Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2010., 12:22   #21
Ako mjenjam staru bocu za novu,plačam 200kn+92kn za plin?
A svaki put kad mjenjam samo 92kn?
E sad ako ja imam novu bocu i hoću praznu zamjeniti( primjer na benzinskoj)a takvih nema ima samo stare, hoće oni meni vratiti 200kn ako dobijem staru narančastu umjesto nove?
__________________
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
nsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 16:10   #22
Quote:
nsoul kaže: Pogledaj post
E sad ako ja imam novu bocu i hoću praznu zamjeniti( primjer na benzinskoj)a takvih nema ima samo stare, hoće oni meni vratiti 200kn ako dobijem staru narančastu umjesto nove?
Ne, kao što ti neće vratiti ni novce koje si dao za narančastu bocu koju imaš...
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 16:16   #23
$%##$$ materina lopovska, kupimo dvije boce i jutros dođem sa novom on medi gura staru, odem na drugu benzinsku kad gle čuda opet nema novih.
kyb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 16:29   #24
Pricekajte malo s tim bocama. Ima vremena da se zamijeni, a tako cemo ih i prisiliti da malo olaksaju sa cijenom. Tko zna kakve nedostatke mogu imati nove boce pa i pocevsi od ovoga da ih nema svugdje. A da stare treba jednog dana mijenjati, treba. Preteske su i zastarjele.
__________________
Na Savici uzgajaju kokoske!
Dole bircuzi i banda lopovska. DOLE!
frlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 20:09   #25
Dobre su stare čelične boce. I one su koštale...koliko, 400 kn....

Međutim i one stare. I trebaju se mijenjat. I svake godine ih se dio otpiše, a zamijeni novima.

I zato je ProPlin došao na genijalnu ideju kako netko drugi može platit nabavu novih boca umjesto njih - pioniri "novih, sigurnijih,lakših boca"

Nek 5000 ljudi kupi nove, kompozitne boce.
Nek 5000 starih čeličnih bude zrelo za otpis.
Bace starih 5000 čeličnih boca, a ne moraju trošit pare za nabavu novih čeličnih (za to imaju pionire kompozitnih)

***brojke lupam, ali princip je isti***

Na to ne nasjedam. Meni je i stara boca odlična...
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 08:10   #26
u pravu si ,oni su trebali postepeno uvoditi nove boce a stare rashodovati
zbratkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 09:21   #27
Ja se drzim stare boce, sigurnija je sigurno. Bio sam u par pozara kad je boca bila nenormalno vruca a nije eksplodirala, samo je bacis u more i to je to. Isto tako smo kipali te boce iz kamiona i nikad se nista nije dogodilo niti ima sanse za to(naravno, vise mi ne pada na pamet to raditi, onda sam bi jako mlad). Ove nove su od nekog bezveze materijala, a 3-4 kila razlike u tezini mi nista ne znaci.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 20:00   #28
kad su se boce žuje mjenjale, nisam niš moral nadoplaćivati, a i pritisak je bil isti, dako da je piva išla niz grlo isto kak i stara. ž.... je zakon
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:01   #29
Te nove boce se pune na manji tlak za 50% odnosno na 5 bara zato jer plastika ne može izdržati kao čelik pa zato ima manji intenzitet plamen tj.plin izlazi kao da je u čeličnoj samo 20%plina.Zato treba ugraditi novi regulator koji se može ručno podešavati kao kod upaljaća,ali to su trebali oni a ne mi.Zato pričekajte i kupujte čelične boce barem dok ne ukinu doplatu od 200kn.
smiku130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 13:10   #30
Quote:
smiku130 kaže: Pogledaj post
Te nove boce se pune na manji tlak za 50% odnosno na 5 bara zato jer plastika ne može izdržati kao čelik pa zato ima manji intenzitet plamen tj.plin izlazi kao da je u čeličnoj samo 20%plina.Zato treba ugraditi novi regulator koji se može ručno podešavati kao kod upaljaća,ali to su trebali oni a ne mi.Zato pričekajte i kupujte čelične boce barem dok ne ukinu doplatu od 200kn.
GLUPOST NA GLUPOST

Pritisak u boci propan/butan ovisi o temperaturi boce, a ne o napunjenosti.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:19   #31
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
GLUPOST NA GLUPOST

Pritisak u boci propan/butan ovisi o temperaturi boce, a ne o napunjenosti.
Jes, ali za protok je važan i promjer ventila, za koji je moguće da je iz nekog razloga manji na novoj boci.
__________________
Hey Joe...
Drveni Sovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 23:44   #32
možda sam ja malo glup al tomi nikako nije jasno. sad da idem mijenjat bocu davat 200kn zato što je 5 kg lakša???????? i koju još ima kvalitetu??? nekom je teško jednom na mjesec ili u 2 mjeseca donijet bocu doma???? a možda je i nekom mozak spržen od gledanja i čitanja raznih medija pa je ode kupit jer ... jaooooo kako lijepo izgleda,kupit ću je pa ću se hvalit na poslu kako sam kako se to danas kaže? IN ?
Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 15:00   #33
Pa ke bi ti štel?
Mora sinek našeg Lukice Bebića neš zaraditi
Čekam da se u Saboru izglasa zakon o obaveznoj zamjeni starih čeličnih plinskih boca uz nadoplatu 100€
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:47   #34
...s time da će se to proglasiti projektom od nacionalnog interesa
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 09:33   #35
Umjesto što lupetate o stvarima o kojima ništa ne znate, bolje je da pogledate podatke o bocama. Prije svega Norveška je zemlja koja ne proizvodi smeće, a nisu baš skloni ni korištenju bofla. Poznati su i po najstrožijim sigurnosnim standardima. Mi smo opet poznati da volimo kupovati svakakvo smeće, a sad nam smeta nešto vrhunsko. Kompozitne boce koristi cijela Evropa, Amerika, Kanada, Brazil ... O njihovim tehničkim karakteristikama glupo je pričati, jer su u svakom pogledu bolje od čeličnih (lakše, prozirne, podnose veći tlak, ne korodiraju ...)
Problemi "s tlakom" nisu zbog tlaka. Nastaju zato što kod prvog punjenja nove boce ostane malo zraka u njoj, pa dok on ne iziđe trošilo ne dobiva plin i ne gori. To se događa i sa potpuno novim čeličnim bocama.
Proplin je napravio nešto dobro. Ponudio je kvalitetan, koristan i napredan proizvod, ali mi smo takvi da pljujemo ono što je dobro samo zato da bi se istresli, a kad se treba stvarno potruditi da nam bude bolje onda nas nigdje nema (na izborima, na primjer).
Nitko ne spominje uvoz tisuća italijanskih spremnika za plin koji nisu odgovarali hrvatskim propisima, a koriste se po cijeloj Hrvatskoj, čemu je kroz prste progledala i inspekcija i carina i javnost, a sada smetaju kompozitne boce, koje nitko ne mora kupiti ako neće.
__________________
pogledaj : marxist.blog.hr
marxist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 18:45   #36
Quote:
marxist kaže: Pogledaj post
. Nastaju zato što kod prvog punjenja nove boce ostane malo zraka u njoj, pa dok on ne iziđe trošilo ne dobiva plin i ne gori. To se događa i sa potpuno novim čeličnim bocama..
Ne bu išlo!
Pa koliko treba čekati da izađe zrak - valjda dok ima plina u boci
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:41   #37
"Riječ je o plinskim bocama tzv. kompozitnim (valjda zato što je sastavljena od dva dijela)"

http://www.zadarskilist.hr/clanci/27...-boca-770-kuna

Kako mala dobro zaključuje.......
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 19:01   #38
Ajde netko tko ima takvu bocu neka na otvorenom prostoru otvori ventil!
Izlazi li dovoljno plina?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 11:45   #39
Koja je trenutna cijena boce "obične" na Ini ako netko zna?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 06:36   #40
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Koja je trenutna cijena boce "obične" na Ini ako netko zna?
Oko 400 kuna, a na Jakuševcu za 300 kuna dobiješ punu ili 230 praznu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.