Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2010., 20:22   #21
Ma nema na čemu....Bilo mi je zadovoljstvo....Vojta je po meni najbolja metoda kod mene je dala izvrsne rezultate, samo nastavi i ne posustaj....Ma ja sam ti kao Severina, samo što malo šepuckam....Nekad mislim da bi bilo lakše da nisam toliko svjesna....Ali eto, uvijek se trudim izvući maksimum i to je izazov....
llelah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:49   #22
Quote:
llelah kaže: Pogledaj post
Znaš li za mogućnost da možeš raditi četiri sata? Iskoristi to, mislim da će biti dobro i za tebe i za nju, a da nećete puno izgubiti....Kad sam ja bila mala nije bilo te opcije, tako da je moja mama dala otkaz i neće imati mirovinu jer se skroz posvetila meni nakon što je stari otišao....Uvijek i netko od tvojih može uskočiti, imaš pravo na fizioterapeuta u kući, zato se učlani u udrugu jer će te oni uputiti a i lakše ćeš ostvariti ta prava za malenu.....
Znam da mogu radit pola radnog vremena, al ovdje te nece niko zaposlit ni na pola ni na puno..a i ja sam prijavljena trenutno, radim samo navecer posto mi to jedino i odgovara posto je jedino razdoblje kad se s njom nista ne mora jer spava, a radim i kako stignem i gdje stignem na crno..primam invalidninu i veci djecji doplatak, a odlucila sam i trazit status njegovateljice, malo je teze do toga doci pa je jos u tijeku...iskreno nisam htjela nista od toga jer mi je uopce ruzno primat novce na racun njene bolesti, al me sad vec svi grde zbog toga pa sam i pod pritiskom a i gledam na te novce kao da su njeni pa nakraju ipak idem na to...
..za fizioterapeuta u kuci nisam znala....to se moram onda raspitat...
...moji uskacu stvaaaarno svako malo...znam cesto puta i izac van, stvarno sam drustvena osoba, i drustvo mi je takvo da mi ne da da ostanem zatvorena u kuci...i tu me moji podrzavaju, mlada sam pa valjda ocekuju da cu tako nac i nekog decka...kojeg iiiiiskreno ne trazim.....i kojeg zapravo ne moram ni trazit...mislila sam da ce bjezat glavom bez obzira na sam spomen djeteta, cak sam to pokusala par puta iskoristit da bi kojeg i makla od sebe..ali to kao da ih jos i privlaci...
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:51   #23
Quote:
llelah kaže: Pogledaj post
Ma nema na čemu....Bilo mi je zadovoljstvo....Vojta je po meni najbolja metoda kod mene je dala izvrsne rezultate, samo nastavi i ne posustaj....Ma ja sam ti kao Severina, samo što malo šepuckam....Nekad mislim da bi bilo lakše da nisam toliko svjesna....Ali eto, uvijek se trudim izvući maksimum i to je izazov....
Vojta je zakon...poznato je da se djeca koja vjezbaju vojtu nikad nece stidit skinit u kupaci...trbusni misici ludilo....tako da ti stvaaarno vjerujem da si ko Severina znam rec mami da je steta sto nije cula za to pa da je mene vjezbala kad sam ja bila mala, kcerkica mi ima trbusne misice a ja nemam..
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:55   #24
Quote:
Sandy Cheeks kaže: Pogledaj post
Hvala dottie znam da si u pravu i znam da ćemo nekako izgurati kroz sve to i da će dugoročno biti sve ok. Samo se bojim ovog prvog vremena prilagodbe i organizacije.

Da, oštećenje je nažalost trajno, nosi aparatiće i dva puta tjedno idemo u suvag na audiorehabilitaciju. Uz to još je tu i škola, treninzi...

Znam da će nakon razvoda s jedne strane biti bolje i da ću ja biti zadovoljnija ali kako sam rekla organizacija je ono što me najviše muči...
Ja sam se oduvijek plasila svaaaaake promjene...sama pomisao na bilo kakvu promjenu me tresla....a sad sam sve to okrenila u svoju korist, i cim uslijedi nekakva "promjena" samo pomislim , -to je meni na korist- ...jednostavno drzim da je svaka promjena koja slijedi meni na dobro....i samo to, moze bit samo bolje i tocka. Ako nisi cula za zakon privlacnosti, tajnu, imas i na netu o tome, "the secret", probaj si nabavit dvd...ako nista drugo puno optimisticnije ces ic dalje...vec gledanje tog dvd-a motivira da se istog trena pokrenes i napravis neopisivi preokret u zivotu, i da je jednostavno sve moguce samo ako vjerujes u to
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:56   #25
ja imam isti "status" i potpuno te kuzim...
vjerujem da ce se sve dobro zavrsit...
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:14   #26
Quote:
dottie kaže: Pogledaj post
I meni je njen neurokirurg objasnjavao,kako bez obzira na to sto dio mozga nedostaje, onaj drugi dio preuzima sve funkcije, i da osoba moze sasvim normalno zivjet.....a vise puta sam i procitala da covjek koristi samo 10% svog mozga....
Istinu za volju, koliko sam ja shvatio priču mozak se razvija, širi se gdje može, što se bukvalnog rasta tiče, a što se tiče korištenja onoga što se ima stvaraju se i oblikuju veze, cijeli se koristi neprestano... Učenjem, novim iskustvima svih vrsta, događaju se prenamjene, a sad ovisi valjda o količini i vrsti poticaja primljenih iz okoline koliko će se tko željeti transformirati i učiti...

Općenito kako su psihijatrija i psihologija mlade znanosti, usrkos svemu ja im ne vjerujem u nijednom znastvenom otkriću nikada apsolutno. Otvoren sam za "alternative" svih vrsta, i naučim i vidim svašta nešto upotrebljivo...

Sretno
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:15   #27
Quote:
dottie kaže: Pogledaj post
Ja sam se oduvijek plasila svaaaaake promjene...sama pomisao na bilo kakvu promjenu me tresla....a sad sam sve to okrenila u svoju korist, i cim uslijedi nekakva "promjena" samo pomislim , -to je meni na korist- ...jednostavno drzim da je svaka promjena koja slijedi meni na dobro....i samo to, moze bit samo bolje i tocka. Ako nisi cula za zakon privlacnosti, tajnu, imas i na netu o tome, "the secret", probaj si nabavit dvd...ako nista drugo puno optimisticnije ces ic dalje...vec gledanje tog dvd-a motivira da se istog trena pokrenes i napravis neopisivi preokret u zivotu, i da je jednostavno sve moguce samo ako vjerujes u to

Čula sam za Secret ali nisam pogledala, ne znam uvijek sam bila pomalo skeptična prema takvim stvarima ali vrijedi pokušati I imam optimizma što se tiće budućnosti, valjda se bojim razbijanja rutine, podjele obaveza, novog načina života...
U isto vrijeme tu je i olakšanje zbog razvoda, ipak je to prevagnulo da donesemo tu odluku.
Bravo tebi za optimizam i ja pokušavam i bude trenutaka kad sam i ja optimist i onda se dogodi neka sitnica koja mi opet poljulja samopouzdanje i nekako se nosim s tim...
Sandy Cheeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:17   #28
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
ja imam isti "status" i potpuno te kuzim...
vjerujem da ce se sve dobro zavrsit...
vjerujem i ja..al se nekad malo izgubim u tom vjerovanju...kakva je tvoja situacija..sta je sa djetetom?
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:18   #29
Quote:
dottie kaže: Pogledaj post
Vojta je zakon...poznato je da se djeca koja vjezbaju vojtu nikad nece stidit skinit u kupaci...trbusni misici ludilo....tako da ti stvaaarno vjerujem da si ko Severina znam rec mami da je steta sto nije cula za to pa da je mene vjezbala kad sam ja bila mala, kcerkica mi ima trbusne misice a ja nemam..
Pa sad kad znaš za vojtu možeš i ti imati takve trbušne....A što se novaca koje država daje tiče, to je ionako minimalno....I zato ih uzmi i ne razmišljaj....Skužit ćeš koliko će te više koštati tvoje dijete jer je posebno od nekog običnog....ali i zato ćeš je više voljeti.....A muškarac ako je pravi neće pobjeći....Sjećam se kad je moja mama svog srela kako mu je nakon što je rekla za mene rekla i da je hrabar čovjek....A on je ostao....i imam s njim bolji odnos nego sa starim.....ali sve u svoje vrijeme, ne žuri....
llelah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:24   #30
zaostajanje u razvoju. dijagnoza jos otvorena jer nitko ne zna sto je to...
motorika ok ( kasnila je dosta, ali je prohodala sa 2 godine)
neverbalna komunikacija jako slaba, verbalna ne postoji...
uglavnom simptomi iz autisticnog spektra koji se mogu ispraviti uz puno vjezbe.
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:26   #31
Quote:
Sandy Cheeks kaže: Pogledaj post
Čula sam za Secret ali nisam pogledala, ne znam uvijek sam bila pomalo skeptična prema takvim stvarima ali vrijedi pokušati I imam optimizma što se tiće budućnosti, valjda se bojim razbijanja rutine, podjele obaveza, novog načina života...
U isto vrijeme tu je i olakšanje zbog razvoda, ipak je to prevagnulo da donesemo tu odluku.
Bravo tebi za optimizam i ja pokušavam i bude trenutaka kad sam i ja optimist i onda se dogodi neka sitnica koja mi opet poljulja samopouzdanje i nekako se nosim s tim...
Ma joj, bas to...zna mi se dogodit u trenu najveceg optimizma, kad mi je sve super, neka sasvim mala stvar se dogodi,doslovno sitnica i u trenu sam bijesna...al se sad ucim pomalo, zaustavit taj bijes..nekad uspijem i ubrzo sam opet dobre volje al nekad se bas ne da preokrenit...treba bit uporan, jednostavno ne dat na sebe.....i kako kazu bas u tom dvd-u, "pazi sto pozelis mozda ti se i ostvari"..nismo ni svjesni koliko negativnih misli imamo u glavi, al treba znat da nikad nije kasno negativnu misao preokrenit odnosno zaustavit, i pomislit upravo suprotno odnosno pozitivno..ja se stvarno svaki dan zaustavljam...al eto kazem ima dana kada mi je valjda svega dosta i onda se bas tesko presaltat na lijepe misli...
..sretna sam na kraju dana, kad legnem u krevet, uvijek se nekako nadam da ce sutra sve bit puno ljepse
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:34   #32
Quote:
dottie kaže: Pogledaj post
Ma joj, bas to...zna mi se dogodit u trenu najveceg optimizma, kad mi je sve super, neka sasvim mala stvar se dogodi,doslovno sitnica i u trenu sam bijesna...al se sad ucim pomalo, zaustavit taj bijes..nekad uspijem i ubrzo sam opet dobre volje al nekad se bas ne da preokrenit...treba bit uporan, jednostavno ne dat na sebe.....i kako kazu bas u tom dvd-u, "pazi sto pozelis mozda ti se i ostvari"..nismo ni svjesni koliko negativnih misli imamo u glavi, al treba znat da nikad nije kasno negativnu misao preokrenit odnosno zaustavit, i pomislit upravo suprotno odnosno pozitivno..ja se stvarno svaki dan zaustavljam...al eto kazem ima dana kada mi je valjda svega dosta i onda se bas tesko presaltat na lijepe misli...
..sretna sam na kraju dana, kad legnem u krevet, uvijek se nekako nadam da ce sutra sve bit puno ljepse

E, da to na kraju dana i mene veseli, kad svi zaspu a ja imam vremena za sebe i onda mi se zna dogoditi to da jako malo spavam jer se zaokupim drugim stvarima čitanjem, internetom, TV-whatever...Tako da sam se naučila funkcionirati sa jako malo sna što može biti čak i korisno

I naravno nezaobilazno preispitivanje same sebe jesam li sve napravila kak treba, što ću sutra...već sama sebi idem na živce s tim
Sandy Cheeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:35   #33
Quote:
Sandy Cheeks kaže: Pogledaj post
Čula sam za Secret ali nisam pogledala, ne znam uvijek sam bila pomalo skeptična prema takvim stvarima ali vrijedi pokušati ...
Ja ti isto savjetujem da to procitas/pogledas.
jest da se moram slozit da je snimano i pisano u najgorem mogucem obliku sef-help romana za siroke mase i da je s te strane i meni odbojno, Ali sama teorija je ok i u teskim situacijama moze biti od pomoci. Samo nema instant rjesenja, treba promjenit nacin razmisljanja
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:38   #34
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
Ja ti isto savjetujem da to procitas/pogledas.
jest da se moram slozit da je snimano i pisano u najgorem mogucem obliku sef-help romana za siroke mase i da je s te strane i meni odbojno, Ali sama teorija je ok i u teskim situacijama moze biti od pomoci. Samo nema instant rjesenja, treba promjenit sklop razmisljanja

Ok, pokušat ću. Pa valjda vrijedi nešto ako ga i Oprah preporučuje
Sandy Cheeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:44   #35
Quote:
Sandy Cheeks kaže: Pogledaj post
Ok, pokušat ću. Pa valjda vrijedi nešto ako ga i Oprah preporučuje

Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:47   #36
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post
zaostajanje u razvoju. dijagnoza jos otvorena jer nitko ne zna sto je to...
motorika ok ( kasnila je dosta, ali je prohodala sa 2 godine)
neverbalna komunikacija jako slaba, verbalna ne postoji...
uglavnom simptomi iz autisticnog spektra koji se mogu ispraviti uz puno vjezbe.
super sto je motorika ok, i sto je prohodala...ja molim Boga da moja pocne bar puzat...nije skroz nepokretna, zapravo ne bi ni rekla da je nepokretna, nogicama radi, ne smijem ju stavljat na noge, jer se opterecuje kraljeznica, ali kad ju samo uspravim i priblizim tlu odma pocne koracat, hopsat kak bi rekla..rukice su bile lose al sad je i to bolje...mada dan danas ne drzi sama flasicu, ali drzi druge, uze stvari..i uglavnom sve stavlja u usta..neverbalna komunikacija nam je zapravo super, bas se vidi da razumije, i veseli se kad vidi poznato lice, i na odredjene radnje se veseli, crtice voli gledat, odma prepozna po zvuku kad je crtani na tv-u, pa tako i neke reklame, djecu obozava, uvijek se smije kad ih vidi...a zna se smijat, ko luda na brasno...smijeh joj je onaj pravi, zdravi djecji smijeh i uglavnom ispusta nekakve zvukove, nekad cak i samoglasnike al nije jos slogove nikakve pocela...al kad joj kazem da kaze nesto, vidi se da pokusava, otvori usta, i nakraju samo zvuk "nekakav" izadje...a navodno da vojta utjece i fizicki i psihicki dio, pa tako i na govor, i kazu da se zna cak dogodit eksplozija govora....pa eto ja se nadam....al sta bi dala da ona hoda..uff..
..drzim fige da bude sve ok...puno puta sam cula, citala, slusala o autistima...vjerujem da ce nakraju sve bit u redu...
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:55   #37
Quote:
Sandy Cheeks kaže: Pogledaj post
E, da to na kraju dana i mene veseli, kad svi zaspu a ja imam vremena za sebe i onda mi se zna dogoditi to da jako malo spavam jer se zaokupim drugim stvarima čitanjem, internetom, TV-whatever...Tako da sam se naučila funkcionirati sa jako malo sna što može biti čak i korisno

I naravno nezaobilazno preispitivanje same sebe jesam li sve napravila kak treba, što ću sutra...već sama sebi idem na živce s tim
Kako mi je drago sto si sad to napisalaaaaaa...ja toliko malo spavam...svima pokusavam objasnit da je to jedino vrijeme kad ne moram niiiiiista radit...kad mala spava i ja nemam briga....i mogu proguglat sve sto me zanima, pogledat sve sto me zanima, procitat sve sto me zanima...jednostavno iskoristit vrijeme samo za sebe...nekad si i kavu skuham, pa znam da sam luda...al briga me pa makar sutra cijeli dan imala podocnjake, al to vrijeme ne dam....tako i preko dana...mala uglavnom odspava dva sata preko dana...pa mi puno puta kazu pa sta ne legnes s njom, odspavaj malo....al meni je i to vrijeme toliko dragocjeno, kud mogu i moram obavit kucanske poslove koje inace uguravam izmedju vjezbi i hranjenja, i kud to obavim ko munja i jos mogu na miru sjest i popit kavu i jednostavno imat svoj mir....jao sad mi je bas drago sto sam naletila na nekog ko razumije "namjernu nesanicu"
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:05   #38
Quote:
dottie kaže: Pogledaj post
Kako mi je drago sto si sad to napisalaaaaaa...ja toliko malo spavam...svima pokusavam objasnit da je to jedino vrijeme kad ne moram niiiiiista radit...kad mala spava i ja nemam briga....i mogu proguglat sve sto me zanima, pogledat sve sto me zanima, procitat sve sto me zanima...jednostavno iskoristit vrijeme samo za sebe...nekad si i kavu skuham, pa znam da sam luda...al briga me pa makar sutra cijeli dan imala podocnjake, al to vrijeme ne dam....tako i preko dana...mala uglavnom odspava dva sata preko dana...pa mi puno puta kazu pa sta ne legnes s njom, odspavaj malo....al meni je i to vrijeme toliko dragocjeno, kud mogu i moram obavit kucanske poslove koje inace uguravam izmedju vjezbi i hranjenja, i kud to obavim ko munja i jos mogu na miru sjest i popit kavu i jednostavno imat svoj mir....jao sad mi je bas drago sto sam naletila na nekog ko razumije "namjernu nesanicu"
I ja imam "noćne" kave eto vidiš kako si dobro napisala u prvom postu tko će nas najbolje kužit ako ne mi sami sebe
I meni se isčuđuju ljudi ponekad kako tako malo spavam. Valjda je to i neka navika, ja stvarno ne mogu reći da mi fali san iako je to ponekad 4 sata na noć a po danu gotovo nikad. Joj meni bi bilo super da je noć i dulja...
Sandy Cheeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:12   #39
Samo jedan mali ispravak, vezan za naslov teme. Nije "dijete s posebnim potrebama", nego dijete s teškoćama u razvoju. Taj je termin kod nas ušao u upotrebu, iako je sa stručnog stajališta sasvim netočan..

A vama, moje dame, svaka čast! Od srca vam želin da vaši mali anđelčići napreduju što je više moguće i da se radujete svakom novom danu! Koliko god frustrirajuće nekad bilo uvik imajte na umu da postoji netko tko vas triba vesele, drage i tople, kakvi samo roditelji mogu biti.
__________________
..I neka mi to ne uzme nebo za zlo, al' ti si jedino čemu se molim..
južna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:13   #40
Quote:
Sandy Cheeks kaže: Pogledaj post
I ja imam "noćne" kave eto vidiš kako si dobro napisala u prvom postu tko će nas najbolje kužit ako ne mi sami sebe
I meni se isčuđuju ljudi ponekad kako tako malo spavam. Valjda je to i neka navika, ja stvarno ne mogu reći da mi fali san iako je to ponekad 4 sata na noć a po danu gotovo nikad. Joj meni bi bilo super da je noć i dulja...
Joj i meni...i toliko uzivam u kavi, toliko mi ta salica predstavlja MOJ mir, potukla bi se za tu salicu Ja mislim da bi sasvim ok funkcionirala i da ne spavam uopce...dizem se svako jutro oko 7,pol8, bez obzira kad zaspala..ni meni ne fali san...i kazem mogla bi komotno lec preko dana s malom, al mi to djeluje kao da gubim vrijeme na spavanje, a ne zelim propustit ni minutu.. znalo mi se dogodit da zadrijemam s njom,al se za deset min probudim i izvlacim iz kreveta..i podsvjesno si ne dam spavat, podsvjesno si govorim dizi se sad mozes svaaaaasstaaa!!
dottie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.