Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 20:55   #3941
a da obrneš logiku
očito imaš NC elektromehaničku glavu i termostat podešen da uključi struju kad treba grijati

da staviš NO elektromehaničku glavu i okreneš termostat da uključi struju kad ne treba grijati
po ljeti kad ti ne treba grijanje isključiš struju prema termostatu ili nešto slično pa opet glava ne pati nego mirno stoji u otvorenom položaju
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:36   #3942
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
a da obrneš logiku
očito imaš NC elektromehaničku glavu i termostat podešen da uključi struju kad treba grijati

da staviš NO elektromehaničku glavu i okreneš termostat da uključi struju kad ne treba grijati
po ljeti kad ti ne treba grijanje isključiš struju prema termostatu ili nešto slično pa opet glava ne pati nego mirno stoji u otvorenom položaju
Razmišljao sam i o tome da kupim NO glave, ali ljeti bi ih tada hranio strujom jer ju ne mogu jednostavno na osigurac isključiti budući su mi još neki potrošači na istom osiguraču. A i nije baš neka komocija još na to misliti.
Možda je samo loša serija, zato molim iskustva onih koji imaju stalno otvorene ventile da li im to škodi ili majstore od zanata koji znaju znanje da li im škodi?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:42   #3943
Da li je netko stavljao masivni hrast parket, letvice, 22mm na podno?
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:53   #3944
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Da li je netko stavljao masivni hrast parket, letvice, 22mm na podno?
To nije parket pogodan za podno grijanje.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:57   #3945
Ovi koji su u ponudi su mi ružni ko noć... :/
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:01   #3946
Koje god da gledas mora od strane proizvodaca biti odobren za podno grijanje. To su obicno tanji lamelirani parketi jer su takvi stabilniji sto se promjene dimenzija tice i bolje provode toplinu.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:26   #3947
Da, jasno mi je, zato sam pitala da li je nekome palo na pamet ići mimo toga... Ok, treba pronaći kvalitetan i lijep parket za podno, zvuči kao xxl izazov.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:21   #3948
Ako cijenis svoj novac onda neces ici mimo toga. Klasicni parket je debel i ima jako los koeficijent prolaza topline, dakle ponasa se kao izolator, grijes odozdola, a toplina ne prolazi. Jednostavno nema ikakve suvisle logike to raditi. Nekad davno da, kad su sustavi imali dosta visoku temperaturu vode u cijevima pa se pod grijao na jako visoku temp, onda bi to sve i probilo nekako, al je uzasno lose za parket. Ali danas uz niskotemperaturne sustave to jednostavno ne funkcionira.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:33   #3949
meni su kamen i pločice, još ako se pod složi u kombinaciji 2 boje pločica, razne bordure, daleko elegantnije i profinjenije od ijednog drveta, a poglavito parketa.

Dobar keramičar čuda napravi i radi se u pravilu o unikatnim podlogama, za razliku od parketa koji je stereotipan i dosadan u prostoru...

Parket je za mene stvar "prošlosti" i u novijoj gradnji sve više gubi smisao.

U praksi nakon 4-5 godina počinje "raditi", pogotovo ako su oko njega izvori topline, ako je u dodiru sa "hladnim" materijalima taj dio izgubi boju, potamni ili posvjetli (oko balkonskih vrata, kuhinje pločica-parket)...

Za podna grijanja zaboravite na parket, bar za sada i ovo vrijeme.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:41   #3950
Našla parket, certificiran!

Pločice u dvije boje, bordure, još ako je dijagonala slaganje..
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:39   #3951
Pa jos zlatne linije onako kroz njih. Uzas.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:52   #3952
A da odete škicnuti kak je kod Todorića?
Tam su delali renomirani juropski "umjetnici"!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:18   #3953
Joj ono je horor, neki Trakošćan wannabe Louvre. A volim posjetiti oba dvorca.

Moram priznati da ove zlatne linije još nisam vidjela, zvuči primamljivo...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:48   #3954
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Našla parket, certificiran!

Pločice u dvije boje, bordure, još ako je dijagonala slaganje..

o ovome ja pišem





VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:14   #3955
pozdrav svima.. pročitala sam literaturu (ovaj forum, doduše novije postove.. od prošle godine do danas).
prvo.. preskočila sam razgovore o ventilima i glavama pojma nemam o čemu se radi..
kupili smo stan (70kv) koji ćemo renovirati od poda do stropa. stan je u prizemlju, ispod stana nema ničeg (osim temelja i ostale građe..nadam se). rušili bismo kompletne podove i stavili podno u cijelom stanu (pošto bi vukli i odvod moramo kopati duboko na nekim mjestima...). problem je, tj.pitanje.. hoće li mi ulaz u stan dobiti "stepenicu" zbog tog podnog grijanja i koliko je zapravo moguće tako nešto izvesti u takvim zgradama.
drugo. na podove idu pločice s fugom 1,5mm, izgleda seljački pod. koliko je to zapravo "hladno"? na poslu imam podno i ruke su mi ledene, često mi je i za noge hladno (no vjerojatno to ovisi i namještenoj temperaturi? testirala sam rukom na pod i poprilično je hladna pločica..)
Koliko generalno može skočiti potrošnja plina zbog podnog u odnosu na klasično centralno? p.s. sad smo na toplani i vjerujem da će mi biti teško prilagoditi potrošnju na plinu
treće. s obzirom da nas nema od 7-17h kući koliko je bitno imati termostate, kakve staviti ako da i ima li smisla staviti u svaku sobu? Koncept je open-space hodnik-kuhinja-dnevni. Bi li klima bilo adekvatno dodatno rješenje za grijanje u tom prostoru?
strah me majstoru reći da radi kako misli da je dobro zato sto nemam pojma
hvala na savjetima i pomoći
__________________
Someday we gonna break free from these chains and keep on flyin
vrazichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:16   #3956
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
o ovome ja pišem
Ovakve prve su si djed i baka stavili u vrtnu kuhinju, tamo mi pašu, stope se s prirodom, konoba štih je u toj prostoriji. Nažalost, ne mogu ih zamisliti da igdje drugdje dobro izgledaju....
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:30   #3957
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
o ovome ja pišem
Ajme, par postova prije si spominjao modernu gradnju
Ti stvarno mislis da je vecini ljudi danas to atraktivno?
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:50   #3958
Quote:
vrazichka kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.. pročitala sam literaturu (ovaj forum, doduše novije postove.. od prošle godine do danas).
prvo.. preskočila sam razgovore o ventilima i glavama pojma nemam o čemu se radi..
kupili smo stan (70kv) koji ćemo renovirati od poda do stropa. stan je u prizemlju, ispod stana nema ničeg (osim temelja i ostale građe..nadam se). rušili bismo kompletne podove i stavili podno u cijelom stanu (pošto bi vukli i odvod moramo kopati duboko na nekim mjestima...). problem je, tj.pitanje.. hoće li mi ulaz u stan dobiti "stepenicu" zbog tog podnog grijanja i koliko je zapravo moguće tako nešto izvesti u takvim zgradama.
drugo. na podove idu pločice s fugom 1,5mm, izgleda seljački pod. koliko je to zapravo "hladno"? na poslu imam podno i ruke su mi ledene, često mi je i za noge hladno (no vjerojatno to ovisi i namještenoj temperaturi? testirala sam rukom na pod i poprilično je hladna pločica..)
Koliko generalno može skočiti potrošnja plina zbog podnog u odnosu na klasično centralno? p.s. sad smo na toplani i vjerujem da će mi biti teško prilagoditi potrošnju na plinu
treće. s obzirom da nas nema od 7-17h kući koliko je bitno imati termostate, kakve staviti ako da i ima li smisla staviti u svaku sobu? Koncept je open-space hodnik-kuhinja-dnevni. Bi li klima bilo adekvatno dodatno rješenje za grijanje u tom prostoru?
strah me majstoru reći da radi kako misli da je dobro zato sto nemam pojma
hvala na savjetima i pomoći

majstoru samo definiraj da hoćeš na kraju visinu podloge u toj i toj razini - ne brini to se u centimetar može točno definirati. Nacrtaj mu na zidu do kud hoćeš završnu glazuru + 1, 1,5 cm pločice računaj sa ljepilom.

kod gradnje dobro izoliraj podlogu (minimalno 10 cm stirodura - bi ja stavio) to ti je najbitnije da nemaš gubitke prema zemlji.

Ostalo bi majstor trebao znati, parna brana, pa zatim donja betonska ploča - obavezno ankere (12-14 fi rebrasto željezo) ubušit u temelje i povezat sa tom pločom, pa ljepenka V3 ili V4, pa stirodur, pa raster za podno grijanje,naravno razvodi grijanja (cijevi) pa glazura cca 6-8 cm.

Ne bi trebalo biti hladno, čitala si ovdje kad krene sezona grijanja teromstat na 22-23 st. i ne gasiš ništa do 4-5 mjeseca, za tu kvadraturu max 500 kuna bi trebalo biti mjesečno grijanje.

Smanjivat kad te nema možeš, ali samo 2-3 stupnja dolje, tada bar 2 sata prije recimo 17 sati zadaš (bolji termostat kupi) da ti digne na 22/23 st. temperaturu prostora. Prostor koji se jednom ohladi treba puno više energije da se ugrije i tada se bojim da će ti uvjek biti hladno, bolje je držat stalnu temperaturu recimo 22 svih 24 sata. Podloga mora biti topla na dodir konstantno.

Ja imam klasično grijanje trenutno u kući u kojoj živim i kad me nema cijeli dan ili vikend doma tem. je stalno na 22. st. i po danu i po noći, tada je to topla kuća, sve druge kombinacije sam probao (od 2006..g) i učinci i potrošnja plina ista, a u kući bude hladno kad sam kemija sa temperaturom gore-dolje, zadnjih 5 godina tako radim i nikad zadovoljniji.

Ali planiram i ja podno, moram iseliti iz kuće, ali jednom se živi....

U početka uvođenja centralnog 2006.g. u prosjeku godišnje na grijanje, kuhanje tuširanje ... trošim 6000-6500 kn plina.

Kad bi uveo podno vjerujem da bi godišnji računi bili 4000kn

Grijem 110 m2 u jednoj etaži, bez neke pretjerane izolacije, koja se danas stavlja na zidove, krovove i dr....

Zadnje uređivanje VW BUG : 24.10.2017. at 15:13.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:07   #3959
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ajme, par postova prije si spominjao modernu gradnju
Ti stvarno mislis da je vecini ljudi danas to atraktivno?






zadovoljna ?
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:33   #3960
O ukusima se ne raspravlja, ali to su 80-e
Nekome se sviđa, meni ne.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.