Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 10:27   #41
što se tiče moga muža ,ne žalim se previše. nije bio niti na jednom porodu jer je prvi bio carski ,a drugi je trebao biti carski pa ipak nije.
E je vidio prvi dan jer je rođena ujutro, a T i T je vidio drugi dan jer su rođeni navečer.
što se tiče sudjelovanja u odgoju i kućanskim poslovima, ne žalim se.
znam da je jedina stvar koju mrzi oko kućanstva kuhanje i sve ostalo u kuhinji(no to nije problem jer ja volim kuhati), a ostali poslovi mu nisu strani.
oko klinaca maksimalno pomaže, znači kupanje, presvlačenje, igranje s njima, pisanje zadaće sa starijom, odlaženje na roditeljski, zubaru, liječniku,čuvanje dok sam ja zauzeta nekim svojim obavezama ili jednostavno se želim odmorit, baviti sobom.....
no sve to nije zaslužna njegova mama, barem ne na način na koji bi trebala biti.
on je takav jer prema njemu nisu roditelji bili takvi.
bio je prisiljen brinuti se za sebe i za mlađeg brata dok su se roditelji bavili sobom i svojim stvarima.
naravno ima i on svojih lošijih dana pa zna izvalit pokoji biser ,ali isto tako imam i ja pa mu to ne uzimam za zlo.
a ovaj primjer što sam navela u prvom postu mi je na kraju bio i simpatičan.

umalo zaboravih
moj sin je totalna mamina maza i pokušavam svim silama to promjenit i govorim mu svakodnevno da će jednoga dana njegova žena me s pravom mrzit i da jadna ona, ali ne da se mali.
ali zato su cure tatine maze i strah me i pomislit kako će tatica preboljeti kada nam prvi puta kažu da imaju dečka
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:41   #42
-sto je mjesecima pojam cuvanja male bio da on zuri u komp a ona cendra sa strane, i sto dan danas cesto kad ga molim da ju pripazi dok napravim nesto zavrsi tako sto ona grli moje noge a on sjedi za kompom dok se ne naljutim.

Ja sam mislila da je samo kod nas tako....ujutro se dignemo ja ne znam kaj bi prije ..presvuci ga , obuci , na hrani....a on sjedi za kompom i čita novine....molba da ga pripazi zavrsava tako da mali cendra ili brze bolje puze do mene..i tako vec mjesecima..kad se pokaka daj ti, ti ćeš to lakše i tako u nedogled da ne nabrajam....a znaci ima ih jos takvih
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:41   #43
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
o, naravno
to su oni čije su majke uložile ponešto truda u odgoj ne izvlačeći se na utjecaj društva
Moja sveki je sama odgajala mm i njegovog brata i to je otišla iz Os i došla u St.
Sama samcata s njima po podstanarstvu, radila dan-noć za mašinom i šila da bi ih prehranila jer tukac od njihova oca nije dao kn alimentacije. Kako je ona stalno radila oni su morali sami kuhati, čistiti i raditi sve kućanske poslove tako da mom mužu ništa nije strano. On je mene naučio kuhati, ja pojma nisam imala. Zahvalna sam sveki dok je živa i digla bih joj spomenik s obzirom u kakve osobe ih je izgradila. Mislim da ne treba pravdati muške kao da je to nešto biološki jer nije. Nije ni ova njihova situacija normalna, ali sve se može kad se hoće. Za porode je sam navijao da bude tu i reka je da bi i s drugim ženama išao-s onima čiji muževi neće pa sam rekla da ćemo ga iznajmljivati da zaradi koju kn i kad je kuću!
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:48   #44
meni to "bioloski" uopce ne zvuci ko opravdanje nego ko omalovazavanje.
isto tako zene "bioloski" nisu sposobne naliti ulje u auto ili promijeniti osigurac.
To radjenje debila od muskaraca i zena mi je
Sve su oni sposobni, ostalo su samo opravdanja i racionaliziranja.
Ako zbilja nisu sposobni onda im je mjesto u ustanovi u kojoj ce se brinuti strucni kadar o njima.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:08   #45
ja sam odabrala jednog takvog, maminog sina, jedinca. nema tu puno pomoći više, ili sam ja nesposobna, mislim da je dvadesetikusur godina prekasno za preodgoj, s moje strane.
nije u stanju pokupit tanjur sa stola iza sebe, s posla dolazi s poljupcem (kako kad) i letećim pitanjem "šta ima za jesti?" katastrofa najširih razmjera je ako jelo nije servirano... al oguglala sam, ako mu treba nek si uzme, hoće-neće, svejedno mi je.
__________________
klasa OPTIMIST
vešmašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:16   #46
evo baš jučer pošto je bio vikend i sad kao mm ga čuva iliti se igra sa malim, ok mali će sad 2 mj pa toliko od igre njegove s obzirom kaj je još tako mali i ja brže bolje perem suđe od ručka, ribam kuhinju i pogledam njih dvoje, mali mm na krilu ovaj ga drnda nogama i bleji u tv?! pa rekoh kakva ti je to animacija bebe ti blejiš u tv, mali da se guši kraj tebe ne bi skužio...
a ja po cijele dane izmišljam kako da zabavim dijete, pjevam, plešem s njim, pokazujem po stanu sve i svašta i cijelo vrijeme pričam iako znam da mali ne kuži, ali sam svjesna da je to sve bitno za njegov razvoj...
e onda pospremanje nam je vječna bolna točka, još kada smo bili solo stalno smo se oko toga kačili, ok priznajem da znam pretjerivati u urednosti i pospremanju (kronična Djevica), ali brate mili stan nam je atomska, a moj mm veli pa ok doći će moja mama da ti pomogne, ok može ona doći nekaj popeglati, usisati i sl., a kaj kad ode? njemu je pospremanje 1xtj., jer kao nema se kaj pospremati sve je ok!
e da i super mi je kad mali prek dana malo zaspi ja glupača umjesto da isto sve četiri u zrak, ja brže bolje stavi veš na štrik, pokupi onaj kaj se posušio, složi to, operi suđe, složi spavaću, spremi za šetnju da dijete bar pola sata bude na zraku koliko vrijeme dozvoljava...
a za to vrijeme mm na netu ili čita novine, ok znam da treba se opustiti i malo zabaviti nečim drugim, ali daj mi ono pomozi pa ćemo skupa gledati tv, čitati i zezati se!!! ili ono petak ma ja ću malo na piće sa frendom ok tu smo se slagali svatko je bio slobodan po pitanju druženja što sa svojim društvima što zajedno, ali evo ja nisam godinu dana bila vani pa nisam umrla pa tako neće crknuti ni tvoji jarani bez tebe...iako znam da je njemu to ispušni ventil, ali podrazumjeva se da ja doma čuvam bebu, jel kako će on biti sa malim kad mama je mama i on nema cice???
na kraju kad ja sve to kažem onda sam JA živčana baba, nezahvalna jer on zarađuje za nas (istina priznajem ima jako odgovoran posao i puno radi) no ne mreš me s tim ucjenjivati! kaj će biti kad ja počnem raditi i još uz posao opet sve doma i beba?
evo jutros veli on meni onak pomalo ljubomorno odlazeći na posao, kak ćemo uživati domeka, kaj skuhaj si kavicu, upali net pa malo maloga na cicu, šetnjica bla, bla, bla...a mislim si ma da se sad mijenjamo da ja idem raditi tvoj posao ma ne bi 15 minuta izdržao!
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:39   #47
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da je samo kod nas tako....ujutro se dignemo ja ne znam kaj bi prije ..presvuci ga , obuci , na hrani....a on sjedi za kompom i čita novine....molba da ga pripazi zavrsava tako da mali cendra ili brze bolje puze do mene..i tako vec mjesecima..kad se pokaka daj ti, ti ćeš to lakše i tako u nedogled da ne nabrajam....a znaci ima ih jos takvih
znas kaj, sad se to jako popravilo otkad mala puze okolo i pokusava hodati. nekako ju vise dozivljava, i hoce on, pricuva ju i tako, ali opet cim ju pusti sekundu ona se penje po meni pa ispada kao da ju uopce ne pazi. ma mislim da ce to sve doci na svoje. ali s drugim cu drugacije - ostavljat cu ga od prvog mjeseca da ga cuva na sat-dva, za to mu cica ne treba, i krenut cu na aerobik od drugog mjeseca a ne od sestog jer me to preporodilo, pa cu imat energije za sve.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ako zbilja nisu sposobni onda im je mjesto u ustanovi u kojoj ce se brinuti strucni kadar o njima.
ditto

Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
evo baš jučer pošto je bio vikend i sad kao mm ga čuva iliti se igra sa malim, ok mali će sad 2 mj pa toliko od igre njegove s obzirom kaj je još tako mali i ja brže bolje perem suđe od ručka, ribam kuhinju i pogledam njih dvoje, mali mm na krilu ovaj ga drnda nogama i bleji u tv?! pa rekoh kakva ti je to animacija bebe ti blejiš u tv, mali da se guši kraj tebe ne bi skužio...
a ja po cijele dane izmišljam kako da zabavim dijete, pjevam, plešem s njim, pokazujem po stanu sve i svašta i cijelo vrijeme pričam iako znam da mali ne kuži, ali sam svjesna da je to sve bitno za njegov razvoj...
e onda pospremanje nam je vječna bolna točka, još kada smo bili solo stalno smo se oko toga kačili, ok priznajem da znam pretjerivati u urednosti i pospremanju (kronična Djevica), ali brate mili stan nam je atomska, a moj mm veli pa ok doći će moja mama da ti pomogne, ok može ona doći nekaj popeglati, usisati i sl., a kaj kad ode? njemu je pospremanje 1xtj., jer kao nema se kaj pospremati sve je ok!
e da i super mi je kad mali prek dana malo zaspi ja glupača umjesto da isto sve četiri u zrak, ja brže bolje stavi veš na štrik, pokupi onaj kaj se posušio, složi to, operi suđe, složi spavaću, spremi za šetnju da dijete bar pola sata bude na zraku koliko vrijeme dozvoljava...
a za to vrijeme mm na netu ili čita novine, ok znam da treba se opustiti i malo zabaviti nečim drugim, ali daj mi ono pomozi pa ćemo skupa gledati tv, čitati i zezati se!!! ili ono petak ma ja ću malo na piće sa frendom ok tu smo se slagali svatko je bio slobodan po pitanju druženja što sa svojim društvima što zajedno, ali evo ja nisam godinu dana bila vani pa nisam umrla pa tako neće crknuti ni tvoji jarani bez tebe...iako znam da je njemu to ispušni ventil, ali podrazumjeva se da ja doma čuvam bebu, jel kako će on biti sa malim kad mama je mama i on nema cice???
na kraju kad ja sve to kažem onda sam JA živčana baba, nezahvalna jer on zarađuje za nas (istina priznajem ima jako odgovoran posao i puno radi) no ne mreš me s tim ucjenjivati! kaj će biti kad ja počnem raditi i još uz posao opet sve doma i beba?
evo jutros veli on meni onak pomalo ljubomorno odlazeći na posao, kak ćemo uživati domeka, kaj skuhaj si kavicu, upali net pa malo maloga na cicu, šetnjica bla, bla, bla...a mislim si ma da se sad mijenjamo da ja idem raditi tvoj posao ma ne bi 15 minuta izdržao!
ti si djelomicno sama sebi kriva. ako imas kuda, odi malo na tjedan-dva-tri i ostavi njega da malo vidi kako je zivjet sam. dobro ce ti doc da se maknes, a njemu jos bolje. a sto se izlazenja tice, definitivno je vrijeme da se maknes malo od djeteta. obadva
kaj se odgovornog posla tice, imam i ja takav. ali kad odem doma, onda ne moram vise mislit o njemu do ujutro. a s djetetom imas poso 24h. i puuuuuno mi je bilo lakse radit nego bit doma s bebom. iako je ovo neusporedivo ljepse.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:40   #48
Quote:
vešmašina kaže: Pogledaj post
ja sam odabrala jednog takvog, maminog sina, jedinca. nema tu puno pomoći više, ili sam ja nesposobna, mislim da je dvadesetikusur godina prekasno za preodgoj, s moje strane.
nije u stanju pokupit tanjur sa stola iza sebe, s posla dolazi s poljupcem (kako kad) i letećim pitanjem "šta ima za jesti?" katastrofa najširih razmjera je ako jelo nije servirano... al oguglala sam, ako mu treba nek si uzme, hoće-neće, svejedno mi je.
ma gle, zbilja ne bi htjela sad srati pogotovo na temi za zaljenje, ali povlacite me za jezik
ima pomoci.
Pogotovo da si od pocetka krenula, da ti je bilo nepojmljivo takvo ponasanje, dok ste bili jos u vezi.
Da si se drugacije postavila, ili bi te ostavio ili se promijenio. Isto tako i sad.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:55   #49
joj Jules 76 znam i sama da bi trebala sve pustiti i isto uživati u svojim guštima, samo kaj znam da ako neću ja napraviti neke osnovne stvari po kući neće NITKO!
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:21   #50
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
o, naravno
to su oni čije su majke uložile ponešto truda u odgoj ne izvlačeći se na utjecaj društva
moje iskustvo je pokazalo da je to neistina.
moj brat i mm su odgajani tako da su majke (i sestre) za njima i čarape kupile po podu, a sada su supruzi koji jednako sudjeluju u kućanskim poslovima kao i njihove supruge.
možeš ti cijeli život sina tjerati na neke poslove, no čim ti on umakne, urediti će si život kako njemu paše.
ako nered ne voli i ako mu smeta, pospremiti će.
ako mu ne smeta, živjet će kao svinja.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:39   #51
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
ako nered ne voli i ako mu smeta, pospremiti će.
ako mu ne smeta, živjet će kao svinja.
meni ne smeta nered, zapravo. ni MM-u. al održavamo stan čistim jer se mora. zajedno jer zajedno u njemu živimo i radimo taj nered.

a sveki je jednom komentirala kad je došla kod nas, a MM usisavao kak on nije tak doma čistio (na što je on popizdio i rekao joj da ne izmišlja ). a neko vrijeme je bome i živio sam pa je čistio, htio-ne htio.
iako, MM je odrastao u obitelji u kojoj se podrazumijevalo da muško kuha, pospremi stol za sobom i slično (iako svekar ni u ludilu ne bi oprao suđe), možda je zato usvojio način razmišljanja da kućanski poslovi nisu ispod časti muškarcu.
(imam ja frenda koji živi 'sam', al mu je mama angažirala čistilicu jednom tjedno, ona mu napuni frižider jednom tjedno i skuha zalihu jela za bar pol tjedna )

imamo mi u blizini jedan par koji funkcionira po principu on zarađuje puno više od nje, ona radi sve po kući i oko djeteta. kad god dođemo kod njih pa ona, recimo, u jednoj ruci drži dijete, drugom poslužuje goste dok on još zahtijeva da mu donese adekvatnu čašu za vino, MM uvijek komentira poslije - on nju nimalo ne poštuje.

meni MM zna reć da sam rospija u zajebanciji jer, kao, on sve radi po doma, a ja još znam i prigovoriti. pa kao - a što bi da ne želim mrdnut prstom oko suđa/veša/djeteta? onda mu kažem da mi ne bi bio muž u tom slučaju.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:39   #52
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
moj brat i mm su odgajani tako da su majke (i sestre) za njima i čarape kupile po podu, a sada su supruzi koji jednako sudjeluju u kućanskim poslovima kao i njihove supruge.
možeš ti cijeli život sina tjerati na neke poslove, no čim ti on umakne, urediti će si život kako njemu paše.
ako nered ne voli i ako mu smeta, pospremiti će.
ako mu ne smeta, živjet će kao svinja.
...da, jer su očito našli supružnike kojima ne pada na pamet da im kupe smrdljive čarape po kući

...jebiga, i ja bi da meni neko kupi čarape i da me dočekaju oprane i sfrkane u ormaru, a muž neće da mi to udovolji

...sa zadnjim se slažem, samo nije isto živit ko svinja sam i u zajednici

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
meni ne smeta nered, zapravo. ni MM-u. al održavamo stan čistim jer se mora. zajedno jer zajedno u njemu živimo i radimo taj nered.
oboje smo kao samci uglavnom i živili ko svinje al sad se zajedno borimo s tim i nema beda
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje Tashi : 17.05.2013. at 16:03.
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:52   #53
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
moj brat i mm su odgajani tako da su majke (i sestre) za njima i čarape kupile po podu, a sada su supruzi koji jednako sudjeluju u kućanskim poslovima kao i njihove supruge.
vjerojatno zato što su supruge uredile ono što majke nisu
Quote:
možeš ti cijeli život sina tjerati na neke poslove, no čim ti on umakne, urediti će si život kako njemu paše.
ja nisam govorila o tjeranju na obavljanje kućnih obaveza nego o odgoju, a pod odgojem podrazumijevam usađivanje određenih vrijednosti
vezano za temu; da žene nisu služavke muškarcima
ni biološki, ni društveno uvjetovano
natjeravanje nekoga na obaveze, a da ne razumije zašto, najčešće ima kontraefekt
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:57   #54
Moj muž nije ništa sam radio prije braka (odrastao je sa puno žena u kući). I sada mu nije problem spremiti suđe ili usisati (neki dan je čak prozor oprao). No i dalje često dijelimo poslove na muške i ženske jer ja ne volim raditi muške poslove.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:58   #55
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...da, jer su očito našli supružnike kojima ne pada na pamet da im kupe smrdljive čarape po kući

...jebiga, i ja bi da meni neko kupi čarape i da me dočekaju oprane i sfrkane u ormaru, a muž neće da mi to udovolji

...sa zadnjim se slažem, samo nije isto živit ko svinja sam i u zajednici
nije zasluga moja. on je jednostavno takav.
mene je odgajala ista ta mater, kojoj je ispod časti da muško nešto radi u njenoj kući.
i da on ne kupi čarape za sobom, kupila bi ih ja za njim jer mi se kosa na glavi diže na to.
nije bilo ultimatuma, prijetnji, preodgajanja
(nije da bi to uopće bilo u mojoj ili ičijoj moći).
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:01   #56
moja je mama isto radila sve umjesto mene, tek kad sma pocela zivjeti sama sam shvatila da cisti ves ne dodje magicno na policu ormara iz hrpe na stolcu.
pa eto, sad sve znam raditi. da sam nasla odmah muza koji bi tu hrpu nastavio magicno seliti u ormar, vejrojatno niti ja ne bi znala upaliti vesmasinu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:02   #57
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ja nisam govorila o tjeranju na obavljanje kućnih obaveza nego o odgoju, a pod odgojem podrazumijevam usađivanje određenih vrijednosti
vezano za temu; da žene nisu služavke muškarcima
ni biološki, ni društveno uvjetovano
natjeravanje nekoga na obaveze, a da ne razumije zašto, najčešće ima kontraefekt
kako ćeš ti nekome usaditi ljubav prema kućanskim poslovima ako ih on sam ne voli?
ajde mi to objasni jer ih ja npr mrzim, a odgajana sam da ih obavljam.
pa da bar tu antipatiju ne prenesem na svoje dijete već da ju naučim da npr voli što pere prozore ili briše prašinu.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:07   #58
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
iako, MM je odrastao u obitelji u kojoj se podrazumijevalo da muško kuha, pospremi stol za sobom i slično (iako svekar ni u ludilu ne bi oprao suđe), možda je zato usvojio način razmišljanja da kućanski poslovi nisu ispod časti muškarcu.
isto kod nas. sveki je odgojila tako i njega i brata i obojica "vole" kućanske poslove. slučajnost? mislim da ipak ne.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:18   #59
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
kako ćeš ti nekome usaditi ljubav prema kućanskim poslovima ako ih on sam ne voli?
ne radi se o usađivanju ljubavi prema kućanskim poslovima nego o vrijednostima, poštovanju ako baš hoćeš
sustavu vrijednosti u kojem netko nije predodređen za pranje podova/peglanje veša/kuhanje/brigu oko djeteta samim time što ima vaginu. da mu nije 'ispod časti' obavit kućanski posao jer to je - ženski posao. i neki obzir za drugoga - nemreš ti buljit u tv dok netko, tko bi ti još k tome trebao biti drag, rinta.

ponavljam, ja ne volim kućanske poslove, moja je majka omanula u tom pogledu. al ne bih mogla ležat cijeli dan dok MM radi.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:48   #60
Ide mi na živce šta moj muž ne voli šta ja uzmem tetu pomoćnicu da mi odradi generalku 2 puta mjesečno dok je on na brodu jer kao zašto da netko kopa po našim stvarima. Zato mu više i ne govorim. Nije da djeci otkidam od usta da bih je platila. I još mi kaže šta ne zoveš moju ili svoju mater da ti pomognu. Gore mi je da one kopaju nego netko koga ne znam!
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.