Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2013., 00:28   #6381
Trebao bih pisat višu matematiku uz to bi trebao napisati oko 70 % šta mislite imam li šanse to postići pošto imam osrednje znanje radio bih koliko god treba želio bih čuti vaše mišljenje hvala unaprijed.
dbem07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 20:48   #6382
Što mislite,da li je za dobar rezultat na DM-i viša razina od literature dovoljna Dakićeva i Elezoviceva Matematika u 24 lekcije?Da li je bolje raditi po tome prirucniku ili po udzbenicima?
Brimstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 10:58   #6383
Quote:
Brimstone kaže: Pogledaj post
Što mislite,da li je za dobar rezultat na DM-i viša razina od literature dovoljna Dakićeva i Elezoviceva Matematika u 24 lekcije?Da li je bolje raditi po tome prirucniku ili po udzbenicima?
trebalo bi biti dosta.. ja mislim da je cak svejedno raditi iz njihovih udzbenika za gimnazije( ja radim po njima, i stvarno su dobri) ili po tom prirucniku... samo trebas vjezbati, u rezultat nece izostati
__________________
:)
aurorić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 13:51   #6384
Ima netko taj priručnik 'Matematika kroz 24 lekcije' ,a da mu više ne treba ? Ja bih ga rado otkupio pošto sam maturant :P
OderNicht is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 18:27   #6385
U jednom se zadatku na prošlogodišnjem testu mature tražia kut alfa
Na kraju se zadatka dobije tg alfa = 1/2 tj. tg alfa = 0.5

U rješenju stoji 0.4636 kao rezultat...
I taj broj na svom kalkulatoru dobijem samo kad promjenim u RAD i onda upišem broj 0.5 pa 2ndF tg-1

Ali stvar je da mi u školi radimo sa DEG i tako smo učili tj. mi bi upalili taj DEG upisali 0.5 pa 2ndF tg-1 i kad dobijemo rezltat opet 2ndF i pretvorit u °'˝ tj u minute, sekunde
I dobije se 26° 33' 54''

Je li se to priznaje?

EDIT: Traži se rješenje zaokruženo na 4 decimale, ali malo sam zbunjen jer mi nismo na kalkulatoru s RAD računili tako...
__________________
budi dobar ♏
adamovo rebro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 21:12   #6386
Quote:
dbem07 kaže: Pogledaj post
Trebao bih pisat višu matematiku uz to bi trebao napisati oko 70 % šta mislite imam li šanse to postići pošto imam osrednje znanje radio bih koliko god treba želio bih čuti vaše mišljenje hvala unaprijed.
Ako nisi počeo raditi, uhvati se odmah i to svakodnevno. Možda ti se matura čini daleko, ali vjeruj mi proletit će ti to brzo.

Prošlogodišnja A razina je bila teža nego ona od prije dvije godine, pa treba uložiti i puno više truda.

Što se učenja tiče, možeš, ali ponavljam, uz podosta rada. Svi preporučuju neke knjige i priručnike, ali u mom slučaju se pokazao izvrstan način da sam isprintao svih 6 ispita iz matematike A i počeo rješavati zadatke, pa kroz rješavanje sve ponavljaš i podsjećaš se. Udžbenici iz srednje (Dakić) su sasvim dovoljni. No, to ti neće pomoći ako imaš prethodno lošije znanje iz srednje škole, onda je najbolje po nekom priručniku ispočetka. Sretno!

Zadnje uređivanje eseper : 11.01.2013. at 21:18.
eseper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 22:50   #6387
Hvala na odgovoru krećem od ponedjeljka sa dosta jakim tempom.
dbem07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 00:57   #6388
Quote:
OderNicht kaže: Pogledaj post
Ima netko taj priručnik 'Matematika kroz 24 lekcije' ,a da mu više ne treba ? Ja bih ga rado otkupio pošto sam maturant :P
Imam ja kopirano i uvezeno negdje u kuci, pa mogu pokusat nac i poklanjam besplatno
strangerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:55   #6389
Quote:
aurorić kaže: Pogledaj post
trebalo bi biti dosta.. ja mislim da je cak svejedno raditi iz njihovih udzbenika za gimnazije( ja radim po njima, i stvarno su dobri) ili po tom prirucniku... samo trebas vjezbati, u rezultat nece izostati
Hvala na odgovoru.
Brimstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 22:49   #6390
kakva je niža razina?!
TomZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:01   #6391
ljudi jel zna netko kakva je to zavrsna svjedodzba koju moram poslat pri prijavi drzavne mature??
lemon77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:03   #6392
ima li ko da ce pisati A razinu ?

pišem tek iduće godine maturu, ali valjalo bi se odma stavit... htjela bi samo taj predmet pisati na A razini, ali dosta ljudi mi je reklo kako je to rizično jer jedva i na osnovnoj razini prolaze... meni je inače matematika dosad uvijek bila 5, pa neznam u čemu bi mogla zeznuti...
savjet? iskustva? vaši rezultati?
__________________
21021082 <3
mala tajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:14   #6393
Pa ne bi baš rekla da na osnovnoj razini ljudi jedva prolaze, evo recimo ja sam učila tjedan dana prije mature i dobila 70 % nižu razinu, a završila sam strukovnu školu i sve četiri godine sam imala dvojku. Imaš godinu dana vremena spremiti se za maturu, tako da ako imaš 5 matematiku i ako je ta ocjena realni pokazatelj tvog znanja - go for it
Leah52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:23   #6394
Ja sma prijavio sve osim matematike visu razinu,ali kada am vidio da psihologija u Riejci(sto mi je prioritet) trazi visu razinu matematike,odlucio sam to uzeti.Iz matematike sam osrednji ucenik,ali stvarn ozelimpsihologiju upisati,tako da me zanimaju vasi dojmovi o cijeloj toj famoznoj visoj razini matematike
__________________
The best way to predict a future is to create it.
Brki94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 21:33   #6395
Quote:
Brki94 kaže: Pogledaj post
Ja sma prijavio sve osim matematike visu razinu,ali kada am vidio da psihologija u Riejci(sto mi je prioritet) trazi visu razinu matematike,odlucio sam to uzeti.Iz matematike sam osrednji ucenik,ali stvarn ozelimpsihologiju upisati,tako da me zanimaju vasi dojmovi o cijeloj toj famoznoj visoj razini matematike
Potpuno ista situacija.

Ideš u gimnaziju ili neku strukovnu školu?
Hopery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:10   #6396
Skinite si stare ispite i vidite koliko znate riješiti. Kako bi netko trebao znati koliko će vama viša razina biti teška?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:16   #6397
Quote:
Brki94 kaže: Pogledaj post
Ja sma prijavio sve osim matematike visu razinu,ali kada am vidio da psihologija u Riejci(sto mi je prioritet) trazi visu razinu matematike,odlucio sam to uzeti.Iz matematike sam osrednji ucenik,ali stvarn ozelimpsihologiju upisati,tako da me zanimaju vasi dojmovi o cijeloj toj famoznoj visoj razini matematike
ja koji sam završija grafičku školu A razina mi je bila užasno teška....ima sam 11% riješenosti...
fala bogu danas sam prijavija B razinu....faks spustija mat. na B razinu
TomZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:53   #6398
Quote:
Hopery kaže: Pogledaj post
Potpuno ista situacija.

Ideš u gimnaziju ili neku strukovnu školu?
Tehnicka skola
__________________
The best way to predict a future is to create it.
Brki94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:31   #6399
Leah52 hvala na odgovoru, a jeli itko od tvojih bivših kolega/ica pisao višu, pa jel se možda sjećaš što su komentirali?


Quote:
TomislavZD kaže: Pogledaj post
ja koji sam završija grafičku školu A razina mi je bila užasno teška....ima sam 11% riješenosti...
fala bogu danas sam prijavija B razinu....faks spustija mat. na B razinu
Koliko ti je bila mat u srednjoj ?
__________________
21021082 <3
mala tajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:56   #6400
Quote:
mala tajnica kaže: Pogledaj post
Leah52 hvala na odgovoru, a jeli itko od tvojih bivših kolega/ica pisao višu, pa jel se možda sjećaš što su komentirali?




Koliko ti je bila mat u srednjoj ?
sve 4 godine 2.....
nikad mi nije išla! ali kako sam planira na dizajn...pisa sam sve A razinu i sve proša osim mat...i prijemni sam prosa...
TomZD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.