Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2016., 11:26   #21
Avensis karavan, 2012.g 2.0 d-4d motor 124ks, ima neko iskustava jesu pouzdani kvarljivi i slicno, ako moze neko par slova da napise, hvala
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 22:42   #22
Nisu kvarljivi, prosječna potrošnja im je veća nego kod VAG grupacije.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:41   #23
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Kako sam više godina vozio Avensisa dizla i sa njega prešao na BMW-a (samo sa 184 KS-a) mogu reći da je BMW-ov dizel jednostavno klasu bolji motor (da nije nebi ni Toyota prelazila na njega).

Uglavnom, manje troši, mirniji je, povuče jako već od 1500 okretaja, dok je Toyotin dizel "mrtav" ispod 2000 okretaja....

A i kompletno je BMW 3 bolji auto u svakom pogledu (pa i po pitanju pouzdanosti je na nivou...za par dana će mi biti 4 godine na BMW-u, nikakvih problema).

Koliko sada uopće košta Avensis sa tim motorom od 143 KS u nekom srednjem paketu opreme...nekad je to bila Luna, ne znam da li još postoji?
Trenutno su oko 22-23000 eura. Mene isto zanimaju ti BMW dizeli. Imam Toyotu Yaris dizela 10 godina (130.000km) i nikada nikakav kvar, a zanima me novi Avensis ali ne znam kakvi su BMW dizeli. Ako netko zna više o tome slobodno neka napiše. Jesu pouzdani? Kvarovi? Nešto sam čitao o nekim problemima sa lancem, ne znam koliko je to učestalo ili su individualni slučajevi ili je to laž.
Jack Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:24   #24
Ako bi gledao avensis druge generacije, na kaj obratit paznju, koje su im mane?
Preciznije me zanimaju 2.0 i 2.2 dizeli...

Koliko mogu ocekivat cjenu vecih servisa?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:18   #25
Nekako mi se urezalo u pamcenje da su 2.2 dizeli imali nekakvih problema, ali neznam tocno kojih.
noodle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:19   #26
2.0 je puno bolji motor, ali gledaj redizajn sa 126 konja.

S istim smo napravili 160 000 kilometara uz dva čišćenja EGR ventila i jedno puknuto crijevo intercoolera, sad je kod novog vlasnika na 250t km isključivo uz redovno održavanje. Original kvačilo, original turbina. Jako kvalitetan, udoban, pouzdan i dosadan auto.
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:24   #27
Ne znam, ja sam uspio nac da je netko imao problema sa zamasnjakom na 2.2.. ali ujedno i citam najvise hvala po pitanju 2.2 motora...
Imao sam ga prilike probati davno na autoshowu i od tad me nijedan auto nije toliko ocarao, jer sav raspored u vozilu, komotnost, razmak i doziranje papucica, u pravljivost, reko bi da je radjen po meni
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:57   #28
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja sam uspio nac da je netko imao problema sa zamasnjakom na 2.2.. ali ujedno i citam najvise hvala po pitanju 2.2 motora...
Imao sam ga prilike probati davno na autoshowu i od tad me nijedan auto nije toliko ocarao, jer sav raspored u vozilu, komotnost, razmak i doziranje papucica, u pravljivost, reko bi da je radjen po meni
Onda uzimaj, nemas se sta previse razmisljat. Svaki auto se moze pokvarit, a Toyote slove kao pouzdanije tako da nemas brige.
Inace zadnji par dana sam par puta bio vozen u Avensisu 2.2d s automatikom koji je dobiven kao zamjensko vozilo i bas kako je netko rekao, udoban i dosadan auto, ali ono sto je mene prvenstveno odusevilo je kvaliteta. Auto je star oko 3 god. i ima preko 150t km, ali to se ne osjeca nimalo. Sve je utegnutno, nista ne skripi, nije izlizano itd., a to je auto koji je vozilo pitaj boga koliko ljudi. Ja sam prvo mislio da ima 15tkm, al onda sam skuzio znamenku vise. Inace taj 2.2d sa 150ks bas fino vuce, jedino u kombinaciji s automatikom dosta trosi.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.