Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 23:15   #1
The Lobster (2015)

The Lobster (2015)


In a dystopian near future, single people, according to the laws of The City, are taken to The Hotel, where they are obliged to find a romantic partner in forty-five days or are transformed into beasts and sent off into The Woods.


spaljen film ,preporuka
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 01:09   #2
Odličan film, odlični glumci i Colin Farrell u nesvakidašnjoj ulozi !!!
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 02:07   #3
izvrstan film. i dosljedan do kraja.
temiqui is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 11:42   #4
Da ovo je skroz dobar film. Malo se osjeti pad kako ide prema kraju ali još uvijek odlično.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 14:06   #5
baš ga pogledah neki dan, baš me oduševio. totalno uvrnut film, ali u onom pozitivnom smislu. na neke scene umirala sam od smijeha,a onda opet, s druge strane, pomalo je zastrašujući
kopar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 15:15   #6
Plesanje u paru je zabranjeno tako da puštamo samo elektronsku glazbu

Film je satira današnjeg upoznavanja i stupanja u veze te nepotrebnih komplikacija koje ljudi od toga izvode. Jako dobro pogođen prikaz stereotipa ljudi te očekivanja i podcjenjivanja društva prema onima koji se u njega ne uklapaju ili ne žele uklopiti.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:29   #7
jedan od boljih filmova u 2015 g,
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 11:30   #8
Svaka čast na ideji i poanti filma tj scenariju, zadivljujuće je snimljen, čak mislim da ima i nešto kemije između Farrella i Weisz, ali ja sam ostao pomalo hladan kako tijekom i na kraju filma, tako i prema likovima. Nažalost. Odnosi između ostalih likova jesu namjerno sterilni, ali previše sterilna mi je bila i ljubavna priča između protagonista. E sad, ja ne znam je li taj osjećaj sterilnosti isto dio portretiranja nekonvencionalne ljubavne priče ili je samo do mene, ali to me zasmetalo jer se nisam imao s čim emocionalno povezati tijekom gledanja.

7/10
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 18:05   #9
jedan od najdražih filmova 2015-e
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 11:37   #10
prošao je nekako nezapaženo a bolji je od veći nominiranih za oscara ove godine

ne znam kad sam se ovako dobro nasmija nekom filmu. toliko dobrih scena da je teško izdvojit neku posebno
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 15:08   #11
jedan frend koji ga je pogledao još sredinom prošle godine (valjda je išo na jedne od festivala, ne znam ni ja) je rekao da Colina čeka oscar za ulogu najvjerojatnije. kad ono, nije ni nominiran.

svi ga hvale pa ću ga i ja pogledat uskoro.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 16:44   #12
problem s ovim filmom mi je što kao da se sastoji iz dva dijela... prvi bolji
i drugi kao da nisu imali ideje kako proširiti prvi dio
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:59   #13
i pogledao

najbolje ostvarenje 2015. (od kojih sam gledo)

iskrenije, originalnije, zanimljivije, crnohumorno i vrlo vrlo kreativno.

neobičan koncept s puno wtf momenata, vrlo suptilna kritika društva.

s tim da inače ne volim previše Colina Farrela ovo mu je jako jako lijepa promjena.

možda i bolje da je izbjegao oscare jer bi sad tu bilo deset stranica uglavnom pljuvanja kako je ovaj film neshvatljiv i čudan
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 11:04   #14
I živciralo me to što su cijelu čudnovatost i intrigantnost prvog dijela filma izgradili na ideji da se ljudi pretvaraju u životinje kad im istekne rok, a onda je film u potpunosti izgubio interes za tom idejom i uopće se više njome nije bavio kao da je scenarist zaboravio na nju.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:57   #15
pa bavio se samcem u društvu koje ne tolerira samce sve dok lik nije našao djevojku. nakon toga se bavio parom u društvu koje ne tolerira parove, u tome je cijeli vic
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 20:13   #16
Znao sam da mi je redatelj bio poznat. Prije sam gledao grčki film "Dogtooth" koji ima sličnu atmosferu i isto tako morbidne motive u filmu, s mrtvim životinjama i neočekivanim reakcijama i akcijama likova.

Također ironičan komentar na društvo u kojem otac želi svoju djecu zaštiti od utjecaja vanjskog svijeta i zapadne medijske kulture tako da ih drži zatvorene ko pod staklenim zvonom u obiteljskoj kući s velikim dvorištem.

U usporedbi s Lobsterom, također koristi scenu gdje se u kući svira na gitari određen melos dok se usporedno događa još nešto. U Lobsteru to je bilo žvaljesanje pred roditeljima od leaderice Lonera dok oni sviraju neki melos na gitarama.

Nađe se puno skrivenih i subliminalnih poruka, baš zanimljiva studija društva.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 22:57   #17
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
i pogledao

najbolje ostvarenje 2015. (od kojih sam gledo)

iskrenije, originalnije, zanimljivije, crnohumorno i vrlo vrlo kreativno.

neobičan koncept s puno wtf momenata, vrlo suptilna kritika društva.

s tim da inače ne volim previše Colina Farrela ovo mu je jako jako lijepa promjena.

možda i bolje da je izbjegao oscare jer bi sad tu bilo deset stranica uglavnom pljuvanja kako je ovaj film neshvatljiv i čudan
Meni ništa ovdje nije bilo suptilno. Dapače, količina pompoznosti kojom se film odnosi prema temi svog istraživanja je, u najmanju ruku, iritantna, sa slow-motion shoppingiranjem kao vrhuncem cirkusiranja.

Narator je rijetko nesuvisao potez, scenarij impotentan, a crni-nemam-ništa-protiv-analnog-humor ću preskočit.
__________________
Dedicated follower of fashion.
.Syd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 23:15   #18
pa suptilnost je u tome što je svijet u filmu imaginaran što je metafora na to na kaj se današnje veze svode. sva ta stroga pravila, skrivanje da ti je stalo/nije stalo samo da dođeš do nečega kaj se po ideologiji tog svijeta smatra društveno prihvatljivim, pa poslije se svodi na sve te provokacije itd. taj tip crnog humora je redateljev trademark koji je još brutalnije izveden u dogtoothu gde se otac iz sve snage trudi da mu djeca ne padnu pod zapadnjačke utjecaje držeći ih u kućerini s velikim dvorištem ko pod staklenim zvonom, opravdavajući pojedinu morbidnu stvar još morbidnijim učenjem svoje djece od čega se sve život sastoji (kaj sam pisao u kojem postu iznad).

ovaj film je redateljev san, onak kak on vidi svijet i po tome je takav koncept po meni vrlo zahvalan jer je originalniji i pritom iskreniji.

njegov vid društva koje vremenom postaje sve dehuminiziranije...
sad to kaj nije za svakog je druga stvar
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 12:16   #19
Sumnjam da je zbog fiktivnosti mjesta i vremena radnje ikome promaklo da se film bavi međuljudskim ljubavnim odnosima. Kako, pobogu, pogotovo nakon onog priglupog scenskog prezentiranja žene/muškarca sa/bez pratnje?

Ovlaš pristup toj temi i banalna argumentacija ono je što mi je izrazito loše. Pritom ne mislim na autorsku subjektivnost, to očekujem i od zadnjeg lajbeka iza kamere. A jedino što ovaj ovdje ima za poručiti jest opći pad društvenih kriterija na razinu trasha. Pa to ponovi. Pa naglasi. Pa slow-motion za one sporije.

Nema tu dovoljno originalnosti da bi pričali o viziji nekog budućeg/imaginarnog/podsvjesnog/kurac-palac svijeta. A ako je to ozbiljan diskurs o tome hoće li ružne žene iz očaja dat u 'pak nemoj, molim te...

Da samo ne kenjam, izvlači ga scenarijski postepeno otkrivanje sadržaja, pa on do određene razine ima štofa. Nakon što se sve posloži ništa ne ostaje osim tog uvrnutog sadržaja koji nije bog zna kaj.
__________________
Dedicated follower of fashion.
.Syd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 00:41   #20
lanthimos ima štofa za kratke forme, srednji metar. čovek ne zna da završi i uobliči, pa mu se filmovi otrgnu kontroli. dogtooth se i najbolje drži. lobster je odličan do polovine, znači hotel. kad ode u šumu, odlazi u kurac uz prilično jeftino popovanje i poantiranje. ako ćemo o kvalitetnim grcima prošle godine, to je chevalier.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.