Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2016., 21:09   #21
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Da, zglavak ruke tradicionalno je najbolje mjesto za mjerenje temperature, i kad ljude zanima ima li im dijete temperaturu, prime ga za ruku.
bože tebe! pa valjda bu napravili nekakvu traku za okolo glave.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 21:12   #22
Možda bi se senzori za temperaturu mogli integrirati u kacigu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 09:57   #23
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mozda u kolektivu gdje iams 30 djece na jednu tetu, al mislim da bi roditelj morao moci biti u kontaktu sa svojim jednom dvoje troje djetetta i prepoznati znakove gusenja odmah.
ko i mjerenje temperature.
a zamisli vraga, cak su se i tete uspjele izorganizirati po kolektivima i nesrece se ne dogadjaju.

meni sve te napravice smanjuju kontakt roditelj dijete, koji je zapravo bitan, stvara osjecaj povjerenja i sigurnosti, kao i kod djeteta omogucava razvoj osjecaja autonomije

narukvice, senzori, povodci (ono za ucenje hodanja djece), bejbifonovi,....sva ta moderna tehnologija, zapravo stvara lazni osjecaj sigurnosti roditelju...a od djece prave debile.
i mislim da se nesrece tek tada mogu dogoditi.

ima mi smisla kod tesko bolesne djece. ostalo nikako.
Gospodin shlede je naveo primjer koji mu se nažalost dogodio. To su situacije koje se ne planiraju, koje se ne mogu predvidjeti jer se poklopi puno različitih stvari.

Nitko ne želi prepustiti brigu o djetetu modernoj tehnologiji upravo iz tog razloga kojeg spominješ - kontak roditelj dijete.

Statistika ne laže, ako tisuće djece svake godine pogine zbog stvari koje su se mogle spriječiti, zašto ih ne pokušati spriječiti?

Ista stvar je s zračnim jastucima u automobilu. Možda ti cijeli život neće trebati, ali ih imaš. Zato što znaš da ako se nešto nepredviđeno dogodi da će ti spasiti život. Pa zašto onda ne osigurati i dijete koliko god je to moguće?



Ja sam uvjeren da su većina vas odlični roditelji i to nitko ne dovodi u pitanje, ali na neke stvari, višu silu, nepredviđene događaje, jednostavno ne možete utjecati.

Problem očito postoji. Izlagao sam o ovome već nekoliko puta i ljudi su ili oduševljeni i pitaju gdje mogu takvo nešto kupiti ili iz nekog razloga se osjećaju napadnuti i ne bi takvo nešta u svom kućanstvu ni pod živu glavu.

Samo rješenje se još uvijek definira, zato sam i pokrenuo ovu raspravu da čujem vaša iskustva i savjete, da čujem što vi trebate.
Srle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:04   #24
Gle osobi koja tek ceka djete realno mozes prodati sve - od monitora za pracenje djetea u trbuhu, baby phonea, onih jastka na kojima beba spava i prati se djecje disanje la do tih tvojih narukvica i ostalih trica

Zasto? Zato sto su unezvjereni od straha

Znam da jesu jer sam i ja bila

Cijelu trudnocu sam doma lezala i sto sve smislis u takvom stanju je nevjerovatno
Bila sam na dva klika misem da kuoim to za gledanje bebe u trbuhu al mi se onda ipak ukljcio zdravi razum i nisam

No kod mnogo njih ne prevlada zdravi razum i pokupuju sve zivo - e takvima ces to bez problema prodat

Al da ti to realno treba - ne treba
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 16:24   #25
Quote:
Srle kaže: Pogledaj post
Statistika ne laže, ako tisuće djece svake godine pogine zbog stvari koje su se mogle spriječiti, zašto ih ne pokušati spriječiti?
Naravno da ih treba pokušati spriječiti.

Ne da mi se tražiti statistike za Hrvatsku, ali evo američkih.

I onda, umjesto da roditelj čeka da se na tržištu pojave proizvodi koje želiš prodavati, upotrijebi mozak. Dakle, uvijek autosjedalica korištena prema uputama proizvođača i općenit oprez u prometu. Bebe se lako uguše, guglaš kako to spriječiti. Ovi od godine do četiri u Americi se najčešće utope. Guglaš u kojim se situacijama to događa.

Smrti se ne sprečavaju tako da staviš djetetu narukvicu i pustiš ga da se bez nadzora igra kraj potoka, a lažna sigurnost (slobodno ostavite dijete bez nadzora u kadi dok skočite po ručnik, slobodno ga ostavite samog s hranom kojom se može ugušiti, slobodno mu u krevet stavite nešto što mu može prekriti nos i usta, pa imate senzore!) vjerojatno je opasnija od podrazumijevanja da moraš paziti na dijete ako želiš da doživi punoljetnost.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 18:35   #26
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Naravno da ih treba pokušati spriječiti.

Ne da mi se tražiti statistike za Hrvatsku, ali evo američkih.

I onda, umjesto da roditelj čeka da se na tržištu pojave proizvodi koje želiš prodavati, upotrijebi mozak. Dakle, uvijek autosjedalica korištena prema uputama proizvođača i općenit oprez u prometu. Bebe se lako uguše, guglaš kako to spriječiti. Ovi od godine do četiri u Americi se najčešće utope. Guglaš u kojim se situacijama to događa.

Smrti se ne sprečavaju tako da staviš djetetu narukvicu i pustiš ga da se bez nadzora igra kraj potoka, a lažna sigurnost (slobodno ostavite dijete bez nadzora u kadi dok skočite po ručnik, slobodno ga ostavite samog s hranom kojom se može ugušiti, slobodno mu u krevet stavite nešto što mu može prekriti nos i usta, pa imate senzore!) vjerojatno je opasnija od podrazumijevanja da moraš paziti na dijete ako želiš da doživi punoljetnost.
Niti u jednom jedinom trenutku nitko nije rekao da se dijete ostavlja bez nadzora ili da se IŠTA mijenja u tome kako roditelji paze na svoje mališane.

Po ne znam koji put ću ponoviti, svi smo mi ljudi, nitko ne može znati kad će se dogoditi nešto nepredviđeno i kad će mu ovakvo nešto zatrebati. Jučer sjedim na klupici u parku i par metara od mene je bankomat. Dolazi majka s djetetom, drži ga za ruku, priča s njim i smije se. Stanu kraj bankomata, mama krene tipkat i nešto ju izbaci iz takta (možda financijski problemi) i potpuno se fokusira na bankomat. Mali skače oko nje, pola metra od ceste, ona ga nije ni pogledala. To je trajalo svega nekoliko sekundi. Nakon toga ona ga prima za ruku i nastavljaju dalje. Ona nije ni shvatila što se njemu upravo moglo dogoditi. Ali nije se ništa dogodilo. I u sljedećih 1000 takvih događaja se neće dogoditi. Ali nekome će se nažalost dogoditi.

Ako mi kažete da ne postoji nešto što vas može izbaciti iz takta, rastužiti, pogoditi, ustrašiti, potpuno izmoriti ili zaokupiti vašu pažnju samo na par trenutaka, onda ću vam ja reći da vi niste čovjek.

Ako vama ne treba senzor na balkonskim vratima, na izlaznim vratima, na ulazu u kuhinju ili kupaonu, nema uopće problema. Ima ljudi kojima treba i koji žele spriječiti ono na što ne mogu utjecati. Ti ljudi nisu loši roditelji, oni ne ostavljaju djecu bez nadzora, oni ih jednako vole, maze i paze baš kao i vi, ali oni su i ljudi i znaju da nisu svemogući.
Srle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 20:22   #27
Quote:
Srle kaže: Pogledaj post
Ona nije ni shvatila što se njemu upravo moglo dogoditi.
Planirate i senzor koji prati moždanu aktivnost roditelja?

Quote:
Ako mi kažete da ne postoji nešto što vas može izbaciti iz takta, rastužiti, pogoditi, ustrašiti, potpuno izmoriti ili zaokupiti vašu pažnju samo na par trenutaka, onda ću vam ja reći da vi niste čovjek.
Ali smrti se uglavnom ne događaju jer je roditelja nešto dekoncentriralo na par trenutaka, nego jer razumne mjere predostrožnosti nisu bile u pogonu.

Quote:
Ima ljudi kojima treba i koji žele spriječiti ono na što ne mogu utjecati. Ti ljudi nisu loši roditelji, oni ne ostavljaju djecu bez nadzora, oni ih jednako vole, maze i paze baš kao i vi, ali oni su i ljudi i znaju da nisu svemogući.
Ako takvi čitaju topik, predlažem da proguglaju child proof door lock, da smanje rizik dok tvoj proizvod ne izađe na tržište.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 20:31   #28
Quote:
Srle kaže: Pogledaj post
Mali skače oko nje, pola metra od ceste, ona ga nije ni pogledala. To je trajalo svega nekoliko sekundi. Nakon toga ona ga prima za ruku i nastavljaju dalje. Ona nije ni shvatila što se njemu upravo moglo dogoditi. Ali nije se ništa dogodilo. I u sljedećih 1000 takvih događaja se neće dogoditi. Ali nekome će se nažalost dogoditi.
kakve to veze ima sa senzorima?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 20:38   #29
Quote:
Srle kaže: Pogledaj post
Jučer sjedim na klupici u parku i par metara od mene je bankomat. Dolazi majka s djetetom, drži ga za ruku, priča s njim i smije se. Stanu kraj bankomata, mama krene tipkat i nešto ju izbaci iz takta (možda financijski problemi) i potpuno se fokusira na bankomat. Mali skače oko nje, pola metra od ceste, ona ga nije ni pogledala. To je trajalo svega nekoliko sekundi. Nakon toga ona ga prima za ruku i nastavljaju dalje. Ona nije ni shvatila što se njemu upravo moglo dogoditi. Ali nije se ništa dogodilo. I u sljedećih 1000 takvih događaja se neće dogoditi. Ali nekome će se nažalost dogoditi..
dakle svrha senzora koje bi dijete trebalo imati je da roditelja, koji se fokusira na bankomat, a ne na skakuce dijete, da upozori roditeljida da je dijete kraj njega i da skace? da pocne pistati svaki put kad dijete pocne skakati? po cemu bi taj senzor mogao znati da diejte radi nesto opasno?
i sto ako taj senzor pocne bipati i kada dijete skace u parkicu, na trampolinu, skace od srece nakon sto se spustilo niz tobogan...nece li to biti malo preiritantno?

i na koji nacin bi "tvoj senzor" sprecio da se djetetu nes dogodi u ovoj gore opisanoj situaciji?
hocete i pustat malo struje malcu kad pocne skakati jer je roditelj malo previse fokusiran na bankomat? pa da dijete mirno stoji dok roditelja more financijske brige?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 20:54   #30
jeftinija i jednostavnija varijanta na bankomatu je da dijete tipka (osim pin-a naravno). moj obožava to raditi, a nas slobodno za to vrijeme mogu drugi problemi izbaciti iz takta.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 20:56   #31
Dragi ljudi,

Ja stvarno ne shvaćam je li vi namjerno ignorirate sve napisano i izdvajate jednu rečenicu iz konteksta i onda na temelju nje postavljate ovakva pitanja ili vas jednostavno ne zanima što napišem.

Ako vi ne možete povezati situaciju s bankomatom gdje je roditelju zaokupljena pažnja s nekom takvom sličnom situacijom u kućanstvu, ja vam onda stvarno ne mogu ništa objasniti

Hvala svim dragim ljudima koji su popunili anketu, dali konkretne savjete i podijelili iskustva.
Srle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 21:02   #32
Dragi Srle,

radi se o tome da tebe uopće ne zanimaju realne potrebe potencijalnih kupaca vaših proizvoda, niti si istražio koje su realne opasnosti u kućanstvu niti kako se mogu prevenirati, što već postoji na tržištu i gdje bi tu moglo biti mjesta za to što želiš prodati, nego si zabrijao da su pametni senzori odlična ideja i sad pizdiš kad ti ljudi ukazuju na njene realne manjkavosti, i umjesto da iskoristite besplatan feedback da poboljšate proizvode, odustanete od neisplativih, možda osmislite neke nove, ti pizdiš.

I dalje nije sve propalo, ne biste bili ni prvi ni zadnji koji kvalitetnim marketingom dođu do toga da osmisle lažnu potrebu za nekom potpunom pizdarijom i onda je prodaju ljudima koji bi sasvim lijepo živjeli i bez nje. Ali neka vam netko drugi radi marketing, tebi to baš i ne ide i prenafuren si.

Hvala na pozornosti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 21:04   #33
ti si taj koji nam treba dati dobre argumente zakaj da koristimo te tehnološke stvarčice umjesto onih klasičnih i jeftinijih.
gle, shit happens koristili mi te gadgete ili ne, bili uz dijete ili ne i svaki roditelj je toga svjestan.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 21:30   #34
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Dragi Srle,

radi se o tome da tebe uopće ne zanimaju realne potrebe potencijalnih kupaca vaših proizvoda, niti si istražio koje su realne opasnosti u kućanstvu niti kako se mogu prevenirati, što već postoji na tržištu i gdje bi tu moglo biti mjesta za to što želiš prodati, nego si zabrijao da su pametni senzori odlična ideja i sad pizdiš kad ti ljudi ukazuju na njene realne manjkavosti, i umjesto da iskoristite besplatan feedback da poboljšate proizvode, odustanete od neisplativih, možda osmislite neke nove, ti pizdiš.

I dalje nije sve propalo, ne biste bili ni prvi ni zadnji koji kvalitetnim marketingom dođu do toga da osmisle lažnu potrebu za nekom potpunom pizdarijom i onda je prodaju ljudima koji bi sasvim lijepo živjeli i bez nje. Ali neka vam netko drugi radi marketing, tebi to baš i ne ide i prenafuren si.

Hvala na pozornosti.
Ovo da pizdim ne znam od kud ste izvukli, kao što sam rekao ja sam od ove teme dobio puno korisnih informacija i zahvalio sam ljudima koji su ih ostavili tu na forumu i još više kroz anketu

Vi kao jedna osoba ne želite nešto takvo i to je u redu, ja niti ne pokušavam vas uvjeriti u to da želite. Kroz anketu je do sad više od 200 ljudi reklo da bi koristilo takvo nešto. Bez marketinga, bez mazanja očiju.

Zadnje uređivanje Srle : 30.04.2016. at 21:55.
Srle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 16:22   #35
Srle imala sam najbolju namjeru ispunit anketu, al onda sam iscitala topic. Vjeruj mi da svaka mater jako dobro zna ima li joj dijete temperaturu. Osobno sam se nazalost ispraksirala.
A ono s gusenjem, da nema pametne narukvice ne bih primjetila sa mi je dijete izbecilo oci i da ne dise. Malu djecu treba aktivno pazit, a shit happens sa il bez pametne narukvice
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.