Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2015., 13:43   #61
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
Moguce, ali zar takve stavke nisu pod leasingom i kreditom(to je posebna stavka u izvjestaju)?
mogu kupiti svojim/firminim novcem, ne kupuje se apsolutno sve na kredit
a i obveza se mogla stvoriti 31.12. s odgodom plaćanja od ponešto dana
taj podatak sam za sebe ne govori apsolutno ništa
a mala potraživanja od kupaca idu u prilog onome što pričaju da prodaju vlastitu robu samo na vlastitim prodajnim mjestima a tako zasigurno prodaju uglavnom u gotovini malim kupcima
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 13:47   #62
Evo meni će danas doći čovjek sa zelene s kombijem punim voća i povrća u gluho doba noći,naručio je da mu naberem paradajz,rog papriku,baburu i feferone...
Molio bih gospodu iz Telegrama da naprave još jednu reportažu kak i ja varam svoje kupce...

Zadnje uređivanje F@@hrenheit : 19.10.2015. at 15:09.
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:01   #63
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Evo meni će danas doći čovjek sa zelene s kombijem punim voća i povrća u gluho doba noći,naručio je paradajz,rog papriku,baburu i feferone...
Molio bih gospodu iz Telegrama da naprave još jednu reportažu kak i ja varam svoje kupce...
Ako tvrdiš da ne kupuješ tamo kao sever majstori onda i tebe u buksu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:03   #64
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
....ali ću se svakako raspitati o svemu idućih dana...
Svakako se raspitaj ....naime službeni stav severa NIJE bio da je rijeć o uzimanju eko certificirane robe sa zelene tržnice nego da je bilo rijeć o utovaru njihove robe....
jedino gluplje od severovog priopćenja je priopćenje onih idiota iz inspekcijske službe zadužene za sever i pokušaji opravdanja ovakvih poput tebe tu na forumu.... Doduše možda je rijeć o istima....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:24   #65
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ne mora taj novac biti za voće i povrće.
Može biti za staklenike, sustave za navodnjavanje, gnojiva, mehanizaciju...
Jedan pošteni novi traktor je 700 000 kuna..
nitko neće prodati traktor s odgodom plaćanja od 60 dana

takve stvari idu idu gotovina ili kredit...
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:25   #66
sve te stvari vrlo lagano utvrdi financijska, sanitarna, tržišna ili koja god INSPEKCIJA.

Sramota je da novinari odrađuju posao za koji su državni uhljebi plaćeni.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:13   #67
Quote:
foler kaže: Pogledaj post
Posvuda po zelenoj trznici, okolnim ulicama, birtijama, zgradama su postavljene razno razne kamere video nadzora. Lako se dodje do snimaka i vidi tko govori istinu a tko ne. Danas se vise ne mozes sakriti. Jedina opcija je da letis i onda se spustis na mjesto prekrsaja.
Na zelenoj tržnici nema kamera...trebale su biti postavljene kad se adaptirala prošle godine,ali iz nekog razloga nisu...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:15   #68
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
sve te stvari vrlo lagano utvrdi financijska, sanitarna, tržišna ili koja god INSPEKCIJA.

Sramota je da novinari odrađuju posao za koji su državni uhljebi plaćeni.
Što ti znači ovo"lagano"? Na brzinu??Površno? Ili nešto drugo?
A to što novinari kako ti kažeš odrađuju tuđi posao...novinari samo žele senzaciju i sočan tekst za svoje novine! Sve oni zaborave za par dana! Dođe nešto još sočnije!I isplativije! Za novine naravno! I opet se javi neki "pametnjaković" i kaže: pa oni odrađuju tuđi posao!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:49   #69
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
Sramota je da novinari odrađuju posao za koji su državni uhljebi plaćeni.
Ma nije to sramota,sramota je da iznose teške optužbe,a nemaju nikakvih relevantnih dokaza...glume paparazze i uhode ljude po noći...
Navlače naivnu praznoglavu masu na linč nevinih ljudi i pritom si dižu čitanost svoga žutila...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 18:43   #70
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Ma nije to sramota,sramota je da iznose teške optužbe,a nemaju nikakvih relevantnih dokaza...glume paparazze i uhode ljude po noći...
Navlače naivnu praznoglavu masu na linč nevinih ljudi i pritom si dižu čitanost svoga žutila...
gorozota, kaj su trebali ic do gospona severa i pitat ga " gospno sever prosim lepo jel vi varate???"
on bi rekel "ne sacuvaj boze"
i svi bi se lepo uz smjesak razisli...


da nemas paparrazo sistema, "uhodjenja i slicno puno afera bi ostalo neotkrivenih. ako imas neki interes kod severa zapitaj se kolko ti je to OK, puno je ljudi krivo davalo ruku u vatru.

i mene osobno boli briga vise manje, nit sam nit cu kupovat kod severa i inih "eko" trgovaca i ducana, tak da smatram da sam neutralne pozicije oko tog svega ako ces natuknuti da podupirem tamnu stranu
__________________
[There's a little voice in your head reading this right now.]
suncek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 19:02   #71
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Ma nije to sramota,sramota je da iznose teške optužbe,a nemaju nikakvih relevantnih dokaza...glume paparazze i uhode ljude po noći...
Navlače naivnu praznoglavu masu na linč nevinih ljudi i pritom si dižu čitanost svoga žutila...
zašto ne snimati?

istraživačko novinarstvo je šaka u oko kriminalcima i državnim uhljebima koji ne rade posao za koji su plaćeni.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 20:43   #72
Quote:
suncek kaže: Pogledaj post
gorozota, kaj su trebali ic do gospona severa i pitat ga " gospno sever prosim lepo jel vi varate???"
on bi rekel "ne sacuvaj boze"
i svi bi se lepo uz smjesak razisli...


da nemas paparrazo sistema, "uhodjenja i slicno puno afera bi ostalo neotkrivenih. ako imas neki interes kod severa zapitaj se kolko ti je to OK, puno je ljudi krivo davalo ruku u vatru.

i mene osobno boli briga vise manje, nit sam nit cu kupovat kod severa i inih "eko" trgovaca i ducana, tak da smatram da sam neutralne pozicije oko tog svega ako ces natuknuti da podupirem tamnu stranu
Suncek! Prvo nauči pisati hrvatski jer inače to tvoje pisanje liči na nemušto prevođenje s googla!!
Drugo,nitko ne brani Severa a priori ,već hoćemo reći da se nekoga optužuje a nema se jakih i dobro argumentiranih dokaza! Danas,sutra to možeš biti ti ili ja! Optužbe su jako teške i moraju biti doobro potkrijepljene!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 20:46   #73
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Suncek! Prvo nauči pisati hrvatski jer inače to tvoje pisanje liči na nemušto prevođenje s googla!!
Drugo,nitko ne brani Severa a priori ,već hoćemo reći da se nekoga optužuje a nema se jakih i dobro argumentiranih dokaza! Danas,sutra to možeš biti ti ili ja! Optužbe su jako teške i moraju biti doobro potkrijepljene!

znam da sam mister tipfeler ili zatipak i zabole me za to

drugo optuzbe jesu gadne, novinari su nekako dosli do njih sada ih treba ili "finalizirati" ili Sever treba dokazati da sve to nije istina. nijedni ni drugi koliko ja vidim i shvacam to trenuntno nisu u stanju
__________________
[There's a little voice in your head reading this right now.]
suncek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 22:58   #74
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
zašto ne snimati?

istraživačko novinarstvo je šaka u oko kriminalcima i državnim uhljebima koji ne rade posao za koji su plaćeni.
Evo ovdje sam napisao i objasnio zašto...
To nema veze sa nikakvim novinarstvom,to spada u senzacionalizam ili žutilo...
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Evo meni će danas doći čovjek sa zelene s kombijem punim voća i povrća u gluho doba noći,naručio je da mu naberem paradajz,rog papriku,baburu i feferone...
Molio bih gospodu iz Telegrama da naprave još jednu reportažu kak i ja varam svoje kupce,jer isto svoju robu prodajem na nekoliko lokacija...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 00:21   #75
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
RGFI javna objava Biljeske uz financijsko izvjesce (dostupna na sudreg.pravosudje.hr) kaze da je Eko Sever zatvorio 2014 godinu s:

potrazivanje od kupaca: 8.701,00 kn
obveze prema dostavljacima u zemlji: 718.839,00 kn?!?!

ima li netko financijski pismeniji od mene da mi objasni da li ovo znaci da su pozitivci ustvari negativci?
ovo je samo knjigovodstveno stanje na 31.12. na kontima 2200 i 1200.
nisi rekla kakvo je stanje žiro računa i blagajne.

al to je tek taj podatak, on još uvijek ne govori da su poslovnu godinu završili s gubitkom.
ne ide ti to sam tak
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 01:45   #76
ako su im potraživanja na kraju godine bila 8k kuna, onda pada u vodu priča da ih ganja todorić kojeg su tužili zbog neplaćanja.
ili su u 2015. g i započeli i završili posao sa konzumom i uspjeli se tužakati i što sve ne

edit: boli me kuki i za jedne i druge. ali znam da bi bila jako jako ljuta da sam im za jabuke davala 30kn/kg
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 07:54   #77
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ovo je samo knjigovodstveno stanje na 31.12. na kontima 2200 i 1200.
nisi rekla kakvo je stanje žiro računa i blagajne.

al to je tek taj podatak, on još uvijek ne govori da su poslovnu godinu završili s gubitkom.
ne ide ti to sam tak
Mozes i sam pogledati, napisala sam izvor. Ne da mi se ponovno citati, ali se sjecam da im je dobit bila oko 10.000 kn.

S obzirom da su se na svojoj fejs stranici pohvalili partnerom iz At, ne prodaju samo u svojim ducanima, nego i izvoze. Dugovanja iz inozemstva nemaju.
znaci, njima sve placeno, a oni drgim duguju. Pa kao sto je netko gore vec napisao, teorije o osveti Todorica padaju u vodu. Sto mi je jako zao. I bilo bi mi jako zao da na kraju ispadne da je smece od novina s nepotpisanim novinarom ustvari bili u pravu.
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 10:00   #78
U podacima na poslovna.hr, pod poslovanjem - sažetak, za izvoz stoji nula, od 2010-2014.
Kada su oni počeli s tim izvozom i smatra li se izvozom prodaja u Austriju?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 10:11   #79
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
...Optužbe su jako teške i moraju biti doobro potkrijepljene!
Zapravo ne moraju, nisu novinari državna inspekcija. Da su dobro potegnuli jesu, pravi istraživački posao.... em mu je hrana s kemikalijama koje tamo ne smiju biti em mu je background sklon "nestandardnim" postupcima. Tebi to stvarno nije sumljivo? Pa koliko bi trebali novinari napraviti da ti budeš zadovoljan? Kak su ostali prošli na testu a on nije?
Sad je ipak teret na državnim tijelima i na inspekciji ali ne na onoj zaduženoj za severa. Ja bih mobilizirao istog časa 50 inspektora i apsolutno svaki njegov ili "njegov" proizvod iz svih dućana gdje dostavlja i iz svakog skladišta dajem na kontrolu. Nakon toga odmah i provjera inspekcijske firme koja također snosi svoj dio odgovornosti ako se pokaže krivim. Plus ispitivanje njegovih dobavljača na zelenoj tržnici da vidimo jel kupovao ili prodavao.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 10:52   #80
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zapravo ne moraju, nisu novinari državna inspekcija. Da su dobro potegnuli jesu, pravi istraživački posao.... em mu je hrana s kemikalijama koje tamo ne smiju biti em mu je background sklon "nestandardnim" postupcima. Tebi to stvarno nije sumljivo? Pa koliko bi trebali novinari napraviti da ti budeš zadovoljan? Kak su ostali prošli na testu a on nije?
Sad je ipak teret na državnim tijelima i na inspekciji ali ne na onoj zaduženoj za severa. Ja bih mobilizirao istog časa 50 inspektora i apsolutno svaki njegov ili "njegov" proizvod iz svih dućana gdje dostavlja i iz svakog skladišta dajem na kontrolu. Nakon toga odmah i provjera inspekcijske firme koja također snosi svoj dio odgovornosti ako se pokaže krivim. Plus ispitivanje njegovih dobavljača na zelenoj tržnici da vidimo jel kupovao ili prodavao.....
jer je postao megaloman u jednom trenutku
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.