Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2017., 20:32   #41
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pričaš gluposti.
Ljudska vrsta je dosta uznapredovala odonda.
Majmuni i ljudi koji su otprilike jednake inteligencije koji uz to imaju i mogućnost da se sporazumijevaju bi se dosta lakše dogovorili nego polu(?)divlje vrste hominida pred parsto tisuća - par milijuna godina.
Nikakve gluposti ja ne pričan, pod broj 1 ti nemaš uopće dokaza za takvo što jer naravno sada nema dvije vrste na Zemlji, a prošlost planete pokazuje da dvi vrste ne mogu koegzistirati skupa.

Čak i kad bi ti to nekako danas i izveo jedna bi bila potlačena drugoj kako god okreneš dugoročno, i tu nema kompromisa, mi ili oni, a ne navijat za proklete majmune u kinu.

Ustvari radite što oćete, kao da je moja stvar za kog vi navijate u hipotetičkom scenariju, ali da meni sad tamo bude žao Cezara i njegove majmunske ekipe, ma moš mislit e.

Pa da su 100 više u pravu nego ljudi ne bi mi ih bilo ža istrijebit sve, jer ja razmišljam dugoročno i logički po ovome pitanju a ne emotivno kao ti što je moralno a što ne, evolucija ne pozna moral kad su u pitanju dvi vrste.

Istrijebio ih sve, do zadnjeg, zašto? Zato da moja vrsta preživi i da takvi kao ti onda imaju luksuza osuđivat ovakve poput mene, da uopće imate šansu osuđivati, jer da nije ovakvih ni vas ne bi bilo u tom scenariju. A što se tiče morala, nek mi Bog sudi nakon toga, jer evolucija sigurno ne bi.

P.S. Ti sigurno plačeš danonoćno što je asteroid udario na mjestu današnjeg Yukatana i uzrokovao izumiranje dinosaura (AKA dao šansu razvitku hominida i sisavaca generalno dugoročno), jer da nije taj asteroid udario sad bi Velociraptori tipkali po forum.hr.

Hebeš velociraptore i dinosaure skupa, bilo im je suđeno, splet okolnosti, whatever, kao što je u ovom slučaju jedini izlaz da ljudi pobjede i zbrišu majmune a ne nekakva kumbaya sranja koja se propagiraju kroz ove prequele ma koliko god ovo bili dobri filmovi.

Zadnje uređivanje Star-Lord : 22.07.2017. at 20:47.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 06:55   #42
Film je generalno dobar i uživao sam ga gledai. Sigurno nije neko remek djelo. Osobno mu dajem ocjenu 8/10. Svakako preporučam za pogledati.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:38   #43
Film ogledah u petak i htio sam ostaviti si par dana mariniranja, kako bi vidio, hoce li mi se ista promijeniti u misljenju, ali ne. Moram priznati, nakon sto sam toliko pozitivnih kritika cuo, da me je razocarao i da mi je jedinica i dalje najbolja.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 13:12   #44
Nikad gori film nisam pogledao u kinu.
Akcije 15 minuta, ostalo isprazmi dijalozi među majmunima. Ono, ne znaju šta snimiti pa snimaju bljuvotine od scena.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:06   #45
Znači ne ideš baš često u kino?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:25   #46
Vidjela sam puno, puno gorih filmova u kinu.
Ovaj je čisto solidan.

Mojih par zamjerki su da su vojnici u par ključnih scena djelovali preblesavo i neorganizirano, i da je broj majmuna u onoj zadnjoj koloni puno prevelik za onoliko koliko ih se moglo vidjeti u predzadnjoj sceni na stablima nakon što ih potrusi lavina. Al ajde.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:01   #47
Pogledao jučer s prijateljima i curom.

SPOILERI SPOILERI SPOILERI SPOILERI SPOILERI SPOILERI

Generalno zadovoljni, pa barem cura i ja. Mislim nije vrh vrhova, ali s obzirom na neke druge filmove je vrh vrhova. Nisam preveliki fan CGI-a, tako da iako mi se svidio, bio sam dojma kao da većinom gledam videoigru, ili animirani film. Tim Burtonov spin off na franšizu iz 2001., koliko god mi je radnja bila užasna, toliko su mi maske i šminka bili izvrsni. Onak gledaš te glumce koji glume određene majmune, i po crtama lica znaš da je ispod neke od maski Tim Roth, Helena Bonham Carter, Paul Giamatti, Michael Clarke Duncan itd. Ali kako su ih stopili sa maskom i šminkom da izgledaju kao savršene majmunske inačice je bilo zaista fascinantno. No vratimo se mi na ovaj film. Iako mi se filmn generalno svidio, nije da mi je apsolutno sve oko filma bilo super. Jedna od značajnijih stvari, što su neki već naveli, je to koliko je ljudski rod prikazan ono iskvaren do boli, totalno ogrižen u zlu. Dok s druge strane majmunska rasa je jadna, dobrodušna, milosrdna itd. Najgore što neki majmun napravi u filmu je da izda iz straha od ljudi svoju vrstu. Mislim daj ajde, nije da pokušavam obraniti ljudsku rasu, činimo fakat užasne stvari jedni drugima, životinjama i prirodi. Ali ovo mi je bilo ono da su ljudi totalno lišeni emocija i empatije. Također mi je totalno bilo blesavo ono kad je Brigadir sa svojim vojnicima uspio uhvatiti i zarobiti onu cijelu majmunsku hordu koja se selila prema jugu. I razlog zašto ih nije sve pobio kako je prvotno namjeravao, je bilo zato da ih može iskoristiti za izgradnju zida. Što mi je totalno blesavo ako poslije vidimo kako je napad na bazu došao iz zraka, a i što bi taj jadni zid ionako predstavljao pred modernim naoružanjem tenkova i oklopnjaka. No dobro, to se možda može pripisati brigadirovom ludilu. Druga stvar koja mi je zasmetala je bila scena s "Lošim majmunom", koji prilikom prvog susreta s Caesarom i ostalom grupom, odbije da ih odvede do baze, a zatim ubrzo mijenja odluku u razgovoru s Caesarom. Kada mu spomene da je tamo bio, ili još uvijek je, i njegov sin. I poslije niti vidimo što je bilo s cijelom tom pričom, niti se ikad više to spomene.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:28   #48
Pa loše majmune koji žele genocid nad ljudima si imao u drugom filmu. I, da ironija bude veća, upravo oni su i postali ljudske sluge.
Ovaj Major je zao i lud, neki drugi ljudi nisu. Samo što njih baš i nema u ovom filmu (bilo ih je u prva dva). Ali ono, kao da se žališ da su u nekom WW2 filmu svi Nijemci prikazani kao zlikovci, a de facto jedini koji jesu u filmu su SS-ovci i drugi nacisti.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:37   #49
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Znači ne ideš baš često u kino?
U prosjelu 2 puta mjesečno, znao sam i jednom tjedno ali nema dobrih filmova da bih išao često. Ljeti ne idem i uhvatila me želja, bilo je ili ljudi i majmuni(nisam mislio ča če biti majmuni i ljudi) ili Dunkirk. E jebiga. Sad me prošlo trenutno.
Zadnji film koji mi je baš sjeo je bio Fury s Brad Pittom. To ja zovem radnja i napet film.
Iako u svom životu baš ratne nisam volio i gledao, fury je zakon, kao i spašavanje vojnika rajana, i Dunkirk mora biti dobar.
Ali ova majmunijada je sranje, jebiga
Virus ne možeš pričati, to su smislili? Haha
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:32   #50
Fury je ok, al ništa posebno.
Ryan je megaprecijenjen.
Dunkirk ima jako dobru i napetu scenu u početku ali je nakon toga govno.

Kako možeš znati da nema dobrih filmova ako ih ne gledaš?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 01:24   #51
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Nisam preveliki fan CGI-a, tako da iako mi se svidio, bio sam dojma kao da većinom gledam videoigru, ili animirani film. Tim Burtonov spin off na franšizu iz 2001., koliko god mi je radnja bila užasna, toliko su mi maske i šminka bili izvrsni. Onak gledaš te glumce koji glume određene majmune, i po crtama lica znaš da je ispod neke od maski Tim Roth, Helena Bonham Carter, Paul Giamatti, Michael Clarke Duncan itd. Ali kako su ih stopili sa maskom i šminkom da izgledaju kao savršene majmunske inačice je bilo zaista fascinantno.
Potpis za ovo, slazem se skroz.

Ne znam zasto se forsira CGI mislim volim CGI ali vise volim maske pa setimo se Predatora samo npr pa nema tog CGI-a koji ga moze uciniti tako stvarnim kao maska.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:57   #52
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post

Kako možeš znati da nema dobrih filmova ako ih ne gledaš?
Nekad je dovoljno trajler odgledati
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:59   #53
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Virus ne možeš pričati, to su smislili? Haha
Naravno da nisu. To postoji u originalu iz 1968.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:28   #54
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Nekad je dovoljno trajler odgledati
Trailer od Dark Knighta je bio smeće.
Film je bio odličan.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:37   #55
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Nekad je dovoljno trajler odgledati
Pa i nije. Osobno ih nikad ne gledam (osim kad sam u kinu, pa ih ne mogu izbjeći). Premda, ono što sam gledao zadnjih godina otkako sam počeo ići u kino uglavnom doista i nije nešto posebno.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:29   #56
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Trailer od Dark Knighta je bio smeće.
Film je bio odličan.
Postoje sigurno iznimke i osobne krive procjene, slažem se.
Da mogu sve unaprijed znati, sad bi uplatio listič i dobio na lotu

Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa i nije. Osobno ih nikad ne gledam (osim kad sam u kinu, pa ih ne mogu izbjeći). Premda, ono što sam gledao zadnjih godina otkako sam počeo ići u kino uglavnom doista i nije nešto posebno.
Gledam uči pola sata nakon šta film počne, odnosno reklame završe, tako sam sad, milina.
Reklame iliti trajleri traju između 20-30 minuta, a ne volim ih gledati u kinu jer u kinu sve bolje izgleda i zvuči, pa mi se može svidjeti i neko sranje
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 00:22   #57
Film mi je bio baš dobar, a onda sam pomislio što bih mislio da je film potpuno isti, ali da umjesto majmuna ima neku progonjenu skupinu ljudi- Židovi, Indijanci, Crnci i slično... pa mi je pao nekoliko bodova.
Znači, ako ovaj film pogleda netko tko je život proveo gledajući samo filmove koji imaju fiziku crtanog filma i u kojima su pola likova digitalni, kao što su Transformersi ili razni superjunaci, ovaj film će toj osobi izgledati kao ozbiljna drama. Ali u osnovi ovo je jedan dobar B film koji se referira na Most na rijeci Kwai, The great escape, Apokalipsu sada i filmove katastrofe, samo sa- majmunima i patetikom Veljka Bulajića.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 08:32   #58
drekasti film...
po meni 5/10
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 12:12   #59
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa loše majmune koji žele genocid nad ljudima si imao u drugom filmu. I, da ironija bude veća, upravo oni su i postali ljudske sluge.
Ovaj Major je zao i lud, neki drugi ljudi nisu. Samo što njih baš i nema u ovom filmu (bilo ih je u prva dva). Ali ono, kao da se žališ da su u nekom WW2 filmu svi Nijemci prikazani kao zlikovci, a de facto jedini koji jesu u filmu su SS-ovci i drugi nacisti.
Od prvog filma se forsira ideja da majmuni trebaju preživjet, kao jadni Cezar ovo ono.

Moja poanta uopće nije bila na tim zlim majmunima iz dvojke, nego na svim majmunima, zašto ne ubiti Cezara? Ne razumjem.

Što to čini ikoga fašistom ako želi dominaciju svoje vrste nad drugom, nz što je tu fašističko, to je evolucijska logika. Čim se Cezar pojavio pojavila se opasnost, anomalija koju je trebalo zbrisat a ne njegovat.

I evo uskoro ću pogledat i ovaj treći film pa da zaokružim svoj dojam o ovoj neo-liberalnoj propagandi; "dajmo i čimpanzama pravo glasa", Vesna Pusić će prva dignut ruku.

Ti kažeš Major je u ovom filmu manijak, ok, vjerujem, ali zar bi itko bio manje manijak da hoće da njegova vrsta prevlada a ne druga, ja ne mogu zamisliti svijet gdje bi ja djelio ovu planetu sa drugom inteligentnom vrstom za koju znam da me može doći kad tad glave i sve moje , jbg..., razilazimo se ideološki.

P.S. Nego da se ja osvrnem na puno važniju stvar od ove, kao što rekoh, original sa Hestonom mi je jedan od najdražih ScFi ikada, ako gledamo original kao jedan jedini Planet of Apes od starijih (a za mene je to jedini film), onda će se svi složiti da na kraju originalnog filma kada Heston vidi kip Slobode on proklinje ljude, znači svi smo bili dojma (uključujući i Hestona) da smo se mi sami uništili, tipa Rusi protiv Amera itd..., a majmuni da su to naravno iskoristili te postali što su postali, kako..., nismo znali u prvom filmu.

Ovdje sad imamo radnju da su Majmuni ustvari uništili sve, budimo realni, majmuni su po ovome uništili ljude pa je Heston slobodno onda trebao u originalu vikati majmunima na kraju filma: Prokleti bili Majmuni.

Što bi naravno bilo čisto sranje da je to tako bilo u originalu i hvala Bogu da nije.

Sve u svemu priznajem ovim prequelima da su dobri filmovi kao filmovi, ali kao ono što sam ja držao da je svijet Planet of Apes, kao prequeli originalu, ne sviđaju mi se, daleko od tog.

Zadnje uređivanje Star-Lord : 26.07.2017. at 12:24.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 08:48   #60
Vjerojatno nešto nije u redu sa mnom (sigurno nešto nije u redu sa mnom), ali dok je lik kojeg tumači Woody Harrelson objašnjavao zašto je takav kakav jest razumio sam ga.

Što se tiče tehničke strane, besprijekorno je to i redatelj, iako se radi o visokobudžetnom blockbusteru, ne otaljava i ne odrađuje to preko kurca. Mislim, sam fakt da su toliko referenci natrpali znači da im je stalo, ali previše referenci guši. Majmuni su, bogami, crnci, židovi... ma, odaberi bilo koju potlačenu skupinu. Premda je u nekim wide shotovima među vojnicima bilo par crnoputih glumaca i žena, vojnici su predominantno bijelci. Malo bode u oko. Također, 'kažnjavanje' Cezara, di mu bog, tj. autori filma, dozvole da vidi obećanu zemlju, ali ne i da uživa u njoj, jer kroz film pratimo kako krši pravila koja je sam izmislio, vrišti 'Mojsijeeeee'.

Ne mogu se baš sjetiti prethodna dva filma, no čini se kako su bili (ne)znatno bolji.

Da se ovo pogledati.

Gledao u 3Du i ovdje kod nas je loš. Previše mračan.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.