Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2009., 23:11   #41
Quote:
STmateo kaže: Pogledaj post
Čua sam da ce se u Splitu opet raditi POS stanovi, pa bi se tija malo informirati o tome. Koje uvjete treba zadovoljiti da bi mogao kupiti takav stan i di bi moga više saznat o tome. U kojoj ustanovi u splitu bi moga pitat nešto o tome, kakvu dokumentaviju bi treba nabavit i sl.

Tražija sam po forumu i na googleu ali nisam naša ono šta me zanimalo, pa sad tu pitam iako je to vama možda ofucana tema....https://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif
U banovini možeš dobit formular u kojem ti piše koji ti papiru trebaju.
Uglavnom stručna sprema, kreditna sposobnost i godine života u Splitu donose najviše bodova. Stanovi će se raditi na predjelu zvanom Kila i biće ih oko 200.
sshery is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 15:07   #42
^ I meni se ipak čini da ima povoljnijih i zanimljivih kvartova u Splitu..
Mary Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 13:40   #43
Cili taj rajon ce dobiti na "snazi" kada prodju izbori i kada Kerum otvori slobodnu gradnju, odnosno gradnju za cili puk a ne samo za odabrane koji bi drzali ove cijene prenapuhane.
yulius is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:32   #44
kvart nije los..ima sve potrebne sadrzaje i odlicnu povezanost s gradom..autobusom si za 10-15 min u centru, a vozi svakih 10 min..mana je sto vec sad tamo postoji 4-5 gradilista i pretpostavljam da ce ih u buducnosti biti jos i vise..ima puno prostora za novu gradnju i mislim da ce se tamo stalno graditi bar slijedecih 10 godina..sto sa sobom povlaci stalnu buku i gomilu prasine (govorim iz prve ruke )..to je jedini razlog zasto ja tamo ne bi kupila stan..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 15:47   #45
a kako se prijavljuje za te ostatke stanova na brodarici? isto preko neta ili?

jel zna netko gdje tocno (ili gdje se moze to vidjeti) ce se graditi ti stanovi na Kili? cula sam nesto da ce biti kraj trafostanice i da imaju pogled na Karepovac pa sad...
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 22:44   #46
to o trafostanici je istina. i to povećoj, za cijeli jedan dio grada. ja bila i vidila
s-irena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 02:32   #47
e pa sad mi nije zao sto smo 1500 i neki na listi ..sta ce ti stan ak riskiras zdravlje ..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 23:04   #48
Novogradnja u Split

splicani

ako netko zna da mi kaze gdje banka ima akciju u prodaji stanova u novogradnji u Splitu odnosno gdje je banka financijer ili partner.

hvala
Majestic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 12:41   #49
Jeli zna mozda netko od vas kakav je ovaj Kujun d.o.o. koji je izgradija 2 zgrade na zenti ispod Kraljice jadrana? Zanima jesu kvalitetni stanovi? Ja sam gledala i pricala s ljudima i kazu da je dobra izvedbe, ajde ako imate bilo kakve informacije i savjete dajte....
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 12:44   #50
E i tila sam jos pitat taj Suncani sat na Znjanu jesu stanovi ili apartmani? Ovo na Zenti su naravno sve apartmani...
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 01:05   #51
Bila je već tema: https://www.forum.hr/showthread.php?t=308357 iako, nažalost, ne previše aktivna
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:05   #52
Novogradnja Split

Ajmo malo, ako vec negdje nije bilo, o novogradnji u Splitu, o cijenama po kvartovima itd. Evo mene zanima, koji su po vama najbolji kvartovi za zivit u Splitu, kolika su trazene cijene m2 po kvartovima, i koje su novogradnje u planu.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 08:28   #53
evo gradi se pokraj mene na bačvice stambena zgrada. cijena kvadrata je samo 4300 E
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 10:53   #54
i u Osjeckoj ulici. 3800E/m2 i svi su prodani
ivicaBEZgranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:02   #55
Mi nasli na Zenti za 2.500eur m2 sta vam se cini? Meni ok s obzirom na cijene u Splitu mada mislim da je sve prenapuhano pogotovo Meje koje su kao najelitnije a nesredjene bez pristupnih puteva sve sagradjeno gusto ma no comment ne znam zasto cijene od 4-5000eur m2, eno ima noogradnja neka pametna zgrada m2 5.000eur m2 fixno bez pregovaranja....meni Zenta draza i mirnija.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:21   #56
bas mi je drago da se netko dotakao malo i splita, jer ovako citajuci forum, kao da samo zagreb i zagrebacke cijene postoje. i onda kad ja nesto komentiram vezano za split, mjeri se zagrebackim metrom.

2500 je po meni ok cijena za zentu. ali postoji zenta i zenta. ocu rec da sve na zenti ne moze imat istu cijenu. ako je prvi red, gleda na jug, novogradnja je, definitivno je jeftino. ali ako je samo kuca iza, kojim slucajem biras 1 kat, u tom slucaju gledas u ledja prvoj zgradi, nemas ni sunca ni pogleda. kao da si u jami, tada 2500 vec spada u realno ili cak malo skupo.

sta se tice meja. vec dugo su elitni kvart, jest malo nabiveno, ali to je takav GUP. vise me smeta sta je jedina komunikacija sa gradom tunel. jedna prometna nezgoda - i odsjecena si. nedaj boze da ti je dijete bolesno, moras na hitnu u tom trenu - jer sigurno neces stic. mozda ti kao promatracu sad ne izgleda bitno, ali takodjer je slaba ponuda prehrambenih ducana, ljekarne i vrtica. u principu je sve dosta daleko. a cijene su visoke jer vise nema mjesta za gradnju, a na marjan se nemoze.

mozda ti sve ovo nece bit problem ako ne radis, nego brines o djetetu i kuci, dok radi netko drugi, ali za zaposlenu obitelj po mom misljenju nije primamljivo.

ja sam trazio stan prije godinu dana, ali su mi ti kvartovi bili preskupi, ipak su mi pristupacnije gripe, bol ili lokve
ivicaBEZgranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:18   #57
Mene bas iznenadilo da na forumu nitko nije vec prije pokrenuo temu Splita..ja sam trazila neka iskustva komentare razmisljanja pa kako nisam nasla evo...nadam se samo da ce ih se vise prikljucit i da ce tema potrajat tako da mozemo ramjenjivat nasa razmisljanja.

Ovo sta mi gledamo na Zenti je 2.red od mora, ali je u procijepu pa ima pogled i nista se ne moze gradit ispred tako da u biti ispada malo udaljeniji 1.red valda Skroz juzno orijentiran i sa juzne strane je 1.kat a sta se meni najvise svidja ima vrt, nije prizemlje vec 1 kat tako da mozemo kuzinavat vanka

Za Meje sam istog razmisljanja, tunel je veliki problem slazem se, a isto tako ok Marjan je tu to je plus ali sta jos da bi se trazila tolika cijena za m2? Sam si nabrojio vise nedostataka nego pluseva...ja smatram da postoje Meje i Meje Onaj stari dio sredjeni u urbanistickom pogledu i ovaj novi divllji koji izgleda ko neko nesredjeno predgradje splita....po meni se cijena od 5.000eur moze traziti za onaj dio prema Kasjunima e to je elitno, a Meje uz cast iznimkama smatram da je previse. Zalosno je eto kad usporedjujemo raspravu o cijenu m2 ovdi i na temama o Zagrebu, ali eto Split se nema toliko di sirit osim prema Dugopolju, a tamo ne znam sta da mi nude ne bi ako zbog niceg drugog a onda zbog ceste.

Sta mislite hoce li cijene padat u ST? Prica se vec dugo o tome, ja ne znam sta bi mislila ...smatram da ce se korigirati po kvartovima ali ne vjerujem da ce drasticno padati.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 08:54   #58
nekako sam misljenja da tema nece zaživit. razlog je pretpostavljam u razlicitom nacinu zivota i razlicitim navikama splita i zagreba.

ako volis vrt, onda je tebi to prednost, ne mogu rec da to nije primamljiva ideja oko gradelavanja, samo ne zaboravi da moras sve prozore zatvorit, ako i na tren izadjes iz stana, da po noci ne smije bit otvoren balkon ili prozor na dnevnom dok ti (vi) spavate u drugoj sobi... meni je isto vrt drag, ali me odbija ta pomisao da mi svatko moze uskočit u stan. mozda sam paranoican, ali jebiga, takav sam, pogotovo kad gledam one puste prizemne stanove sa resetkama na prozorima i balkonima. vjerujem da ima razloga zasto su ih stavili.

u drustvu smo pricali o temi sirenja splita i o GUP-u, i ja sam misljenja da se split ima di sirit. isto kao i zagreb. samo sta se to nama splicanima ne svidja. i kad neko spomene mravince, kucine, karepovac, kamen- meni su to sela oko splita, a ne split. ali je cinjenica da ce za npr 5 ili 10 god, to bit prostor za novogradnju (u stvari je vec i ima u mravincima)

s druge strane kad neko spomene u zg Laniste - meni je to isto selo kao i npr Bilice. predgradje grada, zatvor u susjedstvu. i normalno je da tu bude cijena npr 1000e/m2 jer se to ne moze usporedit s nekim urbanim gradskim kvartom. i kad govorimo o padu cijena, mozemo raspravljat u nedogled (kao u temi cijene nekretnina), trazit sumisljenika u americi kako ce cijene padat. OCE - na takvim i slicnim mjestima, ali cijena u starom dijelu dubrovnika nece, isto kako nece bitno padat ni na zenti, mejama ni u gundulicevoj u ZG ili na Manhattan-u.
ivicaBEZgranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:50   #59
U potpunosti se slazem sta se tice sirenja i cijena, zato sam i rekla da smatram kako ce se cijene korigirati, razgranicit ce se u kojem kvartu je trazena cijena objektivna u kojem ne.

A ne slazem se bas za ovo vrt i provaljivanje, ne znam zasto ljudi u Splitu i oni koji zive u zgradama imaju takvo misljenje, ok prizemlje je rezicinije (ovo o cemu ja pricam je cisti 1 kat na 4-5 m visine tako da mislim da se moze gledat ko 1.kat?) ali sta bi trebali onda svi oni (i ja) koji zive u privatnim kucama i ne stavljaju resetke na prozore istina desilo se da se pokrade roba sa sulusila, nestane koja stvar iz vrta itd, bilo je i provala tj ulazenja u hodnike po danu...ali ne mozemo u strahu zivit i radi toga ne kupovat prizemlja ili zivit u prizemnicama (iako je moja jedna od rijetkih u moru nedovrsenih i neobojanih od jednog do drugog kraja meje izgradjenih kuca. Pretpostavljam da se moze stavit i koji sigurnosni sistem, mada su i sa takvim lipo provalili mojoj priji u kucu dok su spavali pa sad ti vidi sta je sigurnije

A i meni se cini da tema nece zazivit, nema nikoga ni vidit ni cut i ne znam cemu je tako, oces rec da Zagrepcani puno vise borave na forumu od nas doli?
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 14:02   #60
ok, ako si na 1. katu, ali onda nemas klasicni vrt. a kuce imaju okucnice i (visoke) ograde oko njih samih, cesto su u djelovima grada di je manja gustoca naseljenosti, pa samim tim i manja vjerojatnost da neko odluci uskocit u stan.

kad sam pricao o "provali" nisam mislio na lopove koji ciljaju (takvi ukradu ono sta zele), nego samo na pijanu mulariju i junkije koji slucajno odaberu trenutak i stan i plijen.

zagrepcani puno vise "rade", imaju puno vise kisnih dana i neznaju za fjaku, mi nekako vise pijemo kavu i druzimo se u RL. (sad san najeba, kad krene negodovanje )
vjerojatno si cula i za onu: zagreb radi, split se gradi hahahahahahah
ivicaBEZgranica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.