Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 19:14   #81
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam zašto se tako olako pustilo?

Da im baš ništa nije rekla, kao da je to nešto normalno i uobičajeno u osmim razredima? Odakle im, i što je još važnije, što će im upaljač? Zašto im je došlo je totalno nebitno.

Što bi bilo da se to razbuktalo, samo sreća je bila da su to uspjeli ugasiti na vrijeme?
Zašto se olako pustilo? Mene pitaš? To bi trebalo pitati psihologicu koju je više zanimalo zašto ja kao tek izašla s faxa radim sa osmašima.
Da, pitala ih je zašto su to napravili, pitala je tko je to napravio, nitko se nije javio -samo su se cerekali.
I to je bilo to. Rekla im je da neka se to više ne ponavlja...:klap:
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:44   #82
Ne znam cemu cudjenje otkud im upaljac kad dosta njih pusi vec od osnovnjaka
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 20:49   #83
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Ne znam cemu cudjenje otkud im upaljac kad dosta njih pusi vec od osnovnjaka
I to u skoli.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 23:14   #84
Zanimljiva tema! Autor uvodnog posta se više ne javlja jer vidi kako smo navalili ...no to je i znak da negira problem, pa kad nije vidio puno razumijevanja i podrške tipa "joj jadan", pritajio se..


Kao roditelj koji ovo čita, a i ne samo ovu temu nego i sve slične, nailazim da je ujednačeno mišljenje profesora, da stručni tim ništa ne pomaže, a često i odmaže... Primijetila sam da se 100% profesora iz mog osobnog okruženja s tom tvrdnjom slaže. I zato vjerujem da je tako, što me istodobno kao roditelja zabrinjava... A da sam član stručnog tima, zapitala bih se, stvarno, kako to, da oni s kojima trebam zajedno raditi, imaju stav da im to odmaže...

A što se tiče djece koja zlostavljaju... uvijek ista priča, za njih se nađe neki razlog pa ih svi moraju trpjet...prava takvog djeteta su na tronu, a pravo svih ostalih je da potraže za sebe stručnu pomoć i da trpe zlostavljanje valjda..
Psiholozi, da, nalaze razloge, ništa ne riješe, a najvažnije je, kako je netko već rekao, da se djecu ne etiketira..pa, možda nije po pravilima struke, ali meni je to licemjerno! Do kad ćemo lagati sebe i djecu? Ja sam za to da stvari nazovemo pravim imenom, netko to zove etiketiranjem, a ja bih to nazvala istinom...pa ako si nasilnik, to ti treba i teći, imao ti 40 ili 10 godina.. I nema tog opravdanja i te razvojne poteškoće ili poremećaja koji ti daje dozvolu za maltretiranje!

Mislim da bi se već jednom svi mi, kao društvao trebali opredijelit za zaštitu dobre djece, a ne da uvijek ispadne, ko je dobar, još i nahebe!

A svoje dijete bih zaštitila, svakako, ako mi škola ne bi učinkovito pomogla, prijavila bi cijeli slučaj centru za soc. rad, policiji i dječjoj pravobraniteljici, prije toga bi ravnatelju već objesnila sve što namjeravam učiniti, kako je netko već spomenuo, nek svi misle da moje dijete ima ludu mater, nek se nose oni sa mnom, a ne da se ja i moje dijete nosimo sa zlostavljanjem...

Ova tema me zaista, hm, da ne kažem ružno, reći ću, inspirira... imaš dijete, baviš se tim djetetom, učiš ga svemu, dobiješ dijete koje mrava ne bi zgazilo i onda da trpi nečije iživljavanje...e ne bi išlo...
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 07:36   #85
U školi koju će moj mali pohađati ni nema psihologa
Zato imaju dvoje pedagoga, "običnog" i socijalnog. Valjda ne daju slatkiše...

Čitam OVO pa sam se sjetila ove teme..

Zadnje uređivanje the redCat : 29.01.2015. at 07:54.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 09:18   #86
Nažalost, ima puuuno primjera sličnih kao u gore navedenom, linku. Kod nas nije slabiji zaštićen i to je tako. Kad mi je djete lani pošlo u prvi razred, nekad sam imala osjećaj ko' da je šaljem na bojište. Ona lani prvašić, a nad njima se iživljavali, ni manje ni više, nego osmaši. Od pogrdnih riječi, koje ovdje ne želim niti navoditi, pa do fizičkog maltretiranja. Učiteljica pokušavala nešto riješiti, vodila bi dijete žrtvu do osmaša nqasilnika i pričala s njegovom razrednicom, te zahtjevala da se ovaj ispriča. Ovaj bi se ko' fol ispričao i to je to. učiteljica sama priznala da je uzalud razgovarati sa razrednicama, profesorima, jer nemaju interesa i to je njima sve smiješno i zamorno. Oni tu djecu vide po sat - dva tjedno i ne osjećaju se odgovorni za njih.
Mi smo kćeri rekli; Ako te udari ili uvrijedi dijete tvoj vršnjak, brani se. Vrati. Ako te udari starije dijete, pogotovo ovi osmaši ili sedmaši, samo mu zapamti facu i pokaži ga nama. Ako on od 13 - 14 godina, može udarati moje dijete od 6 - 7 godina. Onda mogu i ja njega. Meni 28. On duplo stariji od nje, a ja od njega. Pa kad bi se tukao, ajmo se tući. Niste bili u takvoj situaciji i zahvalite Bogu na tome. Inače nisam nasilna uopće, no zlostavljanje slabijeg ne podnosim, a kad je moje dijete na mjestu slabijeg - poludim. Nikad s nikim do sad nisam imala konflikte zbog djece. I ova se situacija riješila tako, da je završila školska godina, ona mi nije prijavila niti jedan novi incident. A ove godine,... za sada im više nisu toliko zanimljivi, ipak su na tapeti novi prvaši.
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 09:33   #87
I samo da nadodam, najgore je kad vidiš koliko ti to sve pogađa dijete, koliko se ono počne povlačiti u sebe, ne želi u školu, a do jučer obožavalo školu, nove prijatelje, učiteljicu..... i nađe se onda par dripaca, koji ti vrijeđaju dijete, dva puta su konkretno nju i fizički napali. jednom su je gurnuli, drugi put, kad je stajala kraj ograde jedan joj ciplom stao na glavu i cerekao se.... tad nam je puknuo film i rekli smoj joj; samo mu gledaj lice i dooobro ga zapamti. Ovo su njezini primjeri, na drugoj djeci bilo je i gorih stvari :-(
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 15:18   #88
Jebote, ne mogu vjerovati da bi neko iz osmog razreda pa kolika god da je budala išao tući prvačiće
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:14   #89
Za moj pojam, najgora dva slucaja... djecaka uzeli i koristili kao palicu, tj. drzali ga i njegovim nogama mlatili ostalu djecu koja su se tu nasla. Mali kasnije bio u modricama, ne znam kako je zavrsilo.... drugi slucaj.. mali sa dijagnozom autizma, drugi razred, stoji kraj vrata na koja su nahrupila dva razreda( stariji su bili, ne znam jesu osmasi ili sedmasi), uglavnom su ga u stampedu oborili i on je tako na podu bio a oni su ga preskakali, zapinjali...nitko ga nije podigao, dok pedagogica koja se tu slucajno nasla, nije uletila i digla malog. Ne znam ni ja sta bi o svemu mislila.....samo me uzasava... Maloga iz kcerina razreda stalno zafrkavali, klepali po glavi, sutirali. Dok jednog dana otac nije doveo sina i sklonio se iza grmlja, kad je krenulo, on izletio i rekao im par rijeci. Bilo je dovoljno. Nisu ga vise dirali.
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:21   #90
Ja se sjecam slucaja kad sam bila negdje peti ili sesti razred
Jedna starija djevojcica, moguce da je bila osmi, je stalno maltretirala jednu moju drugaricu iz razreda
A onda je jednom dosla starija sestra te male, vec srednjoskolka
Dohvatila tu osmasicu iza skole pred grupom nas djece i ubila boga u njoj, iscipelarila je, bacila u lokvu i dodatno joj zabila glavu u blato
Od tad je kad je vidjela nas razred na hodniku bila manja od makovig zrna i prolazila pognute glave
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 22:22   #91
Bas sam veceras sa kumom imala razgovor na ovu temu tj slicnu jer kumce mi krece najesen u prvi razred
Sad je u vrticu predskolska i ima jedan mali koji cijelu grupu terorizira
Mojoj kumcici je recimo redovito nasipavao pjesak u kosu, dode joj iza leda i sljus saku pijeska na glavu
I mala rekla teti i opet i opet i nis se nije rijesilo
I jedan dan dosla kuma po malu i naletila na tog malog samog, nije bilo tete u blizini i sagnula se do njega i rekla: samo se usudi jos jednom joj nasipat pijesak. Samo jos jednom...
Nije vise nikad

Zalosno al ocito da samo takve spike upale i da ce djecu iza koga netko stane nasilnici ostavit na miru, i nac na zalost neku drugu nezasticenu zrtvu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 01:05   #92
Nas je prijatelj jednom tako branio svoju kcer jer malu je gnjavio i maltretirao stariji djecak.Posto nastavnici nisu uspjeli pomoci,a nasilje se nastavilo,prijatelj je tog decka potrazio za vrijeme velikog odmora,razderao se na njega,zaprijetio i odvalio mu trisku.

Djecak se potuzio doma,skupio neku djecu kao svjedoke,njegovi roditelji isli protestirati kod ravnatelja da kakav je to nacin,cak zvali inspekciju koja je ustvrdila da se nije ispostovala sva procedura... i na kraju je nas prijatelj koji je htio zastititi kcer od nasilnika zaradio bukvalno prekrsajnu prijavu...

Ludilo...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 08:09   #93
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Nas je prijatelj jednom tako branio svoju kcer jer malu je gnjavio i maltretirao stariji djecak.Posto nastavnici nisu uspjeli pomoci,a nasilje se nastavilo,prijatelj je tog decka potrazio za vrijeme velikog odmora,razderao se na njega,zaprijetio i odvalio mu trisku.

Djecak se potuzio doma,skupio neku djecu kao svjedoke,njegovi roditelji isli protestirati kod ravnatelja da kakav je to nacin,cak zvali inspekciju koja je ustvrdila da se nije ispostovala sva procedura... i na kraju je nas prijatelj koji je htio zastititi kcer od nasilnika zaradio bukvalno prekrsajnu prijavu...

Ludilo...
naravno da je zaradio prekrsajnu prijavu, jos je dobro i prosao - pa nasrnuo je fizicki na maloljetno dijete.
koliko god vam netko isao na zivce, mrzili ga ili ga zeljeli izmlatiti zbog bullyinga, jednostavno se ne smijete upustati u fizicke obracune. djeca su zakonski jako zasticena, ali tako treba i biti.
jer inace kako bi to izgledalo npr. u skoli? netko mi smeta na satu, ja mu opalim samarcinu. dvojica se tuku, ja se umijesam i prebijem i jednog i drugog.
drugi nacini sprecavanja nasilja medju djecom bi trebali biti puuuuno efikasniji, ali nazalost nisu.
nije rjesenje da dodje neciji tata i ubije boga u bullyju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:22   #94
Frupi tvoja djeca idu u školu? Bila si u toj situaciji?
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:25   #95
ne, moje dijete ide u vrtic, ali radim u skoli i gledam takve stvari non stop.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:29   #96
I da, slažem se s tobom, sva djeca bi trebala biti zaštićena. No da je to tako, ova tema ne bi niti postojala, zar ne?
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:33   #97
ma gle, jedna stvar je zakonski a priori stititi svu djecu - tu valjda nema dileme, ali isto tako definitivno bi morali postojati efikasni i brzi nacini sankcioniranja loseg ponasanja.

tu sve steka i zato se i dogadja to sto se dogadja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:37   #98
A bogati nije način ići tuđe dijete tući. Ajde jos neki razgovor razumijem, ali fizičke obračune ne.

To moze proizvesti suprotni učinak... Ono mislim da tako nastaju pravi kriminalci

Ja sam za suspenzije i globe
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:40   #99
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Ja sam za suspenzije i globe


i uopce me pritom nije briga sto roditelji bullyja mogu zbog toga ostati bez posla.
da se brinu za svoje dijete na vrijeme, do takvih drasticnih mjera ne bi ni doslo.

sigurna sam da bi takve mjere urodile plodom jer ljude ipak najvise boli tek kad ih opalis po dzepu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:55   #100
Naravno da sva djeca trebaju biti zaštićena. No mi znamo da nisu. I sama priznaš, a iz struke si, da ti nasilnici lišo priđu. Jedno je kad netko udari tvog učenika ili prijateljičino dijete, drugo kad tvoje dolazi iz škole uplašeno, rastreseno, u masnicama i boji se izaći na odmor.

Pitala učiteljicu, ona djecu voda, da im se ti ispričaju, no vjerujem da je više ispala smiješna i naslinicima i profesorima. Do ravnatelja nema vajde ići, dok se ne dogodi valjda, da netko nekoga ne ubije ili barem ne završi u bolnici...Znači nitko ništa ne može? Mogu ja.
Ali pročitaj ponovno moje primjere, tu se radi o dosta starijoj djeci, koji su maltretirali prvaše...

da se to dogodilo sa vršnjakom, ne bi me toliko izbacilo iz takta. Rekla sam joj, ako te vršnjak NAMJERNO udari, vrati. Ako bi se to ponavljalo, išla bih do djetetovih roditelja i pokušala razgovarati, ne bih nikada malo dijete udarila, nikada...zaprijetila da. jednostavno strogo doći i reći; '' slušaj, ovo je moja kćer, ja ne dam da je itko dita, to se ne smije. ako ti se ne sviđa, zaobiđi je, ali da je više nisi taknuo/la jer nemaš prava i ja ti to zabranjujem'' i otići. To uglavnom pali kod mlađih.

Kod ovoliko starije djece, ja sam se bojala za svoje dijete. I opet ponavljam, da je opet neki sedmaš ili osmaš udari ( pogotovo ako je uvijek ista osoba), ne znam bil li stala samo na triski.
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.