Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2012., 12:37   #1
Upalila se žuta lampica motora!

Sada me supruga zvala na putu je u Varazdin i upalila im se zuta lampica u obliku motora na peugeotu 208 benzinac i kaze da auto ne ide brze od 110km/h.
Tocila je gorivo na privatnoj benzinskoj (IKS, Slav. Brod.).

Da li moze biti do goriva? ili je neki ozbiljni kvar?
caduceusSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 12:41   #2
Samo zuta lampica?nije nikakvu drugu gresku bacio?s obzirom da znam kakvo je gorivo tamo moguce je da je od toga...
ZvoneSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 12:42   #3
Ništa bez dijagnostike.

Prvi ovlašteni servis, obavezno. Može biti do goriva i može biti nešto ne kritično, ali novi je auto, nije se za šaliti.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 12:43   #4
Moguće da je do šrot goriva, nikakvo čudo ne bi bilo.....nadam se da nije natočila ful spremnik te brlje, ako ima pol tanka onda nek se odveze do neke poštene benzinske,pa nek tamo natoči do čepa
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 13:33   #5
A kaj bu eksperimentirala sa benzinom do najbližeg ovlaštenog pa nek proba, osobno sumnjam da je do goriva a i izgleda da se je izbacio u safe mode..More biti svašta..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 13:34   #6
mozda je ulje na minimumu...
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 13:37   #7
vjerovatno pričam gluposti, ali zar niej žuta lampica upozorenje, a crvena sranje ?
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 13:41   #8
Ako troka i nejde brže od navedene brzine odnosno ne diže okretaje iznad 2/3 hiljade znači da ga je centralina izbacila u safe, a iskreno sumnjam da je do benzina..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 13:43   #9
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
mozda je ulje na minimumu...
Pa velim more biti masa stvari novi, do prvog ovlaštenog sprobaju a verojatno ne bude ništ ni platila ak je mala greškica..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:02   #10
ECU je prepoznao potencijalnu opasnost po motor. Bez puno filozofiranja hitno.hr u ovlašteni, imaš garanciju i nek to riješe. Možda je stvarno prljavi benzin u pitanju, možda je koincidencija pa je ECU popizdio zbog južine, filozofiranje bi moglo puno koštati.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:06   #11
Je, je.... more stvarno bit sitnica (na primjer ako je vlaga probila u ECU) ili krupnica ako je neki senzor riknuo.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:46   #12
nije to niš, meni se uvijek pali ak točim na ini i tak nekim benzinskama di je losije gorivo, upali se lampica i počne trokirati, ugasim auto, ponovo upalim i sve dobro osim kaj ta lampica neko vrijeme svijetli, ima dosta vode u gorivu pa javlja gresku
brandjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 16:03   #13
Malo me čudi a malo i ne.Iks je sada,kako ono euro petrol?Govori se da imaju loše gorivo,ja sam nekada stalno točio tamo i ništa nisam primjetio.
__________________
Nikad nisam kasnio i trčao u školu,al sam zato trčao iz škole.
gddgfh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 18:13   #14
da nije taj auto još pod garancijom? ako je onda ovlašteni i trebali bi biti ili besplatno ili ako je kvar onda pod garanciju...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 00:02   #15
Nek u gorivu ima (malo) vode. Kod benzinca se to vidi kao misfire. Nekoliko misfire-a u redu i ECU zaključi da nešto opako ne valja i baca motor u safe mod. Ništa čudno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 12:43   #16
evo da javim da me je supruga zvala i ugasila se lampica. za sada je sve uredu.
caduceusSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 12:52   #17
Kad ovakve postove čitam sve me strah kupovati ove nove aute. Neka meni sare dobre Lade. Ta te na tri cilindra doveze na cilj i onda napraviš generalku za istu cijenu za koju ti na novom naprave dijagnostiku i zamjenu filtera klime. Zašto filter klime? Pa eto znate kada je već bio auto u servisu, a vidili smo da je filter malo prljav, pa smo ga zamijenili.
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 15:04   #18
Quote:
caduceusSB kaže: Pogledaj post
evo da javim da me je supruga zvala i ugasila se lampica. za sada je sve uredu.
Ajde ne budali i teraj na servis - to što se lampica ugasila ne znači da je sve OK.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 15:46   #19
Želiš stvarno čekati, da ti se upali crvena lampica za koji dan u nekoj vukojebini tijekom snježne oluje?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 18:01   #20
Bez obzira što je bilo, error code je ostao zapisan u nekom od čipova ECU menagementa, ...u ovlaštenom servisu će vidjeti što je bilo i po potrebi sanirati...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.