Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2012., 13:26   #61
evo, probaj ovdje , imaš kontakte za sva 3.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 18:11   #62
friški update iskustva iz G Kotara
Arniku smo posjetili ali nakon 10 minuta da nitko nije ni pitao da li smo dosli/narucili ili samo zelimo sjesti otisli smo jer nam se nije dalo cekati. Ipak planiram otici i probati i to ovaj vikend kako je tamo.

Bitoraj - ponukani raznim napisima (od plus do minus) otisli i bili TRIPUT. Prvi , zadnji i nikad vise.
Usluga - prvo smo se pogledavali deset minuta (izgleda da nam je to bilo carobno vrijeme) i to sa tri razlicite konobarice , jedna se udostojila pitati da li nas je netko primio. Nakon toga usluga kao usluga je bila izvrsna.
Hrana kao hrana nije bila losa ali je definnitivno PRECJENJENA ponuda. Couvert nismo ni htjeli ni narucili nego su nam samo donijeli i naplatili 30 kn ?!! Glavna jela koja su solidno skupa nisu sa prilogom sto je neprihvatljivo. Moj vepar cak i nije bio los ali sam pola bacio jer je bilo ili cista zila ili kost. Prilog krumpir vrlo fin. Supruga jela vrganje - vrlo fini ali porcija za malo dijete a cijena je trebala opravdati ne samo prilog nego dva priloga. Desert sam ja uzeo sumsko voce u kremi od mascarponea - ne sjecam se tocno naziv ali je vrlo "fancy". Obzirom da je voce sigurno iz smrznutog aranzmana i da unutra nema ni M od mascaponea nego je sve obican smrdljivi biljni slag a naplatili su mi mislim 35 kn onda je to promesen izbor.
To mi je prelilo casu narocito kad sam za nas rucak morao iskesirati 280 kn. Za dvije osobe. Pa toliko sam placao klopu u Opatiji u malo boljem restoranu.
Dakle za mene je to ad acta jer je definitivno precjenjeno mjesto i neposteno je ocekivati da se na takav nacin stvara ozbiljna turisticka ponuda.
Ko voli nek izvoli , ja necu hvala....
Ovaj vikend idem probati kako je u Arnici.....
__________________
carpe diem
masterone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 19:54   #63
je, gazde bitoraja moraju povratiti ulaganje iz PD-a što su bili negda u hotel što su danas pa im to neki uzimaju kao opravdanu izliku da nešto što je pred 10-15 godina bilo 60 kn (i to izvrsno i obilno) danas košta više nego duplo više... po meni to nema veze s mozgom i oni def nisu što su onda bili, razlika nebo i zemlja.
a i šteta otvorene terase do mosta i potoka, to je imalo čar hranjenja malo dalje od ceste na friškom goranskom zraku...kaj reći doli "o tempora....." etc.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:05   #64
Quote:
masterone kaže: Pogledaj post
friški update iskustva iz G Kotara
Arniku smo posjetili ali nakon 10 minuta da nitko nije ni pitao da li smo dosli/narucili ili samo zelimo sjesti otisli smo jer nam se nije dalo cekati. Ipak planiram otici i probati i to ovaj vikend kako je tamo.

Bitoraj - ponukani raznim napisima (od plus do minus) otisli i bili TRIPUT. Prvi , zadnji i nikad vise.
Usluga - prvo smo se pogledavali deset minuta (izgleda da nam je to bilo carobno vrijeme) i to sa tri razlicite konobarice , jedna se udostojila pitati da li nas je netko primio. Nakon toga usluga kao usluga je bila izvrsna.
Hrana kao hrana nije bila losa ali je definnitivno PRECJENJENA ponuda. Couvert nismo ni htjeli ni narucili nego su nam samo donijeli i naplatili 30 kn ?!! Glavna jela koja su solidno skupa nisu sa prilogom sto je neprihvatljivo. Moj vepar cak i nije bio los ali sam pola bacio jer je bilo ili cista zila ili kost. Prilog krumpir vrlo fin. Supruga jela vrganje - vrlo fini ali porcija za malo dijete a cijena je trebala opravdati ne samo prilog nego dva priloga. Desert sam ja uzeo sumsko voce u kremi od mascarponea - ne sjecam se tocno naziv ali je vrlo "fancy". Obzirom da je voce sigurno iz smrznutog aranzmana i da unutra nema ni M od mascaponea nego je sve obican smrdljivi biljni slag a naplatili su mi mislim 35 kn onda je to promesen izbor.
To mi je prelilo casu narocito kad sam za nas rucak morao iskesirati 280 kn. Za dvije osobe. Pa toliko sam placao klopu u Opatiji u malo boljem restoranu.
Dakle za mene je to ad acta jer je definitivno precjenjeno mjesto i neposteno je ocekivati da se na takav nacin stvara ozbiljna turisticka ponuda.
Ko voli nek izvoli , ja necu hvala....
Ovaj vikend idem probati kako je u Arnici.....
Potpis na sve u vezi Bitoraja- premale porcije, neopravdano skupo. Bili smo samo jednom i nećemo sigurno nikada više.
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 21:18   #65
Od Bitoraja je već dugo ostalo samo ime. Pred 10+ godina su imali i "lokvarske žablje krakove", naravno uvoz iz Malezije Vidio na svoje oči ambalažu.

Šteta, nekad odlično mjesto, ali je moto "lova prije svega" učinio svoje. I zatvaranje terase šta DJD veći, isto veliki minus.

U G.K. tj. u Bribirskoj šumi je par mjesta di se može pojest puno, puno bolje, trenutno je cesta Lič-Lukovo u rekonstrukciji (a i sniježni zanosi su visoki), ali ako sam samo u prolazu i ne ide se kod nekog ciljano, uvijek ću rađe otić kod Vagabunda ili u Vepar nego negdje u Fužine. Kod Vagabunda (sad se to zove Vagabundina koliba), cijene nisu niske da se razumijemo, ali je ambijent i ponuda autohtona. Gulaš od divljači, a ne mix junetine i malo srne, polpete od kopriva... Vepar ima nove vlasnike, tj. najmoprimce od ove zime (prošli su prekinuli vezi, romantičnu dakako, i odustali i od doma), tako da nebi ništa dublje ulazio u to, ali je prije uvijek tamo meni bilo jako dobro.

Zadnje uređivanje tripice : 27.02.2013. at 21:27.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:01   #66
Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Za skijanje nisam sigurna (ovo što Lei kaže, da ne radi), trebala bi zaista nazvati i priupitati. Staza i nije nešto, to je istina, ali je doživljaj jako lijep.

Za pitanje o isplativosti pansiona, ne bih ti znala odgovoriti. Ja sam imala puni pansion i cijelo vrijeme su fantastično brinuli o nama. Ono, sjedimo i pijemo kavu popodne i niotkud se stvore štrudle ili palačinke. Kao, nek se nađe. Zaista su preljubazni i dragi ljudi. Hrana mi je ostala u sjećanju kao vrhunska (ovo je bilo prije, recimo, dvije i pol godine) i izbor je bio pozamašan.

Ono što se meni ne sviđa, u "Leinoj" preporuci, je gastronomska ponuda tog mjesta. Zvuči mi kao loš vic jesti pizzu na takvim mjestima. A kakva je "njihova" divljač, to zaista ne bih znala. Sjećam se samo gulaša iz Petehovca kao najboljeg kojeg sam u životu jela.
Ajme, Srećkova kuhinja i 'strašni' čuvar Max

jedva čekamo popust na kolektivi da ponovno ubodemo nekoliko dana gore
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:11   #67
U Arnici bila nekoliko puta i spremam se opet uskoro. Žablji kraci odlični, porcija velika, mmm, jedva čekam opet. A čujem iz iskustva kolegice da im je i divljač super!
ogica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 16:07   #68
MANCE

Mance, Brod na Kupi...Prema sjevernoj granici, ali meni nikad nije žao potegnuti...navratim 1x godisnje i vooooolim njihovu kuhinju... Je malo skuplje, malo iznad prosjeka, al tipa onaj odrezak šefa kuhinje je dovoljan za dvoje tak daaa...ovisi kolko ko jede
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 17:15   #69
Cula sam da Bitoraj ima finu klopu, kakve su im cijene?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 23:40   #70
paprene u odnosu na kad je to bio "samo" planinarski dom s boljom klopom i komfornom vanjskom terasom, neg danas kad je hotel s lošijom klopom i bez prave* vanjske terase. ubi ga kapitalizam.

*oni koji su tamo hodočastili i pred 10 ili više godina sjetit će se potoka i o čemu točno pričam
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 14:50   #71
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
paprene u odnosu na kad je to bio "samo" planinarski dom s boljom klopom i komfornom vanjskom terasom, neg danas kad je hotel s lošijom klopom i bez prave* vanjske terase. ubi ga kapitalizam.

*oni koji su tamo hodočastili i pred 10 ili više godina sjetit će se potoka i o čemu točno pričam
znaci paprene cijene za ono sta nude? znas otprilike kolike su,npr.plata mjesanog mesa ili sl?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:21   #72
lijepo sam napisao u kom smislu paprene, mislim da se sve kuži.

ako izuzmemo iz gornjeg konteksta, onda su overall umjereno više prema visoke.
za prosječno dobru do vrlo dobru divljač (miješano meso nikad ne jedoh tamo jer smatram da kuhinju treba birati prema podneblju u kojem se zatekneš, ono u gk biram divljač jer sam u brdsko-planinskom području, na medvednici isto divljač ili npr. vinski gulaš, čobanac, puru z mlincima, savijače i sl., ne idem na sljeme na npr. ćevape. )
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:40   #73
Ja sam u bitoraju jela najbolje vrganje s palentom ikad.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:44   #74
Meni je klopa u Bitoraju skroz bez veze, odnos cijene i ponude je koma. Bolje je i jeftinije u Volti (ako to još radi, prošlo je neko vrijeme od kad sam tamo bila).
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.

Zadnje uređivanje Ereshkigal : 13.08.2013. at 15:52.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 16:41   #75
Ima gdje onda neki pametni restorancic na tom djelu gk,oko fuzina,lica.da su prihvatljive cijene i da nije divljac ?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 16:55   #76
ima. vagabundo u bribirskoj šumi, potez od liča prema lukovu i novom vinodolskom/bribiru.

volta je meni lani bila totalno bzvz-osrednja hrana po skupoj cijeni.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 18:20   #77
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
ima. vagabundo u bribirskoj šumi, potez od liča prema lukovu i novom vinodolskom/bribiru.

volta je meni lani bila totalno bzvz-osrednja hrana po skupoj cijeni.
Koliko je to od lica cca udaljeno?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 22:05   #78
15 min. vožnje? niti.
al zato počasti nepce tamo prejebenim jelenjim odrescima u finim travama.
bilo nešto oko 75-80 kn, mislim.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 22:52   #79
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
15 min. vožnje? niti.
al zato počasti nepce tamo prejebenim jelenjim odrescima u finim travama.
bilo nešto oko 75-80 kn, mislim.
ne volim divljac,nikako
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 23:14   #80
onda zaboravi. najbolje cijelo to područje.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.