Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 12:25   #4881
iskusne kuharice i kuhari, trebam savjet.
imam par domaćih crvenih jabuka koje su već onako, brašnaste; nisu trule niti išta, samo malo starije.
u vijećanju što s njima, nekidan se rodila ideja: crumble (možda u kombinaciji s aronijom, koje imam nešto sitno doma)
e sad, nisam sigurna hoće li im to štogod pomoći, odnosno bojim se da bi i crumble/pita ispali naprosto brašnasti, dakle ne-baš-fini. ima li smisla da se time bavim, ili da se natjeram pojesti jabuke kakve jesu, jer im ni u desertima nema spasa?
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 19.10.2017., 12:28   #4882
Meni brašnaste ne smetaju u crumbleu, roknem enkog orašastog da popravim dojam.

Nego, ima li tko ideju za rabarbaru, pravila sam s masnim tijestom i fino mi je, sad bih nešto novo i drukčije.
MMovca is offline  
Old 19.10.2017., 20:04   #4883
chutney od rabarbare?
Magenta123 is offline  
Old 20.10.2017., 18:20   #4884
Ljudi, zna li tko u kojoj kuharici (a da je na hrvatskom) se može naći recept za croquembouche? I recept za patachou tijesto?
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 20.10.2017., 19:40   #4885
Ljudi, što da napravim s mušmulama? Pekmez?
I kad se on radi, nakon što odstoje i budu mekane?
Snow Fairy is offline  
Old 21.10.2017., 15:14   #4886
koliko dugo i na koliko stupnjeva peći janjeći but (kila i nešto sitno)?
gargamišamel is offline  
Old 21.10.2017., 19:40   #4887
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
koliko dugo i na koliko stupnjeva peći janjeći but (kila i nešto sitno)?
Zavisno od pećnice +/- 10 % i vremena i temperature.
Meso sobne temperature stavi u pećnicu zagrijanu na 210 C 15 minuta, smanji na 180 C i peci još 45 minuta. Izvadi i ostavi 10 minuta da se odmori. Meso se s koljenice mora povući, a dio kosti ostati gol i to je najbolji znak da je gotovo.

Zadnje uređivanje Pellaprat : 21.10.2017. at 19:59.
Pellaprat is offline  
Old 21.10.2017., 19:56   #4888
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ljudi, što da napravim s mušmulama? Pekmez?
I kad se on radi, nakon što odstoje i budu mekane?
Da, mušmule moraju biti mekane, potpuno slatke i ne smije se osjećati trpkost.
Možeš napraviti nešto ovakvo i od samih mušmula. Upotrijebi ovu Marsalu. Ako želiš potpuno svilenkasto glatku smjesu od mušmula onda ih nakon pečenja i miksanja moraš protisnuti kroz gusto žičano cjedilo.
Pellaprat is offline  
Old 21.10.2017., 20:41   #4889
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Zavisno od pećnice +/- 10 % i vremena i temperature.
Meso sobne temperature stavi u pećnicu zagrijanu na 210 C 15 minuta, smanji na 180 C i peci još 45 minuta. Izvadi i ostavi 10 minuta da se odmori. Meso se s koljenice mora povući, a dio kosti ostati gol i to je najbolji znak da je gotovo.
hvala. gledala sam malo recepte po netu i svašta se tu nađe, pa nisam baš pametna.
gargamišamel is offline  
Old 25.10.2017., 10:59   #4890
Sutra navečer nam dolaze prijatelji probati domaću pivu. Kako ću ja raditi do tik pred njihov dolazak odluka je pala da večeramo kobasice (koje mogu brzo skuhati) u pecivu uz neki prilog. Na pamet mi pada jedino kiselo zelje.

Imate li kakve druge ideje za prilog/umak uz kobasice, a da mogu napraviti u kratko vremena ? Kobasice su ljute, piva je APA (ako to igra neku ulogu). Ekipa je 30ak godina.
anchy87 is offline  
Old 25.10.2017., 21:57   #4891
Quote:
anchy87 kaže: Pogledaj post
Sutra navečer nam dolaze prijatelji probati domaću pivu. Kako ću ja raditi do tik pred njihov dolazak odluka je pala da večeramo kobasice (koje mogu brzo skuhati) u pecivu uz neki prilog. Na pamet mi pada jedino kiselo zelje.

Imate li kakve druge ideje za prilog/umak uz kobasice, a da mogu napraviti u kratko vremena ? Kobasice su ljute, piva je APA (ako to igra neku ulogu). Ekipa je 30ak godina.
Ja bi uz to dodala jos dzem od luka, przeni luk i spek, kiselu ili pecenu papriku, cole slaw.. umak mi je izvrstan bio nekakva kombinacija senfa i hrena, pa ko kaj hoce. To mi prvo pada na pamet uz kobasicu i pivu.
njanja6 is offline  
Old 25.10.2017., 22:51   #4892
Ima netko prijedlog što da radim sa temeljcem od bundeve? Znači, radila sam juhu i kako je volimo jako gustu, ostane dosta tekućine pa bi je volila iskoristit za neki rižot ili nešto drugo. Hvala.
TheAria is offline  
Old 25.10.2017., 23:05   #4893
Quote:
anchy87 kaže: Pogledaj post
Sutra navečer nam dolaze prijatelji probati domaću pivu. Kako ću ja raditi do tik pred njihov dolazak odluka je pala da večeramo kobasice (koje mogu brzo skuhati) u pecivu uz neki prilog. Na pamet mi pada jedino kiselo zelje.

Imate li kakve druge ideje za prilog/umak uz kobasice, a da mogu napraviti u kratko vremena ? Kobasice su ljute, piva je APA (ako to igra neku ulogu). Ekipa je 30ak godina.
Meni idu i kiseli krastavci, onako narezani, sve vrste senfa i meni otkriće- prženi luk iz lidla
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 26.10.2017., 10:09   #4894
Super. Hvala za ideje!

Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk
anchy87 is offline  
Old 27.10.2017., 20:28   #4895
Pliz pomoć!
Koja bi kobasica lako dostupna u Konzumu ili Šparu bila najsličnija chorizu?
Radila bi sutra ovo jelo
http://www.bbc.co.uk/food/recipes/sp...ken_with_98922
pa ne znam koju kobasu da uzmem ako ne nađem chorizo?
sandra555 is offline  
Old 27.10.2017., 22:20   #4896
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Pliz pomoć!
Koja bi kobasica lako dostupna u Konzumu ili Šparu bila najsličnija chorizu?
Radila bi sutra ovo jelo
http://www.bbc.co.uk/food/recipes/sp...ken_with_98922
pa ne znam koju kobasu da uzmem ako ne nađem chorizo?
PIK premium dimljena bi dobro išla, ili ljuta ako volite malo pikantnije, a Konzum drži PIK. no sat pečenja bi im mogao biti mrvicu previše, pa da se ne presuše možda da ih ubaciš nakon prvih dvadeset minuta
tanveer is offline  
Old 28.10.2017., 01:46   #4897
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Meni idu i kiseli krastavci, onako narezani, sve vrste senfa i meni otkriće- prženi luk iz lidla https://s1.postimg.org/9qk24xn6pr/przeni-luk-150-g-lidl-10149383.jpg
jel taj prženi luk liči na onaj kojeg nudi ikea?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!

Zadnje uređivanje L3go : 03.11.2017. at 13:39. Reason: img
menni is offline  
Old 28.10.2017., 10:19   #4898
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
PIK premium dimljena bi dobro išla, ili ljuta ako volite malo pikantnije, a Konzum drži PIK. no sat pečenja bi im mogao biti mrvicu previše, pa da se ne presuše možda da ih ubaciš nakon prvih dvadeset minuta
Hvala! Potražit ću. Ja sam mislila možda sremska, ali potražit ću tu dimljenu
sandra555 is offline  
Old 29.10.2017., 18:31   #4899
Gdje kupiti ovo?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 29.10.2017., 20:12   #4900
@menni imas u kauflandu,konzumu

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk
__________________
And it's over and I'm going under
But I'm not giving up
I'm just giving in
the queen 23 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.