Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 00:25   #9881
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
mogu se dobiti cijene u eurima kada kliknes na smjestaj pod oglasi
https://hr.airbnb.com/users/show/5715619#reviews
i izadje u eurima
https://hr.airbnb.com/rooms/1182892
Vidim ja u eurima, sve ok s te strane.

Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
sa žaljenjem moram konstatirati da su mi najgori gosti do sada naši
dvi ženskice iz zagreba uhh sve rubrike su im za jedinicu, mislim da im neću ostaviti recenziju.
Da živim 100 godina, ja ovo spuštanje glave neću nikad shvatiti.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 14.08.2017., 00:40   #9882
kakvo spuštanje glave? nisam ja u nikakvoj borbi, šta bi sad tribala, ocrniti ih u recenziji? iskreno, ne da mi se samo ću im zabiti jedinice i neću ništa pisati, možda stavim samo minus. nekako mi ih je i zao, glupačice.
arenx is offline  
Old 14.08.2017., 00:46   #9883
pa kak su dobile sve jedinice?
uzadnjicas is offline  
Old 14.08.2017., 00:57   #9884
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ma nebitno tko se gdje iznenadio, nego je li air naplaćuje veću proviziju ili dodaje PDV ili što je točno po srijedi?

Sorry, ali o tome si pisala više puta, zanima me da se razjasni. Je li zabuna, ili je prevara ili je PDV?
Na godisnjem sam, imam samo stariji mob, pa ne mogu prntscr racuna.
Ali probat cu primjerom: na airu preko svog profila hosta u kalendaru apartmana zadam cijenu da je danasnje nocenje 50 eura. Odjavim se sa svog profila i sad gledam smjestaj preko drugog profila gdje sam samo gost i to sa drugog laptopa, preko VPN, npr iz Italije.
Nadjem svoj app i vidim da mi za danasnje nocenje pokazuje osnovnu cijenu 52 eura (a ja sam zadala 50 i od te svote air uzima 3-5%, pa cu dobiti od aira cca 47.5 eura). Uz tu cijenu od 52 eura air doda "service fee", trebalo bi to biti max 8 eura (15%) i sveukupno ispada 60 eura za gosta. Air ce zaraditi cca 12.5 eura (service fee od gosta + do 5% uzima od mene + misterioznih 2 eura). Ovo sve racunam u glavi


Bookingu zadam cijenu 55 eura, gost vidi da je cijena 55 eura (istovjetna mojoj). Booking ce mi isplatiti 47 eura, a 8 eura ostaje bookingu. Uz to ja moram platiti u proracun RH pdv od 25% na proviziju od 8 eura (2 eura).

Gdje se skriva stavka pdv unutar air, ne znam, niti sam pisala da me muci pdv, nego sto znaci tih 2 eura povrh moje cijene. Nigdje ne dobivamo obavijest o tome od aira, od b com dobivamo. Aaston je napisao odgovor sto bi moglo biti tih 2 eura (fol troskovi konverzije).

Negdje tvrde da air placa pdv na proviziju, a negdje da ne, nisam uspjela naci nista konkretno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 14.08.2017. at 01:09.
nasmijanonebo is online now  
Old 14.08.2017., 00:59   #9885
komunikacija nula bodova, kako me nije bilo doma 5,6 dana, pitala sam u poruci jel im šta treba i jel sve u redu, od njih ni a ni bee čistoća 2, pušile, a zabranjeno itd.
arenx is offline  
Old 14.08.2017., 08:11   #9886
Što se tiče ocjenjivanja gosta na Airbnb stranicama, mislim da je to nešto sasvim bezveze. Nikakve svrhe.
Sve i da im dam neke jedinice, drugi put netko drugi od njih pravi rezervaciju, i opet ništa ne vidiš - nema ocjena.
Dok nama hostovima, jednom upisano - zauvijek ostaje. Pa neću nakon svakog lošeg reviewa otvarati novi apartman
dalmatin is offline  
Old 14.08.2017., 11:32   #9887
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
kakvo spuštanje glave? nisam ja u nikakvoj borbi, šta bi sad tribala, ocrniti ih u recenziji? iskreno, ne da mi se samo ću im zabiti jedinice i neću ništa pisati, možda stavim samo minus. nekako mi ih je i zao, glupačice.
Je, ne da ti se. Tako se nije dalo ni nekom drugome pa nisi ni mogla znati koga primaš. Radi tvog ''ne da mi se'' tako netko drugi neće znati koga prima i imati će problema s njima... možda i netko od nas. Pa nije da trebaš hektar krumpira okopati na ruke.

@dalmatin, ima smisla, taj isti koji ima nešto kompromitirajuće upisano teško će sam nešto rezervirati. A ako mu netko drugi radi rezervaciju, to je isto razlog za sumnju.


Najgore od svega je ne napraviti ništa, nego doći plakati na forumu.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 14.08.2017., 13:17   #9888
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Što se tiče ocjenjivanja gosta na Airbnb stranicama, mislim da je to nešto sasvim bezveze. Nikakve svrhe.
Sve i da im dam neke jedinice, drugi put netko drugi od njih pravi rezervaciju, i opet ništa ne vidiš - nema ocjena.
Imaš reviewe..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 14.08.2017., 13:47   #9889
Da, treba napisati losu recenziju, ali i tu ima kvaka osim onog sto je dalmatin pisala. Kod instant booking na airu host vidi recenzije za gosta tek nakon rezervacije.
Sve ima plus i minus.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Old 14.08.2017., 14:10   #9890
Šta napraviti kad ti gost u recenziji napiše samo znak plusa (+)

Rusi koji ne znaju beknuti engleski su mi ostavili takav komentar, a overall četvorku.
Daisy28 is offline  
Old 14.08.2017., 14:29   #9891
Ako je netko uključio Instant znači da prima sve, nije ga briga tko je kakav, od kud, koliko dugo, u koje vrijeme stiže itd...
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 14.08.2017., 14:43   #9892
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ako je netko uključio Instant znači da prima sve, nije ga briga tko je kakav, od kud, koliko dugo, u koje vrijeme stiže itd...
ovo svakako nije točno, jer i onaj tko ima instant može staviti kućna pravila koja gost najprije mora prihvatiti, a da bi mogao rezervirati
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 14.08.2017., 15:24   #9893
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
To onda ocjenjujes pod "sadrzaji" a ne pod lokacija. Mi pricamo o lokaciji.
Ne, prica se o svemu i svacemu... ponesto o lokaciji, pa o klimi, pa o losoj izolaciji, o PDV-u, proviziji, geniusima, recenzijama, extranetu ...a ponesto i o iskustvima s gostima.
Zar stvarno mislis da mislim bi skripavi krevet trebao imati veze s ocjenom za lokaciju?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 14.08.2017., 15:57   #9894
Kaže meni jučer stari Ukrajinac da je kod njih običaj mijenjat posteljinu na nedjelju pa eto...neka im promijenim. To još nisam doživjela.
Inače sam planirala danas pa onda ajde dobro..dan razlike...samo šta sam jučer imala između ostaloga 5 odlazaka i još njihove 3 sobe...nakupi se te posteljine pa uvijek kombiniram mijenjati kad je manje posla, ali uzalud to njima objašnjavati.

"Običaj" je ispoštovan i sad će mirno spavati.

Btw pred 2 tjedna isto bila grupa Ukrajinaca i nisu spominjali to mijenjanje posteljine tako da ovaj očito ima neke svoje mušice.
JustSpicy is offline  
Old 14.08.2017., 16:15   #9895
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
ovo svakako nije točno, jer i onaj tko ima instant može staviti kućna pravila koja gost najprije mora prihvatiti, a da bi mogao rezervirati
Ne samo to, nego možeš izabrati da ne primaš goste koji imaju negativne preporuke od strane drugog hosta.
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Old 14.08.2017., 16:30   #9896
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Ne samo to, nego možeš izabrati da ne primaš goste koji imaju negativne preporuke od strane drugog hosta.
I ne samo to, imaš pravo odbiti do 3 gosta godišnje bez penala na Instantu jer se osjećaš neugodno u vezi tog gosta. Pa da vidiš da je neki totalni kreten, fino otkažeš.
lyrabelacqua is offline  
Old 14.08.2017., 17:00   #9897
kajpa, da li ti iznajmljuješ? - čini mi se da ne, ali sorry ako mi je promaknulo i ako krivo mislim

nemoj ovo krivo shvatiti, ali ti si, po ovome što pišeš, gotovo pa idealan gost i vjerujem da su ti tu neke stvari o kojima raspravljamo, pa nepojmljive;
ali, da je tebi samo znati što su sve gosti u stanju reći, napraviti, napisati, uspoređivati... (doručak u privatnom smještaju s doručkom u Esplanadi - ovo sam čitala na TripAdvisoru i ostala blago rečeno šokirana (ne odnosi se na moj objekt), gdje oni pišu da value for money nije dobar, jer su dan ranije odsjeli u hotelu Esplanade u Zg, gdje je doručak bio vrhunski, a ovdje je bio tek prosječan)

osobno nemam problema s ocjenama lokacije, jer su i sami svjesni da bolju, u ovom području, ne mogu naći; ali, da mi smeta što ta ista ulazi u prosjek ocjena kod rangiranja samog objekta, smeta i da, bilo bi dobro umjesto lokacija preimenovati u sigurnost

po meni bi bilo najidealnije da se ocjenjuju:
- čistoća
- istinitost sadržaja
- vrijednost za novac
- osoblje
jer to je ono na što vlasnici objekta mogu utjecati; sve ovo drugo je nešto van utjecaja vlasnika i isti to nema mogućnosti promijeniti

npr. ako piše da je parking na 500m od objekta, da se plaća i da je potrebna rezervacija istoga; ne možeš smanjiti ocjenu i pod negativno staviti da nema parkinga

kod B.com je politika takva da iznajmljivač ne može staviti da nema parkinga, već je kao logično da ako nije naznačeno da ga ima, onda se pretpostavlja da ga nema; ista stvar s doručkom; skladištenjem prtljage...

ne može nitko ocjenjivati ono čega nema od samog početka i što nije nigdje niti oglašeno, niti prodano ... i na temelju toga izvoditi neke svoje zaključke i ocjene

to što iznajmljivač ima mogućnost odgovora na takvu bedastoću ništa ne znači, jer nerealna ocjena ostaje
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 14.08.2017., 17:14   #9898
I ti i nasmijano nebo i jos neko je spomenuo da bi paramtar 'sigurnost'bio bolji od lokacije
Zato sto na lokaciju nemate utjecaja, a na sigurnost lokacije imate?
I nasmijanonebo je sama napisala da se neki ne osjecaju sigurno jer ima grafita na zgradi, i ti ce i za sigurnost dati losu ocjenu, i opet nece valjati
Jer i dojam sigurnosti je isto vrlo individualan

Jasno mi je da na lokaciju nemas utjecaja, ali to je parametar koji je gostima bitan, tj neke znacajke te lokacije
Meni ocjene nisu presudne tj ne gledam samo njih, citam recenzije i ako mi je svaki treca da je lokacija bucna, onda znam da cu potrazit nesto drugo jer to mi smeta, ako su zalopojke na pogled, neimanje ducana ...to mi nije bitno itd...
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Old 14.08.2017., 17:30   #9899
ne, nemam utjecaja niti na sigurnost lokacije i mišljenja sam da takve stvari moraju biti opisne, a ne nikako utjecati na rang na stranicama

najpoštenije je pustiti iznajmljivačima da sami u opisu navedu sve bitne činjenice i onda neka odgovaraju za ne/istinitost istih:
- lokacija se tako i tako već odražava u cijeni i ne može mi nitko reći da očekuje isti apartman u centru Zg i u Svetoj Nedelji po istoj cijeni

- ista stvar je i s internetom, ako nekome piše da nema interneta (jer nema tehničkih mogućnosti za isti); ne možeš onda snižavati ocjenu i pod negativno navoditi da nema interneta
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."

Zadnje uređivanje evelina : 14.08.2017. at 17:50.
evelina is offline  
Old 14.08.2017., 17:43   #9900
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Kymatica, objektivni razlozi.

Fiskal, ja imam profil kao gost na b com vec 15 godina, iz obitelji par frendica rezerviraju preko mene, pa nisam genius. Valjda zato sto uvijek zimam jeftinije smjestajeve (a solidni, na dobroj lokaciji).
to me čudi, sumnjam da uzimaš jeftinije od mojih,a ja opet imam status
ok, ja sam ga koristio i za poslovna putovanja, pa je vezan uz podatke firme

airbnb ne koristim, jer iskreno osim lošeg prikaza lokacije me živcira što cijena nije nikad konačna,nego uvijek neki dodaci tako da sam odustao i 99% je booking (dodatno što ne moram plaćati do dolaska )

hvala na onom poviše detaljnom odgovoru, i da,smatram da je glupo da booking ne daje oglašivačima da sami rade oglas i informacije, primjećujem da tu u kanadi hotels.com im pokušava postati konkurencija sve više, valjda će im se netko uplesti i pomrsiti račune, na globalnoj razini ( u južnoj ima site koji je sličan bookingu, a povoljnije su im cijene i često ima smještaja kojih na bookingu nema )
KILLERDOG is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.