Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2010., 00:36   #21
moja baka ( nakon sto smo je nekako jedva osgovorili od peci na drva..) ima plinsku i sjecam se davno dok je jos pekla kolace znam da ih je pekla izmedu 5-6... tak da vjeroatno nema pravila neg kak potrefis...
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:13   #22
znaci to ovisi od pecnice do pecnice. onda cu morati cesce praviti kolace i isto zapisivati kao doria.inace dobar savjet to sa zapisivanjem.a valjda cu se ispraksati nije sveto pismo, valjda je stvar navike.od sada pecem, pratim kako ispadne i zapisujem. sljedece sto pecem cokoladna torta i drzim fige da uspije. hvala svima na savjetima i odgovorima!
sUmEr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 01:29   #23
Quote:
sUmEr kaže: Pogledaj post
znaci to ovisi od pecnice do pecnice. onda cu morati cesce praviti kolace i isto zapisivati kao doria.inace dobar savjet to sa zapisivanjem.a valjda cu se ispraksati nije sveto pismo, valjda je stvar navike.od sada pecem, pratim kako ispadne i zapisujem. sljedece sto pecem cokoladna torta i drzim fige da uspije. hvala svima na savjetima i odgovorima!
a i mozda bi bilo pametno pozvat nekog da ju malo pogleda mozda je stvar i u njoj...
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 15:57   #24
Quote:
mmz<3 kaže: Pogledaj post
a i mozda bi bilo pametno pozvat nekog da ju malo pogleda mozda je stvar i u njoj...
Mislim da bi to bio dobar potez!
Ne bih htio biti bezobrazan- ali mene je stanje odmah podsjetilo na ovu pjesmu.

Zanemarite politički kontekstakt.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 16:43   #25
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Mislim da bi to bio dobar potez!
Ne bih htio biti bezobrazan- ali mene je stanje odmah podsjetilo na ovu pjesmu.

Zanemarite politički kontekstakt.
hahhahahahahhaaha!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 16:57   #26
kako kvalitetno peći u plinskoj pećnici

Imam plinski štednjak i plinsku pećnicu gdje nikako ali nikako da bilo što ispečem kvalitetnije jer odozdola mi izgori a odozgora ne ispeče.
Stavim na vrh pećnice i sve varijante sam isprobala, dakle sve vrste tijesta ali nisam zadovoljna.
Štednjak je praktički novi, Zanussi.

molim pomozite!
Foxy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 18:18   #27
imam plinsku pecnicu (ovu konkretnu) vec pet godina (Koncar), a i prije toga sam imala samo plinske pecnice i nikad problema. Resetka mi je uvijek na sredini bez obzira sto pecem i sve je ok. Moja baka je npr na vikendici imala problema s time odozdola gori, odozgora ne pece, pa je kruhove i kolace obicno strugala odozdola . Mislim da je rjesenje bio majstor koji je pritegao dovod plina i tako smanjio plamen? Tako nesto
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 18:32   #28
Quote:
Neona kaže: Pogledaj post
ja imam prastaru pecnicu za plin, i kad cu preuredjivati kuhinju voljela bih kupiti novu, zna netko tko proizvodi, di ima?? Puno mi bolje pece nego ona na struju
Ja upravo tražim neki dobar savjet oko plinske pećnice 8imam Zanussi) s kojom sam skroz nezadovoljna jer mi ne peče dobro, odozgora ne ispeče a odozdola zagori. Probala sam sve varijante tijesta, od dizanog, lisnatog, prhkog, biskvitnog i nikak.......stavljam na najlaganiju temperaturu i opet niš......

Štednjak i pećnica su praktički novi. Buni me što u njoj, za razliku od klasične na struju, je plamenik samo dolje a gore nema nikakvog grijača.......

Pomagajte!
Foxy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:56   #29
pećnica na plin

moze mi, molim netko pomoći...
imam pecnicu na plin..znam ..to nitko vise nema, ali...
mozda netko zna..jer uputstva naravno nemam vise..by gorenje..
imam jacinu od 1-8
jel' netko zna koliko je koji broj jacina??
upomoooc
hvalalal
marta21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 09:05   #30
Samo procitaj prvu stranicu topica, imas nekoliko postova s skalama.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:15   #31
Imam u kućanstvu štednjak i pećnica na plin. Dok pećnica radi, stvara se neugodan miris, koji peče za nos i oči. Jeli normalno da prilikom rada pećnice osjeti neugodan miris? Da li i kod vas se osjeti neugodan miris prilikom pečenja?
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:25   #32
Ne. Nije normalno. Meni se plin osjeti samo ako par puta zaredom moram palit pecnicu (ima se tedenciju gasit), ali i onda se osjeti samo na kratko.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:43   #33
Quote:
snikodic kaže: Pogledaj post
Imam u kućanstvu štednjak i pećnica na plin. Dok pećnica radi, stvara se neugodan miris, koji peče za nos i oči. Jeli normalno da prilikom rada pećnice osjeti neugodan miris? Da li i kod vas se osjeti neugodan miris prilikom pečenja?
Vjerojatno trebaš promijeniti crijevo dovoda. Inače, treba ga mijenjati svakih par godina. Ja sam prije par mjeseci isto osjetio smrad i kupio novo crijevo - i sve pet.

I učini to što prije, nemoj se igrati.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:53   #34
Ne osjeti se miris plina, smrde otpadni plinovi pećnice. Odvod plinova pećnice izlazi na radnoj ploči štednjaka (bliže zidu).
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:07   #35
Onda je vrijeme za kupovinu nove budući da se ne popravlja. Vjerojatno ae iznutra nesto istrošilo, brtve ili nesto i sada radi onako kako ne treba.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:08   #36
Ne kužim.
Ja na svom plinskom štednjaku nemam nikakav odvod plinova, pa svejedno niš ne smrdi.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2022., 09:03   #37
Tema stara 5 godina, ali vrijedi probati umjesto da otvaram novu:

Dakle, imam stari Gorenje štednjak, sa 4 plinska kola i plinskom pećnicom. Do prije koji mjesec sve je uredno radilo, kad je odjednom postalo nemoguće upaliti plamenik u rerni.
Izvadio plamenik van, sav je izgledao izgoren, iz njega izašla hrpa nekog sitnog pepela, rekoh to je to - u njemu je problem, moram samo naći novi plamenik.
Nabavio nov novcat plinski plamenik i namontirao. Na moje iznenađenje imam isti problem, kad pokušam upaliti plamenik, on se ne uspijeva upaliti, tek malo plina počne goriti ali se brzo ugasi.
4 kola na ploči za kuhanje uredno gore kako i treba, samo je problem s pećnicom.

Imate li kakav savjet, ideju, što pogledati, u čemu bi mogao biti problem?

Štednjak je isti model kao i ovaj ovdje.

Svaki savjet dobrodošao.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2022., 20:43   #38
Zaštopana diza? (mesingani dio s rupicom oko 1mm, ovisno o snazi plamenika, skida se nasadnim ključem - gedorom ili cjevastim, najčešće 8mm)
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 08:30   #39
A gdje se nalazi? Logikom bi trebala biti neposredno prije plamenika, ali plamenik se samo natakne na metalnu cijev i to je to, mislim da u toj cijevi nema ništa.

Mislim da osim toga jedino može biti regulator (odnosno onaj gumb za pojačavanje i smanjivanje plina u rerni), taj sistem nema puno komponenti.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.