Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2010., 17:17   #41
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Neznam dali ste radili u školi i ste vidjeli na što liči to nošenje mobilnih u školi, no djeca najčešće koriste mobilni za sms.
Nošenje mobilnog U školi nije potreban!
Ukoliko se desi nešto, ima tko da javi roditeljima ,a ukoliko zaboravi nešto,sledeći put će biti odgovorniji i će upamtiti umjesto da mobilni rješava stvar!
Naravno da u skoli nije potreban mobitel.
Medjutim,moze zatrebati na putu do skole i natrag.Ne idu svi klinci skolskim busom ili u necijoj pratnji.

Djetetu jasno treba staviti do znanja sto su njegova prava,ali i obaveze u skoli.

Ometanje sata razgovorom/zvonjavom mobitela ili igranjem sa istim je mom sinu,bogami,zabranjeno od strane tate i mene; "popio" bi kaznu da nesto cujemo,pa on nek vidi...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:14   #42
Mobiteli kod školaraca..potreba? Koliki su im mjesečni računi?

Evo vidjela sam da se malo potegla tema mobitela pa da se službeno i otvori.
Prijavak slijedi:
Kćer od 9 godina - mobitel nema - odnosno ima ali je u funkciji isključivo kada ide s tatom na duže putovanje (rastavljeni smo) a to je samo ljeti mjesec dana.
Počeli smo od prošle godine no nju do sada to nije interesiralo.
Nije ga do sada niti tražila za školu mada u razredu djeca imaju. Ima jedan moj stariji mob. koji će poslužiti svrsi za koju je namjenjen a to je da je da me može nazvati kada poželi tih mjesec dana.
Običaj je da me ona cimne pa ja nju nazovem tako da nam je čak od prošlog ljeta istekla kartica i bon od 50 kn.
Sin 16 godina - ima (ja bar mislim) dobar mobitel i često ih mijenja. Mali je recimo prodao premale role pa prodao stari, novac od rola i kupio mob. Mi to ne financiramo.Ne razgovara puno - do 50 kn mjesečno - vidim da mu više služi za muziku i kontakt sa mamom ili tatom - zavisi kod koga je..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:41   #43
Stariji sinko ima mob od trećeg razreda, jer se tad počeo sam kretati svijetom. Izdiktirao je što mu sve na mobitelu treba, mi smo definirali maksimalnu cijenu. Što se potrošnje tiče, ja sam od početka rekla da ja dam 100 kn mjesečno, ostalo financira sam. Zadnji bon mu je istekao. Više koristi fotić i muziku.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 21:09   #44
Moja kćer (11) mjesečno dobiva 50 kn na račun. Taman joj je za jedan mjesec.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 09:26   #45
Za stvarno malu djecu bi ovako nesto po meni bilo sasvim ok. Naravno da za skolarca izgleda prebebasto, ali recimo nesto slicno, da izgleda ozbiljnije, ali slicnih funkcija.
Ne znam ima li takvih stvari kod nas.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 12:30   #46
smatram da djeci netreba gurati mobitele u ruke, kao ni fejseve, twitere i sve ostalo..

oko 12 godine trebaju djeca dobiti mobitele, dat počimlju ona prijateljstva. simpatije malo ozbiljnije i ostalo.
pa nek imaju svoju privatnost

moj dragi je bratu za rođendan kupio Iphon. bio mu je 14. rođendan i što će dečku u 1 srednje Iphon? nekužim oće postat vrijedni u društvu radi tog?

neznam ja sam za to da djeca u 7-8 razredu imaju mobitele, no tako skupe igračice im nikad nebi dozvoljavala!
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 12:59   #47
Quote:
uplašena-123 kaže: Pogledaj post
oko 12 godine trebaju djeca dobiti mobitele, dat počimlju ona prijateljstva. simpatije malo ozbiljnije i ostalo.
pa nek imaju svoju privatnost
Ne kuzim, kakva privatnost?
A i kakve veze imaju prijateljstva i simpatije s tim?
Ako je dijete od 8-9-10-11 godina samo vani na igranju ili odlazi na neku aktivnost ili na izlet ili je kod nekog...zasto njemu (ili njegovim roditeljima) mob ne bi bio jednako koristan kao i dvanaestogodisnjaku?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:52   #48
to su izuzetci svakako, no ako dajemo djetetu od 7-8- godina mobitel da nosi u školu radimo od njega malog tehnološkog zombija.
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:12   #49
Quote:
uplašena-123 kaže: Pogledaj post
to su izuzetci svakako, no ako dajemo djetetu od 7-8- godina mobitel da nosi u školu radimo od njega malog tehnološkog zombija.
Ni manje ni više?

A ako mu damo računalo? Televizor? Glazbenu liniju?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:28   #50
ja ti ozbiljno kažem, znam masu ljudi iz svoje generacije koja se s tim računalima i fejsevima i ostalim uništila!

najbolji prijatelj zna po 12 sati u komadu biti na računalu a krenuo je stim što je prvi imao malo bolji mob i ostalo.

televizor je noramlan u granicama normale, i računalo..

naravno generaliziranja su glupa i nepotrebna al znam kako ovisnosti kreću!
uplašena-123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 15:43   #51
Quote:
uplašena-123 kaže: Pogledaj post
naravno generaliziranja su glupa i nepotrebna
A što je "ako dajemo djetetu od 7-8- godina mobitel da nosi u školu radimo od njega malog tehnološkog zombija.", nego generaliziranje?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 08:28   #52
Moje djete je dobilo mobitel kad je imao 7 godina i poceo se sam autobusom vracat iz skole.Mobitel je tada bio isklucivo srestvo komunikacije izmedu nas i njega.u imeniku je imao upisane sve vazne brojeve ljudi koje moze nazvat ako ne moze nikako do nas.Velika skola (djeca od 3-18godina)veliki broj autobusa ,nestabilna zemlja.U skoli me ako je bilo potrebno uvjek moga nazvat iz skolskog ureda, a mobitele su tako mala djec svaki dan drzala u razrednom "sefu". Svaki dan bi me nazvao kad bi usao u autobus i kad je bio par minuta od kuce jer sam ga morala osobno preuzimat od voditelja autobusa.U pocetku smo mi morali napominjat da napuni mobitel i ujutro ga uzme u skolu,ali s vremenom se navikao da sam pazi na to.
Danas je to trinaestogodisnjak.Prosle godine je tom starom mobitelu konacno dosao kraj.Kad smo se dogovarali oko novog moba on je rekao da bi BlackBerry jer da ga ima vecina njegovih prijatelja pa se moze sa njima BBM-at.Dogovoreno,kupljeno.Racun je uglavnom samo pretplata .Komican mi je kad se BBM - a jer kad pise uglavnom ni ne gleda u tastaturu.Kad smo prosli tjedan nesoto u razgovoru dosli na tu temu ja sam mu rekla da primjecujem da se sve vise poceo dopsivat a da prije nikad nije pisao poruke.On mi je na to odgovorio -rastem".U skoli je upotreba mobitela dozvoljena samo za vrijeme pauze za rucak i naravnoposlje skole.Bilo kakvo koristenje mobitela za vrijeme nastave se kaznjava i to pise u skolskom pravilniku koji dobivamo svi na pocetku skolske godine.Ovaj tjedan im je Egzamination week,svi razredi vise skole imaju zavrsne testove iz svih predmeta,upotreba mobitela tokom testa se kaznjava iskljucenjem iz skole.I to stoji u pravilniku tako da nema poslje "nisam znao/la."

Ja samo moggu rec da zahvaljujem Onome ko je izmislio mobitel.Meni je zivot kao roditelju napravio puno opustenijim.

Zadnje uređivanje LuckyD : 27.05.2012. at 09:13.
LuckyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 13:45   #53
moja kćer je dobila svoj prvi mobitel sa 7,5 g, tj. na početku drugog polugodišta u prvom razredu, tj. kada je sama počela dolazit kući s autobusne stanice iz škole.
ne smatram to igračkom ,luksuzom niti nepotrebnim.
50 kn joj traje 3 mjeseca a većinu potrošim ja
njoj mobitel služi za slikanje, slušanje glazbe s prijateljima dok čekaju bus, i kako bi mogla nazvati me ako slučajno bus kasni, nastava ranije završi ili se nešto dogodi.

ja joj moram svaki dan napomenut da ponese mobitel u školu jer ona bi ga inače zaboravila.
sada joj je trenutno razbijen mobitel i u potrazi smo za novim. ona naravno želi touch screen ali muž i ja smatramo da nema potrebe još za tim i ne planiramo ga kupit.
bazirali smo se na mobitele u cjenovnom rangu do 300 kn jer smatramo da ako ga i izgubi, potrga, ili joj ukradu ,nije neka prevelika šteta.
no kako ide na cjelodnevni izlet sa školom ,mislim da je potreba imati mobitel sa sobom.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 19:50   #54
Moja je mobitel dobila sa 6 ili 7 god., kad je prvi put išla na putovanje s mojim roditeljima koji nisu imali mobitel. Dobila je stari mobitel, koji je prije koristio mm.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 20:52   #55
Još prije godinu dana sam mislila da je iPhone potpuno nepotreban jednoj srednjoškolki ( dobila ga je za Sv.potvrdu).
Do danas me uspjela razuvjeriti.
Koristi ga za fejs, razrednu grupu, u kojoj razmjenjuju zadaće, bilježnice, knjige, testove i kaj ja znam sve..
Za kopiranje tekstova, kopiranje s interneta, internet i uglavnom najviše za to i telefoniranje.
Maraton tarifa,100 kn mjesečno (uključen internet).
Sve preko toga mora sama financirati, a budući da teško novci idu od nje, drži se
tih 100 kn.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 09:17   #56
Quote:
uplašena-123 kaže: Pogledaj post
to su izuzetci svakako, no ako dajemo djetetu od 7-8- godina mobitel da nosi u školu radimo od njega malog tehnološkog zombija.
Svakakva sam uopćavanja na ovom pdf-u pročitala, ali ovo me dotaklo tri puta više od pametnjakovića koji piše da knjižničari turpijaju nokte na poslu i četiri puta više od onog koji je napisao da mrzi debele mame...

Nema susjeda koji su kod kuće, bake ne mogu pomoći, jedna doslovce umire (Bog joj duši do), druga brine o bolesnom djedu. Dadilju nećeš naći jer si u ruralnoj sredini. Radiš 25 km od mjesta stanovanja, muž 17. Dijete ima provesti 3 sata sama dok netko ne dođe kući.

Pa ti sad reci kako sam ja to od djeteta napravila zombija kad sam joj dala mob u koji ima utipkane brojeve: MAMA, TATA, BAKA, POLICIJA, VATROGASCI. I troši 50 kn u 180 dana. Luksuz, nema što. Jedino "zlo" koje vidim u mobitelu jest to što je moja mama morala misliti gdje sam dok nije došla s posla. Ja to znam. I taj duševni mir spriječit će mi pojavu gastritisa koji je moja mama dobila s 40 godina.
__________________
Bolje ispasti glup, nego ispasti iz aviona.
Cikla Oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 23:41   #57
Ja sam jedno ljeto bila u situaciji gdje moja kći nije imala mobitel. A bila je s tatom na moru. I ograničio je na ne zvanje bilo koje vrste mjesec dana.
Jednostavno - nisam čula dijete mjesec dana što sama nikada ne bih napravila njemu.
slijedeće godine kreće u 3 razred, nema više PB i dat ću joj mobitel na korištenje jer nečemo biti u istim smjenama.
Mobitel nije krik zadnje mode što joj stvarno niti ne treba, no imat će ga.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 19:42   #58
Lako za tebe, to je napravio njoj. Joj joj joj joj.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 20:06   #59
"Uzrok dramatičnog povećanja broja oboljelih od raka mozga vjerojatno su elektromagnetski valovi koje emitiraju mobiteli, poruka je s upravo završene konferencije o karcinomima kod djece u Londonu, piše Jutarnji list."
(http://magazin.net.hr/zdravlje/preve...e-rak-na-mozgu)

Radi se o neprovjerenoj vijesti, no kažu da je u posljednjih deset godina došlo do porasta te bolesti od 50%.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 22:07   #60
kčer 12 god. ima mob od petog razreda,ima pretplatu ,limit 50 kn
sin 10 god nema mob ,dobit će ga isto u petom razredu kao i sestra,i ne buni se niti ga traži
a kak smo mi to preživjeli bez mobitela kao djeca ,isto bili sami doma po pol dana,vrijeme nas gazi
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.