnije u 21h ide spavati) i svejedno traži cicu iako je to tek možda 10 minutno cicanje, valjda samo za utjehu i uspavljivanje.
Već sam zaboravila kaj znači normalno spavati .
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 23:39   #8199
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Da se i ja pridružim temi.
Moja malena ima 6,5 mj., budi se, ako imam sreće 2-3 puta noću a ako nemam, svakih 1-2 sata. Počela sam raditi prije 3 tjedna i jedva čekam vikend da odspavam (inače se dižem u 6h) ali taj mali miš ima druge planove i u 7-7:30 je već budna i spremna za igru. Još uvijek je dojim makar bi polako ukinula noćno dojenje samo ne znam kako izvesti. Navečer jede kašicu oko pola 8 i još cica prije spavanja (najkasnije u 21h ide spavati) i svejedno traži cicu iako je to tek možda 10 minutno cicanje, valjda samo za utjehu i uspavljivanje.
Već sam zaboravila kaj znači normalno spavati .
Pa to je mala bebica...normalno da se budi. Moja ima 2 godine i mjesec dana pa se i dalje budi 2-3 puta po noći. E to je problem
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 20:05   #8200
Fiža, ako te sta tjesi, i moja je u toj dobi bila gora nego u prvim mjesecima. Bila sam poluluda. Dizala je na sisu, mislec da je gladna, ali unatoc tome se cesto budila.
Onda sam joj polako ukidala nocna dojenja, jer, kad vec nisam normalno spavala, zrtvovala sam nekih 10-15 dana u uvodjenje reda u soavanje, i to je profunkcioniralo nakon nekog vremena.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.