Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2009., 10:33   #1
Ionizatori zraka

Našla samna netu informacije o pročistaču/ionizatoru zraka, pa me zanima koliko ima istine u tim napisima? Je li to samo reklama? Na koji način ionizator ionizira zrak? Koliki mu je vijek trajanja.

Quote:
Ionizator-pročistač zraka
Unosi čist planinski zrak u stambene i uredske prostore i vozila.


U današnje vrijeme 90% svog vremena provodimo u zatvorenim prostorima. Prema ACA (American College of Allergy), 50% svih bolesti pospješuje a mnoge i uzrokuje onečišćen zrak zatvorenih prostora. EPA (Environmental Protection Agency) tvrdi da je zrak u zatvorenim prostorima 2 do 10 puta opasniji po zdravlje od vanjskog zraka, štoviše smatra se najvažnijim ekološko-zdravstvenim problemom današnjice.


Rješenje tog problema nudi kanadska tvrtka Heaven Fresh!

Održava zrak čistim i svježim, kao poslije proljetnog pljuska

Koristeći naprednu "ionic breeze" tehnologiju, ionizator-pročišćivač zraka XJ-2000 uklanja ili ublažava brojne tegobe:

- migrenu i glavobolju

- alergije i astmu

- bronhitis

- teškoće u dišnim organima

- gubitak koncentracije

- potištenost i pesimizam

- nesanicu

- malaksalost (fizičku i mentalnu)

- osjećaj mučnine (u vožnji)

- napetost i nervozu

- hipertoniju i srčane tegobe i dr.



Također djeluje na ubrzano zarastanje rana, opeklina i sl.

Posebno se preporuča korištenje ionizatora Heaven Fresh u prostorima koji su zagađeni "elektro smogom", kao npr. prostorije u kojima se nalaze TV prijemnici, PC monitori, računala i sl, kao i prostorije od armiranog betona (tzv. Faradayev kavez), sa centralnim grijanjem i klima uređajima te prostorije zagađene duhanskim dimom.

Već samim nenametljivim, modernim dizajnom uklapa se u svaki prostor.

Pročišćava i obogaćuje zrak optimalnom količinom negativnih iona

Ioniziranjem zraka, sa 17 igala od plemenitog čelika, XJ-2000 jamči optimalnu proizvodnju negativnih iona od minimalno 1.000.000 po cm3 zraka.

Pomoću negativnih iona i ozona (aktivnog kisika O3), vrlo kvalitetno pročišćuje zrak od raznih zagađivala kao što su: prašina, dim cigareta, pelud, razni mirisi i plinovi, formaldehidi, gljivice, bakterije, virusi te brojna druga. Pritom je količina ozona u strogo dozvoljenim granicama i ne prelazi 0,05 ppm pri neprekidnom radu.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 17:06   #2
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
Našla samna netu informacije o pročistaču/ionizatoru zraka, pa me zanima koliko ima istine u tim napisima? Je li to samo reklama? Na koji način ionizator ionizira zrak? Koliki mu je vijek trajanja.
Prvo, ovo o cemu pricas stvara i ozon. Koji ubija sve patogene, sto je uvijek korisno.

A sto se tice ionizatora, osobno ih ne preferiram iz vise razloga. Imas i prirodne ionizatore, zovu se solne lampe, puno su ekoloskije, a imaju i dekorativna svojstva, ako ti se svidaju. Jeste da isto trose elektricnu energiju, ali je trose manje. Sto je bolje.

Solne lampe danas mozes naci i po vecim trgovackim centrima, cijena je ispod 100Kn, gledaj da uzmes sto tezu lampu, a vise informacija mozes naci na netu. Osobno imam 3. Imaju vise prednosti od ionizatora.

Sto se tice negativnih iona, da istina je da su oni korisni za zdravlje, nije to samo reklama, iako je sad pitanje kako radi taj uredaj. Recimo, meni je jedan prijatelj spomenuo da je gledao jedan uredaj. Odmah da se razumijemo, tip je inzenjer elektrotehnike, dakle, razumije se u to. I ono sto mi je rekao, uredaj je bio krivo spojen, tako da umjesto negativnih iona je proizvodio pozitivne. Ukratko, obrnuto od onog sto je trebao. Umjesto da poboljsava atmosferu, on ju je kvario. Ne kazem da je to uvijek slucaj i zasto je ovo bilo krivo spojeno, ali ocito da je netko krivo procitao shemu i to vec dovoljno govori sto se sve moze naci na trzistu. Ja uredaj nisam vidio, ne znam koji je, ali je ovo malo upozorenje...

Sto se tice ozonacije, to solna lampa ne moze.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 20:06   #3
o, Alane, pa ti se u sve razumiješ. Nego, negdje sam pročitala da je ozon kancerogen i da je bolje kada su iglice pomoću kojih se proizvodi ozon grafiotne, a ne metalne baš zbog ozona, ne znam jel to istina
A ovo da je uređaj krivo spojen pa proizvodi pozitivne ione je koma, pa kako čovjek to uopće može provjeriti?
A što točno rade solne lampe?
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 08:28   #4
Bila sam nekidan kod jedne frendice u Sloveniji koja je imala kao taj neki ionizator koji izgleda poput velikog aparata protiv komaraca koji se samo zatakne u štek dozu i to je to. Platila ga je nekih 100KM u Bosni. Inače ja baš ne vjerujem u takve stvari koje se zataknu u struju i sad one neš meni pomažu, al činjenica je da smo u zatvorenom prostoru bili 6 sati i da je ona cijelo vrijeme pušila, a da se mi uopće kasnije nismo osjetili po duhanu. Meni i mom dragom inače užasno dim smeta a posebno kad se usmrdimo. Tak da mi je to bilo fora, ak je to zbog toga bilo
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 17:07   #5
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
o, Alane, pa ti se u sve razumiješ. Nego, negdje sam pročitala da je ozon kancerogen i da je bolje kada su iglice pomoću kojih se proizvodi ozon grafiotne, a ne metalne baš zbog ozona, ne znam jel to istina
A ovo da je uređaj krivo spojen pa proizvodi pozitivne ione je koma, pa kako čovjek to uopće može provjeriti?
A što točno rade solne lampe?
Moze ozon nagrizati metal, oksidira brze. To onako normalno, ide za sve metale vise manje. E sad, stoji da odvise bilo cega moze skoditi, pa tako i ozona. Sam ozon, ako je u razumnim granicama je zdrav i koristan. Ozon se oslobada kod svih vecih elektricnih praznjenja, pa meni osobno i ok mirisi (ali to je moja osobna preferencija).

E sad, nisam prijatelja pitao kako je to vidio, moguce da je na uredaju pisalo gdje ide plus, a gdje minus pol, ne znam. Sam nisam vidio uredaj, vec je to bilo iz price prijatelja. Covjeku vjerujem, studirao je elektrotehniku i definitivno se vise od mene kuzi u samu elektriku.

A solne lampe ukratko djeluju na tri nacina:

Stvaraju negativne ione
Proizvode dobre frekvencije, koje odgovaraju prirodnim zemljinim
Lijece svjetlom, tj. bojom svjetla, posto moraju biti tople, koriste se elektricne zarulje (sigurnije nego svijecom). Ima ih raznih boja, ovisi o kristalima soli.

Imas toga na netu, ubaci salt crystal lamps (moze i bez crystal).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:21   #6
Ionizator zraka radi na jednostavan način: dovedeš dovoljno visoki napon (par kV) na šiljak i pustiš električno polje da radi. Za proizvodnju ozona posve je svejedno je li šiljak metalni ili od grafita. Ozon nastaje zbog korona izboja i vrlo je reaktivan. Dospije li u organizam ponaša se ko najgori slobodni radikal što u stvari i je. Neki se ljudi dobro osjećaju ako ima višak negativnih iona, drugi ne. Treba probati pa zaključiti. Glavna mana je da takve naprave ioniziraju i prašinu pa prljaju zidove.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 09:28   #7
Ionizatori su korisni i dokazano je još prije tridesatak godina da se ljudi puno brže oporavljaju ako ima dovoljno negativnih iona (to ne znači da ih mora biti puno nego da se rekombinraju sa pozitivno nabijenim česticama. Ozon je opasan no male količine djeluju dobro.
U prirodi osim munja i gromova, vjetovi, slapovi, vatra i valovi .... također stvaraju negativne ione i samim time vidite da se u tim okolnostima bolje osjećate (granični slučajevi isključeni). Kupovni su vrlo često loši, tako da prestaju raditi u roku par mjeseci a što se tiče potrošnje struje ona je više nego minimalna, jer je opterećenje kapacitivne prirode. Dakle potrošnju zanemarite doslovno par lipa mjesečno.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 14:29   #8
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Glavna mana je da takve naprave ioniziraju i prašinu pa prljaju zidove.
Ovo je jos jedna velika prednost solnih lampi. One ne prljaju zidove, za razliku od elektricnih ionizatora. Ciste su, dekorativne i prirodne. Jasno, uvijek ima ljudi koji ne preferiraju prirodne stvari.

A da su zidovi crni od elektricnih, jesu...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 18:58   #9
Mi imamo doma i ionizator i ionozirajuce zarulje.

Kupili smo ih u Neckermannu pred cca. 5 godina!
Jos svjetle

Uglavnom,funkcioniraju ludo!

Moj dragi i prijatelj u sobi su pusili k o Turcini,sve je bilo bijelo od dima.Montirali smo tu zarulju,upalili-dim je skroz nestao za 2-3 minute.
I oni su nastavili pusiti,makar se ja ljutila,a dim je nestajao.
Izgleda kao stedna zarulja.
jednu imamo u kuhinji,svi mirisi kuhanja nestanu(sto je pozeljno kad kuham zelje ili karfiol)
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:36   #10
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Mi imamo doma i ionizator i ionozirajuce zarulje.

Kupili smo ih u Neckermannu pred cca. 5 godina!
Jos svjetle

Uglavnom,funkcioniraju ludo!

Moj dragi i prijatelj u sobi su pusili k o Turcini,sve je bilo bijelo od dima.Montirali smo tu zarulju,upalili-dim je skroz nestao za 2-3 minute.
I oni su nastavili pusiti,makar se ja ljutila,a dim je nestajao.
Izgleda kao stedna zarulja.
jednu imamo u kuhinji,svi mirisi kuhanja nestanu(sto je pozeljno kad kuham zelje ili karfiol)
Ma nemoj me zafrkavat Vama još uvijek svijetle žarulje koje ste kupili prije 5 godina ja ove svoje obične moram svakih par mjeseci mijenjat.

edit.. sad sam proguiglala, životni vijek štednih žarulja je 6 godina. no, u neckermannu ih sada nemaju u ponudi.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello

Zadnje uređivanje izgubljena : 31.03.2009. at 19:57.
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 11:32   #11
Ne,nazalost,nemaju ih vise.
Da sam znala da su tako dobre bila bih kupila bar jos 2.
Trazila sm bila na net-u i u Hrvatskoj ih nisam nasla.
Ima ih u Njemackoj.
Mozda da nazoves Neckermann pa pitas da li ce ih imati ponovno u ponudi?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 11:33   #12
P.S. To su IONIZIRAJUCE stedne zarulje

http://www.restposten.de/article-4802116.html

Evo ih tu.
Kod njih kostaju manje od 40 kn!
Ja sam placala 99!kuna.Preko duplo..

Zadnje uređivanje utisana : 01.04.2009. at 11:38. Reason: dodatak teksta
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 23:13   #13
Vidim da je bilo dosta dilema oko zraka. Prirodni zrak ima sam po sebi visoku koncentraciju negativnih iona kisika i dusika. Jedino u takvom obliku su bioloskom sustavu iskoristivi, a ako nisu negativno ionizirani, organizam sam mora molekule ionizirati i onda koristiti. Ozon mora biti na nuli, jer nije potreban uz negativno ionizirane ione kisika koji elektricki unistavaju samo stetne mikroorganizme. Tko je proucavao MMS vidio je sto radi ClO2, a identicno radi negativan ion zraka. Posto je ClO2 jako nestabilna molekula, vrlo brzo se raspada na ione, a jedan je tada i ionizirani kisik. MMS nije potreban uz negativno ionizirani kisik u visokoj koncentraciji. Svi uredjaji sa celicnim siljcima su neprihvatljivi jer vrlo brzo pocmu proizvoditi ozon. Ugljicna vlakna su bolja, ali ih isto treba cistiti. Najbolji su zlatni siljci, a jedini ionizator koji to ima je Geomed www.geomedair.com. Puno smeca od ionizatora ima na trzistu.Prije bi ih se moglo nazvati ozon generatorima, nego ionizatorima. Sto se prljanja zidova tice, to je pozitivna pojava. Kad se cestice prljavstine u zraku el. nabiju, privlace se i postaju teze i time padaju na pod ili se okace na zid. Time se uklanjaju lebdece necistoce i zrak se prociscuje. Sto se solnih lampi tice, one ne mogu proizvesti minimalnu kolicinu od potrebnih 2000 negativnih iona kisika koliko je potrebno u svakom cm3 prostorije za zdrav zrak. Postoje ionometri i lako je utvrdivo sto koji uredjaj radi. Pogledajte detaljno navedenu web stranicu, pa ce vam sve biti jasno.
Alen Neuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 23:19   #14
Obicne stedne zarulje su stetne zbog smanjenog spektra svijetlosti. CRI nebi smio biti ispod 95. Znaci da jedino igraju zarulje sa potpunim spektrom svijetlosti. Tko se zanimao za ucinke svijetlosti na zdravlje, razumije o cemu je rijec.
Alen Neuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:24   #15
ja se razbolim svake godine u ovo doba kad počne grijanje i kad počne dimit toplana koja mi je relativno blizu, mislim da u tom dimu ima dosta otrovnih čestica, i jučer sam navečer uključio svoj mini ionizator zraka, koji je predviđen za ioniziranje jedne prostorije. Danas sam se probudio preporođen, s puno više energije i zdravije se osjećam.
Sluga Bozji pravi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 23:03   #16
I ja sam negdje pročitao da jonizatori sa iglom mogu da budu kancerogeni kada dođe do oksidacije igle.
kameleon_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:54   #17
Quote:
kameleon_ kaže: Pogledaj post
I ja sam negdje pročitao da jonizatori sa iglom mogu da budu kancerogeni kada dođe do oksidacije igle.
Ionizatori, između ostalog, proizvode i ozon a to je izuzetno opasan plin.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 04:03   #18
Kombinaciju Lampe sa potpunim spektrom svjetlosti CRI96 (96% sunčeve svjetlosti) i ugljične niti za ionizaciju možete pogledati ovdje http://www.lifelite.de/english/volls..._ionisator.php .

Za dodatne informacije nas možete kontaktirati na [email protected]

Info o učinku potpunog spektra svjetlosti možete pronaći u knjizi Jacob Liberman - SVJETLOST: LIJEK BUDUĆNOSTI

Ova kombinacija je vrlo dobra.
Alen Neuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 09:45   #19
Ionizator zraka - nova generacija

Ionizator zraka Silverex Vitaion radi na principu corona pražnjejna (elektroni se odašilju s katode prema anodi) što znači da generirani ioni prijanjaju na čestice prašine u zraku i one postaju nositelji ionskog naboja. Potom te iste čestice prijanjaju na katodu te se tako pročišćava zrak. Kako se pomicanjem čestica prema elektrodi stvara razlika u tlaku, nastaje ionizirano strujanje zraka.

Ioniziranjem zraka stvara se čišći zrak.

Više informacija možete pronaći ovdje

Lijep pozdrav

www.silverex.com.hr
Silverex Team is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 20:33   #20
gdje ima za kupiti u RIjeci

ionizator i koji model osim Heaven Fresh-a koji ne mislim kupiti ... ?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.