Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2014., 23:36   #81
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Tko te ovome naučio, krivo te je naučio.
Makabejci se nalaze u nečijim Biblijama, a u nečijim ne.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 23:37   #82
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
I nemoj pliz ići u relativizaciju grijeha, tipa: "Svi nekad griješe, to je u prirodi čovjeka" i sl. što se često može pročitati na sličnim temama. Da, svi griješe, ali bogme jedno je neka minornost, a drugo su smišljeni zločini sa svrhom ubijanja i mučenja drugih. Takve stvari se ne bi trebale oprostiti jer su planirane. Čisti odraz nečije zloće i samovolje.
Nemam namjeru relativizirati ništa. Grijesi se razlikuju onoliko koliko se razlikuju dobra djela. Manji-veči, neoprostivi grijesi...

Već sam pisao iznad da postoje dvije primarne razlike između onoga ko je vijernik i čini prijestup i onoga koji to nije i počini prijestup (kod Boga postoji razlika, po islamu). Sad ne bih da u potpunosti detaljišem i ulazim u islamsko pravne finese... uglavnom je onako kako sam prije napisao. Težina grijeha igra ulogu kod određivanja ovozemaljske kazne za počinioca prijestupa/zločina i ako se čovjek ne pokaje za grijeh. No ako se radi o vjerniku, odslužena kazna je ujedno i iskupljenje od onosvjetske kazne.

Ako je osoba, po Božijem, zaslužila Njegov oprost onda težina grijeha ne igra ulogu - toj osobi je oprošteno ako se iskreno pokajala.
Reci: "O robovi moji koji ste se prema sebi ogriješili [čineći grijehe], ne gubite nadu u Allahovu milost! Allah će, sigurno, sve grijehe oprostiti; On, doista, mnogo prašta i On je milostiv." Kur'an, Skupine 39:53
Ovdje se radi o svim ljudima jer je izraz "O robovi moji" to znači sva stvorenja, i govori se o oprostu svih grijeha. I ne samo to, oprost će biti upotpunjen, nakon iskrenog pokajanja, tako što će hrđava djela biti pretvorena u dobra...
ali onima koji se pokaju i uzvjeruju i dobra djela čine, Allah će njihova hrđava djela u dobra promijeniti, a Allah prašta i samilostan je. Kur'an, Furkan 25:70
To je ono što sam prije napisao da osoba prihvata "rehabilitacijski program", prihvatanjem da postane vjernik, on prihvata da bude vođen jasnim Božijim pravilima.
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ništa ne može ublažiti patnju kad ti neki manijak ubije dijete od 15 godina.
Ako ti misliš da može, vrlo si u krivu.
Ne može ublažiti patnju povratak oduzetog života? Jer Bog je to u stanju, čak i više... kako sam već napisao. Tako da se u ovome ne slažemo.
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Moj stav je jasan: Bog ne bi smio opraštati zlikovcima jer time relativizira njihov zločin i patnju obitelji žrtve. Takvim činom, on de facto okreće leđa žrtvama, a to je nedopustivo.
Ovdje imamo dvije stvari: odšteta žrtvi i kažnjavanje počinioca. Kod Boga to dvoje nije usko vezano. Ne mora osoba kojoj je zlo učinjeno da se osvjedoči ili zna kako je zločinac/počinioc (surovo)kažnjen pa da to bude olakšanje boli ili utjeha. Već sam naveo iznad čime sve patnja može, i biće u potpunosti uklonjena a žrtva obeštećena.

Nema okretanja leđa žrtvama, nema relativizacije... nepravda nikome neće biti učinjena, svak će biti zadovoljen Božijim Sudom.
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Također smatram da takve osobe ne bi smjele primirisati Raju, a ako bi kojim čudom tamo i došle, prije toga bi se trebale kupati u ognjenom jezeru, mislim da bi to bilo fer.
Ok, ovo je sad naša ljudska reakcija... što je (manje više ) normalna reakcija i osjećaj s obzirom da su nam upravo takvi osječaji dati kako bi prezirali nepravdu prema sebi i drugima. No Boga to ne primorava da postupa onako kako mi to sada želimo. Naša saznanja, pogledi i svijest će biti upotpunjeni i jasniji kad napustimo ovaj svijet, odnosno kad stanemo pred Sud - već sam pisao da će drugaćiji fizikalni zakoni važiti i ono što nam sada djeluje nemoguće i nepojmljivo, tada to neće biti. Vidi moj upis #36.

Zadnje uređivanje Palenholik : 11.08.2014. at 23:44.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 23:56   #83
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Tko te ovome naučio, krivo te je naučio.
E prijatelju nemaš pojma koliko si u krivu.
Isus i apostoli su dosta citirali starozavjetne knjige ,ali nikad nisu citirali apokrife,to je jedan od razloga da te knjige nemaju veze sa učenjem Biblije.

A reci mi kako to čistilište po tebi izgleda??
Šta tamo gorimo tisućama godina i onda idemo u raj,ili kako??
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 01:08   #84
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
A reci mi kako to čistilište po tebi izgleda??
Šta tamo gorimo tisućama godina i onda idemo u raj,ili kako??

Osobnog iskustva kako je u čistilištu nemam. Postoji mnoštvo takozvanih privatnih objava o tome kako je u čistilištu. No Crkva kaže da privatnim objavama nismo dužni vjerovati, čak i ako bi dolazile od strane kanoniziranih svetaca (a ima takvih svetačkih objava podosta). Mogu ti dati isječke iz nekih privatnih objava kojima ja osobno u velikoj mjeri vjerujem.

Koliko dugo se ostaje u čistilištu bi trebalo da zavisi od toga kakvi su grijesi u pitanju. Netko možda tamo provede sekundu, a netko tisućljeća. No možda u čistilištu vrijeme teče sporije, možda što više patiš ili uživaš to ti vrijeme sporije teče.

Za razliku od pakla, trpljenje u čistilištu je trpljenje ispunjeno ljubavlju. Oni koji se tamo nalaze shvaćaju da su ranili Božje srce. Oni su u trenutku svoje smrti konačno susreli Božju ljubav. Oni Boga ljube i pate jer su povrijedili Onoga koji je trpio zbog njihovih grijeha. U žurbi su da što prije otiđu iz čistilišta!

Sveti Padre Pio: Duše u čistilištu mole za nas, a njihove su molitve učinkovitije od naših jer su popraćene patnjom. Hajdemo onda i mi moliti za njih, i molimo njih da mole za nas.

Isplati se moliti za duše u čistilištu.

Potrudimo se da i mi budemo među onima koji će ući, ili su ušli, direktno u raj; surađujmo sa Božjom milosti.

Iz života Sv. Padre Pija:

Jedne večeri dok se padre Pio ispružen na poljskom krevetu odmarao u sobi za goste u prizemlju samostana, ukazao mu se čovjek umotan u crni ogrtač.

Otac Pio iznenađeno ustade i upita čovjeka što traži. Nepoznati odgovori da je jedna duša iz čistilišta: „Ja sam Pietro di Mauro. Umro sam u požaru 18. rujna 1908. u ovom samostanu, u svojoj slamarici u snu, upravo u ovoj sobi. Dolazim iz čistilišta. Gospodin mi je dopustio da dođem ovamo i zamolim za jednu svetu Misu sutra ujutro. Zahvaljujući toj svetoj Misi, moći ću ući u raj.“

Otac Pio obeća da će sutra ujutro slaviti svetu Misu za njega. „Htio sam ga otpratiti do vrata samostana. Vodio sam računa o tome da sam govorio s umrlim. Izišavši pred crkvu, čovjek, koji je dotad bio uza me, odjednom je iščeznuo. Moram priznati da sam se vraćajući u samostan preplašio. Od oca gvardijana, kojemu nije promakla moja uzbuđenost, tražio sam dopuštenje da slavim jednu svetu Misu za tu dušu nakon što sam mu ispripovijedao sve što se dogodilo. Nekoliko dana poslije gvardijan je otišao u općinu u San Giovanni Rotondo gdje je, u stanju duša, želio vidjeti je li se takav događaj zbio. U registru umrlih za 1908. našao je za mjesec rujan da je Pietro di Mauro umro točno 18. rujna 1908. u požaru“, pripovijedao je kasnije o. Pio o tom ukazanju
.

Zadnje uređivanje Tut-tut : 12.08.2014. at 01:16.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 09:21   #85
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Postoji mnoštvo takozvanih privatnih objava o tome kako je u čistilištu.
"mnoštvo privatnih objava"?

To bi značilo da se "javljaju" oni iz čistilišta i objavljuju kako im je tamo, što se radi i kako se radi i zašto se radi.
To bi bile te takozvane objave, al kako vidiš same crkve baš i nisu sigurne da je moguće takvo nešto pa onda zato savjetuju "ne vjerujte dalje od dogmi".

Zove se začarani krug iz kojeg je potrebno izići jer jedino izlaskom čovjek može shvatiti što su u prenesenom smislu značile "bijele haljine" navedene u Novom zavjetu.
Te bijele haljine nipošto i nikada nemaju veze sa tzv.čistilištem i obzirom da se u Bibliji ništa al ništa drugo ne navađa a na što bi čovjek mogao povezivat usporedbom, tada dogma odlazi u vjetar mitoloških pripovjetki.

Da li je Bog pravedan kada je ljudima obznanio istinu i time ih sačuvao od vjerovanja u laži?
Da, doista je pravedan.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 10:11   #86
Isus i poslje njega njegovi učenici u cijelom novom zavjetu govore isključivo o tome da će prilikom drugog Isusovog dolaska svi mrtvi u svojim grobovima uskrsnuti jedni na vječni život a drugi na vječnu smrt.
Isto tako u starom zavjetu piše da prilikom smrti čovjeka on nema više nikakve misli ,ni znanja niti nezna ništa što se događa pod suncem.Neznam točno gdje je taj stih ,ali to vrlo jasno piše.A ima i još stihova.
Dakle čovjek kad umre on je doslovno mrtav,nikamo neide nego čeka ponovni povratak Isusa.To Isus naziva spavanjem.

Apokrifne knjige nažalost nisu autentične i nemogu se svrstavat u Božju riječ.

Ova silna ukazanja što su se dešavala u prošlosti a i danas što se veoma mnogo ukazuju to nema nikakve veze sa našim pokojnima.
Isus jasno kaže-đavao će se u posljednje dane prikazivati kao anđeo svjetla i mnoge će zavesti.
Mislim da je sve jasno tko se to ukazuje.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 11:43   #87
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Šćeta.



U tome i jest štos: moguće je izbjeći pravdi u vidu propusta pravnog aparata i rupa u zakonu, no ono što se nipošto ne bi smjelo izbjeći jest odmazdi Božje ruke.

Misliš da Tianini roditelji žele oprost?
I ovdje ne govorimo o instant kazni, već o Božjem oprostu.
Ako Bog oprašta takvima, postavlja se pitanje čemu sljedba njegovih pravila ponašanja, kad se ionako možeš svakojako ponašati i bit će ti oprošteno.

I nemoj pliz ići u relativizaciju grijeha, tipa: "Svi nekad griješe, to je u prirodi čovjeka" i sl. što se često može pročitati na sličnim temama. Da, svi griješe, ali bogme jedno je neka minornost, a drugo su smišljeni zločini sa svrhom ubijanja i mučenja drugih. Takve stvari se ne bi trebale oprostiti jer su planirane. Čisti odraz nečije zloće i samovolje.


Ništa ne može ublažiti patnju kad ti neki manijak ubije dijete od 15 godina.
Ako ti misliš da može, vrlo si u krivu.


Pa idemo od pretpostavke postojanja, da.

Moj stav je jasan: Bog ne bi smio opraštati zlikovcima jer time relativizira njihov zločin i patnju obitelji žrtve. Takvim činom, on de facto okreće leđa žrtvama, a to je nedopustivo.

Također smatram da takve osobe ne bi smjele primirisati Raju, a ako bi kojim čudom tamo i došle, prije toga bi se trebale kupati u ognjenom jezeru, mislim da bi to bilo fer.
Sve to stoji što kažeš i ja sam za to da kazne budu maksimalno učinkovite, a pogotovo sam protiv kad netko napravi više kaznenih djela, pa dobije popust u obliku jedinstvene kazne, to mi nije jasno i nikako to ne mogu shvatiti tu jedinstvenu kaznu.

Problem je kad se sve ovo digne na jednu višu razinu, karmičku.
Pitanje je, što je nekog tko možda živi normalno, natjeralo na neki zločin, kakva je karma žrtve, kakva je karma roditelja bilo zločinca, bilo žrtve. Kod Ovakvih stvari sam se često pitao, kakva je karma majke nekog zločina koja je potpuno nevina, a isto prolazi pakao

Zato ona poruka tko tebe kamenom ti njega kruhom, ili pružanje drugog obraza zapravo prekida karmički krug ili ono oprosti nam duge naše, kao što mi dužnicima našim.

Naravno da ovo što sam sad napisao nije nikakav utjeha u boli koje preživljavaju žrtvini roditelji jer to su jako grozne stvari.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 11:58   #88
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Nitko i ništa naravno. Ali njihova bol i gubitak nemaju veze ni sa pravdom ni sa milosrđem. Možda samo sa osvetom, što je daleko i od pravde i od milosrđa. Iz njihove perspektive bol je jednaka, bilo da se desilo ubojstvo bilo da se desio nesretan slučaj bilo da je u pitanju bolest.
Naravno da nečiji gubitak ima veze s pravdom i milosrđem.
Ako ti je učinjena nepravda, a postoji Najveći Entitet koji se brine o tebi, onda je za pretpostaviti da će taj entitet poravnati račune kad ti netko treći učini nepravdu.

Nije bol jednaka ako nesretnim slučajem ili bolešću umre tebi draga osoba, vs. ako ju netko iz čistog hira otme, muči i ubije. Nemojmo se praviti da je to ista stvar.


Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
Svi smo sposobni za to. Samo to ne upražnjavamo.
Ne slažem se.
Ne, nisu svi sposobni oteti i mučiti i ubijati djecu. Jednostavno nisu.
I jedno je fizička sposobnost za nešto tipa odrasla sam osoba i sposoban sam ubiti dijete jer sam jači - to je naprosto činjenica, no ona sama po sebi ne govori ništa i miljama je daleko od razmišljanja a kamoli planiranja i izvršenja takvih zlodjela.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sve to stoji što kažeš i ja sam za to da kazne budu maksimalno učinkovite, a pogotovo sam protiv kad netko napravi više kaznenih djela, pa dobije popust u obliku jedinstvene kazne, to mi nije jasno i nikako to ne mogu shvatiti tu jedinstvenu kaznu.

Problem je kad se sve ovo digne na jednu višu razinu, karmičku.
Pitanje je, što je nekog tko možda živi normalno, natjeralo na neki zločin, kakva je karma žrtve, kakva je karma roditelja bilo zločinca, bilo žrtve. Kod Ovakvih stvari sam se često pitao, kakva je karma majke nekog zločina koja je potpuno nevina, a isto prolazi pakao

Zato ona poruka tko tebe kamenom ti njega kruhom, ili pružanje drugog obraza zapravo prekida karmički krug ili ono oprosti nam duge naše, kao što mi dužnicima našim.

Naravno da ovo što sam sad napisao nije nikakav utjeha u boli koje preživljavaju žrtvini roditelji jer to su jako grozne stvari.
Mislim da je tu majka pred odlukom hoće li odjebati to svoje dijete koje je zločinac ili ne. To je taj test njenog duhovnog rasta, jer biraš između općeg dobra vs. ostajanja uz tebi blisku osobu. A poanta je uvijek birati dobro tj. univerzalnu pravdu.

Karmički krug prekidaju jedino 1:1 izravnati računi.
Dok god je nešto ostalo visiti u zraku ili je počinjena nepravda, ona se mora ispraviti, i ti se odnosi karmički ponavljaju.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 13:10   #89
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post

Mislim da je tu majka pred odlukom hoće li odjebati to svoje dijete koje je zločinac ili ne. To je taj test njenog duhovnog rasta, jer biraš između općeg dobra vs. ostajanja uz tebi blisku osobu. A poanta je uvijek birati dobro tj. univerzalnu pravdu.
Ona može odjebati to dijete, ali ne može bol za djetetom.
Ne pravdam ništa tu, nego se jednostavno pitem, čime je majka to mogla zaslužiti, jer tu kako god okreneš boli

gledao sam jednu emisiju di je tip sve priznao na kraju, jedino majka ostala u uvjerenju, valjda ženska pukla na živci i stvorila sebi matriks, a možda ga i odgajala najbolje kako je znala

Quote:
Karmički krug prekidaju jedino 1:1 izravnati računi.
Dok god je nešto ostalo visiti u zraku ili je počinjena nepravda, ona se mora ispraviti, i ti se odnosi karmički ponavljaju.
Teško je znati rezultat mi vidimo uvjek 1:0 i na temelju toga sudimo, čime se apsolutno slažem da tako moramo suditi.

Pitanje je kako se sad, ako se uopće rađaju, gestapovci i inkvizitori, vjerojatno im uslovi nisu najbolji.

Ali da ne bi sad zabunu stvarao, ja sam za oštre kazne, svako popuštanje zločinu je na neki način nepoštivanje žrtve, tako da ovo moje pisanje vezano za karmu je jedno općenitije gledanje tog fenomena, a to ćemo vjerojatno spoznati ako se budemo prosvjetlili
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 13:29   #90
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
E prijatelju nemaš pojma koliko si u krivu.
Isus i apostoli su dosta citirali starozavjetne knjige ,ali nikad nisu citirali apokrife,to je jedan od razloga da te knjige nemaju veze sa učenjem Biblije.

A reci mi kako to čistilište po tebi izgleda??
Šta tamo gorimo tisućama godina i onda idemo u raj,ili kako??
Isus i apostoli su na desetinama mjesta citirali apokrife, čak i knjige kojih nema ni u katoličkoj Bibliji, kao recimo knjigu proroka Henoka.
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:38   #91
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Gdje to piše u Bibliji reci mi koja knjiga je u pitanju?
To su apokrifi ,to nema veze sa Biblijom.
samo ako si protestant ili židov, inače ako si katolik ili pravoslavac onda i prvu i drugu makabejsku smatraš dijelom biblije tj. nadahnutom knjigom tzv. deuterokanonom.

pravoslavci prihvaćaju i treću makabejsku.

na osnovu deuterokanonskih knjiga poput knjige mudrosti i siraha u kojoj jahvina mudrost vodi i spašava izrael, su judeo-krišćani krajem stare ere i početkom nove ere i došli do vjere u jahvin logos i jahvino spasenje (jošuu) po kojem jedino dostižemo spoznaju, spasenje i život vječni i koji nam edukativno silazi još od adama i mojsija (kako nas npr. nadahnuto poučavaju kršćanski očevi poput justina mučenika i teofila antiohijskog).

http://www.biblija.net/biblija.cgi?B...s=0&set=3&l=en

evo kako npr. svećenik brodie uočava (na 159. str svoje knjige Beyond the Quest for the Historical Jesus) literarnu povezanost stvaralačke tektonske mudrosti (iz knjige mudrosti) koju mnogi ne prepoznaju i epizode markove utjelovljene riječi (koju mnogi sumještani ne prepoznaju) u čudotvornom graditelju(tektonu) iz nazareta.


Zadnje uređivanje ursamajor : 12.08.2014. at 16:05.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:48   #92
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Je, N. je baš bio u stanju pojašnjavat Stari zavjet, nema kaj da nema, izgleda je preskočio onaj dio u kojem se navodi da Boga ne može spoznati baš svak.
Da, to je izrazito mudar i bitan dio. On omogucuje bilo kojem majmunu da uzme bibliju u ruke mase njome i govori ostalima da je on taj koji je spoznao Boga a oni drugi nisu.

A i kakav je to Bog svih ljudi kojeg ne mogu spoznati svi ljudi?

Quote:

Stari zavjet je potrebno proštudirati kroz godine, desetljeća i stoljeća.
Mislis isto onoliko koliko je pisan, azuriran, cenzuriran, mijenjan?

Quote:

Kada se tako pristupi onda je jasniji uvid zašto su neke stvari zapisane kao činjenična stanja koja su bila sprovedena od strane ljudi a da nikad nije bila Božja odluka.
Kada se tako pristupi onda se izgubi pola zivota pridavajuci previse vaznosti zidovskim pricicama za djecu. Ilijada i odiseja su mi zanimljivije pricice.

Quote:

Mimo tog stoje oni dijelovi u kojima se očituje Božja pravednost.
I ljubomora i pozesivnost i osvetoljubovist. Koliko je ljudi bog nepotrebno poubijao u starom zavjetu? Je li egipcane moralo potopit crveno more ili je jednostavno mogao zaustavit u mjestu svojom voljom? Jesu li morala umrijeti nevina prvorodjena djeca itd?

Mojne me s pravednoscu starog zavjeta. Stari zavjet je PISSING CONTEST zidovskog boga i ostalih bogova. Cak ni ne porice ostale bogove vec se natjece s njima i ljubomorno brani i testira svoje zidove da li su mu vjerni.

Quote:
Tu pravednost neki i danas osuđuju valjda misleći da su sposobniji sami donašati pravednije zakonodavne. Kolko im to ne uspjeva, eh, dovoljno je uvjerit se pogledom u svijet.
Zapadni svijet koji mase biblijom je napravio potpuni genocid na dva kontinenta, porobio i devastirao treci kontinent, bacio dvije atomske bombe, isao u krizarske ratove i palio sve nevjernike stoljecima(dok su istovremeno krscani zivjeli relativno normalno pod turcima recimo, za vrijeme sulje velicanstvenog su cak i bjezali iz krscanskih drzava u turske provincije).

Eto ti pogleda na svijet i bibliju pored njega.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 21:08   #93
ok onda ako ste vi u pravu ,onda vjerujte u to da sada duše vaših umrlih se negdje (tko zna gdje) muče i lutaju svemirom a prema vašem znanju može ih se čak i pozvati da pričaju s vama,ma super odlično.
Neznam šta bi vam rekao,ako vam je to logično onda vjerujte u to.

Meni moj razum govori da to nema veze s vezom.
A i Isus je moj najveći autoritet,on je vrlo jasan po pitanju smrti.

Uostalom ova tema nije o čistilištu
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 21:53   #94
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
ok onda ako ste vi u pravu ,onda vjerujte u to da sada duše vaših umrlih se negdje (tko zna gdje) muče i lutaju svemirom a prema vašem znanju može ih se čak i pozvati da pričaju s vama,ma super odlično.
Neznam šta bi vam rekao,ako vam je to logično onda vjerujte u to.

Meni moj razum govori da to nema veze s vezom.
A i Isus je moj najveći autoritet,on je vrlo jasan po pitanju smrti.

Uostalom ova tema nije o čistilištu
Ti si tvrdio da Isus i apostoli ne citiraju apokrife. Što je pogrešno. Citiraju na desetinama mjesta. Apostol Pavao čak spominje Judu Makabejca među herojima vjere. Ali su tebe učili drugačije. Zato odjebi kulu stražara i svoje stariješine i misli svojom glavom. Evo pročitaj ovu knjigu, dobra je za dekontaminaciju:

https://dzonson.files.wordpress.com/...esko_sjeme.pdf

Da ti izbije sektaški pogled na duhovnost.

Što se tiče čistilišta, Isus kaže da postoje grijesi koji se mogu oprostiti na onom svijetu. Kako se grijesi mogu oprostiti ako čovjek spava? Apostol Pavao piše da će neke duše biti mučene kroz oganj, nije li to čistilište? Isus daje usporedbu tamnice. Da se razumijemo, ja ne tvrdim da čistilište postoji ili ne postoji, već da ga se može naći u Biblija, u kojoj se može naći svašta.
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 22:04   #95
nisam jehov ne brini
gdje to pavao spominje judu kao heroja,daj mi taj stih.
isus kad govori o tamnici govori o kradji.
pavao kad govori kroz oganj,nemisli doslovno,nisam teolog pa neznam
sad sve napamet ali ima logično objašnjenje.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 22:45   #96
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
nisam jehov ne brini
gdje to pavao spominje judu kao heroja,daj mi taj stih.
isus kad govori o tamnici govori o kradji.
pavao kad govori kroz oganj,nemisli doslovno,nisam teolog pa neznam
sad sve napamet ali ima logično objašnjenje.
ok nisi teolog onda reci tko po tvome ispravno tumači Bibliju?
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 22:51   #97
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
ok nisi teolog onda reci tko po tvome ispravno tumači Bibliju?
znam tko sigurno dobro ne tumači bibliju a to je katolička crkva
Izmjenila je deset zapovijedi,krsti djecu još dok su mala,Papa im je poglavar umjesto Isusa i mnogo mnogo drugih stvari koje su totalna suprotnost izvornoj Bibiliji,tj Božjoj riječi.

A tko je najbliže bibliskom učenju to još treba vidjeti...
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 23:05   #98
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
znam tko sigurno dobro ne tumači bibliju a to je katolička crkva
Izmjenila je deset zapovijedi,krsti djecu još dok su mala,Papa im je poglavar umjesto Isusa i mnogo mnogo drugih stvari koje su totalna suprotnost izvornoj Bibiliji,tj Božjoj riječi.

A tko je najbliže bibliskom učenju to još treba vidjeti...
dobro nećemo sad o tome mislim da postoji druga tema za to,nego po tebi tko najtočnije tumači Bibliju
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 23:14   #99
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Zapadni svijet koji mase biblijom je napravio potpuni genocid na dva kontinenta, porobio i devastirao treci kontinent, bacio dvije atomske bombe, isao u krizarske ratove i palio sve nevjernike stoljecima(dok su istovremeno krscani zivjeli relativno normalno pod turcima recimo, za vrijeme sulje velicanstvenog su cak i bjezali iz krscanskih drzava u turske provincije).

Eto ti pogleda na svijet i bibliju pored njega.
Baš.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 23:44   #100
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
dobro nećemo sad o tome mislim da postoji druga tema za to,nego po tebi tko najtočnije tumači Bibliju
istraži sam,imaš razum...
batela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.