Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2009., 16:51   #1
Nove plinske boce

Je li netko zamijenio staru plinsku bocu za ovu novu? Ako jeste, kako ste zadovoljni i koliko ste platili zamjenu? Negdje sam pročitala da zamjena košta 200 kn.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:15   #2
Bok,tocna ti informacija,200kn je zamjena ima na INA webu info.razmisljam uzet tu novu bocu.ako uzmes javi kakva je
Dado81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:22   #3
kakva nova boca? zašto to sad? mamicu im lopovsku
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 22:02   #4
Quote:
pazdrkan kaže: Pogledaj post
kakva nova boca? zašto to sad? mamicu im lopovsku
Pa boca koja je teška oko 5 kg, za razliku od stare koja je teška 12-ak kg. I ono što je po meni jako dobro, jest to što se navodno vidi razina plina u istoj. To bi trebalo značiti da nema više neugodnih iznenađenja na pola nedjeljnog ručka (zanimljivo plina mi u pravilu uvijek nestane u nedjelju ili na praznike ), što je po meni jako dobro. Ono što mi se ne dopada je 200 kn koje moram iskeširati za tu novu bocu! Ali eto...što je tu je!
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 08:06   #5
Evo: nova boca. Izgleda zanimljivo...
chandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 19:08   #6
a nakon te zamjene koliko košta druga boca, ak je 200 kn po boci onda se ne isplati....
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:04   #7
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
a nakon te zamjene koliko košta druga boca, ak je 200 kn po boci onda se ne isplati....
Pa pretpostavljam da je princip isti kao i do sada. zamijeniš praznu za punu i platiš samo cijenu plina (nekih 80-ak kn). Ako sam u krivu neka me netko ispravi!
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:36   #8
Evo ja sam danas NAŽALOST zamijenio staru bocu za novu. Povuklo me ovo što je ova kakti sigurnija, a mi je držimo u stanu u kojem živimo, ne na vikendici i sl.

Zašto nažalost? Zato što iz ove plin jedva pa izlazi, pritisak je nikakav, u prvi mah sam pomislio da je pokvarena, a sad se kao polako regenerira, ali to traje i traje... uglavnom, ne radite istu grešku ko ja, zadržite stare boce!
dankec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 12:06   #9
To ima malo veze sa bocom!
Boca (bilo koja) je predviđena da stoji u toploj prostoriji!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:24   #10
Zna li netko hoće li biti i dalje ovih starih boca ili smo obavezni zamijeniti staru bocu plina za novu?
Koje su dimenzije nove boce?
Zarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 20:35   #11
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
To ima malo veze sa bocom!
Boca (bilo koja) je predviđena da stoji u toploj prostoriji!
Hoćeš reći da iz boce jedva izlazi zato što je hladna?
Zamijenio sam danas bocu iz koje je jedva izlazilo za drugu i priča je ista!!

Dakle, da li je moguće da sa novom bocom moram mijenjati i regulator koji se našarafljuje na bocu?

Stvarno sam već LUD!

Interesantno da sa starim bocama nikad problema, bez obzira bile na toplom ili hladnom.
dankec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 21:15   #12
Quote:
Zarko kaže: Pogledaj post
Zna li netko hoće li biti i dalje ovih starih boca ili smo obavezni zamijeniti staru bocu plina za novu?
U ovoj najavi obavještavamo poštovane korisnike usluga PROplina da će nove kompozitne plinske boce biti u prodaji na određenim Ininim benzinskim postajama, te prodajnim mjestima PROplina u Republici Hrvatskoj već tijekom kolovoza. Omogućit će se zamjena čeličnih boca za kompozitne. Znači, kompozitna boca ponudit će se kupcima kao dodatni asortiman uz postojeće čelične boce.

Sa širokom distribucijskom mrežom od 18 vlastitih prodajnih mjesta, te na dijelu Ininih postaja, PROplin može udovoljiti svim zainteresiranim za kupnju plinskih boca kao i najavljenu zamjenu čeličnih boca kompozitnim.
O svim pojedinostima vezanim uz uvođenje kompozitnih plinskih boca na tržište Republike Hrvatske PROplin će pravodobno i iscrpno obavijestiti javnost.
zlaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 19:33   #13
Quote:
dankec kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da iz boce jedva izlazi zato što je hladna?
Zamijenio sam danas bocu iz koje je jedva izlazilo za drugu i priča je ista!!
Dakle, da li je moguće da sa novom bocom moram mijenjati i regulator koji se našarafljuje na bocu?
Stvarno sam već LUD!
Interesantno da sa starim bocama nikad problema, bez obzira bile na toplom ili hladnom.
Ove boce do 10 kg plina predviđene su da stoje u kući, gdje je toplo -iznad nule.
Ako je boca vani na recimo -5C isparit će samo propan i nestat će plina iako u boci ima još tekućeg butana koji na toj temperaturi vrlo malo isparava.
Iznesi tu novu bocu van i otvori ventil - mora intenzivno izlaziti!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 14:21   #14
Jos malo gluposti za placati..
Meni je u kuci 5 boca i zamjena ce nas doci 1000 kn, oni nisu normalni. Koje pljackanje gradjana, uvik isto: mijenjaj ono sto valja sa onim sto ne valja i naplati.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 11:45   #15
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Jos malo gluposti za placati..
Meni je u kuci 5 boca i zamjena ce nas doci 1000 kn, oni nisu normalni. Koje pljackanje gradjana, uvik isto: mijenjaj ono sto valja sa onim sto ne valja i naplati.
Mislim da ne moraš zamijeniti bocu ako nećeš, tako mi je rekao gosp. koji radi na pumpi.
Ja sam ju zamijenila ali sam isto skužila da je slabiji pritisak
Baš ću danas pogledati koliko ima još plina u njoj, iako je ta plastika( ili što već) dosta tamna pa mislim da se ne vidi ništa.
Uglavnom jedini štos je u tome da je lakša za transport
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 17:06   #16
Quote:
Jasna 1963 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne moraš zamijeniti bocu ako nećeš, tako mi je rekao gosp. koji radi na pumpi.
Ja sam ju zamijenila ali sam isto skužila da je slabiji pritisak
Baš ću danas pogledati koliko ima još plina u njoj, iako je ta plastika( ili što već) dosta tamna pa mislim da se ne vidi ništa.
Uglavnom jedini štos je u tome da je lakša za transport
Ako ne treba zamijeniti onda ok, neka mijenja tko zeli. Nadam se da je tako, ne bi bilo u redu prisiliti ljude da trose novac na nepotrebno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:14   #17
Pogledajte internet stranicu proizvođača : www.ragasco.com i njihovog zastupnika za Hrvatsku i jugoistočnu Evropu : www.ldsistemi.com, dosta su informativne.
Inače, boce se ne moraju zamijeniti, ali je kompozitna sigurnija, lakša, praktičnija i jednostavnija za upotrebu. Nisu Skandinavci ludi kad imaju u prometu više kompozitnih od čeličnih boca, a ta tehnologija je stara manje od 10 godina.
Po mom mišljenju i iskustvu kompozitna boca je više nego dobra.
__________________
pogledaj : marxist.blog.hr
marxist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:48   #18
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ako ne treba zamijeniti onda ok, neka mijenja tko zeli. Nadam se da je tako, ne bi bilo u redu prisiliti ljude da trose novac na nepotrebno.
Nije obavezna zamjena.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 16:22   #19
Možda izbor dobavljača i ne bi bio tako sporan da ne postoji cijeli niz teže rješivih problema s tim bocama, zbog čega se zaista treba pitati kome je taj posao trebao i tko je od njega profitirao. Kupac koji nasjedne na marketinšku kampanju u medijima – koju je Proplin također platio – i kupi novu bocu, imat će problema pri njezinoj zamjeni za punu jer je njihov broj tako mali da će naći tu bocu na tržištu biti ravno zgoditku na lutriji. Građani to ne znaju jer im to nitko nije rekao, pa naivni kupuju atraktivne i lakše kompozitne boce. Na koncu će se svi sadašnji kupci, njih tri tisuće dosad, vratiti starim, izgrebanim, narančastim bocama, a po rubrikama pisma čitatelja iskazivat će revolt da su prevareni.
opp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 17:52   #20
nema šanse da dajem ovu bocu u zamjenu za novu i da još platim 300 kn.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.