Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2015., 09:01   #1
Dječji psiholog Split?

Državni psiholog u Splitu?

Bok,
Imam dječaka od 6 godina koji se ne uspijeva kontrolirati kad je ljut udara ili baca stvari. U vrtiću često udari djecu bez razloga, usput u prolazu, čak i pred njihovim roditeljima. Čita, računa, sudjeluje u vrtićkim aktivnostima no kad mu je dosadno usput povuče djevojčice za kosu, zašara tuđe crteže, sruši tuđe građevine,... Koliko kod govorili o tome (svjestan je da to nije ok), obeća da neće više, no to se iz dana ponavlja. Od kad se rodio ne smijem ga ostaviti samog s nekim djetetom jer će ga u nekom momentu udariti.
Zatražila bi pomoć državnog psihologa u Splitu, koga preporučujete.
Hvala
katicasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:43   #2
Quote:
katicasplit kaže: Pogledaj post
Državni psiholog u Splitu?

Bok,
Imam dječaka od 6 godina koji se ne uspijeva kontrolirati kad je ljut udara ili baca stvari. U vrtiću često udari djecu bez razloga, usput u prolazu, čak i pred njihovim roditeljima. Čita, računa, sudjeluje u vrtićkim aktivnostima no kad mu je dosadno usput povuče djevojčice za kosu, zašara tuđe crteže, sruši tuđe građevine,... Koliko kod govorili o tome (svjestan je da to nije ok), obeća da neće više, no to se iz dana ponavlja. Od kad se rodio ne smijem ga ostaviti samog s nekim djetetom jer će ga u nekom momentu udariti.
Zatražila bi pomoć državnog psihologa u Splitu, koga preporučujete.
Hvala

bas onak poimence, ne znam nikoga u splitu, ono sto mi prvo pada napamet je da se obratite vrtickom psihologu.
pogotovo zato jer se sukobi dogadjaju sa djecom u grupi. i tu moraju reagirati i odgajatelji i strucni tim vrtica.
iskreno, meni je sasvim blesavo od djeteta traztii da obeca da to nece vise raditi, jer on mora osvjestiti sto radi, zasto to radi i sto cini drugima svojim ponasanjem, kako bi to mogao prestati.

dalje, obiteljski centar (koji je dobro funkcionirao) je imao ok tim i dobre strucnjake, sada je pri podruznici CZSS-a, pa vidi sa njima, ne znam sto se mijenjalo, i koliko i dalje rade tretman, a koliko poslove CZSS-a.
(nazalost, to je jedan od eksperimenata sa ciljem stednje love od strane mspm-a)

mozes se i obratiti ovima iz terapije igrom, pa vidjeti dal je netko iz splita prosao edukaciju kod njih...meni se iz opisa cini da bi vam ovo dobro doslo.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 12:08   #3
Evo da zahvalim na odgovoru.
Obiteljski centar me uputio na Polikliniku za rehabilitaciju osoba sa smetnjama u razvoju na lokaciji Meje.
I meni se ova terapija s igrom svidjela, poslala pitanje Proventus-u.

p.s. Glede obećanja nisam ga ja tražila da obeća,niti iznudila obećanje(barem mislim). On sam nakon naših razgovora kako to ponašanje ne priliči tako dobrom dječaku kao što je on, kaže: "Mama neću to više raditi". Svjestan je da to što radi nije uredu, no na pitanje zašto je udario dijete (na koje nije ni ljut) kaže: "Ne znam". Kad čita priče, gleda crtić uvijek je protiv negativaca (koji grizu, udaraju, rugaju se, ..).
katicasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 18:26   #4
Jesi se zapisala u polikliniku, koliko se ceka?
Ako ne docekas brzo pregled, mogla bi se javiti u udrugu Andjeli, oni imaju par psihologa i cula sam lijepe stvari o njima.
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 23:30   #5
Claritudo.
Doduše, nisu državni. Bili su u ST, ali mislim da su se preselili u Solin, tako nešto.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 08:39   #6
Quote:
katicasplit kaže: Pogledaj post
Državni psiholog u Splitu?

Bok,
Imam dječaka od 6 godina koji se ne uspijeva kontrolirati kad je ljut udara ili baca stvari. U vrtiću često udari djecu bez razloga, usput u prolazu, čak i pred njihovim roditeljima. Čita, računa, sudjeluje u vrtićkim aktivnostima no kad mu je dosadno usput povuče djevojčice za kosu, zašara tuđe crteže, sruši tuđe građevine,... Koliko kod govorili o tome (svjestan je da to nije ok), obeća da neće više, no to se iz dana ponavlja. Od kad se rodio ne smijem ga ostaviti samog s nekim djetetom jer će ga u nekom momentu udariti.
Zatražila bi pomoć državnog psihologa u Splitu, koga preporučujete.
Hvala
U poliklinici na Mejama ti radi mr. Maja Kandijaš-Plejić, za nju iskrene preporuke. Tamo doduše radi njih nekoliko ali upiši se kod nje i nemaj straha.
bradonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:09   #7
Bila se zapisala kod drugog psihologa na Mejma, ali na preporuku poznanice i tvoje za mr. Maja Kandijaš-Plejić prebacila se kod nje.(duže se čeka)
Vidjet ću kako bude išlo ovo, a u međuvremenu ću se raspitati i udruzi Anđeli.
Hvala svima.
katicasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:25   #8
Znan da se duže čeka ali istrpi, mi smo prvo bili kod jedne mlade doktorice koja je super i fina ali joj fali iskustva i zbog toga ne može potpuno razumit problematiku, pogotovo na ekstremnijim slučajevima s kojima se prvi put susreće. Maja je tu puno puno kompletnija, vrlo brzo ubode srž problema i brutalno je iskrena.
bradonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.