Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2012., 08:12   #101
Zapravo, nije samo Tito zatirao hrvatske intelektualce. Tuđman je uspješno dovršio taj posao, jer koliko je samo visoko obrazovanih čamilo na burzi dok su preko HDZ-a takve poslove dobivali največe seljačine i poslušnici vlasti, polupismeni ili čak nepismeni ljudi sa sela.
Razlike između njih dvoje nema jer oboje su potvrdili da je intelekt najveća opasnost za vlast. Onome tko misli svojom glavom, bilo bi mu bolje da se nije rodio u Hrvatskoj.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Old 18.09.2012., 08:47   #102
Quote:
LaserCut kaže: Pogledaj post
Zapravo, nije samo Tito zatirao hrvatske intelektualce. Tuđman je uspješno dovršio taj posao, jer koliko je samo visoko obrazovanih čamilo na burzi dok su preko HDZ-a takve poslove dobivali največe seljačine i poslušnici vlasti, polupismeni ili čak nepismeni ljudi sa sela.
Razlike između njih dvoje nema jer oboje su potvrdili da je intelekt najveća opasnost za vlast. Onome tko misli svojom glavom, bilo bi mu bolje da se nije rodio u Hrvatskoj.
U Tuđmanovom slučaju je postojao jedan problem - zahvaljujući komunizmu sve elite upravljačke, ekonomske, intelektualne su bile lijeve ( projugoslovenske ). Komunisti, udbaši, partizani, Srbi su naguravali svoju DECU preko veze na fakultete, zapošljavali ih nakon toga na svoja mjesta u državnim strukturama - upravi, vojsci, miliciji, obavještajnim službama. Rezultat toga da je većina i današnje elite društva - komunistička deca. Desne inteligencije je malo jer se takve ljude eliminiralo već pri pokušajima upisa na fakultete, a ako su i prošli - ne bi nikako prošli pri zapošljavanju u Yu državnim službama, a ako bi slučajno i prošli to ne bi bilo neko važno mjesto. Josipović, Pusić, Čačić, Milanović....sve partizanska deca..... Nadam se kad djeca hrvatskih branitelja završe fakultete i zauzmu svoje mjesto u hrvatskom društvu - ta slika biti malo drugačija.
__________________
Poruka ljevičarima: Milost ne tražim, nit bih vam je dao!!!!
pikzibner is offline  
Old 23.09.2012., 16:05   #103
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
U Tuđmanovom slučaju je postojao jedan problem - zahvaljujući komunizmu sve elite upravljačke, ekonomske, intelektualne su bile lijeve ( projugoslovenske ). Komunisti, udbaši, partizani, Srbi su naguravali svoju DECU preko veze na fakultete, zapošljavali ih nakon toga na svoja mjesta u državnim strukturama - upravi, vojsci, miliciji, obavještajnim službama. Rezultat toga da je većina i današnje elite društva - komunistička deca. Desne inteligencije je malo jer se takve ljude eliminiralo već pri pokušajima upisa na fakultete, a ako su i prošli - ne bi nikako prošli pri zapošljavanju u Yu državnim službama, a ako bi slučajno i prošli to ne bi bilo neko važno mjesto. Josipović, Pusić, Čačić, Milanović....sve partizanska deca..... Nadam se kad djeca hrvatskih branitelja završe fakultete i zauzmu svoje mjesto u hrvatskom društvu - ta slika biti malo drugačija.
Svaki početak je najteži. Ja se nadam da neće s vremenom biti inhibirani zbog ostavljenog dojma o Domovinskom ratu.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Old 24.09.2012., 00:01   #104
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Desne inteligencije je malo jer se takve ljude eliminiralo već pri pokušajima upisa na fakultete, a ako su i prošli - ne bi nikako prošli pri zapošljavanju u Yu državnim službama, a ako bi slučajno i prošli to ne bi bilo neko važno mjesto. Josipović, Pusić, Čačić, Milanović....sve partizanska deca..... Nadam se kad djeca hrvatskih branitelja završe fakultete i zauzmu svoje mjesto u hrvatskom društvu - ta slika biti malo drugačija.
Što je to desna inteligencija? To je kao da spominješ drveno željezo ili srpsko more. Svašta.
prof56 is offline  
Old 24.09.2012., 00:10   #105
Quote:
prof56 kaže: Pogledaj post
Što je to desna inteligencija? To je kao da spominješ drveno željezo ili srpsko more. Svašta.
Slažem se. Inteligencija je inteligencija. Sama definicija je izdiže iznad prizemnih pojmova poput "lijevo" i "desno". Samim time bilo tko ko sebe okarakterizira kao "lijevi" ili "desni" automatski ne može biti inteligencija.
strange quark is offline  
Old 24.09.2012., 09:31   #106
Quote:
prof56 kaže: Pogledaj post
Što je to desna inteligencija? To je kao da spominješ drveno željezo ili srpsko more. Svašta.
Desna inteligencija je ona koja je je dominirala hrvatskim društvom od 1941. - 1945. a koja je sad najvećim dijelom u emigraciji. Pod inteligencijom ne smatram nužno "inteligenciju" već vodeće i upravljačke elite društva. 1945. g. dolazi na vlast partizansko-četničko-čobansko-koljačka banda koja temeljito počisti sve dotadašnje strukture društva - učitelje, pravnike, novinare, liječnike, znanstvenike, glumce, književnike, gospodarstvenike ( nešto pobiju, a nešto protjeraju u strane zemlje ). I naravno tu instaliraju svoje čobane koji odmah dobijaju stanove, kuće i rukovodeća mjesta u državnim službama i tvornicama. Na tim rukovodećim mjestima ih naslijede njihova čobanska djeca i dobiješ čobansku rukovodeću strukturu hrvatskog društva - odnosno "lijevu inteligenciju" koja ruku na srce i nije baš neka inteligencija......:-) I sad očekivati da će ta čobanska elita ići rušiti Jugoslaviju koja im je dala sve i da bi se Tuđman trebao oslanjati na djecu i unuke četnika je malo ipak previše. Oslanjao se na one u koje je imao povjerenja - a ti često puta nisu imali škole ni fakultete jer nije bilo mjesta za njih na fakultetima pored partizanske djece...
__________________
Poruka ljevičarima: Milost ne tražim, nit bih vam je dao!!!!
pikzibner is offline  
Received Infraction
Old 24.09.2012., 11:35   #107
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Nadam se kad djeca hrvatskih branitelja završe fakultete i zauzmu svoje mjesto u hrvatskom društvu - ta slika biti malo drugačija.
A kako misliš završit faks kad si stalno na forumu?
Jesi li barem upisao štogod?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Received Infraction
Old 24.09.2012., 22:34   #108
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Desna inteligencija je ona koja je je dominirala hrvatskim društvom od 1941. - 1945. a koja je sad najvećim dijelom u emigraciji. Pod inteligencijom ne smatram nužno "inteligenciju" već vodeće i upravljačke elite društva. 1945. g. dolazi na vlast partizansko-četničko-čobansko-koljačka banda koja temeljito počisti sve dotadašnje strukture društva - učitelje, pravnike, novinare, liječnike, znanstvenike, glumce, književnike, gospodarstvenike ( nešto pobiju, a nešto protjeraju u strane zemlje ). I naravno tu instaliraju svoje čobane koji odmah dobijaju stanove, kuće i rukovodeća mjesta u državnim službama i tvornicama. Na tim rukovodećim mjestima ih naslijede njihova čobanska djeca i dobiješ čobansku rukovodeću strukturu hrvatskog društva - odnosno "lijevu inteligenciju" koja ruku na srce i nije baš neka inteligencija......:-) I sad očekivati da će ta čobanska elita ići rušiti Jugoslaviju koja im je dala sve i da bi se Tuđman trebao oslanjati na djecu i unuke četnika je malo ipak previše. Oslanjao se na one u koje je imao povjerenja - a ti često puta nisu imali škole ni fakultete jer nije bilo mjesta za njih na fakultetima pored partizanske djece...
Slažem se sa svime što si napisao, osim što mi nije jasno zašto Tuđmana izdvajaš od svih ovih gore spomenutih i zašto bi on trebao biti taj koji će instalirati neku novu inteligenciju, koja bi - zamisli - morala biti bolja od onih od kojih je i on potekao. I još nešto, ako pod inteligencijom smatramo one koji su završili bar neku školu (što ja ne smatram neophodnim) zašto spomenutog smatraš ne samo inteligencijom nego i onim koji bi trebao ustrojiti neku novu hrvatsku inteligenciju - pa koju je on to školu završio da ga ubrajaš u inteligenciju.
prof56 is offline  
Old 25.09.2012., 12:02   #109
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Desna inteligencija je ona koja je je dominirala hrvatskim društvom od 1941. - 1945. a koja je sad najvećim dijelom u emigraciji. Pod inteligencijom ne smatram nužno "inteligenciju" već vodeće i upravljačke elite društva. 1945. g. dolazi na vlast partizansko-četničko-čobansko-koljačka banda koja temeljito počisti sve dotadašnje strukture društva - učitelje, pravnike, novinare, liječnike, znanstvenike, glumce, književnike, gospodarstvenike ( nešto pobiju, a nešto protjeraju u strane zemlje ). I naravno tu instaliraju svoje čobane koji odmah dobijaju stanove, kuće i rukovodeća mjesta u državnim službama i tvornicama. Na tim rukovodećim mjestima ih naslijede njihova čobanska djeca i dobiješ čobansku rukovodeću strukturu hrvatskog društva - odnosno "lijevu inteligenciju" koja ruku na srce i nije baš neka inteligencija......:-) I sad očekivati da će ta čobanska elita ići rušiti Jugoslaviju koja im je dala sve i da bi se Tuđman trebao oslanjati na djecu i unuke četnika je malo ipak previše. Oslanjao se na one u koje je imao povjerenja - a ti često puta nisu imali škole ni fakultete jer nije bilo mjesta za njih na fakultetima pored partizanske djece...
Ali ovi su, iako tobože domoljubi, namjeravali dijelove Hrvatske podijeliti Hitleru i Mussoliniju.
S vremenom bismo kao slaveni (za njih niža rasa) opet postali neuka i nepismena rulja. Isti kurac kao i sa Titom.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Old 25.09.2012., 18:55   #110
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Desna inteligencija je ona koja je je dominirala hrvatskim društvom od 1941. - 1945. a koja je sad najvećim dijelom u emigraciji.
Aha, pa slobodno reci Ustaše, ne kompliciraj.

Quote:
1945. g. dolazi na vlast partizansko-četničko-čobansko-koljačka banda koja temeljito počisti sve dotadašnje strukture društva - učitelje, pravnike, novinare, liječnike, znanstvenike, glumce, književnike, gospodarstvenike ( nešto pobiju, a nešto protjeraju u strane zemlje ). I naravno tu instaliraju svoje čobane koji odmah dobijaju stanove, kuće i rukovodeća mjesta u državnim službama i tvornicama. Na tim rukovodećim mjestima ih naslijede njihova čobanska djeca i dobiješ čobansku rukovodeću strukturu hrvatskog društva - odnosno "lijevu inteligenciju" koja ruku na srce i nije baš neka inteligencija......:-)
Sve pršti od divne argumentacije...

Quote:
I sad očekivati da će ta čobanska elita ići rušiti Jugoslaviju koja im je dala sve i da bi se Tuđman trebao oslanjati na djecu i unuke četnika je malo ipak previše.
Ali i Tuđman je postao važan u Jugoslaviji, završio studij u JNA. Dakle on je isto čoban čobanske djece...

Quote:
Oslanjao se na one u koje je imao povjerenja - a ti često puta nisu imali škole ni fakultete jer nije bilo mjesta za njih na fakultetima pored partizanske djece...
Dakle rođaci i prike, ha? Ne moraš izvrdavati, reci jasno što misliš.

Ozbiljno, tvrditi da su se u SFRJ školovala samo djeca partijskih funkcionera je previše, čak i za protofašista.
Evo ti Bruno Bušić za primjer, završio ekonomiju u Zagrebu 1964. Svatko tko se htio školovati mogao je, Tuđman je na položaje postavio "ljude od povjerenja" iz svojih 200 obitelji bez obzira na njihovo školovanje i prijašnju partijsku prošlost.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Old 05.10.2012., 21:30   #111
Ustašizam ovdje neće biti dozvoljen.
Bat Kol is offline  
Old 05.10.2012., 22:43   #112
Glede početne tez4e: postoji niz fantazija o tome da Tito nije bio Josip Broz (sin Franje i Marije rođ. Javoršek, rođen u Kumrovcu 7. svibnja 1892), nego netko drugi. Više od 10 "teorija", sigurno. Dodatne teorije, osim zamjene u mladosti, odnose se na navodnu zamjenu sredinom 1930-ih.

Te hipoteze nemaju nikakvog osnova. Nema nikakvih iole realnih indicija da je slična zamjena bila izvršena. Sve je započeolo od čuđenja, da kako je jedan sin seljaka mogao postati takav gospodin i šarmer - kao da postoji neka genetska zabrana, da sin seljaak nauči mačevati, svirati klavir, elegantno se oblačiti isl..
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 06.10.2012., 08:48   #113
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Glede početne tez4e: postoji niz fantazija o tome da Tito nije bio Josip Broz (sin Franje i Marije rođ. Javoršek, rođen u Kumrovcu 7. svibnja 1892), nego netko drugi. Više od 10 "teorija", sigurno. Dodatne teorije, osim zamjene u mladosti, odnose se na navodnu zamjenu sredinom 1930-ih.

Te hipoteze nemaju nikakvog osnova. Nema nikakvih iole realnih indicija da je slična zamjena bila izvršena. Sve je započeolo od čuđenja, da kako je jedan sin seljaka mogao postati takav gospodin i šarmer - kao da postoji neka genetska zabrana, da sin seljaak nauči mačevati, svirati klavir, elegantno se oblačiti isl..

.....i da su mu po Duhu Svetom narasli prsti koje je prije odrezao.....
__________________
Poruka ljevičarima: Milost ne tražim, nit bih vam je dao!!!!
pikzibner is offline  
Old 06.10.2012., 11:23   #114
Pogledajte film Josef.
Phlegma is offline  
Old 08.10.2012., 04:55   #115
Niije bilo nikakvih "odrezanih prsta"

Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
.....i da su mu po Duhu Svetom narasli prsti koje je prije odrezao.....
Prije svega, redovno se govor o jednom prstu, ne više njih.

Riječ je o nesreći koja se dogodila 1912. ili 1913., dok je radio u tvornici Daimler u Bečkom Novom Mestu. Stroj mu je zahvatio vrh lijevog kažiprsta. U bulnici su zašili ranu. Ostao je ožiljak i određena ukočenost prsta. Kad bi ga pitali, objasnio bi kako je do toga došlo, i to je i jedini izvor koji imamo da se ta nesreća dogodila. To spominje M. Đilas u knjizi o Titu, zatim jedan od Engleza koji su bili u Jugoslaviji za 2. sv rata, nisam sad siguran da li McLean, Deakin, Davidson ili Hout. Spominje i J. Ridley u Titovoj biografiji.

Priča da je "ostao bez prsta", koliko je meni poznato, samo je preuveličavanje na osnovu samog Titovog pričanja. Ako imaš neki povijesni izvor da je drugačije (ali ne u stilu "pričao mi moj dida"), reci!
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Old 09.10.2012., 12:10   #116
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Prije svega, redovno se govor o jednom prstu, ne više njih.

Riječ je o nesreći koja se dogodila 1912. ili 1913., dok je radio u tvornici Daimler u Bečkom Novom Mestu. Stroj mu je zahvatio vrh lijevog kažiprsta. U bulnici su zašili ranu. Ostao je ožiljak i određena ukočenost prsta. Kad bi ga pitali, objasnio bi kako je do toga došlo, i to je i jedini izvor koji imamo da se ta nesreća dogodila. To spominje M. Đilas u knjizi o Titu, zatim jedan od Engleza koji su bili u Jugoslaviji za 2. sv rata, nisam sad siguran da li McLean, Deakin, Davidson ili Hout. Spominje i J. Ridley u Titovoj biografiji.

Priča da je "ostao bez prsta", koliko je meni poznato, samo je preuveličavanje na osnovu samog Titovog pričanja. Ako imaš neki povijesni izvor da je drugačije (ali ne u stilu "pričao mi moj dida"), reci!
Svi koji su imali "izvore" i o tome pričali su stradali. Ja to znam iz pričanja - a čega drugog - mog daljnjeg rođaka koji je sad pokojni - a koji je sa Josipom Brozom bio zajedno u rovu kao austrougarski vojnik. A ja njemu vjerujem više nego tvojim "izvorima" i pogotovu "Titovim memoarima".....
__________________
Poruka ljevičarima: Milost ne tražim, nit bih vam je dao!!!!
pikzibner is offline  
Old 09.10.2012., 16:19   #117
Ajme ne mogu vjerovati dokle ide ljudska mašta...

Tu i tamo virnem na alternativu da vidim šta ima nova u svijetu " vanstrujnih pogleda"... bude mi nadasve zanimljivo , ali ovo nema veze s vezom...

Koja priča o rođaku iz rova , zamjeni dojenčadi, o odrezanom prstu ,špijunske afere.....

Ni krimić Agathe Christie vam nije ravan.

Nema vam tu nikakve zavjere....Joža je bil Joža od rođenja do smrti, kakav god bio dobar ili loš, ipak je bil samo običan seljački sin....

U Kumrovcu ima podosta rođaka i ogranaka obitelji Broz i vjerujte mi smiju se ovakvim pričama i glupostima..
aprilia67 is offline  
Old 09.10.2012., 16:55   #118
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Svi koji su imali "izvore" i o tome pričali su stradali. Ja to znam iz pričanja - a čega drugog - mog daljnjeg rođaka koji je sad pokojni - a koji je sa Josipom Brozom bio zajedno u rovu kao austrougarski vojnik. A ja njemu vjerujem više nego tvojim "izvorima" i pogotovu "Titovim memoarima".....
Divno. Di bi završili kad bi vjerovali u rekla-kazala...
I kako znaš da je to baš taj Josip Broz?
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Old 09.10.2012., 19:14   #119
Quote:
aprilia67 kaže: Pogledaj post
Ajme ne mogu vjerovati dokle ide ljudska mašta...

Tu i tamo virnem na alternativu da vidim šta ima nova u svijetu " vanstrujnih pogleda"... bude mi nadasve zanimljivo , ali ovo nema veze s vezom...

Koja priča o rođaku iz rova , zamjeni dojenčadi, o odrezanom prstu ,špijunske afere.....

Ni krimić Agathe Christie vam nije ravan.

Nema vam tu nikakve zavjere....Joža je bil Joža od rođenja do smrti, kakav god bio dobar ili loš, ipak je bil samo običan seljački sin....

U Kumrovcu ima podosta rođaka i ogranaka obitelji Broz i vjerujte mi smiju se ovakvim pričama i glupostima..

Eto - kaže stručnjak.........on zna......a čovjek koji je s njim u rovu rame uz rame ratovao - ne zna.......krasno! Od te generacije je bio samo jedan Joža Broz i on nije imao prst. A ovaj što je došao iz Rusije ne samo da ima sve prste nego i svira klavir.........i čovjek je izričito rekao da to NIJE Joža Broz..........dio rodbine mi je iz tih krajeva pa znam što pričam...onda bi za ovakvu priču izgubio glavu, dok danas eventualno moram odslušati kritike neupućenih......
__________________
Poruka ljevičarima: Milost ne tražim, nit bih vam je dao!!!!
pikzibner is offline  
Old 09.10.2012., 19:30   #120
Ma daj ne k...j. Ako hoćeš konkretno ja sam iz Kumrovca i moj je djed direktni rođak ,da ne kažem da sam ja od Brozove familije. Tako da tvoj rođak iz rova može pričati ili je pričao bajke....I nitko nije izgubio glavu a pričalo se svašta ...da ne kažem da je djedov stariji brat pri jednoj Titovoj posjeti upravo pričao o tome s njime tj.o sumnjama o zamjeni ....da ne imenujem i Titovog pokojnog "pajdaša " iz mladosti koji je razgovarao s njime o dogodovštinama i ljudima iz djetinjstva koje su samo oni znali upravo da bi otklonili takve sumnje koje su se i onda provlačile kroz gostioničarske razgovore.

A priče o velikoj zavjeri objesi mačku o rep...
Možeš ga smatrati ubojicom ili velikanom meni svejedno ,povijesničari nek konačno kažu svoje o tome ali Tito je bio Joža Broz iz Kumrovca i točka.
aprilia67 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.