Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2014., 13:44   #41
Vidim kako je temelj priče o životnim promjenama još uvijek na razini pelena.

E, prave će te promjene vidjeti za 10-tak godina.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 15:35   #42
To ti u maniri: "Malo dijete, mala briga, veliko dijete, velika briga?"

Život se konstantno okreće, ali moram priznati da mi je za sada najveći preokret bio upravo u tih prvih par mjeseci. Ovo dalje je - život. Od najranije dobi ih pripremam za odraslu dob i izazovi roditeljstva su jedna konstanta, ali ne vidim da će mi se život ponovno tako temeljito preokrenuti.
Pinkywinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 15:39   #43
mozda je velko dijete velka briga ali samo zivot se bar meni polako vraca u normalnu, nece dok se ona ne odseli vratiti na ono prije nje naravno ali svakim danom je sve samostalnija pa i ja imam sve vise "mog" vremena da ga trosim kako god zelim.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 09:29   #44
Da, baš tako...

Emocionalni i psihički preokret je nevjerojatan, otkrili smo posve novu dimenziju sebe kao roditelja/para i djeca su me apsolutno izokrenula, presložila prioritete, ispunila ljubavlju, snagom, voljom... To je onaj prekrasan dio

S praktičnije strane, ja bih tako voljela da opet mogu uloviti neku Last minute priliku i za sitnu lovu obići svijet, voljela bih moći spontano otići u kazalište (bez da prvo moram pokrenuti logistiku, nazvati dadilje da vidim koja spontano nema planove...).

Ne znam jesam li usamljena u ovome, ali ta emocionalna i psihička briga za djecu je neodvojiv dio mene i bez toga ni ne znam živjeti, uživam u tome. Ponekad me ubija samo taj manjak sati u danu.

P.S. Lako mi se bilo odreći opasnih zarona jer sad imam djecu, ali tako teško mi pada što su sami zaroni sada fantazija...
Pinkywinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:19   #45
Imam više vremena jer se bolje organiziram i trudim se ne zamarati glupostima.
Doduše, mi imamo opsežnu logistiku. 2 para mlađahnih baka i djeda s kojima malac provodi poprilično vremena. S mojima je trenutno na moru.
Stignem sve i studirati i kina / kave, vježbati, čitati, pratiti serije...
Naravno, uglavnom nisam premorena od posla i radim normalno radno vrijeme, također i muž. Sve su to uvjeti s kojima se nesmetano mogu baviti svojim interesima.
U biti mi je otkad je malac došao najbolji period u životu. Imam više energije i kondicije, više nego sam imala u dvadesetima.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 15:06   #46
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
pa gledam drugu djecu i često pomišljam: jbt moja nije bila takva. lik došeće sa budnim djetom od 9mj i starijim bracom u park i sjedne na klupicu, dijete u kolicima sjedi i gleda. šuti sjedi mirno i gleda. stariji sin trči okolo, ne treba ga paziti. tata je umalo zaspo. ovaj mali cik muk. meni je to bilo nevjerojatno. ona nikad ama nikad nije mogla biti neprimjetna. biti statična i mirna. ja to nisam doživila.
ovo ko da si opisala mene i moje klince za vrijeme drugog porodiljnog
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Pa taman se oporaviš od šoka i uhodaš kad ti dođe drugo, treće.... I ne zaboravi, ti kao majka se iz Miloske Venere svakim danom polako, neprimjetno transformiraš u Veneru iz Willendorfa.
ta tjelesna transformacija, ako do nje i dođe, što uopće nije neminovno, nema ama baš nikakve veze s imanjem djece
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 13:37   #47
Iz osobnog iskustva također mogu potvrditi da se život nakon djeteta zasigurno promijeni.. Iako se kratkoročno nekome može činiti da se promijeni na gore, jer osobe više nemaju vremena za sebe i ostale slične stvari, trebat znati da nije uvijek tako. Jednom kada se prebrode prve 3 kritične godine, u kojima dijete učite osnove žibvljenja-hodanja, pričanja, jedenja i ostalih vještina, dolazi malo pomalo sv veća samostalnost djeteta koje se počinje prilagođavati svijetu oko sebe kako bi se ukopio na na najbolji način na svre novo oko njega.
Ali to je definitvno promjena u životu koja će vam poboljšati život zauvijek jer će vam dati dar života i dijete koje je ljubav za cijeli život, a tako nešto nikada prije ni poslije slično nećete iskusiti
LidachZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:02   #48
Zasigurno da. Mjenja se. Barem meni i mislim vecini roditelja. Ne izlazim,ne trosim ka prije. Vec sve gledam priodredit sinu. Neman vrimena za sebe,tempo zivota je drugaciji. Itd

A i da se prominio naglavacke opet bi sa srcen sve ispocetka. Nemoze to niko platit.
Maaryaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 13:04   #49
meni ce se sigurno promijeniti jer sam vec na pragu 40-tih, pa sam se s godinama navikla na neki svoj komoditet, i uzivanja sa mm. ono putovanja, izlasci i to.

a najvise me brine nakon godinu dana, kad pocnem raditi (ako, nadam se, ne mogu si priustiti biti doma), na poslu od 7 do 4, ako, jer ja moram odraditi puno prekovremenih (neplacenih naravno kod privatnika), dodes doma, skuhas, jedemo, pospremis, mozda nesto moras ici u grad obaviti (shoping namirnica) i vec je 8 navecer. a s djetetom se nisi ko covjek niti poigrao, a kamoli sjedio u parku.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 16:48   #50
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
meni ce se sigurno promijeniti jer sam vec na pragu 40-tih, pa sam se s godinama navikla na neki svoj komoditet, i uzivanja sa mm. ono putovanja, izlasci i to.

a najvise me brine nakon godinu dana, kad pocnem raditi (ako, nadam se, ne mogu si priustiti biti doma), na poslu od 7 do 4, ako, jer ja moram odraditi puno prekovremenih (neplacenih naravno kod privatnika), dodes doma, skuhas, jedemo, pospremis, mozda nesto moras ici u grad obaviti (shoping namirnica) i vec je 8 navecer. a s djetetom se nisi ko covjek niti poigrao, a kamoli sjedio u parku.
reorganizirat ćeš se: skuhat ćeš navečer za sutra, pospremat ćeš navečer ili vikendom, shopinge ćeš obavljati vikendom i tak to a sve u cilju da stigneš sa malenim u park
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 17:21   #51
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
reorganizirat ćeš se: skuhat ćeš navečer za sutra, pospremat ćeš navečer ili vikendom, shopinge ćeš obavljati vikendom i tak to a sve u cilju da stigneš sa malenim u park
ma to cu nekako i organizirati, makar po noci ne spavala
vise me muci posao, gdje ne mogu reci "ja se zurim po dijete u vrtic" ili "dijete mi je bolesno, ja danas ostajem doma", jer nemaju niti trunke razumijevanja
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 07:46   #52
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ta tjelesna transformacija, ako do nje i dođe, što uopće nije neminovno, nema ama baš nikakve veze s imanjem djece
kod mene jako ima. prije trudnoce sam radila dva treninga dnevno, vikendom vanjske (godinama nisam provela dan vikenda doma), a dan odmora je bilo 10 km na nasipu.

kao posljedica toga sto imam dijete ja tih treninga vise nemam, i to se odrazava na izglad mog tijela. ok masa je otisla dolje ali to je jednostavno tijelo koje nije u treningu. a ni godine ne pomazu

neke stvari jendostavno zahtijevaju vrijeme. a to je i trening i posteno bavljenje obitelji. "dobra organizacija" je po meni samo eufemizam za "netko drugi obavlja nesto umjesto mene". sve je stvar odabira, naravno.


a kao odgovor postavljacici teme: da, moj zivot se u potpunosti izmijenio otkad imam dijete. iako to je djelomicno vezano i uz to da mi je muz cesto po dugim terenima pa sam sama s malom, baka servis slabo "upotrebljiv", i tak.
najbitnije je sto se dogodi promjena prioriteta u glavi, pa dakle dijete dodje ispred treninga, sto mi je prije bilo nezamislivo. to je ta promjena. ali to je tak prirodno.

Zadnje uređivanje arorua : 17.09.2014. at 07:51.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 13:17   #53
Moji su 6 i 15 mjeseci i donedavno sam bila baš u banani jedno vrijeme, malac me baš izmoždio, bilo je ljeto dugo i usamljeno, sama s njima doma, bez perspektive da ću raditi.

Onda je postajalo sve lakše, malac je nekako procvao, zubi su izrasli i sad malo miruju, veći i on se znaju zaigrati, počeo je spavati jednom na dan pa možemo biciklima svakamo.

I, najvažnije, dobila sam posao, odličan, bez stresa, s divnim ljudima, odličnim radnim vremenom, procvjetala sam u ova dva tjedna.

Nedostaju mi samo treninzi, i to ću uskoro.

I moram reći da je meni s prvim bilo neusporedivo lakše i bolje, bez ičije pomoći oduvijek, bake samo sanjati možemo. Drugo je poljuljalo sve odnose i onda ih ponovno rehabilitiralo, nečuveno i nenadano, svi smo bolji zbog njega.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 16:01   #54
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
meni ce se sigurno promijeniti jer sam vec na pragu 40-tih, pa sam se s godinama navikla na neki svoj komoditet, i uzivanja sa mm. ono putovanja, izlasci i to.

a najvise me brine nakon godinu dana, kad pocnem raditi (ako, nadam se, ne mogu si priustiti biti doma), na poslu od 7 do 4, ako, jer ja moram odraditi puno prekovremenih (neplacenih naravno kod privatnika), dodes doma, skuhas, jedemo, pospremis, mozda nesto moras ici u grad obaviti (shoping namirnica) i vec je 8 navecer. a s djetetom se nisi ko covjek niti poigrao, a kamoli sjedio u parku.
Meni je smjena 12 sati tako da svaki slobodan tren provodin sa sinon
Znan o cemu pricas i to je uzasna situacija
Al se uvik tjesim time,da ne radim nebi mu mogla nista priustit...
Maaryaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 17:56   #55
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Moji su 6 i 15 mjeseci i donedavno sam bila baš u banani jedno vrijeme....
6 i 15 mjeseci? 15-6=9. respect!
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:27   #56
6 godina mislim...vidi se u potpisu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 22:45   #57
Quote:
shlede kaže: Pogledaj post
6 i 15 mjeseci? 15-6=9. respect!
Lolcina!!!

Godina, da :-D
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:56   #58
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
kod mene jako ima. prije trudnoce sam radila dva treninga dnevno, vikendom vanjske (godinama nisam provela dan vikenda doma), a dan odmora je bilo 10 km na nasipu.

kao posljedica toga sto imam dijete ja tih treninga vise nemam, i to se odrazava na izglad mog tijela. ok masa je otisla dolje ali to je jednostavno tijelo koje nije u treningu. a ni godine ne pomazu

neke stvari jendostavno zahtijevaju vrijeme. a to je i trening i posteno bavljenje obitelji. "dobra organizacija" je po meni samo eufemizam za "netko drugi obavlja nesto umjesto mene". sve je stvar odabira, naravno.

a kao odgovor postavljacici teme: da, moj zivot se u potpunosti izmijenio otkad imam dijete. iako to je djelomicno vezano i uz to da mi je muz cesto po dugim terenima pa sam sama s malom, baka servis slabo "upotrebljiv", i tak.
najbitnije je sto se dogodi promjena prioriteta u glavi, pa dakle dijete dodje ispred treninga, sto mi je prije bilo nezamislivo. to je ta promjena. ali to je tak prirodno.
ne slažem se s tobom.
uvijek se može organizirati tako da nitko nije na gubitku.
ne govorim o ekstremima kao što treniranje 2x dnevno i vikendi po vani jesu, već o izdvajanju 30-60min 3-6 dana u tjednu.

moji treninzi su uglavnom kad djeca spavaju.
i to uglavnom kod kuće, kupila sam si utege i radim razne programe.
a i kraći vanjski treninzi (trčanje i rolanje) tu i tamo se isto mogu ukomponirati u priču.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 15:30   #59
Pa kako joj tijelo i izgled nisu na gubitku ako je prije trenirala kao profi sportas, a ti joj predlazes neke kucnre treningice?
I sama sam isla dva puta dnevno u teretanu i trcala pet puta tjedno i nema tog kucnog treninga od pola sata dnevno koji mi moze zamijemiti taj tempo i pruziti mi isi rezultat.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 21:06   #60
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Pa kako joj tijelo i izgled nisu na gubitku ako je prije trenirala kao profi sportas, a ti joj predlazes neke kucnre treningice?
I sama sam isla dva puta dnevno u teretanu i trcala pet puta tjedno i nema tog kucnog treninga od pola sata dnevno koji mi moze zamijemiti taj tempo i pruziti mi isi rezultat.
ja sam shvatila da su joj konda i izgled na gubitku zato jer više ništa ne trenira, pa sam kao neki kompromis između netreniranja i ekstremnog treniranja predložila kućne treninge uz tu i tamo trening trčanja ako je u mogućnosti.
s takvim treninzima joj tijelo sigurno neće biti kao u profi sportašice, ali zasigurno može jako dobro izgledati i dobro se osjećati.

btw, jesi probala koji kućni trening?
npr focus, insanity, p90 su treninzi koje ja zasigurno ne bih zvala treninzićima.
a da ne kažem da uz mala ulaganja doma možeš raditi gotovo kao u teretani (šipka, utezi, girje...)
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.