Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2012., 10:06   #281
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
moj merkur je doduše u padu jer je u ribama, ali je u 11. kući (slučajna egzaltacija??). dispozitor mu je neptun u konjukciji s vladarem 3.- mjesecom.

imam i aspekt merkura s uranom egzaltiranim u kutnoj 7. doduše, kvadrat. merkur trigon pluton, a i mjesec sekstil merkur, što je koliko se sjećam aspekt dobre memorije.

no, ja ne vidim neku ekstremnu inteligenciju kod sebe
Ne može nitko sam za sebe reći objektivno da je natprosječno inteligentan. A i inteligencija je širok pojam, nekome dobro idu jedne stvari, nekom druge. Nekom ide sve, ali u ničemu nije najbolji. I tko je tu inteligentniji .Svaki čovjek ima drugačiji pristup problemu.

Ako će ti pomoći, ja držim instrukcije jednom dečku s Merkurom u ribama. Najbolje shvati bit kad mu nešto nacrtam, ili mu za sve davam primjere iz života, onda on to poveže i zapamti, drugačije nema šanse. Samo kad mu vizualiziram, onda da. Recimo njemu je problem u školi i usmeno odgovarati jer ga prof jako teško shvate što on hoće reći, to su oni profesori koji traže definiciju i ne da im se razmislit što on govori. Ali dosta je inteligentan, poveže brzo stvari kad shvati, pita dodatno, samo je eto malo konfuzan.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 10:50   #282
Quote:
Raven93 kaže: Pogledaj post
Vidiš, kad si spomenula ovo. Dvije baš inteligentne cure koje osobno poznajem imaju Me u svome padu - jedna u Ribama, druga u Lavu. Dok s druge strane moja rodica ima Me u Vodenjaku i totalno je glupasta , isto kao moj prijatelj koji ima Me u Blizancima (taj Bože tebe ništa ne kuži, matematiku mu ne možeš objasnit' makar plakao nad njim i knjigom.)

Tako da ne znam što bih za to rekla, ima dosta tih iznimaka od "pravila" sa zračnim elementom i Uranom...

Čisto da pridonesem temi, priložit ću karte nekih vrlo inteligentnih javnih osoba, pa možda netko bolje od mene uspije povezati tu "genijalnost uma".

(neke karte su nepotpune jer vrijeme rođenja nije poznato)

Albert Einstein
Stephen Hawking
James Woods
Geena Davis

Osvrnula bih se još na posljednju kartu - Geene Davis. Ona je poznata po tome što je jedna od najinteligentnijih javnih osoba, također je i članica Mense.

Prvo, u osnovnoj kombinaciji (karakteru) tražimo i gledamo sveukupni potencijal i potrebe osobe koje se trebaju i žele ispoljiti.
Osnovna kombinacija Geene Davis je Vodenjak/Vaga/Bik, znači, prevladava zračni element.

Zatim, njezin Me nalazi se u Vodenjaku (egzaltacija). No, Merkur je također i retrogradan (kao i Uran). Iako riječ "retrogradan" ima često negativnu konotaciju, u ovom slučaju očito je da ne manifestira kao "konfuzija", već kao povlačenje u "svoj svijet" i spoznaja samoga sebe, na jednoj dubljoj, mentalnoj razini (otud ta njena želja za glumom tj. eskpresijom, naravno uz to ima i Ve u Ribama i MC u Lavu).

Isto tako, Me je i neaspektiran što govori u ovom slučaju o njenoj svestranosti: uz završen fakultet drame (iliti glume) završila je i izvrsno svirala više instrumenata, sudjelovala na Olimpijadi, savladala švedski jezik, itd.

Vladar Me je Ur koji je prilično aspektiran i nalazi se u 10.polju, te je jedan od dominantnih planeta u natalnoj karti.
Inteligencija je sposobnost snalaženja u nepoznatoj situaciji. Učenje je psihički proces promjene ponašanja na osnovi usvojenog znanja i iskustva. Učenje je Merkur i Jupiter. Također, osoba prosječne inteligencije može biti jako zainteresirana za učenje novog i u tom smislu vremenom postati jako pametna, bez da joj je bazična inteligencija velika. Mislim da osoba mora biti motivirana ako nešto želi naučiti. U tom smislu se treba pogledati osnovni karakter, pa onda Merkur i Jupiter. A s druge strane postoje genijalci, koji stalno razmišljaju o višim temama, a ne da im se prstom maknuti oko učenja onoga što moraju. Sigurno ima slučajeva kao što si navela da osoba s dobro postavljenim Merkurom po znaku ga nema u dobrom polju, niti aspektima, ili mu je dispozitor loš. Isto tako ima obrnutih slučajeva. Ali generalno vrijede one smjernice što sam napisala iznad, to je neka baza.

p.s. Sviđa mi se tvoj potpis, ja isto volim Salvador Dalia . Bila sam u njegovom muzeju u Barceloni.

Zadnje uređivanje Allatus : 16.11.2012. at 11:07.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 11:58   #283
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Ako će ti pomoći, ja držim instrukcije jednom dečku s Merkurom u ribama. Najbolje shvati bit kad mu nešto nacrtam, ili mu za sve davam primjere iz života, onda on to poveže i zapamti, drugačije nema šanse. Samo kad mu vizualiziram, onda da. Recimo njemu je problem u školi i usmeno odgovarati jer ga prof jako teško shvate što on hoće reći, to su oni profesori koji traže definiciju i ne da im se razmislit što on govori. Ali dosta je inteligentan, poveže brzo stvari kad shvati, pita dodatno, samo je eto malo konfuzan.
da, to sam primijetila i kod sebe. konkretni životni primjeri mi pale lampicu, vizualizacija u smislu da mi je teorija često apstrakcija i sve mi puno jednostavnije i lakše ide u praksi kad "vidim" o čemu se radi. npr. zadaci iz fizike su mi zadavali glavobolju, ali kad bismo nešto od toga odradili praktično bilo bi mi smiješno kako je to logično i jednostavno za napraviti.

razmišljam u slikama također, um mi je poprilično konfuzan kao i izražavanje. valjda zbog aspekta s uranom imam te neke bljeskove spoznaje. ali to sve skupa ne ide tako glatko. hoću reći, imam briljantnih momenata, ali živa se satarem dok dođem do toga. za moj ukus presporo i preteško.

primijetila sam da sam zbog toga odustala od mnogih stvari jer sam "zaključila" da nisam dovoljno pametna za njih ili da neću uspjeti naći dovoljno dobrog učitelja da mi prenese znanje. kad već spominjem učitelja, palo mi na pamet da mi se također jako često znalo događati da startam kao teški neznalica u nekom području, nemam nikakve temelje, a onda nadmašim tog istog učitelja. ne znam ima li to ikakve veze sa ovim aspektima.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 12:21   #284
Quote:
Allatus;42239972

Ako će ti pomoći, ja držim instrukcije jednom dečku s Merkurom u ribama. [B
kaže:
Najbolje shvati bit kad mu nešto nacrtam, ili mu za sve davam primjere iz života, onda on to poveže i zapamti, drugačije nema šanse[/B]. Samo kad mu vizualiziram, onda da. Recimo njemu je problem u školi i usmeno odgovarati jer ga prof jako teško shvate što on hoće reći, to su oni profesori koji traže definiciju i ne da im se razmislit što on govori. Ali dosta je inteligentan, poveže brzo stvari kad shvati, pita dodatno, samo je eto malo konfuzan.
A mog oca s Merkurom u ribama su uvijek živcirali ti kojima treba "sve nacrtati", a ne mogu misliti apstraktno.

On ima konjunkciju Merkura i Mjeseca u ribama u 11. Mjesec vladar 3., a Neptun u vagi trigon Uran u blizancima.
Osnovna je kombinacija ribe/bik/ribe, i on je umjetnički, vizualni tip, bavio se slikanjem, no ipak eto ima prilično oštar um. Da nema, ne bi se mogao baviti poslom kojim se bavi.

Ali slažem se da je inteligencija preširok pojam. Ja sam npr. za matematiku zapanjujuće glupa. Ali imam neobičan talent za jezike, tako da sam zapanjila svakog profesora koji je došao u doticaj sa mnom.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 12:58   #285
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
A mog oca s Merkurom u ribama su uvijek živcirali ti kojima treba "sve nacrtati", a ne mogu misliti apstraktno.
živciraju i mene al mislim da je finta merkura u ribama baš to što misli preapstraktno, pa se pogubi u silnoj apstrakciji.
nema fiksno, čvrsto uporište.

edit: karakteristika ribljeg merkura je i ta da osoba ne zna jasno i potpuno prenijeti van kompletnu sliku koju ima u glavi. to se manifestira na način da u komunikaciji npr. jednostavno "zaboravi" spomenuti neke ključne detalje jer "misli" da je to samo po sebi vidljivo i razumljivo ili čak da nije vrijedno spomena. tako okolini djeluje još konfuznije.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 16.11.2012. at 13:07.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 13:26   #286
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
živciraju i mene al mislim da je finta merkura u ribama baš to što misli preapstraktno, pa se pogubi u silnoj apstrakciji.
nema fiksno, čvrsto uporište.

edit: karakteristika ribljeg merkura je i ta da osoba ne zna jasno i potpuno prenijeti van kompletnu sliku koju ima u glavi. to se manifestira na način da u komunikaciji npr. jednostavno "zaboravi" spomenuti neke ključne detalje jer "misli" da je to samo po sebi vidljivo i razumljivo ili čak da nije vrijedno spomena. tako okolini djeluje još konfuznije.
Pa da, zna se nekad tako ponašati.
A ovo o preapstraktnom umu, on se bavi "primjenom apstraktnih normi na konkretnu situaciju..."

Evo još jednog oštroumnog lika: Merkur u 1. u škorpionu, 0 Sunce 0 Jupiter 0 Neptun 0 Venera 60 Pluton.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 13:59   #287
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post

Evo još jednog oštroumnog lika: Merkur u 1. u škorpionu, 0 Sunce 0 Jupiter 0 Neptun 0 Venera 60 Pluton.
Moja sestra ima slično. Naglašena škorpija, Merkur 0 Pluton u škorpiji, dispozitor Mars 0 Sunce u škorpiji, sve u 1. kući. S njom nešto učiti, to je muka. Ništa je ne zanima, treba joj 500x ponovit da skuži, a ni tada ne skuži plus se inati. Ali je za životne stvari jako inteligentna, zna dobro obradit ljude, manipulirat. Roditelje toliko dobro laže, da nikad ni ne posumnjaju. I ima opak jezik, zna jako dobro iskoristit informacije koje zna protiv te osobe kad treba. Onako točno svakom pogodi bolnu točku
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 03:30   #288
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Inteligencija je sposobnost snalaženja u nepoznatoj situaciji. Učenje je psihički proces promjene ponašanja na osnovi usvojenog znanja i iskustva. Učenje je Merkur i Jupiter. Također, osoba prosječne inteligencije može biti jako zainteresirana za učenje novog i u tom smislu vremenom postati jako pametna, bez da joj je bazična inteligencija velika. Mislim da osoba mora biti motivirana ako nešto želi naučiti. U tom smislu se treba pogledati osnovni karakter, pa onda Merkur i Jupiter. A s druge strane postoje genijalci, koji stalno razmišljaju o višim temama, a ne da im se prstom maknuti oko učenja onoga što moraju. Sigurno ima slučajeva kao što si navela da osoba s dobro postavljenim Merkurom po znaku ga nema u dobrom polju, niti aspektima, ili mu je dispozitor loš. Isto tako ima obrnutih slučajeva.
Ma daleko od toga da ja govorim da su samo osobe sa završenim fakultetom ili profesionalno ostvarene osobe inteligentne. Samo sam htjela objasniti taj njen retrogradan i neaspekiran Me i kako se ispoljava jer mi je ona inače vrlo zanimljiva osoba.

Od svih ljudi s kojima sam bliska, najinteligentnijim smatram svog prijatelja kojem je osnovna kombinacija Vodenjak/Ovan/Vaga, a Me se nalazi u Ribama.
On je lijen, ne voli pretjerano učiti, ali je toliko bistar, ne treba mu ništa crtati.
Ponekad je nevjerojatan način na koji on funkcionira. Skupa smo išli u srednju isto, lik ne bi 3 mjeseca i više ništa radio i onda kad bi se zainatio bez ikakvih predznanja bi pokupio vrhunske rezultate.

Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Ali generalno vrijede one smjernice što sam napisala iznad, to je neka baza.
Svakako se slažem sa svime što si napisala. Samo, vrlo je teško u tim nekim slučajevima dati neku "konačnu" generalizaciju.

Uvijek o "briljantnom i genijalnom" umu govori veza Me/Ur, Me smješten u dobrom dostojanstvu i polju. Recimo skladan aspekt s Mo daje izvrsno pamćenje. Aspekt Me/Ju govori o "potrebi za učenjem".


Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
p.s. Sviđa mi se tvoj potpis, ja isto volim Salvador Dalia . Bila sam u njegovom muzeju u Barceloni.
Hvala. Ja ga obožavam, nadrealizam mi je inače najdraži pravac.

P.S. kad već spominješ, eto da se i ja "pohvalim" da sam vidjela njegov muzej i pokupovala sve razglednice i svakakve ogrlice koje sam izgleda putem kući izgubila. Vjerujem da su mi te razglednice negdje ostale zatrpane jer kad Virgo spremi nešto na sigurno mjesto, to nikad ne ugleda svjetlo dana.
Još uvijek živim u nadi da ću pronaći.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 14:03   #289
Meni je takoder Merkur u ribama (u 2. kuci je) i ide mi dobro matematika. Samo, kao sto navodite imam problem da objasnim kako sam nesto napravio, dosao do zakljucka i sl...
druid0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 15:31   #290
ja obozavam objasnjavat detalje i kako sam dosla do zakljucka. Mozda je to kriv mars koji pravi konjukciju sa me?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 11:40   #291
Moj merkur je u strijelcu na MC i u konjukciji na plutona. Jel je to dobar ili loš položaj? U nekoj knjizi sam pročitala da je merkur u strijelcu u izgonu (što god to značilo), a ovdje na forumu u nekoliko postova da takav položaj i nije loš.
Ono što primjećujem je da kad recimo rješavam neki zadatak riješim komplicirane stvari, a previdim neki detalj, neku banalnost.
Jel bi to bio utjecaj tog merkura? Ono kao da od šume ne vidim drvo. I što je važnije? Znak ili polje?
http://i45.tinypic.com/2rxzitx.gif
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 14:09   #292
meni su i merkur i pluton u strijelcu u 8 kuci
blackscorpioVL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:39   #293
Da li neaspektovan Merkur znači da je njegov uticaj povećan ili oslabljen? Na netu nailazim na kontradiktorna objašnjenja. Moj je me na asc u strijelcu u 1 kući.
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:47   #294
Quote:
Garak kaže: Pogledaj post
Da li neaspektovan Merkur znači da je njegov uticaj povećan ili oslabljen? Na netu nailazim na kontradiktorna objašnjenja. Moj je me na asc u strijelcu u 1 kući.
Kao vlasnica neaspektiranog Me (u konjunkciji s ASC) mogu reći da su neaspektirane planete definitivno jako bitne u natalnoj karti. To su mjesta na koja često usredotočujemo i rasipamo energiju.

S obzirom da je i tvoj Me na ASC vjerujem da ga itekako osjećaš, premda ga ne boje aspekti s drugim planetama.

Neaspektirane planete često znaju biti "teške" i barem kod mene nekad izvor frustracije, ali mislim da su jako naglašene. Pogotovo ako su na ASC, jako se ispoljavaju i predstavljaju svojevrsno žarište ili fokus naših usmjerenja.
Nije ni čudno što mnogo pisaca (ako ostatak natalne to podržava) upravo ima taj neaspektiran Me na ASC ili u 3. polju.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."

Zadnje uređivanje Raven 99 : 28.01.2013. at 00:12.
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 22:11   #295
Quote:
LillyVanilly kaže: Pogledaj post
Moj merkur je u strijelcu na MC i u konjukciji na plutona. Jel je to dobar ili loš položaj? U nekoj knjizi sam pročitala da je merkur u strijelcu u izgonu (što god to značilo), a ovdje na forumu u nekoliko postova da takav položaj i nije loš.
Ono što primjećujem je da kad recimo rješavam neki zadatak riješim komplicirane stvari, a previdim neki detalj, neku banalnost.
Jel bi to bio utjecaj tog merkura? Ono kao da od šume ne vidim drvo.
Da, upravo to je karakteristika Merkura u strijelcu. Merkur u strijelcu ima ono što se veli širok pogled na svijet jer je strijelac/Jupiter vezan uz prostor i "prostranstva" i on mu širi perspektivu. Zato može biti dobar pripovjedač ili predavač ali njegov problem može biti upravo ta širina odnosno problem se javlja kada stvari treba sintetizirati. Isto tako, s druge strane sklon je preuveličavanju osobnih stavova i onom što se zove "promašivanjem suptilnih nijansi".

Prirodno mu ide filozofija, jezici, ideologije, apstraktan način razmišljanja...sve gdje se može um razvijati na način da ga ništa ne ograničava. Dakle, Merkur u strijelcu više ide u širinu nego dubinu i orijentiran je na teoriju a ne praktično. On je i strastven kada mu misli "obuzme" nešto što ga inspirira jer "razmišlja srcem" (vatreni znak).

Quote:
I što je važnije? Znak ili polje?
Planet se uvijek primarno izražava kroz znak, polje predstavlja područje iskustva u kojem se njegov utjecaj najočitije ispoljava (npr. posao, zdravlje, prijateljstva, brak...).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 23:49   #296
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, upravo to je karakteristika Merkura u strijelcu. Merkur u strijelcu ima ono što se veli širok pogled na svijet jer je strijelac/Jupiter vezan uz prostor i "prostranstva" i on mu širi perspektivu. Zato može biti dobar pripovjedač ili predavač ali njegov problem može biti upravo ta širina odnosno problem se javlja kada stvari treba sintetizirati. Isto tako, s druge strane sklon je preuveličavanju osobnih stavova i onom što se zove "promašivanjem suptilnih nijansi".

Prirodno mu ide filozofija, jezici, ideologije, apstraktan način razmišljanja...sve gdje se može um razvijati na način da ga ništa ne ograničava. Dakle, Merkur u strijelcu više ide u širinu nego dubinu i orijentiran je na teoriju a ne praktično. On je i strastven kada mu misli "obuzme" nešto što ga inspirira jer "razmišlja srcem" (vatreni znak).
Ja nažalost imam Merkur u Strijelcu, činjenica je da imam širok pogled na svijet i apsolutno stvari gledam u globalu. I baš zato problem nastaje kad se stvari trebaju analizirati a ne sintetizirati. Um je razvijen na način da ide u širinu a dubina promatranja a ponekad i analiza je u nekom smislu zapostavljena kategorija( što ne znači naravno da se radi o površnoj osobnosti). Sklonost afektiranju također postoji ali rekla bih kod mene na nesvjesnom nivou i uglavnom kada sam upozorena na to vrlo brzo shvačam da je kritika na mjestu.

Merkur je u Strijelcu u izgonu, odnosno u tom znaku planeta je čini mi se pomalo i ugrožena i nema tu snagu izričaja.Često puta imam problem sa izražavanjem, smatram da se loše izražavam odnosno da sam blokirana u tom smislu, teško riječi izlaze iz mene i zapravo više volim šutnju i promatranje svijeta oko sebe, oni koji puno pričaju me naprosto umaraju.. no međutim volim pripovjetke i zaljubljena sam u književnost općenito..da nekako poradim na tome da "progovorim" uživala bih u pripovijedanju priča..ali još nisam došla do toga.. istina je velika ako me nešto inspirira samo srcem razmišljam..

Što znači ovaj pojam "promašivanje suptilnih nijansi"?
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."

Zadnje uređivanje ZsaZsa : 30.01.2013. at 23:57.
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 00:55   #297
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, upravo to je karakteristika Merkura u strijelcu. Merkur u strijelcu ima ono što se veli širok pogled na svijet jer je strijelac/Jupiter vezan uz prostor i "prostranstva" i on mu širi perspektivu. Zato može biti dobar pripovjedač ili predavač ali njegov problem može biti upravo ta širina odnosno problem se javlja kada stvari treba sintetizirati. Isto tako, s druge strane sklon je preuveličavanju osobnih stavova i onom što se zove "promašivanjem suptilnih nijansi".

Prirodno mu ide filozofija, jezici, ideologije, apstraktan način razmišljanja...sve gdje se može um razvijati na način da ga ništa ne ograničava. Dakle, Merkur u strijelcu više ide u širinu nego dubinu i orijentiran je na teoriju a ne praktično. On je i strastven kada mu misli "obuzme" nešto što ga inspirira jer "razmišlja srcem" (vatreni znak).



Planet se uvijek primarno izražava kroz znak, polje predstavlja područje iskustva u kojem se njegov utjecaj najočitije ispoljava (npr. posao, zdravlje, prijateljstva, brak...).
Hvala ti!
Jupiter je u 12. polju, jel to malo ograničava širinu merkura u strijelcu?
Moj merkur je na MC - znači u 10. To bi se znači odnosilo na budući posao?

@ZsaZsa Ja mislim da se dobro izražavam, i kažu mi da lijepo pišem. Isto kao i ti volim čitati i umaraju me ljudi koji previše pričaju. Problem mi je što si rekla "progovoriti" na stranom jeziku, uvijek se bojim da ću nešto bubnuti
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 01:08   #298
Quote:
LillyVanilly kaže: Pogledaj post

@ZsaZsa Ja mislim da se dobro izražavam, i kažu mi da lijepo pišem. Isto kao i ti volim čitati i umaraju me ljudi koji previše pričaju. Problem mi je što si rekla "progovoriti" na stranom jeziku, uvijek se bojim da ću nešto bubnuti
Baš tako.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 01:54   #299
Evo i ja imam Merkur u Strijelcu i to retrogradni u 6. kući. I samo kao dijete ali baš malo dijete sam bila povučenija i voljela bih promatrati sve sa strane i upijati. Već kasnije sam postala pričljivija, volim čitati knjige, gledati filmove, istraživati općenito nove stvari. Učenje mi je išlo od ruke odnosno bez puno truda bih uspjela savladati mnogo. Imam dugoročno pamćenje, pamtim dobro lica osoba isto kao i kad nešto čitam/učim, pa kad trebam odgovarati u glavi mi se stvori knjiga iz koje sam učila i kao da mi je pred očima.(tipa fotografsko pamćenje). Strani jezici mi također od malena idu.
Rekla bih da je to za pamćenje zadužen aspekt Mo/Me koji navodno daje dobro pamćenje. Za znatiželju i istraživanje novoga vjerovatno aspekt Ju/Me, oboje posjedujem u natalu. Volim prepričavati priče, ali također znam saslušati ljude. Ne volim raspravljati s površnim ljudima tj. osobama uskih pogleda na svijet.
Također, kod mene ne važi izreka za ovaj položaj da se često počinje nešto, ali da u međuvremenu nešto drugo skrene pozornost, jer se svemu predajem u dubinu dok sve ne sagledam i donesem zaključak. Optimistična sam jako, ali i realna.(realnost i optimizam se izmjenjuju)
Eto, to bi bio ukratko moj retrogradni Me u 6. kući, u Strijelcu.
Prije kad bih čitala o njemu, nailazila bih samo na loše informacije, ali s vremenom sam shvatila da uopće ovaj položaj nije loš, jer mi je mozak stalno budan odnosno željan informacija, pustolovine, akcije .

Zadnje uređivanje Ice_scorpio : 31.01.2013. at 01:59.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 10:21   #300
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Evo i ja imam Merkur u Strijelcu i to retrogradni u 6. kući. I samo kao dijete ali baš malo dijete sam bila povučenija i voljela bih promatrati sve sa strane i upijati. Već kasnije sam postala pričljivija, volim čitati knjige, gledati filmove, istraživati općenito nove stvari. Učenje mi je išlo od ruke odnosno bez puno truda bih uspjela savladati mnogo. Imam dugoročno pamćenje, pamtim dobro lica osoba isto kao i kad nešto čitam/učim, pa kad trebam odgovarati u glavi mi se stvori knjiga iz koje sam učila i kao da mi je pred očima.(tipa fotografsko pamćenje). Strani jezici mi također od malena idu.
Rekla bih da je to za pamćenje zadužen aspekt Mo/Me koji navodno daje dobro pamćenje. Za znatiželju i istraživanje novoga vjerovatno aspekt Ju/Me, oboje posjedujem u natalu. Volim prepričavati priče, ali također znam saslušati ljude. Ne volim raspravljati s površnim ljudima tj. osobama uskih pogleda na svijet.
Također, kod mene ne važi izreka za ovaj položaj da se često počinje nešto, ali da u međuvremenu nešto drugo skrene pozornost, jer se svemu predajem u dubinu dok sve ne sagledam i donesem zaključak. Optimistična sam jako, ali i realna.(realnost i optimizam se izmjenjuju)
Eto, to bi bio ukratko moj retrogradni Me u 6. kući, u Strijelcu.
Prije kad bih čitala o njemu, nailazila bih samo na loše informacije, ali s vremenom sam shvatila da uopće ovaj položaj nije loš, jer mi je mozak stalno budan odnosno željan informacija, pustolovine, akcije .
Samo ću malo iskomentirati
Ja sam kao mala bila strašno otvorena, onda sam se nekako povukla. Sad se opet po malo otvaram, ali i dalje ne mogu reći da sam baš ono...
Isto kao i ti brzo i lako učim, i ja imam aspekt između merkura i marsa. I uvijek dovršim ono što počnem. Ali brzo izbacim iz glave stvari koje me ne zanimaju.

Strani jezici su mi OK, ono što sam napisala u prethodnom postu je blokada kad treba nešto izgovoriti na stranom jeziku. U glavi točno znam kako rečenica izgleda.

Mislim da sam realna, ali sam više pesimistična nego optimistična. Merkur mi je u konjukciji s plutonom. Imam i strpljenja za saslušati druge, valjda je to aspekt između saturna i merkura.
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.