Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2016., 16:29   #1
Dopusko osiguranje (pomoć, odabir)

Imao sam dopunsko godinu dana preko HZZO i sada bi trebao opet platiti barem za godinu dana.

Googlanjem vidim da postoje

Allianz dopunsko osiguranje
https://www.allianz.hr/webshop/dopun...3hwaAiy48P8HAQ

UNIQA dopunsko osiguranje
http://www.uniqa.hr/kampanje/misli-z...F8UaAhnK8P8HAQ

Croatia dopunsko osiguranje
http://www.czo.hr/dopunsko-osiguranje/

I još neki ako netko zna, nek navede.

Koji je po vama bolji, ako ste korisnik na nekom od navedenog i imate loša ili dobra iskustva slobodno podjelite ovdje. Znam da se nešto mjenjalo pa više kod nekih nije kao prije pa bi bilo poželjno da i to navedete

Nadam se da se ova tema neče zakopati
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 18:59   #2
Ja mislim da ti je najbolje da ništa ne mijenjaš. Tu su pisali forumaši da Uniqa ima uključenu i B listu lijekova. Po tome bi se Uniqa isplatila jer je mjesečna rata otprilike kao i kod HZZO. To se stalno mijenja kod privatnih osiguravatelja, ne možeš biti siguran da će tako i ostati. Dobro kod HZZO je da automatski obnove polici kada istekne, nema nikakvog naknadnog refundiranja plaćenih računa, sigurno vriijedi za bolničko liječenje i to odmah.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 19:07   #3
Razlikuješ li dopunsko i dodatno osiguranje?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 20:31   #4
Forumaši koji su pisali o cijeni police spominjali su samo što ona pokriva i kolika je cijena u odnosu na HZZO. Nitko nije spominjao je li to dopunsko ili dodatno osiguranje. Napiši što znaš, sa ovim nisi ništa rekao.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 15:26   #5
Ja danas odlučio na HZZO koji sam imao do sada i vidim da se dopunsko automatski obnavlja za novu godinu. Prilikom ugovaranja police na moje ime upozorilo me da dugujem 70kuna, naravno za mjesec koji nije plačen.

Da se zna da ovo treba deaktivirati ako ne želite više, u protivnom možete biti u gubicima.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 15:56   #6
Bolje i to nego što radi croatia da poništi važeće osiguranje jer su se promijeli uvjeti sklapanja police osiguranja. Imala je jedna forumašica takav slučaj da su joj u apoteci rekli da joj više ne vrijedi Croatia dopunsko osiguranje. Ona to nije znala jer joj nisu javili. Dobro da joj se nije to dogodilo za vrijeme hospitalizacije jer troškovi su mogli biti nekoliko tisuća kuna.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 13:40   #7
Zato su meni uredno poslali OPOMENU iz croatie zato što nisam platio drugu godinu, iako:

a) nisam dobio uplatnicu
b) tražio sam izričito prilikom ugovaranja da polica bude godišnja.


Oni ugovaraju policu na tri godine, i na to nisam bio upozoren(mogu prekinuti policu ako predam zahtjev za prekidom 3 mjeseca prije isteka osigurateljne godine).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 12:50   #8
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Ja danas odlučio na HZZO koji sam imao do sada i vidim da se dopunsko automatski obnavlja za novu godinu. Prilikom ugovaranja police na moje ime upozorilo me da dugujem 70kuna, naravno za mjesec koji nije plačen.

Da se zna da ovo treba deaktivirati ako ne želite više, u protivnom možete biti u gubicima.
Uniqa ima isto mogućnost sklapanja ugovora do otkaza tj. automatski se obnavlja za narednu godinu.
zagi simpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 20:50   #9
Gledam sada Allianz i Uniqa osiguranje, uzimao bih Allianz osnovni ali sam u dilemi jer vidim da je Allianz osnovni 45 kn, a Uniqa je 65 kn pa me zanima da li je razlika u Allianzu i Uniqi samo ova B lista ili Uniqa za ovih 65 kn daje nešto više od Allianza osim B liste.
__________________
HEROJ
Azzazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 22:18   #10
Provjeri je li u Alianzu uključeno bolničko liječenje. Tu na forumu je nekoliko ljudi prelazilo iz Alianza u Uniqu jer je Alianz dosta toga ukinuo.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 22:37   #11
Allianz pokriva samo nekoliko kutija svakog lijeka sa B liste!
Maltretator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 22:58   #12
Plus čini mi se da se Allianz plaća isključivo godišnje

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 18:31   #13
Evo šta Allianz nudi:

Izdavanje lijeka po receptu s osnovne A liste lijekova
Izdavanje lijeka po receptu s dopunske B liste lijekova
Primarna zdravstvena zaštita i bolnički troškovi
Zdravstvenu zaštitu pruženu kod izabranog liječnika primarne zdravstvene zaštite: obiteljske (opće) medicine, ginekologije i dentalne medicine.
Specijalistički pregledi, dijagnostika, laboratorijske pretrage Specijalističko – konzilijarna zdravstvena zaštita uključivo i dnevna bolnica i kirurški zahvati u dnevnoj bolnici. Specijalistička dijagnostika koja nije na razini primarne zdravstvene zaštite.
Ortopedska, dentalna i druga pomagala

Izgleda da uključuje troškove bolničkog lječenja.
Moguće samo dvije kutije jednog lijeka uzet sa liste B (godišnje)
za godišnje plaćanje ću im poslat mail da provjerim.
__________________
HEROJ
Azzazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 07:57   #14
allianz se može plaćati i mjesečno.provjereno
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 23:06   #15
Kad je najranije moguće produziti ugovor u generaliju?
luka_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 12:10   #16
30 dana prije mislim
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 23:15   #17
Pokriva li Generali dopunsko zdr.osiguranje troškove bolničkog liječenja? Moram li lijekove platiti pa kad skupim račune (minimalno 100 kn) tražiti refundaciju ili kako to ide? Čini mi se komplicirano plaćati pa skupiti račune pa tražiti povrat. Što mogu sa samom iskaznicom? Ako netko zna barem nešto od svega što sam napiskarala
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2019., 15:26   #18
Koliko se placaju laboratorijske pretrage, vadjenje krvi i sl. bez dopunskog? Znam da je participacija kod dr.opce prakse 10-15kn, al za ovo ostalo mi nije jasno, da li se placa puna cijena za svaku pretragu (kao kod privatnika) ili? Zdravstveno imam, ali dopunsko mi je isteklo prije koju godinu i nisam obnavljala.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 22:19   #19
Ima li netko da je uzeo Wiener classic dopunsko i kako ste zadovoljni? Ako sam shvatila pokriva sve sto i ono od hzzo, a skoro duplo jeftinije.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2019., 22:31   #20
Obrati pažnju na karencu od 15 dana.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.