Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2009., 19:54   #1
Thumbs up Hyundai i20

Pošto nema baš konkretnih informacija o ovom autiču, odlučio sam otvoriti novu temu posvečemu samo njemu.

Zapažanja sa današnje vožnje:

- Auto je izgledom pravi mali bombončić, odlično mu stoje sve boje. Na slikama izgleda skromnih dimenzija ali u život mi djeluje veči od Mazde 2 Corse...
- Unutrašnjost je vrlo prostrana, mjesta ima naprijed i odostraga sasvim dovoljno, sjedala su udobna i dobrih dimenzija osobu prosječne visine.
Plastika je zadovoljavajuća za klasu malih autiju, nije nešto posebno, ali kvalitetno je napravljena i nema nekih crvčaka i šlampavih dosjeda.
Dizajn same unutrašnjosti je odličan i vrlo dobro izgleda, recimo za moj ukus puno bolje od Mazde 2.
Sjedala se daju podesiti po visi, i vrlo je lako nači optimalan položaj za upravljačem.
Komande su vrlo jednostavne i logično raspoređene.

Motor-ovjes - u pitanju je 1.2 novi Kappa motor snage 70 i nešto konja. Moram proznati da me iznenadio naspram mojih sumnji prema malo zapremini motora. Solidno vuče i vrlo je raigran. Kod nižih okretaja nije za očekivati čuda ali nakon 3000 je prvi mali zmaj.

Za ovjes nemogu biti subjektivan jer sam vozio auto sa gumama 225/45/17, tak da držanje ceste je ko na tračnicama, ali se zato prilično osjeti prelazak preko velikih neravnina.
Ovjes je prilično tih čak i sa 17'' gumama, tako da mogu predpostaviti za serijske 14-15 da su odlične po pitanju komfora.

Što me najviše oduševilo:
odlična upravljivost, lakoća vožnje i preglednost (vozio sam večinu autiju u toj kalasi ali nijedan nije bio toliko zabavan i lak za vožnju)
kvaliteta izrade
živahan motor
mala potrošnja (posebno sa 1.4 CRDi motorom, kod vožnje 90kmh potrošnja pada na 3.8-4.0L/100km, što je inzvaredno)
odlična zvučna izolacija
vrlo povoljna cijena za ponuđeno

Što me nije oduševilo:
nema naslona za ruke na prednjem sjedalu
u slabijoj opremi nema putnog računala (zar ne baš sam picajzla
mislim da ovaj testni nije imao maglenke

Korisni linkovi:
http://www.hyundai.hr/vozila/hyundai-i20
http://www.hrautosport.com/portal/in...2397&Itemid=44
http://www.autoweb.hr/index.php?opti...teta&Itemid=73
http://www.youtube.com/watch?v=E56dXYAqfig

Neke slikice sa neta, kad ga preuzmem (verzija 3v 1.4 CRDi plavi ili miš sivi) stavim svoje:



__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /

Zadnje uređivanje dor_ : 25.08.2009. at 20:15.
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:55   #2

__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:56   #3


__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:56   #4


__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:57   #5


__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:57   #6


__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:59   #7
bravo moja prva pusa je bila za i10 ali ko zna rekla je josipa lisac...))
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:00   #8
U čemu si to vozio 225/45/17? Te gume ne idu na i20

Vozio si samo benzin, dizel nisi? A kupuješ ga? Zar ne bi bilo pametno isprobati dizel? Ne znam koliko će on biti živahan

btw... u kojem gradu (salonu) si bio?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:00   #9
Nemoj jebat da su na tako slab i mali auto stavili tvornički gumu 225-17???

Pa oni stvarno čine sve kako bi auto izgledao dobro samo kad je parkiran, a u vožnji tako široka i vrlo teška guma doslovce ubija performanse. Kad su već htjeli 17-ice, onda je sasvim dovoljna i 205/40 guma, naravno, ako su u pitanju vrlo lagane felge. Inače, za 1.2 sve preko 16" je pretjerivanje.

Da, čuo sam da je i20 vrlo zreo kaj se tiče voznih osobina, čak štoviše, da je vrlo zabavan za upravljanje. Za 1.2 čuo sam sve samo pohvale.

Sretno sa autom, vrlo mudar izbor
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:04   #10
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
U čemu si to vozio 225/45/17? Te gume ne idu na i20

Vozio si samo benzin, dizel nisi? A kupuješ ga? Zar ne bi bilo pametno isprobati dizel? Ne znam koliko će on biti živahan

btw... u kojem gradu (salonu) si bio?
Ma i mene je čudilo kak imaju 225/45/17, šteta što nisam poslikao, odlično mu stoje iako mislim da je to previše, idealna mjera je 15, max 16

Pročitao sam puno toga o CRDi motoru i svi ga fale, za sad su tek došli na u salone, prve verzije sa 3v i CRDI motorima, čim to registriraju probat ću autić da potvrdim izbor

vozio sam u Zg, salon neću reklamirati sad
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:10   #11
Quote:
occasional kaže: Pogledaj post
bravo moja prva pusa je bila za i10 ali ko zna rekla je josipa lisac...))
i10 je stvarno premali, ovaj i20 taman po mjeri

Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Nemoj jebat da su na tako slab i mali auto stavili tvornički gumu 225-17???

Pa oni stvarno čine sve kako bi auto izgledao dobro samo kad je parkiran, a u vožnji tako široka i vrlo teška guma doslovce ubija performanse. Kad su već htjeli 17-ice, onda je sasvim dovoljna i 205/40 guma, naravno, ako su u pitanju vrlo lagane felge. Inače, za 1.2 sve preko 16" je pretjerivanje.

Da, čuo sam da je i20 vrlo zreo kaj se tiče voznih osobina, čak štoviše, da je vrlo zabavan za upravljanje. Za 1.2 čuo sam sve samo pohvale.

Sretno sa autom, vrlo mudar izbor
Ma to su stavili da super izgleda, zato si mislim kak tek auto ide na 14 ili 15 cola.

Motor 1.2 je pravo malo iznenađenje, odlično pogođen za taj auto, i vrlo male potrošnje a ide ko zmaj.

http://www.autotrends.org/technology/kappa-engine/

__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:12   #12
Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
Ma i mene je čudilo kak imaju 225/45/17, šteta što nisam poslikao, odlično mu stoje iako mislim da je to previše, idealna mjera je 15, max 16

Pročitao sam puno toga o CRDi motoru i svi ga fale, za sad su tek došli na u salone, prve verzije sa 3v i CRDI motorima, čim to registriraju probat ću autić da potvrdim izbor

vozio sam u Zg, salon neću reklamirati sad
Slobodno ti reci salon jer i ja idem sutra u probnu vožnju, a i želim vidjeti te 225/45/17 jer jednostvno ne vjerujem da je to na autu, nema nikakve logike. To je dimenzija za i30, a za i20
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:13   #13
Cinjenica je da Hyundai grabi velikim koracima. Prije kojih desetak godina stvarno nisi bili ni priblizno tolko kompetentni ostalim proizvodjacima,al sad su svake godine sve bolji i bolji. Osobno imam Atos-a iz 2007. i za njega imam stvarno sve pohvale, osim da dosta guta kad se penjem uzbrdo, al to lezi u cinjenici da je motor vrlo slab,manje od 60 konja. Kia se isto tako dize, a za usporedbu cu dat i Kymco koji radi skutere. Prije 5-6 godina prodavali su se u mercatoneu za nekih 3-4 tisuce kuna i to je bio proizvod za ismijavanje, a sad bi radje njega uzeo nego neku gileru npr...za 11000-12000kn da se nac vrlo dobar skuter, koji ima odlican dizajn, ne prdi previse itd itd.

No vratimo se Hyundaiu, lijep je i20, nema sto, i kasnije bi mogao doc u zamjenu za Atosa, definitivno. A te gume su valjda stavili na jedan auto tek tolko, sumnjam da u seriji dolazi 16 uopce, prije bih rekao 15, ako ne cak i 14...nemojte se zavarat.
frozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:14   #14
Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
Ma to su stavili da super izgleda, zato si mislim kak tek auto ide na 14 ili 15 cola.
Serijske na iLike su 175/70/14, a na iThink i iLove opremu su 185/60/15
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:16   #15
Kolko guta atos???

meni tico po ljeti ispod 5 a popne se zimi do 5,5...

Quote:
frozz kaže: Pogledaj post
Cinjenica je da Hyundai grabi velikim koracima. Prije kojih desetak godina stvarno nisi bili ni priblizno tolko kompetentni ostalim proizvodjacima,al sad su svake godine sve bolji i bolji. Osobno imam Atos-a iz 2007. i za njega imam stvarno sve pohvale, osim da dosta guta kad se penjem uzbrdo, al to lezi u cinjenici da je motor vrlo slab,manje od 60 konja. Kia se isto tako dize, a za usporedbu cu dat i Kymco koji radi skutere. Prije 5-6 godina prodavali su se u mercatoneu za nekih 3-4 tisuce kuna i to je bio proizvod za ismijavanje, a sad bi radje njega uzeo nego neku gileru npr...za 11000-12000kn da se nac vrlo dobar skuter, koji ima odlican dizajn, ne prdi previse itd itd.

No vratimo se Hyundaiu, lijep je i20, nema sto, i kasnije bi mogao doc u zamjenu za Atosa, definitivno. A te gume su valjda stavili na jedan auto tek tolko, sumnjam da u seriji dolazi 16 uopce, prije bih rekao 15, ako ne cak i 14...nemojte se zavarat.
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:18   #16
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Slobodno ti reci salon jer i ja idem sutra u probnu vožnju, a i želim vidjeti te 225/45/17 jer jednostvno ne vjerujem da je to na autu, nema nikakve logike. To je dimenzija za i30, a za i20
hyundai auto zagreb na ljubljanskoj kod city centra, onaj plavi i20 nasuprot glavnog ulaza
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:19   #17
Tamo sam i mislio ići
__________________
OFF DUTY

Zadnje uređivanje STINGer : 25.08.2009. at 20:25.
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:21   #18
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Tamo sam i mislio ići
moja preporuka idi nakon 07.09. imat će i CRDI registriran i spreman za vožnju
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:27   #19
Quote:
dor_ kaže: Pogledaj post
moja preporuka idi nakon 07.09. imat će i CRDI registriran i spreman za vožnju
Blizu mi je tako da nije problem... odem odmah vidjeti da li se mogu smjestiti unutra... ako mogu, onda je lako doći ponovo. A usput produžim i do Forda
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 21:27   #20
zaboravih napomentu kočnice su odlične, odaziv na papučicu je vrlo brz i auto staje u trenu
__________________
Perfection Is The Mastering Of Simplicity
perfect day / Work / Train / Eat / Sleep /
dor_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.