Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2013., 16:06   #61
Quote:
Emanuela88 kaže: Pogledaj post
Bok,
Imam pitanje. Dijete mi ima 11mj i idemo u Njemacku 20.12 pa me zanima da ki moraju biti prisutna oba roditelja? Tata je u Njemackoj, nije ovdje. Mogu li ja sama predati zahtjev obzirom da nisno jos u braku?

Provjeri samo kako je na granici..moguće da će ti trebati izjava ili punomoć oca. Nama su rekli da dijete obavezno preko granice moraju voditi oba roditelja; ako ide s jednim, mora imati potpis drugoga da to odobrava.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 16:02   #62
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
.... Nama su rekli da dijete obavezno preko granice moraju voditi oba roditelja; ako ide s jednim, mora imati potpis drugoga da to odobrava.
Tko je to rekao?

Ja sam (sama) vodila dijete u Sloveniju, Austriju, Italiju, Njemačku i SAD.
Ni jednom nisam imala nikakvo odobrenje (i nikad ga nisu ni tražili), jedino su tu i tamo znali pitati imam li rodni list djeteta jer nemamo isto prezime.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 08:38   #63
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Provjeri samo kako je na granici..moguće da će ti trebati izjava ili punomoć oca. Nama su rekli da dijete obavezno preko granice moraju voditi oba roditelja; ako ide s jednim, mora imati potpis drugoga da to odobrava.
Ovo nije tocno. Kod izrade dokumenta (putovnice npr) treba suglasnost oba roditelja, a nakon toga ga preko granice slobodno moze voditi bilo koji od njih. Ako dijete ide preko granice s nekom trecom osobom koja nije roditelj (bake, djedovi, prijatelji, kumovi i sl.) e tu onda treba pisana i ovjerena izjava oba roditelja da to odobravaju. Nakon 14 godina dijete moze i bez punomoci preci granicu, uz valjani dokument.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:40   #64
Mi smo malom izradili osobnu pa je išao muž sam, nikakvu suglasnost ja nisam davala. Možda jer smo u braku pa ne treba ?
ugl bilo je dovoljno da je jedan od nas podnio zahtjev
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 14:21   #65
Vjerovatno zato što ste u braku. I nas su prvo pitali: jesu li mu roditelji u braku?!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 13:49   #66
Koliko ste čekali na izradu osobne? (Ako tko ima iskustvo iz Splita)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 19:37   #67
ja sam radila u Sinju. cini mi se 2-3 tjedna.
a sta se tice oba roditelja, ne trebaju bit oba samo ako su prijavljeni na istoj adresi
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 20:50   #68
Može li 11 godišnje dijete samo s osobnom na put u Austriju?
kokolokokolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 17:43   #69
Quote:
kokolokokolo kaže: Pogledaj post
Može li 11 godišnje dijete samo s osobnom na put u Austriju?
Ne može, mora imati pratitelja. Koliko znam, a nedavno je netko o tome pričao ovdje.

Čini mi se da je granica 14 godina, a i da tad također treba imati bar popratno pismo roditelja ili staratelja.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 07:53   #70
mislim da sam pred najviše 14 dana vidjela neki članak da ne trebaju više ta pisma.
ali daj nazovi direktno na granicu pa pitaj
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 10:06   #71
evo

http://www.emedjimurje.hr/opcenito/p...ez-suglasnosti
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 10:09   #72
ali sad si razmišljam, pred par godina je moja nećakinja, još nije bila punoljetna, putovala s avionom iz hamburga za split, i onda je još presjedala za zagreb jer nije bilo direktnog leta.
i koliko znam nije bilo nikakvih problema što se tiče pravnih stvari

jedino je nas bilo strah kako će se dijete snaći na aerodromu, ali skompala se s nekom bakicom, pa su one to sve skupa obavile
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:43   #73
Članak govori samo o suglasnosti u slucaju kad je dijete u tuđoj pratnji.

Prokopat ću popodne. Ne bih pustila dijete zemaljskim putem samo ni bez pisane note i dogovora s vozačem ili kondukterom ni nakon 14 pa do 18.

Mozda malo jest čudno, ali cini mi se drukčije poslati dijete avionom, izravnim letom nekomu tko ce ga čekati na aerodromu nego busom ili vlakom koji staju i postoje sanse da dijete dobije kakve fiksideje...

Ali poprilično sam sigurna da bez pratnje do 14 ne može
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 08:42   #74
svakako je bila starija od 14 kad se to zbilo
no, ali velim, najveći problem je bio što je morala sjesti u splitu u avion za zagreb, a imala je na knap vrijeme, da se nije snašla na brzinu (ona i bakica) zakasnila bi na avion

e baš sam negdje pročitala kako je neki vozač izbacio curu od mislim 12 godina van iz busa jer je imala kartu za krivog autoprijevoznika. mama je preko telefona molila da će kad dođe u zagreb kupiti kartu, da mala nema dovoljno novaca, ali ovaj je bio neumoljiv i na stanici je izbacio dijete van.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 22:42   #75
Možda sam krivo postavila pitanje: može li 11 godišnje dijete s roditeljem na jednodnevni put u AU bez putovnice, s osobnom....
kokolokokolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 12:26   #76
Da, naravno.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 09:25   #77
smijem li ja fotkat dijete (ili netko profesionalniji), al da nije registriran fotograf, koji dere 70kn za 4 prelose fotke u petrinjskoj (od kojih mi treba jedna)?
ili ako znate negdje nekog u zgb, registriranog fotografa, da ju poslika za osobnu....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 08:12   #78
Ne vidim u čemu je problem.
Frendovi su sami slikali dijete za putovnicu dok je još bio beba. Mama na sebe stavila bijelu plahtu, uzela dijete u krilo a tata je slikao. Nitko nije pitao odakle slika.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 08:18   #79
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
smijem li ja fotkat dijete (ili netko profesionalniji), al da nije registriran fotograf, koji dere 70kn za 4 prelose fotke u petrinjskoj (od kojih mi treba jedna)?
ili ako znate negdje nekog u zgb, registriranog fotografa, da ju poslika za osobnu....
Nitko ne pita na šalteru tko ih je radio, ono što je važno je da su u skladu sa zahtijevanim standardom. A to je opisano ovdje, pri dnu su postavljene i šablone u pdf-u:
http://www.mup.hr/101.aspx
fantabox is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 13:20   #80
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
smijem li ja fotkat dijete (ili netko profesionalniji), al da nije registriran fotograf, koji dere 70kn za 4 prelose fotke u petrinjskoj (od kojih mi treba jedna)?
ili ako znate negdje nekog u zgb, registriranog fotografa, da ju poslika za osobnu....
Smiješ, a ima i u Petrinjskoj u Print Studio po 40 kn
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.