Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 00:18   #41
Nalij pero, bas krasno sto nisi feministica. Iako smatras da nisi manje vrijedna od muskarca jer si zena. Evo bas mi je to lijepo.

Nego, nevezano uz temu, imam tu jednu macku, necu odat ime, da ne bude da ogovaram- ta macka cijeli zivot tvrdi da nije macka. Mislim, nema veze sto mjauce i ima dva uha i rep i sumnjivo mackarsko krzno, nije macka i nije i gotovo. Ona se ne voli ogranicavat. Mozda je i mravojed, tko zna. Tko sam ja da ista tvrdim, jesam li ja ta macka i znam li da je macka? NISAM. Mozda je sismis na steroidima.

E da, jos manje vezano uz temu, cujem prica mi lik nesto kako su pederi bolesnici, treba ih na prisilno lijecenje. Ali naravno ne dao bog nazvat ga homofobom jer on to nije! On im samo hoce pomoci, nisu oni krivi sto su bolesni.

Nego, ima jedna patka...

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 00:24   #42
E da, JPK se gadi moja macka jer se deklarira kao nemacka. Avlijaner, nema stila, sta ces.
JPK, kad sretnem macku koja se odlucno odbije opredijelit oko mackastosti, kod tebe cu je udomit.

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 01:31   #43
Meni je jasno da vas dvije pokušavate biti zabavne kanalizirajući svoju histeriju oko toga da netko ne misli kao vi, ali bilo bi onda zgodno da ili iz napisanog nešto shvatite ili pitate šta vam nije jasno .

Možda bi vam bilo jasno da vam se kaže da je to što vi mislite da ste feministkinje ili što ste se odlučili ovom prilikom osvrtati na feminizam kroz sam naziv i onda tandrčiti po tome - glupo i smiješno. Niste napravile ništa posebno za ženska prava ili svijest da bi vam glavno obilježje bilo to da ste feministice. Možda je vama dovoljno razlikovati enter i shift da se smatrate informatički pismenima, ali meni nije. Volim izvrsnost pa se neću deklarirati kao feministica.

To što je meni najnormalnija stvar da sam van bioloških obilježja jednako sposobna i vrijedna kao muškarci ne doživljavam kao nešto što bi trebalo dobiti svoj naziv. To mi je kao da se smatram disateljicom. Odnosno kao da napominjem da sam mačka. Tako da Absolutley javi kad ćeš imati mačku koja laje da je miš.
Primjetila sam već prije da je čest uzorak zadrte bake, mame i ostatka rodbine koji je formirao pojedince koji su iskoračili iz svojih sredina time što su ravnopravno podijelili kućne poslove i smatraju to dosegom, ali nažalost to je više neki osoban doseg koji neki drugi ne označavaju koliko im je normalan. Probajte razmisliti o tome.

Debela većina sadržaja ovog foruma ukazuje na vrlo nisku samosvijest žena. Recimo prvih sto tranica oronulih je bilo ispričavanje muškarcu - gomila žena objašnjava muškarcu zašto i kako izgledaju. Kad se razgovara o karijeri kriv je spol za napredak - meni je to ponižavanje žena. Na ponos forumašicama je napomenuti da nisu tipično žensko, to svi znamo, a ne znam šta bi moglo biti veće ženomrstvo od takve izjave. Istovremeno svaku blesavost u ponašanju ili navici se komentira s hihih tipično ženski imam 189 lakova. Nisam primjetila da se hihihi tipična sam žena koristi uz neke smislene osobine koje su češće obilježje žena, nego muškaraca, jer sve tipično žensko je nešto slabićki, nešto suludo, uglavnom loše. Tako da da, krucijalno je reći da sam feministica.

Tako je meni Ksena rekla da se slobodno osjećam kao feministica i da nisam pri tom grbava, a ja sam joj odgovorila s ali ne osjećam se i ne mislim da bih zbog toga bila grbava, a onda je Boni hihihi tipično histerično ženski pročitala šta joj se čitalo tako da joj se uklopi sve u jednu jedinu sliku žena koje govore da nisu feministice - one koje se usput pravdaju.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 01:53   #44
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Na ponos forumašicama je napomenuti da nisu tipično žensko, to svi znamo, a ne znam šta bi moglo biti veće ženomrstvo od takve izjave.
A zašto bi ovo bilo ženomrstvo?
Meni je drago da nisam tipičan muškarac [1], a uopće ne mrzim muški spol.


[1] Mrzim gledanje sportova, volim kuhati, znam s vešmašinom, etc.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 02:11   #45
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A zašto bi ovo bilo ženomrstvo?
Meni je drago da nisam tipičan muškarac [1], a uopće ne mrzim muški spol.


[1] Mrzim gledanje sportova, volim kuhati, znam s vešmašinom, etc.
Ti si tipičan muškarac iz mog privatnog okruženja .

Obično nisu tipične žene jer si pripisuju neke pozitivne osobine pa to tako doživljavam.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:39   #46
što nije svaka normalna osoba feminist, bilo muška, bilo ženska. sva ljudska bića bi trebala imati jednaka prava. to je temelj feminizma.


smatram da imaju psihički poremećaj one osobe koje tako ne misle.

da li se ovaj pojam ekstremni odnosi na radikalni? meni su te radikalne bile nesimpatične ali malo si mislim da nije takvih bilo u prošlosti niti bi mogla studirati, ni imati pravo glasa, otvoriti svoj račun u banci, birati partnere i gomile toga.

svaka bi im žena trebala odati duboku počast jer je sloboda neprocjenjiv dar, samo što to ljudi danas olako shvaćaju. nemaju nimalo zahvalnosti.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:03   #47
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Tako je meni Ksena rekla da se slobodno osjećam kao feministica i da nisam pri tom grbava, a ja sam joj odgovorila s ali ne osjećam se i ne mislim da bih zbog toga bila grbava, a onda je Boni hihihi tipično histerično ženski pročitala šta joj se čitalo tako da joj se uklopi sve u jednu jedinu sliku žena koje govore da nisu feministice - one koje se usput pravdaju.
Ja sam govorila općenito, a ne tebi osobno (možda sam se nespretno izrazila).
Ti se osjećaj kako god želiš.


Samo sam htjela naglasiti da mi nije jasan taj stav "ali ja nisam feministica!!111" kao da je loše ako se takvom deklariraš.

Ja nisam aktivistica, ali feminizam doživljavam kao dio sebe. Neodvojiv dio.
Ne vičem po cesti niti da jesam niti da nisam, ali da moram zaokružiti anketu, svakako bih rekla da jesam.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:21   #48
http://muf.com.hr/2015/03/11/sto-feministkinje-zele/ .
Vidim da se slažem s feministkinjom s mufa. Feministkinja i ja se slažemo s pogledom na feminizam . Feministkinja čak odobrava moj pristup samodeklariranju po pitanju feminizma . Same feministice ne žele da se ja nazivam feministicom. Sto čuda oko tog feminizma.


Usput, ponekad bacim pogled na muf i često ga doživljavam radikalnim, ali u kontekstu promišljanja ovog teksta (a koji mi nije stran) stvarno svaka čast svim ženama koje upozoravaju na svaku skoro pa integriranu ili potiho uvedenu nejednakost spolova jer u biti provode život konstantno se baveći frustrirajućom gomilom loših pojava. To su prave feministice - one koje su posvetile svoj život toj borbi i koje rade posao koji se recimo meni ne bi dalo raditi. I koje u jednom trenutku počinju djelovati ludo većini. One ne skaču na serviranu vijest o mamici i ženi, nego se malo konkretnije bore.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:21   #49
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ja nisam aktivistica, ali feminizam doživljavam kao dio sebe. Neodvojiv dio.
Ne vičem po cesti niti da jesam niti da nisam, ali da moram zaokružiti anketu, svakako bih rekla da jesam.
Same here.

Nisam aktivistica, makar sam znala napisati pokoji mail protesta. Zadnji jednoj organizaciji koja je u zborniku radova sa stručnog skupa objavila popis autora ovako:
Abdulah Abdulah
John Smith
Tracy Travers (Ms)
itd.

Jer su difoltni stručnjaci muškarci, a za žene valja naglasiti da su žene.
Mene takve stvari raspizde, većina mojih kolegica kojima sam to sva zgrožena gurala pod nos nije ni skužila u čemu je stvar s popisom i kaj pizdim. Sto žena, dvjesta sisa.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:24   #50
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ja sam govorila općenito, a ne tebi osobno (možda sam se nespretno izrazila).
Ti se osjećaj kako god želiš.


Samo sam htjela naglasiti da mi nije jasan taj stav "ali ja nisam feministica!!111" kao da je loše ako se takvom deklariraš.

Ja nisam aktivistica, ali feminizam doživljavam kao dio sebe. Neodvojiv dio.
Ne vičem po cesti niti da jesam niti da nisam, ali da moram zaokružiti anketu, svakako bih rekla da jesam.
Nisam ni mislila da si mislila nešto loše.
Napisala si kako ti gledaš i napisala si nešto o tome kako bi se deklariranje feministicom moglo negativno protumačiti. Ja sam napisala da ne tumačim negativno i da se ne osjećam kao feministica.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:27   #51
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Same here.

Nisam aktivistica, makar sam znala napisati pokoji mail protesta. Zadnji jednoj organizaciji koja je u zborniku radova sa stručnog skupa objavila popis autora ovako:
Abdulah Abdulah
John Smith
Tracy Travers (Ms)
itd.

Jer su difoltni stručnjaci muškarci, a za žene valja naglasiti da su žene.
Mene takve stvari raspizde, većina mojih kolegica kojima sam to sva zgrožena gurala pod nos nije ni skužila u čemu je stvar s popisom i kaj pizdim. Sto žena, dvjesta sisa.
Ja sam donedavno, do foruma, mislila da je Tracy Chapman muškarac. Možda zato. Nisam za Abdulahe i Johnove čula slično.

Samo kažem .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:28   #52
nalij pero meni je ovo tvoje koprcanje u rangu pušim cigarete ali nisam pušač ili obratno.

absolutely ti je dobro gore napisala. totalno si nelogična. ako si za jednaka prava onda si automatski feministica. ne moraš golih prsa lamatat po trgu da bi ti obznanila
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:31   #53
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Možda bi vam bilo jasno da vam se kaže da je to što vi mislite da ste feministkinje ili što ste se odlučili ovom prilikom osvrtati na feminizam kroz sam naziv i onda tandrčiti po tome - glupo i smiješno. Niste napravile ništa posebno za ženska prava ili svijest da bi vam glavno obilježje bilo to da ste feministice. Možda je vama dovoljno razlikovati enter i shift da se smatrate informatički pismenima, ali meni nije. Volim izvrsnost pa se neću deklarirati kao feministica.

To što je meni najnormalnija stvar da sam van bioloških obilježja jednako sposobna i vrijedna kao muškarci ne doživljavam kao nešto što bi trebalo dobiti svoj naziv. To mi je kao da se smatram disateljicom. Odnosno kao da napominjem da sam mačka. Tako da Absolutley javi kad ćeš imati mačku koja laje da je miš.

Primjetila sam već prije da je čest uzorak zadrte bake, mame i ostatka rodbine koji je formirao pojedince koji su iskoračili iz svojih sredina time što su ravnopravno podijelili kućne poslove i smatraju to dosegom, ali nažalost to je više neki osoban doseg koji neki drugi ne označavaju koliko im je normalan. Probajte razmisliti o tome.

Debela većina sadržaja ovog foruma ukazuje na vrlo nisku samosvijest žena. Recimo prvih sto tranica oronulih je bilo ispričavanje muškarcu - gomila žena objašnjava muškarcu zašto i kako izgledaju. Kad se razgovara o karijeri kriv je spol za napredak - meni je to ponižavanje žena. Na ponos forumašicama je napomenuti da nisu tipično žensko, to svi znamo, a ne znam šta bi moglo biti veće ženomrstvo od takve izjave. Istovremeno svaku blesavost u ponašanju ili navici se komentira s hihih tipično ženski imam 189 lakova. Nisam primjetila da se hihihi tipična sam žena koristi uz neke smislene osobine koje su češće obilježje žena, nego muškaraca, jer sve tipično žensko je nešto slabićki, nešto suludo, uglavnom loše. Tako da da, krucijalno je reći da sam feministica.
Mislim da mi je potpuno jasno šta si htjela reći, i pri tome se potpuno slažem s tobom.

Meni je deklariranje feministicom u 21 stoljeću, u zapadnoj civilizaciji, oksimoron.
Otprilike kao da su ljudi recimo izrazito protiv robovlasništva.
Jasno je da je isto iskorijenjeno, a sporadične pojave te osuđivanje i stav protiv nikoga ne čine aktivistom.
Podrazumijeva se da je društvo uređeno danas tako da su razlike među spolovima minimalne i prilikama koje imaju žene i muškarci podjednake.

Naravno, u praksi se to razlikuje od slučaja do slučaja, ali isto tako, biti u globalu totalno protiv sposobnih muškaraca i totalno za nesposobne žene, nadam se da nikoga ne čini feminsticom, jer ja to onda definitivno nisam.
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:33   #54
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
nalij pero meni je ovo tvoje koprcanje u rangu pušim cigarete ali nisam pušač ili obratno.

absolutely ti je dobro gore napisala. totalno si nelogična. ako si za jednaka prava onda si automatski feministica. ne moraš golih prsa lamatat po trgu da bi ti obznanila
Po tvojim kriterijima. Ja imam više standarde.
Vidim nisi pročitala tekst.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:18   #55
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ja sam donedavno, do foruma, mislila da je Tracy Chapman muškarac. Možda zato. Nisam za Abdulahe i Johnove čula slično.


muškarac s takvim glasom?
meni je tracy pri vrhu omiljenih kantautorica #samokažem

no, mislim da isticanje Tracy Travers kao žene nije imalo veze s njezinim imenom
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:24   #56
Da .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:33   #57
ne znam, meni bi prvo palo na pamet da su uz tracy napisali ms jer je to uniseks ime, dosta često kod muškaraca. al kajjaznam, nisam baš fluent.

ajde da je tracy rose, to bi bilo za dignut obrvu.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:38   #58
Pa jel ima drugih žena na tom spisku?
Ako je uz svaku ženu napisano Ms, to je fakat ono...
Ako je uz ovu sa unisex imenom, ja bi isto prvo pomislila da je zbog toga.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:41   #59
vjerojatno Tracy nije bila jedina žena na tom popisu, kukuriku zna...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:50   #60
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Meni je zao sto zene nisu evoluirale u fizicki konkurentne jedinke muskarcima. To bi rjesilo toliko puno toga, ne bi vam vise morali pomagati sa fizickim stvarima, ne bi bilo podjele na zenske i muske poslove, moglo bi vas se udariti bez griznje savjesti, mogle bi nastuoati zajedno u istim sportovima kao i muskarci... win-win-win.
Meni je pak žao što muškarci nisu evoluirali u "fizički konkurentne jedinke" ženama.

A možda i nije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.