Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 12:33   #61
Quote:
mieko kaže:
Iskreno, ja sam mislio da je absorbcija elektromagnetskog vala na 2.5GHz velika i da tu ima neke pikove, zbog mikrovalne, al ocito je tamo drugi efekt u pitanju.
Pa točno si mislio.Velika i je i za tekuću vodu i masti i većinu tkiva.
Efekt koji je u pitanju i čini osnovnu razliku između djelovanja mikrovalne i mobitela je ukupna snaga zračenja.
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:14   #62
Quote:
mozzila kaže: Pogledaj post
Pa točno si mislio.Velika i je i za tekuću vodu i masti i većinu tkiva.
Efekt koji je u pitanju i čini osnovnu razliku između djelovanja mikrovalne i mobitela je ukupna snaga zračenja.
Da, to je efeket apsorbicije elekromagnetskog vala zbog dipolnosti same molekule. Samu molekulu H2O se potiče da oscilira. Mogla je biti i druga frekvencija mikrovalne i 10GHz ali je odabrana 2.5GHz zato što se lakše generira. Mikrovalna ima snagu od 800W a mobitel u najvećem podrumu 2W, a to je velika razlika. S tim da mobitel ima pretpostavljam zaštitu prema glavi tako da emitiranje radio valova prema glavi minimalno. S tim da tekućina u glavi cirkulira.
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:11   #63
Ja kad stavim nešto masno u mikrovalnu jednostavno eksplodira, i masnoće jako dobro upijaju mikrovalove.

No, ako masnoće i voda tako dobro upijaju mikrovalove, koliko oni uopće mogu prodrijeti duboko u tijelo?
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 21:05   #64
Quote:
azra222 kaže: Pogledaj post
Zanima me koje je tvoje misljenje?
Mobitel ima za nijansu jače zračenje.
Osjećaš po upaljenim zvučnicima kad ih staviš do moba.
Kad te netko zove, zvučnici djeluju komatozno,
puno jače nego kad pored njih staviš laptop s upaljenim bežičnim internetom.
Osobno, izbjegavam oboje.
A glede moba, uvijek razgovaram sa slušalicama.
Čuvam glavu. Ona je ipak najvažnija.


Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Uglavnom, zar je problem laptop držati na stolu, a mobitel u bilo kojem drugom džepu osim onih kraj jaja ?
Pa, možeš ga držati, npr., u džepu košulje.
Jedino što onda imaš veću šansu dobiti rak pluća ili glave,
umjesto raka testisa

Quote:
nina williams kaže: Pogledaj post
I puca mi njonjo što razne tele-tvrtke svako malo izbacuju podatke o tome kako blizina mobitela nije škodljiva-nek si oni zakače mob za glavu/trbuh po par sati svaki dan kad ne smeta, ja neću.



I, Nina, ne obaziri se na mozzilu, Endimiona i JPK. Osobno mislim da trabunjaju gluposti.
Brane tu tehnologiju zato jer ju i sami koriste,
dapače, ovisnici su o njoj, a zdravlje im je upitno (ruku režem ako su ful zdravi, bave se sportom, imaju normalnu kilažu i sl.)

Brane te nezdrave tehnologije
na jednak način kao što su liječnici propagirali i branili na reklamama cigarete kad su počele s masovnim reklamiranjem.

Tužno da postoje ljudi koji negiraju nešto što je TAKO očito.
Zar mora proći 50 godina i ne znam koliko mrtvih ljudi da bismo rekli -
oh, da, mobitel i laptop nisu baš tako bezazleni po zdravlje (?)

Damjane, tvoje riječi također potpisujem.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~

Zadnje uređivanje Z e t t a : 19.12.2010. at 21:27.
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.12.2010., 00:50   #65
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
U nacelu on stalno drzi konekciju s baznom stanicom (inace ne bi mogla primati pozive), tako da zraci u radio podrucju i dok ne telefoniras.
Si siguran za ovo, jel je stvarno potrebna (stalna) povratna veza da bi mobitel ''znao'' dostupnost i kvalitetu signala?
Ja cijelo vrijeme mislio da se mobitel javlja stanici tek kad mu stigne zahtjev od nje, laički rečeno
Zmus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 01:31   #66
Quote:
Zmus kaže: Pogledaj post
Ja cijelo vrijeme mislio da se mobitel javlja stanici tek kad mu stigne zahtjev od nje, laički rečeno
periodicki se obavlja Router Advertisement i eventualni Binding Update tako da da... "poruke" lete stalno
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 01:54   #67
Zračenja ima, ali su minorna i bez potrebe se razglaba o tome.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 03:12   #68
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Tužno da postoje ljudi koji negiraju nešto što je TAKO očito.
Zar mora proći 50 godina i ne znam koliko mrtvih ljudi da bismo rekli -
oh, da, mobitel i laptop nisu baš tako bezazleni po zdravlje (?)
Hoćeš li mi molim te pojasniti kako je to tako očito? Uz najbolju volju nisam uspio pronaći podatke koji to potvrđuju. Neznam, možda nisam intelektualno dorastao da razumijem taj problem...
Air man is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 10:19   #69
Stajalište WHO-a

Key facts
  • Mobile phone use is ubiquitous with an estimated 4.6 billion subscriptions globally.
  • To date, no adverse health effects have been established for mobile phone use.
  • Studies are ongoing to assess potential long-term effects of mobile phone use.
  • There is an increased risk of road traffic injuries when drivers use mobile phones (either handheld or "hands-free") while driving.


Te jedan kratkoročni efekt koji može biti zaslužan za lake glavobolje...

Tissue heating is the principal mechanism of interaction between radiofrequency energy and the human body. At the frequencies used by mobile phones, most of the energy is absorbed by the skin and other superficial tissues, resulting in negligible temperature rise in the brain or any other organs of the body.

IZVOR

Imam negdi 20 godišnje istraživanje provedeno na dosta zemalja u EU i SAD-u, koja uključuje upravo efekte elektromagnetskog zračenja mobitela, antena, WiFi-a itd.
Postat ću kad dođem doma...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 13:52   #70
Rast temperature mozga isto tako uzrokuje vrući krompir koji je prislonjen uz glavu duže vremena.
Air man is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 14:29   #71
Quote:
Air man kaže: Pogledaj post
Rast temperature mozga isto tako uzrokuje vrući krompir koji je prislonjen uz glavu duže vremena.
... a o kapi da ne govorimo.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 14:45   #72
Osobno mislim da je riječ o placebo efektu, kad je riječ o glavoboljama uzrokovanim mobilnim telefonima...

To ukazuju i neka do sada provedena ispitivanja...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 14:49   #73
Meni to zavisi s kim pričam, od nekih ljudi me zaboli glava, a od nekih dobijem osip ili mučninu
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 14:59   #74
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Meni to zavisi s kim pričam, od nekih ljudi me zaboli glava, a od nekih dobijem osip ili mučninu
A od nekih ti padne mobitel na zid...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 12:24   #75
Dakle, nema straha, velite vi...

Zakaj nas onda straše onom emisijom Provjereno? Nisam gledala ali mi pričala poznanica. Tamo da vele da su najopasniji po zdravlje bežični miš i tipkovnica, bežićni telefoni i laptopi pa mobiteli... Zakaj bi neki stručnjaci (kako se predstavljaju) bili uvjereni da je to tako štetno?

Kaj struka veli? Slažu li se ili su mišljenja većinom podjeljenja?
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:08   #76
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
Dakle, nema straha, velite vi...

Zakaj nas onda straše onom emisijom Provjereno? Nisam gledala ali mi pričala poznanica. Tamo da vele da su najopasniji po zdravlje bežični miš i tipkovnica, bežićni telefoni i laptopi pa mobiteli... Zakaj bi neki stručnjaci (kako se predstavljaju) bili uvjereni da je to tako štetno?

Kaj struka veli? Slažu li se ili su mišljenja većinom podjeljenja?
Ima jedna odlična organizacija koja predstavlja struku, zove se WHO. Nadalje, ima jedna odlična mreža koja se zove Internet, gdje nakon upisivanja samo sedam znakova možeš saznati sve stavove te struke.

Čak i kraće traje od slušanja raznih imbecila na pseudoznanstvenoj televiziji jedne banana države.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:48   #77
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
Dakle, nema straha, velite vi...

Zakaj nas onda straše onom emisijom Provjereno?
Pogledao sam tu epizodu i najviše što su rekli o štetnosti je "neka istraživanja iz Švedske su potvrdila da jako zračenje može štetiti" (ili nesto slicno). Ostatak vremena su mjerili razinu zracenja i utvrdili da opada sa kvadratom udaljenosti.
themachine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 22:51   #78
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
Dakle, nema straha, velite vi...

Zakaj nas onda straše onom emisijom Provjereno? Nisam gledala ali mi pričala poznanica. Tamo da vele da su najopasniji po zdravlje bežični miš i tipkovnica, bežićni telefoni i laptopi pa mobiteli... Zakaj bi neki stručnjaci (kako se predstavljaju) bili uvjereni da je to tako štetno?

Kaj struka veli? Slažu li se ili su mišljenja većinom podjeljenja?
Kaj se mene tiče, Provjereno je, ako radi ničeg drugog, radi emisije o Simonciniju i sodi bikarboni izgubilo sav kredibilitet.
Nakon toga, "stručnjaci" i "Provjereno" u istoj rečenici
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:54   #79
Quote:
themachine kaže: Pogledaj post
Pogledao sam tu epizodu i najviše što su rekli o štetnosti je "neka istraživanja iz Švedske su potvrdila da jako zračenje može štetiti" (ili nesto slicno). Ostatak vremena su mjerili razinu zracenja i utvrdili da opada sa kvadratom udaljenosti.
Hvala, od poznanice nisam mogla izvući tko je i kako proveo ta istraživanja, mislila sam da je nešto ozbiljnije.

Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Kaj se mene tiče, Provjereno je, ako radi ničeg drugog, radi emisije o Simonciniju i sodi bikarboni izgubilo sav kredibilitet.
Nakon toga, "stručnjaci" i "Provjereno" u istoj rečenici
A i na Novoj Tv je.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ima jedna odlična organizacija koja predstavlja struku, zove se WHO. Nadalje, ima jedna odlična mreža koja se zove Internet, gdje nakon upisivanja samo sedam znakova možeš saznati sve stavove te struke.
Uvijek me rastuži kad netko ovako fejla biti duhovit. Jer kakav-takav trud je ipak uložen...
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 20:40   #80
Laptop je nezdrav u muškom krivu jer grije. Također štetni su i 3G internet, pa mobitel, pa WiFi također zbog zagrijavanja. Manji organi koji su lošije prokrvljeni (čašica koljena, oko) ili su osjetljivi na temperaturu (testisi) su najviše pogođeni zagrijavanjem zbog neionizirajućeg zračenja. Kod mobitela veliku ulogu igra i udaljenost bazne stanice jer što je slabiji signal to mobitel jače odašilje, pa više i grije. HSDPA koristi više kanala pa je i veći intezitet zračenja.

Na samom trbuhu je utjecaj puno manji, pogotovo na gornjem dijelu trbuha iako ne znam koliko duboko u tijelo zračenje može prodrijeti i izazvati zagrijavanje. Vjerojatno ne puno i nema neke opasnosti iako bi trudnice vjerojatno trebale biti malo opreznije.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.