Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2016., 18:46   #21
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Usput, da i Mojsije, tvorac petoknjižja odnosno tore jest bio kršćanin ili prakršćanin, kako god da ga nazovemo.
Mojsije, slavni "autor" grozomornog ženo-kamenujućeg Ponovljenog zakona, opisao je i svoju smrt i pogreb:

I umrije Mojsije, sluga Gospodnji, ondje u zemlji moapskoj, po zapovijedi Gospodnjoj.
On ga pokopa u dolini, u zemlji moapskoj, prema Bet-Peoru. Nitko ne zna za grob njegov do današnjega dana.
Bilo je Mojsiju sto i dvadeset godina, kada je umro. Oko njegovo nije još bilo slabo, i životna snaga njegova nije bila slomljena.
Sinovi Izraelovi oplakivali su Mojsija trideset dana na poljanama moapskim; potom su prošli plačni dani žalosti za Mojsijem,

Ponovljeni zakon 34,6


Čudno da je bio u sve detalje upućen, ali da ne zna gdje mu je grob.... ko niti Isusu... niti ikojem dugom novozavjetnom igraču.
Nepoznati is offline  
Old 24.12.2016., 20:56   #22
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Mojsije, slavni "autor" grozomornog ženo-kamenujućeg Ponovljenog zakona, opisao je i svoju smrt i pogreb:

I umrije Mojsije, sluga Gospodnji, ondje u zemlji moapskoj, po zapovijedi Gospodnjoj.
On ga pokopa u dolini, u zemlji moapskoj, prema Bet-Peoru. Nitko ne zna za grob njegov do današnjega dana.
Bilo je Mojsiju sto i dvadeset godina, kada je umro. Oko njegovo nije još bilo slabo, i životna snaga njegova nije bila slomljena.
Sinovi Izraelovi oplakivali su Mojsija trideset dana na poljanama moapskim; potom su prošli plačni dani žalosti za Mojsijem,

Ponovljeni zakon 34,6


Čudno da je bio u sve detalje upućen, ali da ne zna gdje mu je grob.... ko niti Isusu... niti ikojem dugom novozavjetnom igraču.

Navodno je pnz dovrsio josua i opisao mojsijevu smrt.a. uvodni post ziva budalastina.
micantorban is offline  
Old 24.12.2016., 21:18   #23
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
Navodno je pnz dovrsio josua i opisao mojsijevu smrt.a. uvodni post ziva budalastina.
Pa naravno!
Ako je mogao zaustaviti Sunce i Mjesec, da stoje prema Zemlji, mogao je i to:

obrati se Jošua Jahvi i poviče pred Izraelcima:

"Stani, sunce, iznad Gibeona, i mjeseče, iznad dola Ajalona!" I stade sunce i zaustavi se mjesec
..... sve dok se nije narod osvetio neprijateljima svojim.
Nepoznati is offline  
Old 24.12.2016., 21:31   #24
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Čudno da je bio u sve detalje upućen, ali da ne zna gdje mu je grob.... ko niti Isusu... niti ikojem dugom novozavjetnom igraču.
Misliš li da ćeš ti biti upućen o mjestu gdje ćete zagrnuti?
I inače, zna se gdje je Isusov grob.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 24.12.2016., 21:33   #25
Thumbs up

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa naravno!
Ako je mogao zaustaviti Sunce i Mjesec, da stoje prema Zemlji, mogao je i to:

obrati se Jošua Jahvi i poviče pred Izraelcima:

"Stani, sunce, iznad Gibeona, i mjeseče, iznad dola Ajalona!" I stade sunce i zaustavi se mjesec
..... sve dok se nije narod osvetio neprijateljima svojim.
I to je galilea stajalo robije.
Zaboravih pitati,jesu onda i predabrahamski narodi bili krscani u nekoj drugoj dimenziji svojih vjerovanja?
I nisam znao da je judaizam pa time i zidovi nastalo iz krscanstva.znaci,isus nije bio zidov nego krscanske nacije.cool .mislim,pitanje je za autora uvodnog posta,a eto,nepoznati,necu se ljutiti ako ti das odgovor,ukoliko znas,hvala kolega.z
micantorban is offline  
Old 24.12.2016., 21:38   #26
U stvari su svi oni muslimani.

Osim ako su Bahai
Beljki is offline  
Old 25.12.2016., 08:49   #27
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
I to je galilea stajalo robije.
Zaboravih pitati,jesu onda i predabrahamski narodi bili krscani u nekoj drugoj dimenziji svojih vjerovanja?
I nisam znao da je judaizam pa time i zidovi nastalo iz krscanstva.znaci,isus nije bio zidov nego krscanske nacije.cool .mislim,pitanje je za autora uvodnog posta,a eto,nepoznati,necu se ljutiti ako ti das odgovor,ukoliko znas,hvala kolega.z
Galileo je bio vjernik!To vi zaboravljate!
Crkva tog doba nije bila dobra,zastranila je!Ne svi ali mnogi,pogotovo vodeći u njoj!
patriot-lički is offline  
Old 25.12.2016., 19:25   #28
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Galileo je bio vjernik!To vi zaboravljate!
Crkva tog doba nije bila dobra,zastranila je!Ne svi ali mnogi,pogotovo vodeći u njoj!
naravno da je bio,ali je bio napredan,čovjek ispred svoga vremena,ali to vodećima u crkvi nije odgovaralo.a ni danas im baš nije drago.mnogi bi i danas završili na lomači da se crkvi dade vlast kao što,si ju je nekada prigrabila.ne sviđaš se susjedu,cinka te da si vještac i ode ti u prah i pepeo.
micantorban is offline  
Old 26.12.2016., 09:27   #29
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
naravno da je bio,ali je bio napredan,čovjek ispred svoga vremena,ali to vodećima u crkvi nije odgovaralo.a ni danas im baš nije drago.mnogi bi i danas završili na lomači da se crkvi dade vlast kao što,si ju je nekada prigrabila.ne sviđaš se susjedu,cinka te da si vještac i ode ti u prah i pepeo.
To je radio Staljin i njegova ekipa.Ateisti-komunisti!
Ako crkva greši,njen problem,ona nije Bog,loša crkva ne dokazuje nepostojanje Boga,ona ga samo loše interpretira,zato ga mnogi odbacuju,takvog Boga.
Ja vjerujem u Boga Biblije,divnog,punog ljubavi prema čovjeku,onog koji je svog sina dao da ne "pogine"(ode u pakao) nijedan koji u njega vjeruje već da ima život vječni!
patriot-lički is offline  
Old 26.12.2016., 10:53   #30
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem u Boga Biblije,divnog,punog ljubavi prema čovjeku,onog koji je svog sina dao da ne "pogine"(ode u pakao) nijedan koji u njega vjeruje već da ima život vječni!
A oni koji u to ne vjeruju su ateisti-komunisti-staljinisti?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 26.12.2016., 11:48   #31
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
To je radio Staljin i njegova ekipa.Ateisti-komunisti!
Ako crkva greši,njen problem,ona nije Bog,loša crkva ne dokazuje nepostojanje Boga,ona ga samo loše interpretira,zato ga mnogi odbacuju,takvog Boga.
Ja vjerujem u Boga Biblije,divnog,punog ljubavi prema čovjeku,onog koji je svog sina dao da ne "pogine"(ode u pakao) nijedan koji u njega vjeruje već da ima život vječni!
Koji je poklao egipcane jer im se nije svidjelo sto radi njihova vlast, koji je poklao cijeli svijet, svako tolko pobio nekokog jer mu nije pasao ili jer se cefnulo njegovom odabranom ratobornom narodu, koi se zajebavao iz oklade sa svojim omiljenim bicima pa ih malo mucio da vidi kako ce reagirati....



ljubaf
Beljki is offline  
Old 26.12.2016., 13:00   #32
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

ljubaf
kršćanska...

Sačuvaj nas Bože:

kršćanske ljubavi
kao i
islamske tolerancije...

Amen i vozi dalje!:klap:
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 26.12.2016., 16:31   #33
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
naravno da je bio,ali je bio napredan,čovjek ispred svoga vremena,ali to vodećima u crkvi nije odgovaralo.a ni danas im baš nije drago.mnogi bi i danas završili na lomači da se crkvi dade vlast kao što,si ju je nekada prigrabila.ne sviđaš se susjedu,cinka te da si vještac i ode ti u prah i pepeo.
Galileo je bio politički ambiciozan, a krivo je iskalkulirao savezništva. A nije imao niti (političke) sreće...

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A oni koji u to ne vjeruju su ateisti-komunisti-staljinisti?
Ma neee... svašta raste u tom vrtu još.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
kršćanska...

Sačuvaj nas Bože:

kršćanske ljubavi
kao i
islamske tolerancije...

Amen i vozi dalje!:klap:
... i sekularističkog progresivizma.
cestar is offline  
Old 26.12.2016., 17:25   #34
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post



... i sekularističkog progresivizma.
I loše pizze...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 26.12.2016., 19:24   #35
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A oni koji u to ne vjeruju su ateisti-komunisti-staljinisti?
Otkrivenje:
21I vidjeh novo nebo i novu zemlju jer - prvo nebo i prva zemlja uminu; ni mora više nema. (2) I Sveti grad, novi Jeruzalem, vidjeh: silazi s neba od Boga, opremljen kao zaručnica nakićena za svoga muža. (3) I začujem jak glas s prijestolja: "Evo Šatora Božjeg s ljudima! On će prebivati s njima: oni će biti narod njegov, a on će biti Bog s njima. (4)I otrt će im svaku suzu s očiju te smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti jer - prijašnje uminu." (5) Tada Onaj što sjedi na prijestolju reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite." (6) I još mi reče: "Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak! Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava. (7) To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin. (8) Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt."
patriot-lički is offline  
Old 26.12.2016., 19:30   #36
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Koji je poklao egipcane jer im se nije svidjelo sto radi njihova vlast, koji je poklao cijeli svijet, svako tolko pobio nekokog jer mu nije pasao ili jer se cefnulo njegovom odabranom ratobornom narodu, koi se zajebavao iz oklade sa svojim omiljenim bicima pa ih malo mucio da vidi kako ce reagirati....



ljubaf
O čemu ti to?Nebuloza za nebulozom!Kaznio je ugnjetavače koji su ubijali nedužnu Židovsku mušku djecu i teško tlačili cjeli taj narod!
"Poklao" koga?Stvorio cjeli svijet!
Ti narodi su omrznuli Bogu jer su radili užasna zla,npr. žrtvovali su prvorođence nekom izmišljenom bogu!Veličali blud i nemoral(Sodoma i Gomora) itd.
21I vidjeh novo nebo i novu zemlju jer - prvo nebo i prva zemlja uminu; ni mora više nema. (2) I Sveti grad, novi Jeruzalem, vidjeh: silazi s neba od Boga, opremljen kao zaručnica nakićena za svoga muža. (3) I začujem jak glas s prijestolja: "Evo Šatora Božjeg s ljudima! On će prebivati s njima: oni će biti narod njegov, a on će biti Bog s njima. (4)I otrt će im svaku suzu s očiju te smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti jer - prijašnje uminu." (5) Tada Onaj što sjedi na prijestolju reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite." (6) I još mi reče: "Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak! Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava. (7) To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin. (8) Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt."
patriot-lički is offline  
Old 26.12.2016., 19:35   #37
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
O čemu ti to?Nebuloza za nebulozom!Kaznio je ugnjetavače koji su ubijali nedužnu Židovsku mušku djecu i teško tlačili cjeli taj narod!
"Poklao" koga?Stvorio cjeli svijet!
Ti narodi su omrznuli Bogu jer su radili užasna zla,npr. žrtvovali su prvorođence nekom izmišljenom bogu!Veličali blud i nemoral(Sodoma i Gomora) itd.
21I vidjeh novo nebo i novu zemlju jer - prvo nebo i prva zemlja uminu; ni mora više nema. (2) I Sveti grad, novi Jeruzalem, vidjeh: silazi s neba od Boga, opremljen kao zaručnica nakićena za svoga muža. (3) I začujem jak glas s prijestolja: "Evo Šatora Božjeg s ljudima! On će prebivati s njima: oni će biti narod njegov, a on će biti Bog s njima. (4)I otrt će im svaku suzu s očiju te smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti jer - prijašnje uminu." (5) Tada Onaj što sjedi na prijestolju reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite." (6) I još mi reče: "Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak! Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava. (7) To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin. (8) Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt."
Samo sumpor kažeš, ah mogao je barem jezero klorovodične kiseline. Slab neki kemičar taj bog.
__________________
Кхеил Хаавир, јеби ти левичарску мајку
Veterinarius is offline  
Old 26.12.2016., 20:25   #38
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
kršćanska...

Sačuvaj nas Bože:

kršćanske ljubavi
kao i
islamske tolerancije...

Amen i vozi dalje!:klap:
Također sačuvaj nas Bože:

sekularnog liberalizma ka putu u totalitarizam
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Old 27.12.2016., 08:17   #39
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Otkrivenje:
Malo sumpora i ognja...
i puno ničega osim fantazmagorija iz bakrenog doba.

Idemo tamo po vlastito mišljenje
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 27.12.2016., 08:19   #40
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Također sačuvaj nas Bože:

sekularnog liberalizma ka putu u totalitarizam
Iha...inhibicije još rade. Samo da nas ne napadne liberalizam...

__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.